Dodaj do ulubionych

Najlżejszy wózek wielofunkcyjny

15.03.13, 20:07
Witam
Chciałabym się dowiedzieć które z wózków wielofunkcyjnych są najlżejsze i najbardziej praktyczne, na oku mam wózek TUTEK GRANDER ALU www.tutek.pl/produkty/grander-alu bardzo zachwalany przez sprzedawcę ale nie jestem przekonana do końca bo czytałam różne opinie. Maksymalna kwota chciałabym wydać to 2 tyś.

Z góry dziękuję za pomoc

Edytor zaawansowany
  • afroddytta 15.03.13, 20:40
    Ten wózek waży 12 kg (wg. producenta, a ci przeważnie zaniżają oficjalną wagę) i to nie jest wózek lekki, większość wózków 3w1 na pompowanych kołach tyle waży np. Quinny Speedi, Urban Jungle, pomijając czołgi 14-16 kg.
    Na pewno lżejsze są Bugaboo Cameleon, Baby Jogger City Mini/City Mini GT to takie większe i komfortowe, pomijam parasolki z montowanymi gondolami.
  • thea19 15.03.13, 21:20
    ale ten wozek nie wazy 12kg tylko min 15kg i po roku uzytkowania wyglada jak dobry wozek po 10
    totalna strata pieniedzy
  • anie-la25 16.03.13, 08:39
    Do afrodyta: to co podałaś rodzaje tych wózków żaden mi się nie podobał np ten Bugaboo cameleon dla mnie jest niepraktyczny i z przodu ma malutkie koła a Baby Jogger to 3kołowe więc odpada
    Do thea19: dziwne bo jeszcze porównywałam ten model www.tutek.pl/produkty/ambero to i był dla mnie cięższy niż Grander :/ choć ten Grander jak prowadziłam to wydawał mi się bardzo lekki .. chyba jeszcze raz muszę się przekonać
    To dziewczyny sama już nie wiem :/ jakie jeszcze modele proponujecie ?
  • thea19 16.03.13, 12:18
    a dlaczego 3kolowy odpada? akurat w 2tys zmiescisz sie w nowym qiunny speedi z mc cabriofix i jeszcze zostanie na dodatki. wozek dobrej jakosci, stosunkowo lekki i jakbym miala maly budzet a chciala nowy, to bym go kupila. one mocno potanialy a i z pozniejsza sprzedaza nie jest zle.
    co do prowadzenia wozka- w sklepie na pusto kazdy dobrze jezdzi.
  • anie-la25 16.03.13, 08:58
    A po za tym te wózki są drogie a mnie tylko interesuje maksymalna kwota 2 tyś nie więcej.
    ale oczywiście pokazałaś mi jakie są wózki najlżejsze to ok.
  • afroddytta 16.03.13, 10:04
    Pytanie brzmi czy szukasz wózka najlżejszego bo mieszkasz na 4 pietrze bez windy i będziesz go codziennie nosić plus pakowanie do auta itd.wtedy ciężar to priorytet, kółka itp. niestety muszą iść na kompromis, bo wózka idealnego nie ma. Natomiast jeśli chcesz wózek lekki bo wydaje Ci się że taki wózek będzie się lekko i łatwo prowadzić to już te 2 kg różnicy nie robią, wtedy ważniejsze aby się skupić na jakimś dobrym, sprawdzonym wózku, a nie tyle na jego wadze, bo to nie ona gł. decyduje o właściwościach jezdnych, bardziej środek ciężkości, wyważenie wózka itd. i tego niestety nie wyczyta się z ulotki.
    2 tyś to moim zdaniem dość duża kwota na wózek 2w1 (sama tyle nigdy nie wydałam i nie zamierzam ;)) Tylko ja zdecydowanie wolę wózek z dobrymi wiarygodnymi opiniami używany niż nowy zestaw bez opinii. Musisz zdecydować czy wózek na pewno musi być nowy (wtedy może Jedo Fyn) czy używany (tu w tej cenie na prawdę ogromny wybór) i ogólnie czego szukasz koła pompowane, koniecznie 4 (nie 3), odwracane siedzisko itd.
  • wanielka 20.03.13, 23:07
    jednym z najlżejszych jest Micralite Toro
    allegro.pl/micralite-toro-black-wozek-z-gondola-od-reki-i3101474212.html
    - z gondolką ok. 12 kg, ale już spacerówka tylko 8,5 kg. sama waga to jednak słabe kryterium zakupu ;) zakup zamknie się w 1000 zł. jest o niebo lepszy niż ten, który pokazałaś w pierwszym poście.
    --
    Szczypior - 3.2010
    Pączek - 8.2011
  • anie-la25 22.04.13, 07:46
    do wanielka: taki wózek to odpada bo nie ma przekładanej rączki a ogólnie mi się nie podoba i ja nadal uważam że Tutek jest o wiele ładniejszy niż ten .. Micralite Toro...
  • tata3dzieci 20.03.13, 23:32
    Wózek ma byc lekki bo noszony na x piętro?
    W przypadku noszenia wózka na x piętro nie zwracaj uwagę na wagę a poręczność.
    Są wózki lekkie ok 6- 8 kg rama ale jakieś takie nijakie, nie blokują się albo coś wystaje.
    Są wózki o większej masie ale poręczne, jak dla mnie wolę wnosić o 2 kg więcej ale by było wygodniej.
    Zwróć też uwagę na to że jeżeli mieszkasz na x piętrze to bez względu na wagę wózka wielonukcyjnego musisz wieść:
    ramę
    gondolę
    torbę
    zakupy
    i dziecko
    tak czy tak przez 6 miesięcy kosmos, ale później przychodzi spacerówka jak jest ona w jednej części jest zdecydowanie poręczniej i tu kłaniają się inne wózki np baby jogger czy też chicco gdzie ich konstrukcja jest na spacerówce.
    --
    Sławomir Sobzcak "Doradca ds. Bezpieczeństwa Dzieci W Samochodach"
    www.odnarodzin.pl
  • iza3603 03.04.13, 21:48
    witam.
    mam "mega " problem i nikt mi nie potrafi doradzic.
    mianowicie rodze za kilka tygodni i wybieram wlasnie wozek ale nie potrafię się zdecydowac :/ dodam ,ze mam ograniczony budżet -1500 zl i chce wozek 3w1
    moze ktoras z Was miała doczynienia z którymś z tych co zaraz pokaze albo chociaz napisze co sadzi o nim od siebie i ułatwi mi podjecie decyzji za co z góry dziekuję
    wozek nr 1(nigdzie nic o nim znajsc nie mogę)
    allegro.pl/nowy-wozek-3w1-enio-kolekcja-z-eko-skora-gratisy-i3144745006.html
    wozek nr 2(moj faworyt choc boję się ,ze oparcie,które nie rozkłada się do konca bedzie nie wygodne)
    www.agdrtvpat.pl/?zobacz=15813
    wozek nr 3(
    allegro.pl/tutek-grander-alu-3w1-kurie r-gratisy-kupuj-taniej-i3119422369.html
  • anie-la25 22.04.13, 07:53
    Ja jednak zdecydowałam na ten wózek Tutek Grander bo do tej pory nic nie znalazłam fajnego i nie widzę tutaj żadnych minusów... nie wiem co ogólnie wam nie podoba w Tutku ???? i teraz widzę że coraz więcej osób ma Tutek więc widzę że cieszy się popularnością i popytałam ludzi czy są zadowoleni jak na razie nie było żadnych minusów ..
    znalazłam filmik jak wygląda wózek jest po rusku ale wystarczy zobaczyć www.youtube.com/watch?v=00opLjYdNvM

lżejsze wózki to znalazłam powyżej 2 tys to podziękuję. a ten za 12-13 kg myślę że nie będzie tak źle nie ma innego wyjścia po za tym w cenie za 1300-1500 zł nie jest taki źle
  • annulka79 22.04.13, 19:34
    Nie widzisz minusów? tak na szybko:
    - oparcie w spacerówce 41 cm czyli tak do półtora roku
    - waga realna to jakieś 14-15 kg nie czarujmy się to nie jest lekki wózek
    - montowanie siedziska nie jest zbyt wygodne (jakieś bolce coś tam)
    - składanie to też gimnastyka (a może kwestia odniesienia)
    - fotelik Tutek to atrapa (radzę szczerze kupić adaptery i Maxi Cosi, Cybex albo Recaro)
    - cena nie powala wcale "niskością" a sprzedasz go za jakieś 400 jeśli ktoś się znajdzie

Nie twierdzę że jest zły. W wersji głębokiej to nawet ładny ale bądź świadoma co wybierasz a "opinie" typu "mam i sobie chwalę" a tak poza tym to "sprzedaję bo niunia woli już sama na nóżkach chodzić" to traktuj z rezerwą.

Czy Ty ten wózek bedziesz gdzieś wnosić ze o wadze piszesz czy też chcesz by sie lekko pchał?
  • koala0405 22.04.13, 09:38
    mutsy transporter jest lekki
  • anie-la25 23.04.13, 16:42
    Przymykając na wagę wózka drugi sprzedawca mi polecił taki wózek www.euro-cart.eu/nasze_produkty/passo.php?color=pistachio ze względu na spacerówkę która jest bardzo duża niż w Tutku ... co sądzicie ??

i jeszcze mi polecili www.babyactive.pl/2012/03/elipso/

pokazali mi obydwa wózki i okazało się że passo ma szerszą i większą spacerówkę i dużo miejsca w gondoli.
  • tata3dzieci 23.04.13, 17:30
    No Passo nie należy do lekkich ale jest to wina przede wszystkim kołami, które mu dodają ok 3 kg.
    Ma też grube tkaniny, i ramę stalową,
    Wózek ma być lekki bo ?
    wnoszenie? jak tak na które piętro?

--
  • afroddytta 23.04.13, 19:09
    Ten pierwszy bardzo podobny do Jedo Fyn, nie mogłabyś na tego się zdecydować, ten przynajmniej ma wiele bardzo dobrych opinii, w przeciwieństwie do dwóch podlinkowanych.
  • tata3dzieci 23.04.13, 19:32
    Dziś w internecie jest czarny pr, konkurencja wypisuje bzdurki itp.
    Z całym szacunkiem dla każdego użytkownika nikt nie jest obiektywny, nie możemy zrobić tego obiektywnie bo byśmy musieli mieć ok 3- 5 wózków jednocześnie i po roku można by opisać uwagi, cechy i zalety wózka.
    Kupno wózka to bardzo ważna sprawa i powinnaś kupić go pod siebie prawie na miarę,
    inny wózek kupimy kiedy jest pomiedzy partnerami spora różnica wzrostu (regulacja rączki)
    inny wózek kupimy na wieś inny na miasto
    inny wózek kupimy jak musimy go wnosić na piętro inny jak mamy wielki garaż
    inny wózek jak rodzimy na wiosnę inny jak w lato (wielkość gondoli)
    inny wózek kupimy jak codziennie się przemieszczamy samochodem z fotelikiem bo musi się perfekcyjnie składać i montaż fotela musi być mega precyzyjne (są wózki gdzie trzeba szarpać)

--
  • afroddytta 24.04.13, 09:39
    Obiektywny to pewnie nikt nie jest, bo wiadomo każdy ma inne preferencje, oczekiwania, potrzeby, warunki fizyczne, domowe itd. ale warto czasami zapoznać się z opinią mamy która np. ma już 4 dziecko, jeżdzi 10. wózkiem, mając na stanie ze 4, czyli wózkuje się od dobrych 6lat (piszę np. o sobie ;)) niż na siłę próbować przekonać wszystkich, ze sprzedawca w sklepie czy strona producenta wie najlepiej itd. I tak każdy na szczęście sam podejmuje decyzję, grunt aby taka osoba, szczególnie kupująca coś nowego, niesprawdzonego, niepolecanego itd. zechciała się po jakimś czasie szczerze się podzielić swoją opinią (niestety po takich pochwalnych wątkach na temat nowości i zapierania się, ze na pewno to kupię już nie ma recenzji, zdjęć itd. z użytkowania, co niestety ewentualnej reklamie robi więcej szkody niż pożytku).
  • tata3dzieci 24.04.13, 10:03
    Oczywiście poczytać sprawdzić ale i kierować się swoimi potrzebami,
    Jak nam się pyta klient który Pan wózek poleci, odpowiadamy że każdej kobiecie inny, by dobrać wózek do jej preferencji.
    Mogę z każdym dyskutować ale tylko jak napiszesz że ten nie ale tamten tak bo i jest uzasadnienie.
    W każdym produkcie znajdzie się coś do czego można się doczepić.
    Poza sprzedażą mam 3 dzieci wiec troszkę doświadczenia też:)
    --
  • anie-la25 26.04.13, 22:03
    Bardzo dziękuję za wasze chęci, porady oczywiście musiałam długo przemyśleć czego chcę i jednak odrzuciłam Tutka sprawdziłam go i jednak mnie nie przekonał więc były do wyboru Quinny, Mutsy, X-landery ale spadło na Jedo Fyn Memo i zdecydowałam że ten kupię bo inne wózki jakie chciałam jak wspomniałam najlżejszy do 2 tys. nie znajdzie ! Więc to co chciałam odwrócona spacerówka, budka duża, dużo miejsca w spacerówce, dobrze wykonana gondola a nie tak jak w Tutku i pompowane koła i niczego więcej nie wymagam trudno że jest ciężki ale nie było nic do wyboru oglądaliśmy też z firmy Tako ale jednak ten Jedo wygrał..
    więc ten temat zamykam i jeszcze raz dzięki :) i dzięki wam przemyślałam że spacerówka w Tutku faktycznie jest mała
  • ruda.mysza 28.04.13, 22:00
    a ja mam ten wózek, mój synek ma 15 miesięcy i waży 12 kg i spokojnie się w nim mieści, naprawdę jest dużo miejsca w tej spacerówce. muszę go przypinać pasami, bo wyłazi mi pod barierką :) tylko szybko się przestał mieścić w gondoli, ok 4-5 miesiąca przełożyliśmy go do spacerówy rozłożonej na płasko.

fotelik samochodowy wymieniliśmy na maxi-cosi, w sklepie internetowym jest taka możliwość, maxi jest oczywiście droższy, ale na tym nie warto oszczędzać. z nowym fotelikiem wyniósł nas niecałe 1500 zł.

a wózek po 15 miesiącach wcale nie wygląda na używany, spokojnie poniesie jeszcze 2 kolejne dzieciaki. wg mnie jest lekki, nie sądzę, żeby ważył więcej niż 12 kg. ze sklepowych wózków jakie podnosiliśmy był najlżejszy, za to wyglądał porządniej niż niejeden z nich. ze składaniem też nie mam problemu, choć zajmuje sporo miejsca w bagażniku, to fakt.

i co nas urzekło - leciuteńko się prowadzi. naprawdę można nim sterować jednym palcem :) a chwalimy go i polecamy wszędzie, bo to polska firma i naszym zdaniem za tą cenę NAPRAWDĘ WARTO.

piszę to, bo może ktoś to przeczyta i nie chcę, żeby się zraził po tych negatywnych komentarzach, to fajny wózek jest :)
  • villemo86 30.04.13, 10:20
    > muszę go przypinać pasami, bo wyłazi mi pod barierką :)

Hmmm, rozumiem, że gdyby nie wyłaził to byś go nie zapinała? Gratuluję wyobraźni. Jeśli chodzi o Tutka, to piszą o nim dobrze osoby, które nie mają porównania. Miałam tę "nieprzyjemność" prowadzić tego trzeszczącego złoma (miał wtedy całe pół roku). Byłyśmy z koleżanką na spacerze i ona miała go już w wersji spacerowej (synek miał pół roku) i mówiła, że z gondoli wyrósł jak miał niecałe 4 miesiące! Wymieniłyśmy się na chwilę wózkami (ja wtedy byłam Elitem) i jak na początku go koleżanka chwaliła, tak po 15 minutach spacerkiem, brała ode mnie namiar na BJCE. Za Tutka dostała całe 300 zł na licytacji. Ja dziękuję za takie wynalazki. Za darmo bym go nie chciała. Aaaa i waga 12 kg to raczej bez kół jest podawana, bo podnosząc mojego Elita a Tutka, bez wątpienia mój był lżejszy.

Autorko, gratuluję elastyczności. Nawet nie wiesz ile nerwów sobie oszczędziłaś, dając się przekonać
    --
  • annulka79 30.04.13, 20:12
    villemo86 napisała:

>
    > Jeśli chodzi o Tutka, to piszą o nim dobrze osoby, które nie mają porównania

albo ci, którzy akurat zupełnie przypadkowo go sprzedają ;)

Co do siedziska to 41 cm wysokości oparcia to bardzo mało i dziecko półtoraroczne (przeciętne) ma w nim już mało miejsca niestety. Materiały kiepskie, waga też nie jest niska, 12 kg? jakoś trudno było podnieść a mam porównanie.
  • martuska1982 04.05.13, 07:54
    Ja w komisie tutka grandera macałam i nawet podnosiłam. Jedyne co w nim fajne widziałam to amortyzacja.
    Podnosząc go oceniłam wagowo podobnie jak xlandera xa. Oczywicie mam na myśli oba wózki na pusto. Na moje oko waży 14-15 kilo (wersja z gondolą).
  • Gość: gawi IP: *.radom.vectranet.pl 15.07.14, 18:48
    tutka odradzam, poltora roku meczenia sie przy pierwszym dziecku, oczywiscie zapewnienia i polecenia "pana ze sklepu"; trafnym spostrzezeniem jest to, ze chwalą go osoby, ktore nie maja porownania. ja na pewno tutka juz nie kupię, teraz drugie dziecko i mysle, ze mutsy albo sola m&p, ale nie TO
  • gochalodz 29.05.13, 12:25
    Poszukując wózka natrafiłam na El- Jot model carmen i producent podaje wagę 12 kg.
  • majoorka4 17.06.13, 16:47
    A ja Ci szczezre polecam Symbio Graco wielofunkcyjny jak najbardziej...leciutki aż miło.. Sama taki mam i zachwalam pod niebiosa. Na ulicy spisuje się super- pompowane koła i spreżynowe zawieszenie jest bardzo dobre. Waga zaledwie 7,5 kg, obracana rączka więc można malucha wieśc tyłem lub przodem do kierunku jazdy. Teraz są w sklepie fajne promocje na wersje z fotelikiem że nawet 50 % zniżki na wózek więc ci polecam. Najlepiej najpierw tak jak ja zrobiłam wybrać się do sklepu i "przetestować":)
  • Gość: elizka IP: *.play-internet.pl 26.06.14, 22:38
    Ja polecam wózeczek Expander Mondo, ja akurat mam w szarej wersji kolorystycznej stelaża, jest jeszcze w czarnym kolorze, wózek jest funkcjonalny, śliczny i lekki, składa się do niewielkich rozmiarów, spokojnie mieści się w nie za dużym bagażniku.
  • afroddytta 28.06.14, 23:47
    Pytanie w tytule było o najlżejszy wózek wielofunkcyjny, ten o którym piszesz wazy 14,2 kg (wg. zapewnień producenta, co w praktyce zazwyczaj oznacza nieco więcej) , co zdecydowanie nie stawia go w grupie wózków najlżejszych, niezależnie od rozmiarów do jakich się składa.
  • gochalodz 29.06.14, 11:22
    Chicco Urban
    Waga: 10,4 kg
    www.sklep-tosia.pl/chicco-urban_p2562
  • annulka79 29.06.14, 15:02
    Phil&Teds Smart Buggy 11kg
    Baby Jogger City Mini (stelaż z kołami po zdjęciu materiału siedziska waży ponad 6 kg do tego gondola 4,5 wyjdzie jakieś 11kg) zestaw jest łatwy we wnoszeniu.
  • Gość: MamaKaroli IP: *.internetia.net.pl 01.07.17, 20:24
    agafia31 ale w tym zalinkowanym sklepie to same ciężkie czołgi :/
  • mirabelka34 22.07.17, 11:21
    we wspomnianym przez Ciebie przedziale cenowym moge polecić wózek nestro marki riko, który ma innowacyjny system składania gondoli, dzięki któremu zajmuje mniej miejsca (np. w bagażniku samochodu).
  • mari877 30.07.17, 22:46
    Decydując się na wózek wielofunkcyjny niestety trzeba liczyć się z tym, że będzie cięższy, ale są modele, które mają aluminiowe stelaże, więc mają trochę niższą wagę np. Barletta marki adamex. Wózki tej marki są niedrogie, ale wytrzymałe, estetycznie wykonane, warto mieć je na uwadze.
  • Gość: jeppes IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.17, 12:56
    Bardzo funkcjonalny wózek Easy Go Soul : zalety: niska waga, pompowane koła(średnica kół 17cm i 25cm), duża gondola, duża i rozkładana na płasko spacerówka. Jest to wózek raczej miejski lecz od czasu do czasu poradzi sobie na bezdrożach, ponieważ koła są pompowane i w miarę duże.
    Wózek który dobrze poradzi sobie w terenie i w porównaniu do konkurencji jest troszkę lżejszy to Camarelo Carera New . Jak klikniesz na Camarelo to może się jeszcze załapiesz na promocję "do 10 rat 0 %"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.