Dodaj do ulubionych

Już nie trzeba więcej płacić mandatów !

04.02.13, 00:41
Wyczytałem ostatnio, że Straży Miejskiej i Gminnej można w ogóle nie zapłacić mandatu !!! Zgodnie z przepisami Straż ma tylko rok na podjęcie i zakończenie postępowania, po roku cała papierologia idzie do kosza !!!
To oznacza, że wystarczy nie odbierać poleconych od Straży Miejskiej czy Gminnej, i mogą sobie wysyłać ile chcą pism. Nawet jeśli będą chcieli podać sprawę do sądu, to przy odwołaniach – nie doręczono nam wezwania – minie ponad rok od zdarzenia i temat zostanie zamknięty. Na Straże jest zresztą więcej fajnych przepisów, które załatwiają ich na cacy.
Podobnie jest z ITD – im też można legalnie NIE PŁACIĆ !!! Sporo fajnych wskazówek jest na stronie jaknieplacicmandatow.pl, ale najważniejsze jest to, że przy takich dziurawych przepisach, jakie mamy w kraju, Pan Minister Rostowski może zaplanować 1,5 mld, 15 mld albo 0,5 mld złotych wpływów z mandatów, a żadne z tych planów nie zostaną wykonane, bo ITD po prostu nie ma narzędzi do ścigania – tylko większość potulnych kierowców płaci i daje kasę na fanaberie Pana Ministra, jak to posłuszni szarzy obywatele „powinni” robić.
A przecież posłowie i inne ważne osobistości mandatów nie płacą, bo są zwolnieni.
Więc czas już zacząć ogólnopolską akcję Mandatom NIE !!!
Fanaberiom Pana Ministra NIE !!!
Zdzieraniu pieniędzy do budżetu NIE !!!
Dojeniu Podatników NIE !!!
Edytor zaawansowany
 • 09.02.13, 20:43
  > Więc czas już zacząć ogólnopolską akcję Mandatom NIE !!!
  > Fanaberiom Pana Ministra NIE !!!
  > Zdzieraniu pieniędzy do budżetu NIE !!!
  > Dojeniu Podatników NIE !!!

  Piratom drogowym NIE !!!
 • 14.02.13, 12:37
  jestem za
 • 17.02.13, 16:17
  Piratom drogowym nie, zgadzam się, ale Strażnikom, którzy na bocznej drodze ustawiają ograniczenie do 40-50 km/h, żeby tylko się ustawić z radarkiem, i kosić kierowców, również NIE !
  ITD, która chce wprowadzić "promocję" na mandaty - zapłacisz szybko, to nie dostajesz punktów i nie musisz wskazywać kierowcy - również NIE !
  Żadna z takiego postępowania korzyść dla społeczeństwa, bo nie ma elementu odstraszającego - punktów, czyli nie chodzi o bezpieczeństwo, tylko o wpływy do budżetu.
  I przeciwko takim działaniom to jest protest.
  Zainteresowanych zapraszam na www.mandatomnie.pl
 • 26.02.13, 09:36
  Takim działaniom - NIE

  Tam, gdzie fotoradary sa faktycznie potrzebne, ich nie ma. Przykładem jest ul.Chełmińska w okolicach skrzyżowania z Narutowicza, gdzie kierowcy nagminnie jeżdżą zbyt szybko w okolicach przejściach dla pieszych - bardzo niebezpiecznego, gdyż wymaga przejścia przez 5 pasów ruchu bez wysepki. Przydałby się tam także stały patrol drogówki, gdyż na tym przejściu kierowcy nagminnie nie przepuszczają pieszych, którzy już się na nim znajdują i nie weszli nagle pod koła samochodu.

  Drugie miejsce to ul.Korczaka w okolicach targowiska. Nikt nie przestrzega tam ograniczenia do 40km/h (zasadnego).

  Trzecie miejsce - ul. Hallera na wysokości skrzyżowania z Narutowicza. Kierowcy zjeżdżając z wiaduktu zbyt mocno się rozpędzają, wskutek czego przejście dla pieszych jest niebezpieczne. Tak samo dla przeciwnego kierunku.
 • 23.03.13, 20:59
  Fotoradary są tam, gdzie wynika to z badań. A w ogóle w Polsce jest ich niewiele - poczytajcie sobie europejski raport:
  www.euroinfrastructure.eu/bezpieczenstwo/fotoradary-w-polsce-i-w-europie/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.