Dodaj do ulubionych

Jane Slalom Pro/Reverse czy coś innego?

13.01.12, 20:58
Dziewczyny pomóżcie. Nie wiem już jaki wózek kupić. Sprawa wygląda następująco: mam dwumiesięczną córeczkę; mieszkam na 5 piętrze (bez windy); nie mamy piwnicy ani wózkowni; bagażnik auta jest mały (na szerokość wejdzie ok. 95cm); chodniki wokół-tragedia; okoliczne sklepy mają duże stopnie przy wejściu. Ok, takie są okoliczności, a problem to oczywiście jaki wózek kupić!
Mam już wózek wielofunkcyjny (gondola i spacerówka) na dużych pompowanych kołach, jakiś polski, wydaje się pancerny, ale ciężki. Po złożeniu (zdjęciu kół) mieści się w bagażniku, nawet z gondolą. Ciężko jest go wyjąć i włożyć, no i trzeba jeszcze złożyć/zdjąć koła. Fajny wózek gdy mąż jest dostępny, ale odpada gdy jestem sama. Kupiłam więc parasolkę (5,5kg), rozkładaną prawie na płasko aby wozić w niej malutką w miękkiej gondoli. Wszystko fajnie, mogę ją znosić razem z malutką albo trzymać w bagażniku, ale na te wertepy wrocławskie się nie nadaje, poza tym jest strasznie tandetna i pewnie długo nie wytrzyma.
Teraz zastanawiam się nad taką opcją: jane slalom pro albo reverse albo nomad + foteliko-gondola matrix.
Obawiam się tylko tego czy nie będzie problemu ze zmieszczeniem stelaża w bagażniku i noszeniem przeze mnie tego matrixa z maleństwem w środku (jestem raczej drobna, a zatem nie do końca silna:)) Wózki te są dość lekkie i w miarę małe po złożeniu, choć może nie do końca pro i reverse. Mam jednak jeszcze mieszane uczucia czy taka opcja rozwiąże mój problem.
Może macie inne sugestie, jak sobie radzicie? Chciałabym w końcu bez problemu wyjść z córką na spacer, pójść na zakupy itd.
Edytor zaawansowany
  • tg75 22.01.12, 15:46
    Mam slalom pro z gondolo-fotelikiem.

Gondolo-fotelik jest cięzki (5kg) i, jak dla mnie, nie wygodny do noszenia- jestem wysoka dosc silna;) - ale moze to kwestia tego ze moje dziecię duże i cięzkie było (szybko wyrosło z fotelika i jezdzilismy rozlozona na plasko spacerowka).

Mieszkam na 1 pietrze, sporo jezdze po miescie- slaloma wciagam do gory po schodach, i schodze z nim- 1,5 roku (a kupilam uzywany). Nic sie nie popsulo, mimo iz dzieciak wazy juz 15 kg.
    Na 5 pietro troche bys musiala sie nameczyc, ale nie wiem czy ja bym nie wolala tak robic niz skladac wozek do samochodu i, i tak dzwigac dziecko.

Wozek prowadzi sie swietnie, jestem bardzo zadowolona- polecam. Przez snieg, piach daje rade, latwo na krawezniki sie wjezdza.

W razie pytan/ pisz....
    --
    Gosia
  • bobo-bebe 07.06.12, 17:14
    Polecam Slalom Reverse, użytkuję go od paru miesięcy i uważam, że jest super. Lekki, zwrotny, funkcjomalny i oczywiscie ma świetny design. Nie będzie problemu by wnieść go na 5 piętro. Więcej szczegółów opisuję na swoim blogu - bobobebe.pl/blog/2012/05/30/zadowoleni-z-nowej-bryki-jane-slalom-reverse/
  • annulka79 07.06.12, 20:19
    Jane Slalom Reverse to super wózeczek ale nie jest wcale leciutki! Prowadzi się go fajnie ale waga całej spacerówki dobija do 14 kg na pewno! Na 5 piętro stanowczo odradzam bo będzie spory problem. Dodatkowo Matrix to 5,5kg... w wielkim i nieporęcznym do noszenia wymiarze.
    Może któryś z tych wózków z dodatkową mini gondolką/ miękkim wkładem:
    Nipper (3 kola pompowane, waga podawana to 8 kg ale jedna z forumek ważyła i wyszło 10) jest chyba najlżejszym terenowcem na pompowanych kołach, rozkłada sie na płasko.
    Baby Jogger City Mini złożysz jedną ręką, jest zgrabniutki po złożeniu(4 koła piankowe 8,5 - 9kg, wersja GT 3 pompowane jakieś 9,5).
    podawana przeze mnie waga jest faktyczną (sprawdzoną przez użytkowniczki wózków) sprzedawcy podają zwykle zaniżoną lub wagę samego stelaża. Dodatkowo wózki te mają duże tylne koła i można je wciągnąć po schodach.

Z parasolek bardziej wytrzymała i komfortowa Peg Perego Si (7,5 - 8kg)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.