• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

spacerowki skladane jak parasolki tylko do 15kg? Dodaj do ulubionych

• 06.09.13, 08:26
    Dziewczyny,

Wlasnie poszukuje kolejnego wozka. Mam xlandera xq z kt jestem super zadowolona ale potrzeba mi jeszcze dodatkowego wozka do samochodu, kt skalda sie jak parasolka. Przegladam te wszystkie wozki i wynika z nich, ze producenci polecaja je tylko do 15kg, co u mojego chlopca bedzie tak za rok.
    Patrze na Coneco Joker, KinderKraft SIESTA, Caretero ALFA...bo ceny mi odpowiadaja, funkcjonalnosc i ogolny look. Macie te wozeczki, faktycznie do 15kg?

Pozdrawiam
    --
    Żyjemy dłużej,

ale mniej dokładnie
    i krótszymi zdaniami....
    Zaawansowany formularz
    • 06.09.13, 20:57
      Jak dziecko waży 15 kg, to na ogół juz od jakiegoś czasu nie jeździ żadnym wózkiem, chyba że ma matkę wózkomaniaczkę ;-)
      • 06.09.13, 23:16
        czy waga jest wyznacznikiem wozkowania? bo te 15kg to sa normy jakie maja spelniac wozki w europie. taki maclaren jest zarejestrowany tutaj na 15kg a w usa na 25. bjce tu na 15 a w usa na 35
        ps moje wazy 16,5 i jezdzi.
        • 07.09.13, 17:58
          MBUJ też jest jakoś do ponad 30 kilo. :P
          Dziecko powinno wózkiem jeździć do momentu, gdy tego potrzebuje, a nie gdy otoczenie uzna, ze już wypada by tylko chodziło.Szkoda mi tych maluchów dreptajacych kilometry koło matek latajacy po galeriach. :P
          • 13.09.13, 18:55
            mam Coneco Joker - w tym roku na wakacjach bez problemu dawal rade wozic mojego 18kg syna. Nie jestem wozkomaniaczka, po prostu pokonywalismy duze dystanse a spacerowanie z nim i noszenie z powrotem do domu nie usmiechalo mi sie.

Bylam niedawno z SMYKu i jacys ludzie chcieli kupic bodajze Peg Perego - spacerowke i upewniali sie do ilu jest kilogramow - sprzedawczyni powiedziala ze wszedzie pisza ze do 15kg sa spacerowki, ale przedstawiciele handlowi jak przywiezli im wozki to sadzali szczuple ekspedientki zeby udwododnic ze wozek i 50kg wytrzyma :-D Ale nie probowalabym tego w domu :-D
    • 14.09.13, 16:23
      Cybexa wózki są do 22,5 kilko i podobnie hallo z bebebeni do 20 kilo.
      Poruszając się z wózkiem trzeba zwrócić uwagę na teren, jeżeli jest równo oczywiście kilka kilo nic wózkowi nie zrobi nie mniej po sporych nierównościach może się okazać że wózek się rozleci.
      Co do długości użytkowania wózka jest ona uzależniona od aktywności rodzica i żaden 3,5 czy 4 latek nie da rady iść na spacer z 3 godziny i wrócić wiec jak ktoś tu napisał każdy korzysta jak mu się podoba i potrzebuje a nie z góry 15 kilo to wysiadka:)
      --
      Sławomir Sobzcak "Doradca ds. Bezpieczeństwa Dzieci W Samochodach"
      bok4[at]odnarodzin.pl
      • 15.09.13, 21:08
        Polecam wszystkim czytanie z choćby minimum zrozumienia, nawet jak ktoś ma wzrok tęskniący za rozumem i niedorabianie ideologii tam, gdzie jej nie ma.... Nie napisałam, ze jak 15 kg to wysiadka, tylko że NA OGÓŁ dzieci o tej wadze już nie jeżdżą wózkiem - wytłumaczę tym, co mają wątpliwości: bo wtedy dzieci na NA OGÓŁ najzwyczajniej w świecie same już nie chcą nigdzie jeździć (to takie proste przełożenie, jak się wazy 15 kg, to ma sie plus minus 3 latka i jest sie nadzwyczaj samodzielnym, nawet jak nogi bolą...) Sama mam nadal kilka wozków i czasami wożę swoją córkę, ale znaczna większość znanych mi dzieci o tej wadze posuwa na piechotę BO CHCE. Argumenty o wielokilometrowych spacerach i nadzwyczajnej potrzebie posiadania wózka znam.
    • 15.09.13, 18:54
      a ja polecam Jane Muum dla mnie wózek z klasa, mega wygodny, fajnie zrobiony no i przede wszystkim lekki a sklada się właśnie jak parasoleczka
      • 15.09.13, 21:29
        Jane muum to duży wózek i NIE składa się jak parasolka tylko jak paczka i to całkiem spora.
        Parasolki to wózki o zupełnie innej konstrukcji jak np. Maclaren: quest, xt, cybex onyx, inglesina trip i dziesiątki innych spacerówek.

Co do tematu wątku: ja mam cybexa (onyx) i on faktycznie jest do ponad 20 kilo. Ostatnio w kosciele moj szesciolatek sobie w nim przysiadl i nic sie nie stalo :)
        --
        Mama x3
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.