Dodaj do ulubionych

Cybex - onyx czy callisto?

23.03.11, 20:35
Znów zmieniłam decyzję, już nie chcę używanego Maclarana, tylko Cybexa, ale nadal się waham - onyx czy callisto. Callisto nie ma okienka w budzie, ma łączoną rączkę (chciałam taką, ale właśnie koleżanka mnie przekonała, że to kiepski pomysł), jest większy po złożeniu, ale mniej się telepie, ma pojedyncze kółka (to lepiej?), trochę lepiej się prowadzi.
Co byście radziły?
Edytor zaawansowany
  • saras-wati 23.03.11, 20:37
    jeszcze jest topaz, model pomiędzy onyxem i callisto;)
  • jul-kaa 23.03.11, 21:14
    małpa ;P
  • jul-kaa 23.03.11, 21:26
    A tak serio - czym się różnią?
  • krapheika 23.03.11, 21:49
    Mam Topaza, ogladalam wszystkie trzy, jedyna istotna roznice to w raczce zauwazylam, reszta praktycznie podobna. Jedyne co mi sie nie podoba we wszystkich cybexach to barierka dolaczona do tapicerki, ale mojemu synowi nie robi to roznicy, woli jezdzic bez. Ogolnie zadnych minusow do tej pory nie odkrylam.Latwo sie podbija, latwo prowadzi.Topaz wlasnie najbardziej mi podszedl bo jest posredni, podwojna raczka, ale okienko w budce.
  • jul-kaa 23.03.11, 21:53
    To czym w sumie różni się Topaz od Onyxa?
  • jul-kaa 23.03.11, 21:53
    I czy ktoś może wie, gdzie w Warszawie można je obejrzeć?
  • ziga_zaga 24.03.11, 10:40
    jul-kaa napisała:

> I czy ktoś może wie, gdzie w Warszawie można je obejrzeć?

ja kupowałam tu:
    www.autofoteliki.pl/wozki-spacerowe,1,88.html
    mają sklep na wale miedzeszyńskim, można obejrzeć i przymierzyć dziecko, tylko że ja tam za onyxa płaciłam 370 pln, a teraz jest po 700 :/
  • saras-wati 24.03.11, 11:56
    za 370 można kupić onyxa ze starej kolekcji;) w autofotelikach, nowe są po 700, ale chyba są obecnie niedostępne, trzeba zapytać;)
  • ziga_zaga 24.03.11, 15:54
    ja właśnie tak zrobiłam, pod koniec 2009 kupiłam z kolekcji 2008, wózek służy nam do dziś, codziennie eksploatowany, jestem z niego naprawdę zadowolona...
  • jul-kaa 23.03.11, 21:56
    Już wiem, czym się różnią, hahaha
    Onyx jest MIEJSKI. SPORTOWY. CZARNY.
    A Topaz ELEGANCKI. KOMFORTOWY. CHARYZMATYCZNY.

Cudne!
  • jul-kaa 23.03.11, 21:58
    A tak serio:
    Topaz ma większe kółka (o 20mm), ma poduchę pod głowę, pałąk w komplecie, jest cięższy o 700 gramów.
  • saras-wati 24.03.11, 06:33
    no i topaz ma pałąk, a onyx nie...różnią się trochę kolorystyką...

W W-wie możesz je obejrzeć w świecie dziecka, ale moze lepiej zadzwoń, bo szybko im się sprzedają.
    Na pewno na al.krakowskiej nie mają już pełnej kolorystyki onyxa(tam kupowałam swojego) - zostały dwa z krzywą budką;)
    W m1 na Targówku też są. Pewnie na Towarowej również mają. Pojedź i ustaw je sobie obok siebie i dokładnie obejrzyj. Mają też inglesiny, maclareny, pegi - wybór jest, a jak obejrzysz je na żywo, to może coś Cię w jednym bardziej przekona?

Odpowiedz sobie tylko wcześniej na pytanie, jaki to ma być wózek...jeśli jako dodatkowy(ja takiego właśnie szukałam), którego będziesz używać na zakupy, szybkie wypady etc., to kieruj się jak najniższą wagą etc.
    Jeśli jednak to będzie jedyny wózek dla Twojego maluszka, to fajnie, by miał sporą powierzchnię spania, był w miarę amortyzowany, dobrze, jakby był głębszy(choć większość parasolek raczej ma te same wymiary)...to na szybko przyszło mi do głowy:)

A, gdybym miała wybierać pomiędzy callisto i onyxem, kupiłabym onyxa;) Ewentualnie topaza, bo wydaje mi się, że może być wygodniejszy dla dziecka. Callisto, choć bardzo ładny wg mnie sporo waży:(
    Powodzenia i napisz o efektach poszukiwań:)
  • krapheika 24.03.11, 13:06
    Ten palak to i tak mozna sobie o kant tylka potluc, bo do niczego jest.Onyx ma cala raczke przez co wiekszy jest. Ja tam na topaza nie narzekam, tym bardziej, ze w De ceny sa przystepne. Jakbys sie zdecydowala to na niemieckim amazonie byly taniej, ja kupilam za ca. 300pare zlotych w przeliczeniu.

Co do parasolek, maja rozne wymiary i sa tez takie, ktore sa duzo mniejsze od cybexow, mialam taka i w pewnym momencie syn troche kiepsko zaczal sie w niej miescic.Ja mam Topaza tylko w celach szybkiego wypadu na zakupy, bo syn woli na wlasnych nogach chodzic.Duzy plus, miom zdaniem jest wyjatkowo waski po zlozeniu i mozna go wygodnie transportowac i w porownaniu z innymi spacerowkami, ktore mialam nie czuc wagi dziecka az tak jak sie pcha.Kolory rzecz gustu ja mam oliwkowy, mi bylo osobiscie wszystko jedno jaki kolor.
  • saras-wati 24.03.11, 13:34
    onyx nie ma całej rączki i jest mniejszy od topaza;)
  • lamciad 24.03.11, 15:32
    Nie wiem,jak jest w nowej kolekcji,ale w tej 2010 onyx miał dwa różne stelaże,biały za ok.400zł i czarny za 699zł. I widze,że w nowej kolekcji zostali tylko przy czarnych.
    Ja kupiłam onyxa w Świecie Dziecka.Bardzo wygodny wózek.Mam porównianie to Maclarena XT i XLR,minus dla cybexa za słabą budkę,mało osłoniętą i mniej wyczuwalna amortyzacja;plus:lżej się prowadzi i jest mniej "latający",nie słychac tak tych kółek jak w Macu.
    To już nasz ostatni wozek,nie uzywamy od listopada,ale czeka jeszcze na czerwcowy wyjazd,może się przyda :)
    --
    Kajtek
    tickers.tickerfactory.com/ezt/d/4;10721;29/st/20080118/e/Kajtula/dt/13/k/6f52/event.png[/img]
  • saras-wati 24.03.11, 17:48
    lamciad, no właśnie ta budka została poprawiona:)
  • lamciad 24.03.11, 18:00
    czyli kolejny plus dla onyxa ;-)
    --
    Kajtek
    tickers.tickerfactory.com/ezt/d/4;10721;29/st/20080118/e/Kajtula/dt/13/k/6f52/event.png[/img]
  • jul-kaa 24.03.11, 16:51
    Właśnie patrzę na niemieckiego Amazona i widzętylko stare topazy, ale są w przeliczeniu droższe niż w Polsce. Dziwne trochę.
    Za to znalazłam najpiękniejszego cybexa świata, wiem, ze to rzeczgustu, ale jest PIĘKNY!
    www.amazon.de/Cybex-050023002-Topaz-Platinum-schwarz/dp/B002NKN25U/ref=sr_1_10?ie=UTF8&qid=1300981688&sr=8-10
  • kornnella 25.03.11, 00:14
    he he był juz szeroko na forum dawno temu omawiany :) Jest jeszcze biały wariant dziewczyny okresliły je jako "wioche wszechczasów". Na żywo go tez widziałam, fakt pooowala ;P
  • jul-kaa 25.03.11, 00:55
    To może wiesz, z którego to roku model? Ma taką wielką rozkładaną budę? Bo zaczęłam już kombinować, skąd go sciągnąć...
  • saras-wati 25.03.11, 07:18
    nie ma, bo ma stare kółka, więc pewnie to wózek z poprzednich lat...wielką budę mają te od 2011 roku;)
  • zazou1980 25.03.11, 10:11
    kiczowaty i popularny wśród nowobogackich rosjan, kolekcja 2008 lub 2009, można tu zobaczyć dokładniejsze zblizenia...

www.babysecret.ru/item.4871.html
  • kornnella 25.03.11, 11:53
    2008 obstawiam
    tu masz watki n/t:
    forum.gazeta.pl/forum/w,22462,82531691,82531691,CYBEX_Topaz_Platinum_White_moja_nowa_milosc_.html
    forum.gazeta.pl/forum/w,22462,82725273,,Pinik_i_jak_Twoj_cybex_.html?v=2
    A widziałam go na żywo u rosjanki na placu zabaw w Cannes :P
  • jul-kaa 25.03.11, 19:33
    Kupiłam Topaza, jest fantastyczny, ale jechałam nim jakieś 10 minut, więc nie wiem, czy powinnam już się wypowiadać.

Generalnie BARDZO DZIĘKUJĘ, że mi powiedziałyście, że taki w ogóle istnieje, bo kupiłabym Onyxa i się potem wściekała :)
  • mamaolki-fasolki 25.03.11, 20:09
    A czym się Topaz różni od Onyxa? Aż taka różnica jest między tymi wózkami? Z tego co widzę to Topaz ma trochę większe kółka i pałąk, coś jeszcze?
    Mogłabyś zmierzyć wysokość oparcia i szerokość oraz głębokość siedziska? Porównywałaś może na żywo wszystkie 3 modele?
  • jul-kaa 26.03.11, 00:22
    mamaolki-fasolki napisała:

> A czym się Topaz różni od Onyxa?

Już pisałam w tym wątku chyba...
    kolorystyką
    pałąkiem
    ma większe kółka
    ma amortyzację
    ma ochraniacze na szelki i poduchę

Różnica w cenie to 40zł, więc było warto.

Porównywałam na żywo, lepszy jest Callisto, ale dla mnie priorytetem było okienko w budzie. Siedzenie wymierzę jutro.
  • krapheika 25.03.11, 21:23
    A jaki kolor kupilas? witaj wsrod posiadaczek. Nie wiem jak bedzie u Viebie, ale u mnie kolka po przejechaniu kocich lbach zaczely skrzypiec i myslalam,ze tak zostanie, po jakis 5spacerach przestaly skrzypiec musialy sie chyba dotrzec.
  • jul-kaa 26.03.11, 00:27
    kolor Purple Potion, który w rzeczywistości jest znacznie ładniejszy.

http://www.autofoteliki.pl/zdjecia/39129552702397.jpg
  • saras-wati 26.03.11, 10:00
    śliczny;) co do kółek, to wyposaż się w olej silikonowy lub teflon w sprayu;)
  • mamaolki-fasolki 26.03.11, 20:47
    Śliczny:-) Najbardziej w Cybexach podobają mi się właśnie te nasycone kolorki. Mam nadzieję, że nam też Cybex podpasuje. A powiedz mi czy faktycznie jest duża różnica w amortyzacji między Onyxem a Topazem? O Topazie nie myślałam przez ten lichy pałąk ale w zasadzie można go przecież wypiąć i jeździć bez. Nie wiem czy oglądałaś Inglesinę Trip, amortyzacja jest w niej bardzo fajna. Ciekawa jestem czy Cybexy też taką mają.
    Moim priorytetem jest właśnie amortyzacja i okienko w budce.
    Trochę mnie ceną zaskoczyłaś bo wszędzie gdzie się dowiadywałam różnica jest prawie 150 zł a Callistoto już prawie 300 zł więcej niż Onyx.
  • mamaolki-fasolki 25.03.11, 20:38
    Dziewczyny powiedzcie mi jak to jest z tym wzrostem u dzieci bo właśnie całkiem zbaraniałam. Znalazłam zdjęcie całkiem sporego dzieciaka w Callisto i głowa tylko troszkę wystaje za to nogi ma długie. Moja mała ma 1,5 roku i też by miała głowę na podobnej wysokości bo z Quiniego już jej wystaje parę cm, czy od tego wieku bardziej wydłużają się nogi a tułów już tak szybko nie rośnie? Błagam nie śmiejcie się ze mnie:-) Może ja niepotrzebnie martwię się o tą wysokość oparcia a powinnam zwrócić uwagę na dłuższy podnóżek, hmmm....

http://fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2664855,2,1,matt-damon-cybex-callisto-new-york.html
  • variuss 26.03.11, 11:29
    czy od tego wieku bardziej wydłużają się nogi a tułów już tak szybko nie rośnie

chyba tak własnie jest, moj młody -prawie 2,5 roku spokojnie wchodzi w bodziaki z zeszlego roku, a o spodniach to nie ma mowy, tak ze wzrost "poszedł" w nogi i np podnozek, ktróy nam w zeszlym roku wystarczał teraz jest za krótki, a o budke nie zahacza i nie wyrósł ponad oparcie (ale pisze o arii a nie o cybexsie)
    Wysokosc oparcia o oklicach 48 cm spokojnie wystarczy do końca, byle budka nie była za nisko ( cybexy akurat maja wysoko)
  • culiacan 26.03.11, 12:25
    Dziewczyny a jak jest z wywrotnością tych wózeczków. Czy są takie jak maclareny i jak się powiesi coś na rączce a wózek jest pusty to leci do tyłu? No i w końcu który najlepszy bo już się zgubiłam. Jak z jakością tapicerki?
  • saras-wati 26.03.11, 20:50
    dzisiaj miałam go na zakupach - wisiały na rączkach dwie torby i nie przewrócił...fakt, ze z ciuchami, więc może to mało wymierne?

ciężko powiedzieć, który najlepszy? zależy, czego się potrzebuje. Mi potrzebny był wózek dodatkowy - szybkie wypady, by bez problemu wrzucić go do bagażnika, by był rozkładany, miał fajną budkę etc. wybrałam onyxa;)

tapicerka jest trochę ortalionowa, ale mniej niż w bj mini. Wózek sprawia wrażenie porządnie wykonanego...w razie czego ma dwa lata gwarancji:) myślę, że o jego jakości będę mogła napisać coś najwcześniej za dwa miesiące;)
  • culiacan 26.03.11, 20:58
    Onyx nie ma pałąka a orientujesz się czy można dokupić jakiś pałąk do niego. Ja potrzebuję wózeczka na wyjazdy, sklep jako ostatni. Niestety nie mogę się zdecydować czy kupić BJ city mini, maclarena questa czy cybexa. Aż mi mózg pęknie. W BJ strasznie nie leży mi ta tapicerka. Jest może najsolidniejszy z nich wszystkich ale chyba jednak większy. Już sama nie wiem. Ostatnio go odrzuciłam ze względu na ten podnóżek również. Jednak jak dziecko zaśnie to regulowany jest moim zdaniem niezbędny. Cybexa nie widziałam na żywo ale wydaje się być sensowny. W sumie podobny do maclarenów ...
  • saras-wati 27.03.11, 07:51
    chyba z pałąkiem może być problem, ponieważ te rurki stelaża są prostokątne i spłaszczone, więc taki uniwersalny pałąk może nie pasować...

akurat miałam wszystkie wózki, które rozważasz i moja subiektywna ich ocena, to pierwsze miejsce bj mini, drugie cybex onyx i trzecie maclaren quest;) Na plus dla questa jest tapicerka, bo wg mnie najfajniejsza w dotyku i waga, bo jednak jest najlżejszy;)
    oczywiście bezkonkurencyjny jest mini i najwyżej można zamontować jakąś bawełnianą wkładkę; mini najgorzej podbija, jest zwrotny i fajnie się prowadzi z małym dzieckiem, jednak z pełnym koszem trochę ciężko się go prowadzi;
    co do porównania onyxa i questa(bo one są w rzeczywistości podobne do siebie, bo jednak mini to inna klasa) - onyx ma lepszą amortyzację, trochę większe kółka, któe zdecydowanie mniej terkoczą(choć niestety też terkoczą); system składania taki sam, regulacja pasów w cybexie jest fajniejsza, bo jak w foteliku, no i rozkłada się oparcie jedną ręką; onyx ma dużą budkę z filtrem uv 50 oraz możliwość odpięcia boczków w lecie;)

tak w ogóle wydaje mi się, że onyx bardziej można porównać do maclarena xt, choć pewnie został stworzony, jako konkurencja questa, bo akurat cybexy, jak maci mają 4 modele: ruby vs. volo; onyx vs.quest; topaz vs. xt; callisto vs. xlr
  • culiacan 27.03.11, 13:36
    Maclarena odrzuciłam bo jednak nie lubię go i tyle. Ten sposób zapinania szelek i odchylania siedzenia doprowadzał mnie do szału. Onyxa odrzuciłam ze względu na brak barierki więc zostaje callisto i topaz. Znalazłam na allegro callisto w dobrej cenie bo rocznik 2010 za 755 zł. Czy opłaca się jednak ten callisto. Wygląda fajniej i ma pełną rączkę to plusy dla callisto. Jest najcięższy więc to minus a siedziska pewnie mają takie same. Budy zdaje się też takie same. Podpowiecie jeszcze ? Topaza ciężej zdobyć tak mi się zdaje.
  • saras-wati 27.03.11, 18:30
    wiesz, ja te ze starszych kolekcji, to odpuściłabym sobie...no i callisto waży sporo...jeśli cybex, to tylko z kolekcji 2011;)
  • culiacan 27.03.11, 19:58
    A starszy model tzn. z 2010 r. jest jakiś gorszy? Na zdjęciach wygląda identycznie jak ten z 2011 r. plastiki ma czarne. Nie orientujecie się gdzie w Krakowie można zobaczyć któryś z modeli na żywo?
  • saras-wati 27.03.11, 20:54
    tak, pomimo czarnego stelaża, to starsza konstrukcja, przede wszystkim nie ma powiększanej budki, stare kółka...
  • mamaolki-fasolki 28.03.11, 15:25
    Dziewczyny powiedzcie mi jak jest z amortyzacją w Topazie i Onyxie bo właśnie dzwoniłam do Świata Dziecka i dwóch różnych sprzedawców powiedziało mi, że nowy Topaz nie ma amortyzacji na 4 koła tylko z tyłu a Onyx wogóle nie ma.
  • mamaolki-fasolki 28.03.11, 15:27
    jul-kaa możesz mi napisać na priva gdzie swojego Topaza kupiłaś i w jakiej cenie? Wszędzie gdzie dzwonie to fioletu juz niestety nie mają:-(
  • jul-kaa 28.03.11, 15:31
    Mnie powiedziano, że Topaz ma amortyzację tylko na tylne koła, kupiłam w ŚD w al. Krakowskiej. Ale jeszcze w czwartek był też w tym w Markach.
  • mamaolki-fasolki 28.03.11, 16:07
    No to niestety dziś już nie mają, ech... A możesz sama sprawdzić czy jak dociśniesz wózek z przodu i z tyłu to się ugina czy nie? Podobno w roczniku 2010 była amortyzacja na 4 koła, ciekawe dlaczego tak "ulepszyli".
    Myślałam, że gdzieś indziej kupowałaś bo w Świecie dziecka różnica w cenie między Onyxem a Topazem to prawie 100 zł a pisałaś o 40.
  • jul-kaa 28.03.11, 16:44
    Ja kupowałam w promocji, Onyx był za 599, Topaz za 639.
    Sprzwdzę potem amortyzację (komuś obiecałam wymierzyć, to też wymierzę) wieczorem.

I jeszcze mi się zdaje, ze Onyxy starsze miały większe kółka niż nowsze.
  • jul-kaa 28.03.11, 16:44
    I jeszcze - oni mają co i rusz dostawy, teraz nie ma, ale jeszcze może się pojawić, musisz się po prostu dowiadywać.
  • mamaolki-fasolki 28.03.11, 17:21
    Dzięki. Mają mieć dostawę za 1,5 m-ca...
    To chyba mnie obiecałaś pomierzyć, zmierz proszę szerokość siedziska od rurki do rurki i wysokość siedziska, ok?
    Ciekawa jestem jak z ta amortyzacją. Kurcze, zanim się będę mogła na zakupy ruszyć to już mi wykupią wszystko!
  • jul-kaa 28.03.11, 23:46
    Właśnie mąż zmierzył:
    Szerokość siedziska: 33cm
    Głębokość: 21+14cm
    Wysokość oparcia: 45cm

Amortyzacja jest na tylne tylko.
  • saras-wati 29.03.11, 10:08
    czyli wymiary identyczne, jak onyx;)

też jestem ciekawa tej amortyzacji topaza, czy jest z przodu? onyx ma ją na tylne kółka, dołki etc. pokonuje fajnie, ale dziurawe chodniki czuję już:(

z minusów po kilku przejażdżkach, to mała zjeżdża trochę z siedziska - tak samo jak w maclarenie queście:( no i teraz nie wiem czy problem jest wózka i tego typu siedziska, czy może mojej małej?
  • saras-wati 29.03.11, 10:03
    nie wiem, jak topaz, ale onyx ma na tylnie koła;)
  • kontra24 29.03.11, 11:29
    Miałam Onyxa i zamieniłam go na MAclarena XT. Postaram się o szczerą ocenę.
    Cybexa kupiłam jako drugi wózek na krótkie wypady do sklepów itp.Na początku mnie zachwycił. Ładny design, wyjątkowo lekko się prowadzi, zwrotny, prosty w składanu, stosunkowo lekki. Moja córka lubiła w nim jeżdzić nawet bardziej niż w MC Mura, stąd wnoszę,że ma wygodne siedzisko.Zachwyt trwał do momentu, kiedy nie wyjechałam na spacer po parku. Po prostu kompletby brak amortyzacji(nie wiem, może można się przyzwyczaić, może to był szok po jeździe tylko na kołach pompowanych). Nie wiem jak jest w calisto i topazie, bo nie jeździłam.Ale wyglądają ładnie.
    Ponieważ potrzebny był mi lekki wózek na spacery po róznym podłożu kupiłam XT i jestem cały czas zachwycona.Jeździmy po dołkach, chałdach, błocie, kostce brukowej i sprawdza się nadspodziewanie jak na parasolkę dobrze. Więc jeżeli ma być to wózek na różne trasy to zdecydowanie radziłabym się zastanowić nad Maclarenem XT lub XRL, bo one mają dobrą amortyzację. ?Nie wspomnę już o budce, która nie ma porównania do Cybexów.
    A jeżeli ma być to wózek do jeżdżenia po bardzo płaskim terenie to wybrałabym onyxa bo tu naprawdę świetnie się sprawdza. Mam nadzieję,że pomogłam:)
  • jul-kaa 29.03.11, 11:43
    > Nie wspomnę już o budce, która n
    > ie ma porównania do Cybexów.

Czekaj, ale piszesz o starych Cybexach, czy o nowych? Nowe mają budę w zasadzie identyczną jak maclareny - rozsuwaną, opuszczaną, bardzo dużą. I z okienkiem ;)
  • saras-wati 29.03.11, 13:35
    jeśli chodzi o budkę, to chyba masz na myśli starą kolekcję, bo cybexy z 2011 to zupełnie inna jakość;) w nowej kolekcji budka cybexa jest taka jak w maclarenie, a właściwie lepsza, bo z filtrem uv 50(taki filtr w swoich materiałach ma na pewno teutonia);
    zmienione są kółka, które teraz terkoczą zdecydowanie mniej niż w maclarenie(z powodu tego terkotu pozbyłam się maca), podobno też inny stelaż;
    oczywiście taka amortyzacja na tylne koła nie jest nawet w połowie taka, jak w wózkach z pompowanymi kołami,ale nie jest źle;) na pewno lepiej niż w queście, a onyx to chyba konkurencja tego modelu;)

no i jestem zdania, że każdy powinien przymierzyć dziecko i samemu wybrać to, co mu odpowiada, bo każdy ma inne potrzeby;) a wózków idealnych nie ma - więc ważne, by plusy przeważyły minusy;)
  • mamaolki-fasolki 29.03.11, 12:57
    Dziewczyny, Onyx i Topaz mają amortyzację tylko w tylnych kołach!
    Zasięgnęłam opinii u źródła czyli importera tych wózków i Onyx ma mniejsze kółka, amortyzacja jest ale jest to malutka sprężynka, amortyzacja w tym wózku ma służyć głównie łatwiejszemu podbijaniu.
    Topaz ma większe kółka i sprężyna jest większa więc będzie bardziej amortyzacja wyczuwalna na spacerach.
    Podsumowując:
    Onyx do Galerii handlowych i na krótkie wypady typu przychodnia itp:-)
    Topaz do galerii handlowych, spacery, wakacje:-)
    To jest opinia dystrybutora.

Jednak rozsądek podpowiada mi, żeby wybrać Inglesinę Trip bo ma duże kółka i bardzo odczuwalną amortyzację przy nacisku- na spacerze nie testowałam. Ech...
    Gdyby Cybex miał choć trochę brzydsze kolorki i mniejszą budę to nawet bym się nie zastanawiała...
  • jul-kaa 29.03.11, 13:11
    Na nic nie namawiam, ale moim zdniem Inglesinie do Topaza daleeeeeko :)
  • mamaolki-fasolki 29.03.11, 13:24
    A możesz uzasadnić :-) Jeśli chodzi tylko o wygląd to nie musisz ale może jeszcze coś innego masz na myśli...
  • saras-wati 29.03.11, 13:29
    wg mnie inglesina trip i onyx to bardzo podobne wózki;) jeśli bardziej przemawia inglesina, to bierz inglesinę;)
  • mamaolki-fasolki 29.03.11, 13:35
    No w zasadzie Inglesina tylko (a może aż) amortyzacją bardziej do mnie przemawia:-(
  • saras-wati 29.03.11, 13:38
    osobiście tą amortyzacją to nie kierowałabym się...dla mnie taka amortyzacja, jak jest w parasolkach, to żadna amortyzacja;)

no fakt, co julkaa napisała - cybexy sprawiają wrażenie silidniejszych, bardziej dopracowanych niż inglesina? jak to będzie to napiszemy za jakiś czas;)

a mierzyłaś już malucha? mi w inglesinie tak sobie siedziała, bo siedzisko trochę się zapadało:( no, ale w onyxie też mi zjeżdża(zresztą w maclarenie też tak się osuwała, może jeszcze jest za mała?)
  • mamaolki-fasolki 29.03.11, 13:55
    Ech... jeszcze nie mierzyłam... Tzn w Inglesinie tak a w Cybexie nie.
    Powiem Ci, że w zeszłym roku mieliśmy parasolkę Mamas& Papas Beat i była bardzo ok.
    Amortyzacja była wyczuwalna, nie jest to oczywiście porównywalne z wózkami na pompowanych kołach ale jednak się czuło. Tylko wtedy potrzebowałam wózka głównie na zakupy, potem był jeszcze z nami na wakacjach, przeszedł bardzo dużo i byłam pełna podziwu, że się nie rozleciał:-) Nie szanowałam go ani trochę, za taką kasę nie było mi szkoda pozbyć się go po wakacjach (choć muszę przyznać że jeszcze na nim zarobiłam!) Teraz chciałabym już czegoś innego bo dziecko starsze, częściej będzie w użyciu, no i muszę mieć okienko w budce bo moja mała potrafi wyjść ze wszystkich pasów! Oczywiście przez ten rok co innego zaczęło mi się podobać, najchętniej kupiłabym czarnego Onyxa na czarnym stelażu:-)
  • mamaolki-fasolki 29.03.11, 13:58
    Zapomniałam jeszcze dodać, że kółka nie terkotały tak jak w Cybexach starszej generacji i Inglesinach. W zasadzie z praktycznego punku widzenia powinnam znowu wybrać M&P Beat:-) Ale najpierw musiałabym się wyleczyć z mojego wózkowego hopla...
  • jul-kaa 29.03.11, 13:31
    Cybex (Topaz, a nie onyx!) wydaje mi się solidniejszy, lepiej się go prowadzi, ma milszą w dotyku tapicerkę ;)
  • culiacan 29.03.11, 18:09
    Ach jak już się zdecydowałam zakupić topaza to nie ma go na razie dostępnego w sklepach. A ja chcę na już!!!! Zostaje callisto z 2010 r. ale mówicie, że to nie to samo. No i znów powracam myślami do mac'a questa. Może jednak on. Ale te cybexy są takie śliczne ...
  • mamaolki-fasolki 29.03.11, 19:32
    Callisto jest fajne ale nie ma okienka w budce a to dla mnie duży minus i ma pełna rączkę. Poza tym siedzisko ma takie samo jak Topaz no i amortyzację na 4 koła co jest dużym plusem. Gdyby nie ten brak okienka to ja bym chyba kupiła, kolory też ma super. Jednak nie ma co porównywać Questa do Callisto, jest to dużo większy i cięższy wózek.
  • culiacan 29.03.11, 19:34
    A może to że jest cięższy jest atutem w sensie że nie jest wywrotny tak jak quest?
  • mamaolki-fasolki 29.03.11, 19:42
    Być może ale tego nie wiem niestety. Choć jest to bardzo prawdopodobne:-)
  • mamaolki-fasolki 29.03.11, 19:40
    Doczytałam, że chcesz wózek na wyjazdy więc tym bardziej darowałabym sobie Questa, Callisto z 2010 ma taki dodatkowy daszek z przodu budki a nowy ma rozpinaną budę na górze i dodatkowy materiał więc można bardziej naciągnąć. A jeśli nie zależy Ci zbytnio na gabarytach to kup BJ:-)
    Tu masz zdjęcie BJ i Callisto:
    fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2669121,2,1,Cybex-vs-Baby-Jogger.html
  • mamaolki-fasolki 02.04.11, 14:55
    Dziewczyny używacie już kilka dni swoje nowe wózki, możecie coś nowego o nich napisać ?
    Saras właśnie zauważyłam, że sprzedajesz swojego Onyxa, możesz powiedzieć dlaczego?
  • saras-wati 06.04.11, 10:17
    sprzedaję go tylko dlatego, bo mam taką fanaberię;) To mój 8 wózek...Kupiłam w tym samym czasie Mountain Buggy swift i ten wózek jest moim ideałem;) Onyx był wózkiem dodatkowym, ale odkryłam, ze swifta zmieszczę do corsy bez odpinania kółka, więc tym samym mogę go zabierać ze sobą wszędzie:D No i wymyśliłam sobie, że go sprzedam - może uda mi się odsprzedać go w cenie, w jakiej kupiłam;) jakby nie patrzeć był 3 razy na spacerze:D

Spokojnie możesz go kupić, bo zdania nie zmieniłam:) Czy jest trwały, to i tak dopiero okaże się przynajmniej po miesiącu intensywnego użytkowania...w razie czego są dwa lata gwarancji, więc można śmiało go kupować:D

Kółka terkoczą, bo jednak to nie pompowane kółka, ale zdecydowanie mniej niż w maclarenie queście, ale bardziej niż w bj mini(on super cicho jeździ)...
    Z wad, to właściwie mam jedno zastrzeżenie - mała zsuwa mi się z oparcia - ale w każdej parasolce tak niestety siedzi:(

Tak sobie myślę, że może kupię buggstera, albo poczekam i kupię jeszcze raz onyxa, ale z brązem, bo teraz nie było;)
  • mamaolki-fasolki 19.04.11, 09:17
    Mam nadzieję, że jeszcze tu zaglądasz i napiszesz jak Ci się Topaz sprawuje.
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/km5sy2v4hkzglqm8.png
  • saras-wati 19.04.11, 19:42
    zrezygnowałam ze sprzedawania onyxa:D super jest i tyle:)

dzisiaj testowałam go w trudnym terenie(w jakim zwykle jeżdżę MB swiftem) - oceniam go na 3, ale to naprawdę ciężki teren:
    *piach - kółka blokowały się, przejechał, ale wolałabym tego nie powtarzać
    *ścieżka leśna z korzeniami - może być, lekko podbijał, fajnie i przyjemnie jechał:)
    *ścieżka parkowa w miarę ubita - super
    * żwir i drobne kamienie - totalna porażka, blokował się, kółka stawały dęba(jak jeździłam MB swiftem, to nawet nie zauważałam, że są tam kamienie;)
    *po kostce brukowej drobnej jedzie w miarę cicho, po większej i chodniku terkocze; czuć na rączce, że trzęsie - jednak zdecydowanie lepiej niż quest

szybko się składa(składam i rozkładam trzymając dziecko na ręce, nie jest to bj mini, ale nie jest źle);

generalnie to bardzo fajny wózek i po miesiącu używania(dodam, że niezbyt intensywnego, nie licząc tego testowego spaceru:)) oceniam go na 5 w klasie parasolek:)

z minusów, to na pewno mógłby być lżejszy, amortyzacja mogłaby też być na przód i usunęłabym ten plastik z siedziska, z którego wychodzi pas kroczny:)

• saras-wati 19.04.11, 19:44
    te korzenie na leśnej ścieżce to nie były gęsto usiane, tylko sporadyczne:>
  • iwku 28.04.11, 13:19
    my byliśmy wczoraj w Świecie Dziecka w Markach, i dopiero tam pierwszy raz zobaczyliśmy Callisto - a typowałam w Chicco albo Graco...
    zależało nam na wózku który będzie się lekko prowadził, składał, miał małe kółka i elegancko mieścił w bagażniku auta :)
    kupiliśmy Callisto w kolorze coffee - gondolę + spacerówkę :)
    będziemy testować do maja jak się mała urodzi :)
    Trochę mi przypomina inglesinę, miałam o niej dobre zdanie przy synku :) mamy jeszcze spacerówkę Coneco Flash, ale jest dosc duża, na razie więc będziemy korzystać z mniejszego wózka póki córeczka nie podrośnie ;)
  • margarenka28 04.05.11, 13:06
    Iwku podaj mi porsze wymiary siedziska bez pałaków mierzone w środku, nie widziałam callisto na zywo tylko na stronach sklepow, zastanawiam sie wlasnie nad callisto albo pp si.... fajny ten callisto? a jakie ma opracie spacerówka? napisz cos wiecej jak bedziesz mogła :) dzieki

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.