Dodaj do ulubionych

Czy Grudziądz lubi swoje tramwaje?

31.03.05, 08:52
Mam takie własnie pytanie?
Czy jesteście zadowoleni z komunikacji tramwajowej?
Ja osobiście lubię ten środek komunikacji.
--
Częstochowa moje miasto
Edytor zaawansowany
  • toja50 31.03.05, 11:49
    Grudziadz baaaardzo lubi swoje tramwaje, chociaz to niejedyny walor naszego
    miasta. O tramwajach wszystko znajdziesz w dwoch tematach tramwajowych, rowniez
    zdjecia. Zapraszam.
  • parkowy 31.03.05, 12:46
    Tramwaje w Grudziądzu były od zawsze.:)NIe wyobrażam sobie naszego miasta bez tego środka komunikacji..Przydałoby się jednak trochę rozszerzyć sieć,na nowe osiedla.
  • szczecintram 03.04.05, 20:22
    No przydało by się ale w Częstochowie też nie jest dobrze zły stan torowisk i
    stary tabor nie zachęca chyba do jazdy co o tym sądzisz?
    pozdrawiam ekspert od tramwajów
  • umk__historia 04.04.05, 18:11
    szczecintram napisał:

> pozdrawiam ekspert od tramwajów
    Przepraszam Kto taki? ...ekspert od tramwajów?
    Żałosne ...
    Obawiam sie że Twoja wiedza ogranicza sie do zawartości internetowych stron poświęconych komunikacji miejskiej, oczywiscie nie napisałby tak gdybym nie przeczytał wczesniej Twoich odpowiedzi jako "fachowca" m.in. na tym forum.
    Domyslam sie ze jestes kolejnym internetowym "miłosnikiem" komunikacji ...eh teraz to pełno takich ... cóz takie czasy dzieci wymiaru 3D

Pozdrawiam
    umk historia

• toja50 04.04.05, 19:28
    Czy zmusza Cie cos do pisania takich nieprzyjemnych postow? Po co? na co? a
    moze sam jestes ekspertem i nie znosisz konkurencji? Duzo milosci zycze!
  • szczecintram 04.04.05, 19:51
    No niekoniecznie bo wiedza internatowa to tylko część wiedzy znam się na
    tramwajach od 4 lat i tym się zajmuję mimo młodego wieku jak na "tramwajarza".
    Na pewno znam się bardziej na tramwajach niż ty chyba że jesteś motorniczym ale
    już nie jednemu motorniczemu naprawiałem na mieście drobne usterki techniczne
    wiec proszę nie zabieraj głosu jeżeli nie masz o tym zielonego pojęcie a tak
    nawiasem najprostsze pytanie dla Ciebie
    1. Czy czuwak trzymamy w czasie jazdy i postoju czy nie?
    Czekam na odpowiedz mam nadzieję że dobrą panie umk więc się okaże kto tu się
    lepiej zna a jak chcesz zapraszam osobiście na jakiegoś chata to sobie
    porozmawiamy. Pozdrawiam serdecznie przede wszystkim toję naatę i dwóch
    chłopaków wiecie o kogo chodzi.
  • chetor 05.04.05, 12:43
    Michale - odpowiem ja, na tzw. czuja. W czasie jazdy???????
    ;)

Umk_historia: skoro tak obawiasz się o wiedzę naszego gościa to może sam
    błyśniesz i nas zadziwisz i nauczysz?! Nam nie przeszkadzają te drobne w sumie
    informacje o taborze, którymi uraczył nas Michał. Gdyby nie on, na pewno nie
    zajrzałbym na jakieś stronki o tramwajach, a w ten sposób jednak czegoś się
    dowiedziałem.

Pozdrawiam
  • naata 05.04.05, 15:35
    Chetor ma rację. Panowie, nie wtrącam się, zostawiam Was w dyskusji
    o "czujach" przy piwku? i się ulatniam po angielsku ;-) Pozdrawiam
  • parkowy 05.04.05, 20:16
    Gdybym nie znał dokonań szczecińskich miłośników komunikacji miejskiej,do których należy nasz expert,dawno już pogoniłbym nawiedzonego z naszgo forum.:))Jeśli natomiast umk twierdzi,że jest bardziej zorientowny,nie widzę nić na przeszkodzie,aby podzielił się z nami swoją wiedzą.
    p.s.
    Nowoczesny tabor jest chyba podstawą powodzenia linii tramwajowych w świecie,więc dlaczego nie u nas?Zachód pozbywa się starego taboru,my chyba obecnie nie mamy innego wyjścia,niż użytkować stary.Może zmiana formy własności (leesing?),jest jakimś wyjściem na nowe tramwaje.Mimo wszystko,chciałbym się przejechać,jak za dawnych lat,starym wozem z otwieranymi ręcznie drzwiami na pomoście.:)
  • szczecintram 06.04.05, 21:00
    Na początek odpowiedz czuwak trzymamy zawsze w czasie postoju i w czasie jazdy
    natomiast przy przejeździ i zmianie podstacji trzeba go puścić jest to pedał
    niedaleko gazu i hamulca więc żaden problem. Miło mi że tak mnie cenicie ale
    szczerze przyznam że mnie wnerwia wypowiedz kogoś kto się nie zna i podważa
    czyjąś wiedze chętnie bym chciał żeby pan umk się czymś pochwalił a tak
    notabene znacie tego gostka umk to chyba Urząd Miejski w Kwidzyniu albo
    Kętrzynie?
    pozdrawiam serdecznie.
  • naata 08.04.05, 00:18
    Misiu ;) proponowałabym jeszcze jakiś link z rysunkiem technicznym alboco.. bo
    nic nie kapuję ;-)

A "umk-historia" raczej nie na urząd w Kwidzyniu wygląda, co?
    Póki nie usłyszę sprostowania od samego Nosiciela nicku, bedę przekonana, że to
    Uczelnia w Toruniu, no chyba, że filia w G-dzu juz jest? ;)
  • toja50 08.04.05, 20:53
    Tez mysle, ze to przecie Uniwersytet Mikolaja Kopernika, nasza chluba kujawsko-
    pomorska, nie mam zadnych watpliwosci.
  • szczecintram 08.04.05, 21:54
    Macie racje to na pewno z tego uniwerku ale tak nawiasem mówiąc mógłby się nie
    wypowaidac na temat Grudziądzkich tramwajów albo wogóle chyba że studjuje
    tramwajologię ale to zapraszam na Uniwersytet Śląski bo tam podobno jest
    kierunek na o tematyce transportu szynowego. A u was jest jakaś filia UMK bo
    widziałem że jest jakaś Grudziądzka Szkoła Wyższa ciekawe fajna nazwa
    pozdrawiam zdziwiony
  • umk__historia 09.04.05, 15:34
    szczecintram napisał:
    Miło mi że tak mnie cenicie ale
    > szczerze przyznam że mnie wnerwia wypowiedz kogoś kto się nie zna i podważa
    > czyjąś wiedze chętnie bym chciał żeby pan umk się czymś pochwalił a tak
    > notabene znacie tego gostka umk to chyba Urząd Miejski w Kwidzyniu albo
    > Kętrzynie?

Dobreeeeeeeeee :)
    A może UMK to Urząd Miejski w Koziej Wólce ;) ... eh
    Napisz a jaki typ tramwaju Tobie chodzi ... tramwaj to nie samochód i każdy typ może sie róznic rodzajem uruchamiania.
  • umk__historia 09.04.05, 15:30
    toja50 napisała:

> Czy zmusza Cie cos do pisania takich nieprzyjemnych postow? Po co? na co? a
    > moze sam jestes ekspertem i nie znosisz konkurencji? Duzo milosci zycze!

Hm? Po pierwsze żem głupi się urodził, dalej jestem głupi i taki umrę ... to że posiadam jakąś tam wiedze na równe tematy nie oznacza że jestem ekspertem, gdyż jest to nie mozliwe... niestety człowiek nie jest istota perfekcyjna i nie może siebie określać ekspertem.
    A dziękuje , dziękuje za ilośc miłości ...
    Napisałem tak ponieważ po przeczytaniu postów wynika że wiedza "szczecińskiego eksperta" jest naprawde lakoniczna, ale to nie jest istotne gdyz całe zycie sie uczymy ... mam nadzieje że doczyta on sobie troche literatury i potem sam bedzie z siebie sie smiał jakie to głupoty powypisywał tu na tym forum.

• umk__historia 09.04.05, 17:19
    Drogi "Ekspercie"
    ...nie mam zamiaru z Toba w żaden sposób rywalizować kto wie więcej ale niestety musisz jeszcze dużo doczytac, dowiedziec sie jak tak naprawde jest z tymi tramwajami.... moze napisz prawde nt. komunikacji tramwajowej w Polsce jak jest i jak było i co w najbizszej przyszłosci może nastąpić ale z tego co
    coż czarna data czyli powolna likwidacja tej komunikacji w naszym kraju sie juz sie zbliża wielkimi krokami. Dotyczy to i Twojego Szczecina. Niestety w tym kraju nigdy poważnie nie myslano o transporcie, zawsze tramwaje były traktowane pomacoszemu jako wynalazek niemiecki. Jedyne miasto w którym Polacy od podstaw wybudowali tramwaje to Czestochowa ale to ze wzgledu na to że ówczesna władza od końca lat 40-tych XX wieku próbowała zniszczyc kult religijny w tym grodzie poprzez cięzkie uprzemysłowienie, podobnie było z Nową Hutą i Krakowem. A tak na marginesie inauguracyjny przejazd tramwajów w Czestochowie odbył sie 8 marca 1959 roku ... czyli w dniu KOBIET :). W pozostałych miastach gdzie funkcjonowały tramwaje głowiono się co z tym zawalidrogą zrobić... więc wymyślono że zostaną tylko w największych miastach ( odpowiednie ekspertyzy ekonomistów to wykazały że tramwaj jest bardzo drogim środkiem transportu ) oraz o jednym przeswicie toru 1435 mm czyli normalnotorowym, w pozostałych miastach miały byc sukcesywnie likwidowane a tam gdzie wystepuje waski tor czyli np. 1000 mm (taki jak jest w Grudziądzu) w przypadku dużego miasta/aglomeracji przekucie na normalny. Wszystko szło zgodnie z planem ale pojawił sie problem zwany ŁÓDŻ i tylko aglomeracji łódzkiej ( bardzo gesta siec np. linia 43 jeździ nawet do wsi gminnej Lutomiersk - czas przejazdu 70 minut )zawdzieczamy że jeszcze mamy w Polsce waski tor i tramwaje w mniejszych miastach. Gdyby w 1898 roku zdecydowano sie ze w Łodzi i okolicach mają byc normalnotorowe tramwaje, dzisiaj na pewno nie byłoby tego srodka transportu w Elblągu, Grudziądzu, Toruniu. Bydgoszcz do przekucia - zresztą nawet zaczeli przekuwac tam tory ale nigdy nie dokończono tego jak wielu zeczy za PRLu.
    Pomimo dynamicznego rozwoju innych miast gdzie nie występowała komunikacja szynowa np. Białystok ( co prawda do 1915 roku posiał tramwaje ), Radom, Rzeszów, Kielce i zwiekszały się zapotrzebowania na duże przewozy pasażerskie, nigdzie nie wprowadzono tramwajów, jedynie pojawiły sie plany. Zdecydowano więc że niech zostanie tak jak jest i niczego wiecej a potem powróci sie do likwidacji.
    Centralne przydziały taboru [ zacofanego technologicznie i niedoskonałego technicznie np. dwuosiowe tramwaje generacji N ( w Grudziądzu 2N i 5N - ręcznie otwierane drzwi, 16 miejsc siedzących z listewek )były bardzo hałasliwe na zakrętach gdyz nie zastosowano w nich to co juz Niemcy przed 1939 rokiem zastosowali żeby zmniejszyc tarcie, 105N/805N itd. ] zwalniały Urzedy Miejskie od myslenia nt. transportu miejskiego, nowa rzeczywistość przewróciła to o 180 stopni...
    Obecnie żadne miasto w Polsce nie wymienia sukcesywnie przestarzałych i bublowatych tramwajów polskiej konstrukcji, czekając na lepsze lata... Sek w tym ze juz dłużej czekac nie mozna i czas najwyzszy podjąc jakieś działania. Kroplą w morzu było zakupienie przez kilka miast uzywanych starszych ale za to bezpieczniejszych, ekonomiczniejszych i trwalszych pojazdów z zachodu ( głownie z Niemiec ). Jednym z takich miast gdzie to uczyniono jest Grudziądz i bardzo słusznie. Problem w tym ze już prawie nie ma czego kupawac zagranicą, oraz to ze tramwaj to nie autobus i po przyjeździe do MZK od razu może wyjechac "na miasto", trzeba dostosowac do odpowidnich warunków technicznych np. dodatkowo w Grudziądzu o czym Szczeciński ekspert nie wspomniał, a jest to taka ciekawostka, nalezy zmienic biegunowość. ( Wyjasniam dla mniej zorientowanych - w Polsce tylko w Grudziadzu w zasilaniu plus i minus jest odwrotne od zasilania w pozostałych miastach ).
    O nowych tramwajach możemy pomarzyć nawet gdyby znalazły sie fundusze, gdyż infastruktura ( tory, podstacje, warsztaty ) nie jest na to przygotowana. Inna sprawą jest złe zarządzanie fimą - obecne wykorzystanie wozokilometrów jak i zastosowane takty wołają o pomste do nieba... a to wszystko powoduje że mniej osób korzysta z komunikacji, mniejsze sa wpływy itd.
    Proces likwidacji oraz redukcji tramwajów juz sie powoli rozpoczął ... w 1999 r. zlikwidowano w Gdańsku 1 zajezdnie, to samo miało miejsce w Szczecinie w zeszłym roku, zmniejsza sie częstotliwość kursowania, potem nastąpi zastąpienie autobuisami danego odcinka i fizyczna likwidacja torowiska itd. Smutne i prawdziwe...

• pepi_2 09.04.05, 17:35
    A ja nie wyobrażam sobie Częstochowy bez tramów.
    Oby nie sprawdziły się Twoje mroczne wizje umk!
    --
    Częstochowa moje miasto
  • toja50 10.04.05, 19:57
    Alez na tych tramwajach naukowe wywody, a my tylko chcemy sie nimi cieszyc i
    jeszcze dlugo jezdzic, chociaz sciany mi pekaja, ale nie wyobrazam sobie tej
    beztramwajowej ciszy! Pozdrawiam wszystkich milosnikow tramwajow!
  • szczecintram 10.04.05, 20:03
    Słuchaj nie mam zamiaru czytać twoich wypocin ale mam pytanie skąd znasz się na
    tramwajach?
    Aha i jeszcze jedno jak byłem na stronie o Kwidzyniu widziałem nick umk-hista i
    stąd myślałem ze to ta sam osoba. Nie wiedziałem że w Grudziądzu tak jest ale
    to zapewne dlatego że tam nie mieszkam. A powiedz mi gdzie to ja napisałem że
    tramwaje to to samo co autobus albo może że zaraz po zakupie można wypuścić je
    na miasto? No to niech się teraz pan mądrala wypowie bo widzę że bardzo chce na
    siebie zwrócić uwagę a może ta wiedza od kogoś ciekawe czy wyśnisz mi pojęcie
    co to jest przetwornica statyczna. Czekam na w miarę szybka odpowiedz a jak
    będzie dobra brawo a jak zła to mam nadzieje że więcej Cię nie zobaczymy na tym
    temacie zresztą już bym chciał Ciebie nie widzieć ale ciekaw jestem czy
    postarasz mi się wymieć tramwaje o takiego rodzaju przetwornicy. Mam nadzieje
    ze to pytanie nie sprawi większych trudności aha i jeszcze na dokładkę powiedz
    co wiesz o nastawnicy i iglicy.
    Czekam na szybka odpowiedz

pepi2 ja też sobie nie wyobrażam wkońcu to najmłodsza siec tramwajowa w Polsce
    ale być moze 31 stycznia 2009 roku w Kielcach powstanie 15 siec tramwajowa.
    pozdrawiam
  • naata 11.04.05, 12:47
    O! Nasi Fachowcy rozwijają się w temmacie...gdyby co, jestem w pobliżu z czymś
    na ząb, coby ostudzić atmosferę ;-)))
  • chetor 11.04.05, 12:58
    Zaczyna się udowadnianie i przepytywanie. Ja się w tym już gubię :(
  • toja50 11.04.05, 17:57
    Ja tez, ale wiadro wody mam w pogotowiu, zaznaczam, zimnej, ale wiadomo panowie
    DD
  • chetor 11.04.05, 19:29
    Lepszy browarek przy okrągłym stoliczku, naprawdę można wiele sobie wyjaśnić ;)
  • szczecintram 11.04.05, 19:55
    No ja się nie kłucę ale mnie bardzo gościu denerwuje. A na browarka się skusze
    ale czy mogę ale chętnie zimnego drinka sobie wypiję.
    pozdrawiam
  • naata 11.04.05, 22:07
    Cóś mi tu Misiu nie pasuje, zbyt odważnie atakujesz UMK-historia nie
    spodziewając się odwetu ;D
    Albo browarek albo drink, nie powinno się mieszać he he
  • toja50 11.04.05, 23:02
    Taaak, mieszanki zwykle bywaja wybuchowe, wiec tak cos na maj sie przygotuj,
    Naata powie dokladnie, bo to jest nasza ostoja i ozdoba tych wiklin.
  • szczecintram 13.04.05, 23:13
    1. Ja oczekuję odwetu mam nadziję że odpowie na moje pytania ale musiałby być
    motrniczym albo mechanikiem tramwajowym żeby mógł odpowiedzieć na takie pytania
    wiec jak odpowie to się okaże.
    2. Ja za młody jestem ale chyba wolę browarka, a nastepnego dnia drinka (he)
    pozdrawiam : )
    : )
  • toja50 14.04.05, 09:55
    Nie czekaj na "odwet", niech tam, machnij reka i czuj sie dobrze. Troszke
    kolega niekonsekwentny, raz na piwko za mlody a pozniej drink Ci sie marzy,
    oj ! Michasiu cos krecisz:-)
  • naata 14.04.05, 10:07
    Kręci, kręci..Toju, nasz Michałek..tram tam tam ;D
  • szczecintram 14.04.05, 13:20
    Ja kręcę mówię że nie mogę ale chętnie bym chciał bo wiecie ja sie trzymam
    regulaminu nie można do 18 lat pić alkoholu bez dorosłych opiekunów więc wiecie.
    A może i masz rację nie ma co czekać na odwet poprstu może gościu nie zna
    odpowiedzi na te pytania boi sie pewnie. : )
    pozdrawiam
  • chetor 14.04.05, 13:29
    Michalisko kręci jak motorniczy w starych tramwajach korbą ;-))
  • szczecintram 14.04.05, 22:13
    Oj... w starych to były czasy znaczy teraz to już stare nowe są czyli
    historyczne ale jak sie takim jedzie albo co więcej kieruje to wtedy czuje sie
    ten stary przedwojenny zapach tramwajarskiego życia
    pozdrawiam wzdychając (ahh....) : )
  • naata 15.04.05, 09:40
    >"czuje sie
    > ten stary przedwojenny zapach tramwajarskiego życia"

nie wiem, czy to był zapach? ;) pamiętam, że kiedyś można było palić w
    tramwajach, autobusach, i cuchnęło w nich niemiłosiernie..pamiętam, że zawsze
    po dłuższym przebywaniu w tym "zapachu", rodzice mieli ze mną kłopot..zatrucie
    nikotynowe ze wszystkimi objawami...i przez to, teraz palęę ;D

Michałku.. zawsze wraca się z sentymentem do minionych czasów, pewnie dlatego,
    że wtedy było się młodym..tęskonota do wiecznego życia? he he..i o
    teraźniejszym czasie nasi młodzi będą mówić - kiedyś to były czasyyy ...
    "nie ma nic nowego pod słońcem"... cyt. z Biblii ;-))
  • toja50 15.04.05, 11:27
    Mnie coraz bardziej podoba sie to co bylo dawniej, i wzdycham i tesknie
    ech,och, wlasnie westchnelam gleboko, ale coz, teraz tez jest ladnie tylko
    inaczej:-( Teskinimy do tych tramwajow, bo to wszystko bylo takie wolne, nawet
    wskakiwac i wyskakiwac mozna bylo, a teraz to zycie tak pedzi, ze nie mozna
    zdazych buuuu!
  • szczecintram 16.04.05, 21:59
    Mówicie jakyście były babciami nie pzesadzajcie teraz świat sie zkomputeryzował
    i dlarego tak gna ma to swoje zalety ale i wady. Są takie miejsca gdzie można
    odpocząc i to jest piekne ta spirala nigdy sie nie zatrzyma tak jak czas a bo
    niektórzy mówia że kiedyś czas wolniej płynoł tak mówi każdy po 50.
    pozdrawiam
  • naata 16.04.05, 22:17
    Nooo, ja sobie nie życze mi tu w oczy.. latami ;P
    Masz dużo racji Misiuuu ..czas zmienia nas i wszystko co jemu podlega, a więc
    wszystko.. Nic juz nie będzie takie samo, jak choćby wczoraj, a co dopiero
    przed "wiekami" ;-) Ale pozwól mimo wszystko, że powspominamy, to za czym nam
    się najbardziej tęskni? ckni? ...za młodością, i Ty kiedyś tam, nawet bardzo
    skomputeryzowany, powspominasz...ech! kiedyś to było inaczej i będziesz
    opowiadał wnukom, jak to było...za Twoich młodych lat ;-)) Pozdrawiam
  • szczecintram 17.04.05, 21:06
    Też tak sądzę... i chyba każdy powie że najlepiej wspomina lata młodzieńcze ale
    szczeże wam powiem że mi wacale sie obecne czasy młodziezy nie podbają jest
    tyle przemocy tele chamstawa na kazdym kroku że nawet nie można tego słuchać
    jak się jedzie autobusem czy tramwajem czy idzie sie po mieście dlatego tak
    mysle że wązne jest tyo zeby zapamiętac tylko te dobre chwile a chyba z każdym
    rokiem pokolenie będzie ich mniej zapamiętywać.
    pozdrawiam
  • toja50 18.04.05, 14:24
    Juz nie wiem, czy Ty jestes starszy czy mlodszy? Kawe lubi??? i wspomienia???
  • chetor 18.04.05, 14:37
    Nie zauważyłem za pierwszym czytaniem!!!!

Misiu napisał: ..."szczeże wam powiem"

Chyba jednak to nie było szczeRZe ;))
  • szczecintram 18.04.05, 22:21
    Oj taki tam błędzik mały mówiłem szczeRZe. A jestem młody ale kązdy mi się
    dziwi bo jestem raczej taki młody z lat 70-tych bo np. co jest niezrozumiałe
    dla moich kolegów nie mówie brzydkich słów nie uzywam młodzeiżowaej gwary i
    takie tam a lubiuę muzyke klasyczna nie nawidze hip-hpu metalu i takich tam
    pochdnych dlatego często jak mnie ktos nie zna osobiście to nie wiezy że nie
    jestem pełnoletni
    P.S.
    Padał u was niedawno deszcz?
    pozdrawiam
  • szczecintram 18.04.05, 22:23
    poprawka
    że jestem NIE pełnoletni pardon
  • toja50 18.04.05, 22:51
    Nie padal,czekamy, bo sie zanosi od paru dni, no i dalej nie wiem czy jestes
    pelnoletni, czy nie, bo z tym wszystkim co o sobie napisales baaardzo do nas
    pasujesz. Pozdrawiam, mam nadzieje, bezblednie:-)
  • szczecintram 19.04.05, 09:24
    Oficjalnie mówie że jestem NIE pełnoletni a że do was pasuję bardzi mi miło i
    własnie o to mi chodzi o zrozumienie u dorosłych bo po co mi u kolegów to i tak
    pod wzglęem charakteru prymitywizm.
    pozdrawiam
  • naata 19.04.05, 09:49
    Misiuuuu.. he he he Powolutku, bo się zestarzejesz przed czasem,koledzy też
    muszą być a jacy oni sa to juz od Ciebie zależy. ;-) Ale masz rację, że
    wybierasz nas, my jesteśmy grzeczni i ...tego noo ... inteligentni ;P
    Cieszę się, że znalazłeś w nas odpowiednie towarzystwo. Pozdrawiam
  • szczecintram 19.04.05, 22:10
    Hehe...No mi też jest miło ale wiecie ja wiem że koledzy muszą być ale co ja
    poradzę że mam inny charkterek. A inteligętni to nie przeczę ale napewno
    jesteście lepsi z chemii :D
    pozdrawiam z gorącego Szczecina (12 stopni gorąco!!!!!!!!)
  • toja50 19.04.05, 22:27
    Z chemii powiadasz, tak ,:-)my mamy duzo do czynienia z chemia, szczegolnie w
    zywnosci:-) Pozdrawiam chemicznie.
  • chetor 20.04.05, 10:21
    Misiu napisał: " A inteligętni to nie przeczę ale napewno..."
    Z chemii byłem cienki, ale nie z polskiego. Tak więc: " a inteligENtni to nie
    przeczę NA PEWNO"

PS. Toju, gdy używane są polskie "ogonki" wtedy i czyta się wszystko należycie,
    i brak nieporozumień. Dzięki za minkę :)
  • toja50 20.04.05, 10:56
    Wiem, ale stosowanie tych ogonkow baaardzo przedluzyloby moje siedzenie przed
    kompikiem, a jak wiesz mam malo czasu, bo tez mam rozne hople,:-) ale tu musze
    wpasc koniecznie i juz. DD
  • szczecintram 20.04.05, 21:35
    Chetro ja mam z polskiego 5 ale jak pisze w na forum to szybko i nie zwracam
    uwagi na błedy przepraszm za nie ale ja tak już mam że szybko pisze i już a z
    chemii to ja nic nie kapuję za to z geogtafii i innych humanistycznych mam same
    5 i 6 :D
    pozdrawiam anty chemicznie
  • naata 21.04.05, 09:44
    Gratuluje tych piątek, Misiu... ja to tam różńie, 5 też się trafiało he he he he
    Misiu, nie ganię błędów, ale jeżeli dzięki nim text jest prawie nieczytelny to szybkość pisania nima sensu ;D Pozdrawiam, chemiczno - humanistycznie ;P
  • chetor 21.04.05, 10:14
    Abo siem umi pisać abo ni, czasem morzna póknonć w inszy klawisz, ale to widać
    łodraz.

Misiu, wydaje mi się, że cosik ściemniasz ze swym wiekiem itp ;))
    Pozdrawiam
  • naata 21.04.05, 10:27
    ..ściemnia, ściemnia.. i ta bliskość Parkosia.... (;>
  • toja50 21.04.05, 10:43
    Zeby uwiarygodnic swoj mlody wiek pisze tak jak pisze hehe sciemniacz
    doskonaly, ale niech tam, jak Mu z tym wesolo:-)Nam przeciez tez:-) Pisz,pisz i
    tak sie kiedys wyda, jak wszelkie kretactwa, a moze by jakas komisje sl......A
    co tam!Dobrze jest jak jest. Pozdrawiam zadowolona.
  • chetor 21.04.05, 11:50
    Jeszcze nam zjedzie na wikliny w wózku spacerowym z opiekunką i laptopem w
    garści ;))
  • szczecintram 21.04.05, 12:54
    Ale ja wcale nie ściemniam naprawe mam tyle lat a jak chcecie moge wam
    udowidnić mówcie a jak sie spotkamy (jezeli) to się sami dowiecie.
    A dlaczego mówicie że ta bliksość parkosia taka dziwna no dla mnie 30 km to nic
    co ja gadam dla mnie 100 km to nic.
    pozdrawiam młodzieńczo
  • chetor 21.04.05, 14:05
    No doooobra, nie ma sprawy ile masz faktycznie lat, bylebyś był dla nas jak dobry brat ;-)))
    Pozdrawiam bratersko ;)
  • toja50 22.04.05, 15:42
    Ja tez pozdrawiam siostrzano:-)
  • naata 22.04.05, 16:43
    ;-))) ,,no, to witam w rodzinie ;DD
  • szczecintram 22.04.05, 22:09
    Hehe bratersko prosze bardzo ja zawsze jestem cetnby do rozmowy i bycia z
    ludzmi którzy też mnie zechcą i zniosą a po za tym z takimi którzy mają takie
    coś jak uczucia i takie tam (czyli Wy)
    pozdrawiam tym razem rodzinnie
  • naata 23.04.05, 14:42
    No mamy uczucia, mamy, nawet dużo, czem niepoprawne -to często moje! ;p ale cóż nie możmy być wszyscy jednakowi, i bardzo dobrze, że się różnimy a mimo to żyjemy w zgodzie ;-))) No, czyli, jak w poprawnej rodzinie ;D Pozdrówki
  • toja50 23.04.05, 15:01
    Te poprawne rodziny często sie okazują calkiem niepoprawne. Roznie to bywa, no
    i my mamy ostatnio klopoty z naszym ojcem forumowym, zagadkowa sprawa:-(
  • szczecintram 24.04.05, 21:59
    My tworzymy napewno tak zwaną społecznośc trudno to nazwac rodziną ale jezeli
    troszczymy się i matrwimy o Parkosia to chyba tak tak mała rodzinka powiedzmy
    forumkowa rodzinka ale wiesz toju ja sądze że akurta u nas jest jak najbardziej
    porawnie jescze żeśmy się nie kłocili ani żadne takie i obyśmy nigdy sie nie
    kłocili
    pozdrawiam : ) : D
  • naata 25.04.05, 11:44
    Tworzymy "rodzinę" na tyle, na ile jest to możliwe w ramach forum
    i lekko, B4, poza ;-) Co będzie dalej? - czas pokaże. Najtrwalsze są ponoć związki nieprzymusowe, np. kiedyś mieliśmy "wielkiego brata", którego musieliśmy "kochać", teraz mamy możliwość wyboru i doboru przyjaciół, z którymi można, nawet, troszkę się pokłócić ;DD
    Pozdrawiam ;)
  • parkowy 25.04.05, 15:48

Naata jak zwykle trafnie spuentowała.:)
  • naata 25.04.05, 15:53
    Nie podlizuj sie Parkoś, jeszcze nie mam e-maila ;P
  • szczecintram 25.04.05, 21:42
    No wiesz lubi Ciebie naata więc się podlizuje :D
    A to prawda że najlepsze są nieprzymusowe związki ale czasami wychodza tez i
    przymusowe ale to rz(ż)adkośc znam jeden przykład i to 1 na milion
    pozdrawiam
  • naata 26.04.05, 09:08
    Dziwny znasz ten przykład "przymusowy".. przymusowy to, juz po tym, jak minie zauroczenie, najczęściej postrzegane jako miłość, zawieje nudą, a minęło... -dzieścia lat, wtedy to juz prawie przymus he he he
    Pozdrawiam
  • szczecintram 27.04.05, 22:07
    Ja nie miałem na mysli was ale znam przykład troszke inny przymus ale zresztą
    ja się nie znam na miłości więc powiedzmy nie zabieram 100%- wego głosu w
    takich sprawach.
    pozdrawiam
  • naata 28.04.05, 10:15
    Przez całe życie człowiek się uczy, w tym tez miłości, a mmoże przede
    wszystkim? Odwieczny temat, rozważany od zarania naszego istnienia...100%
    wiedzy na ten temat,nikt, nie posiada, nie ma gotowej recepty na udane,
    szczęliwe życie, ilu nas, tyle jej odmian i kolorów.
  • toja50 28.04.05, 11:51
    Ale sie temat powazny tu pojawil, a wszystko przez ten nieprzymusowy przymus,
    no fakt, roznie bywa. Pozdrawiam nieprzymuszanych!
  • chetor 28.04.05, 13:41
    Jaka miłość(?) - przecie to czysta chemia, a na tej się nie znam ;-)
  • naata 28.04.05, 20:36
    większość mężczyzn pewnie nie zna się na chemii, dlatego też miłość czyt.
    ang.6 ;P
    kojarzy się im, z powrotem, do miejsca urodzenia ;P (zasłyszane)
  • szczecintram 29.04.05, 22:55
    Jak już mówiłem nie wypowiadam się na temat miłości. Czy to chemia i to czysta
    nie zgodził bym się w 100% ale coś w tym jest. A wracając nie ma recepty na
    udane życie - każdy życia uczy się aż do przysłowiowej "grobowej deski" bo tak
    już rola człowieka na tym naszym jakże miłym i sympatycznym świecie. A ponieważ
    nie ma takiej recepty to nikt tez nie może wiedzieć o tym jak dobrze żyć.
    Wiecie co śnił mi się Grudziądz to mój najlepszy sen w życiu a szczególnie
    śniły mi się tramwaje i ta zajezdnia w której byłem ach... cudownie było tej
    nocy w tym śnie
    pozdrawiam sennie : )
  • chetor 30.04.05, 09:35
    Chłopie, to są jakieś niezdrowe sny, idź na spacer i spotkaj kogoś, wtedy i sny
    będą normalniejsze ;-)))
    Pozdrawiam
  • naata 30.04.05, 09:57
    Misiuu, kocha swoje hobby, a może zawód? później przyjdzie pora na
    inne "hople" ... ;-)))
  • toja50 30.04.05, 17:28
    Haha, ale ten mlody nas bierze z tymi tramwajami i snami. Misiu!!! wsiadz w
    tramwaj i w miasto:-), chyba, ze masz przesyt! Pozdrawiam sennie.
  • szczecintram 04.05.05, 22:11
    Wiecie tramwajami to ja zaskakuję wielu nawet motorniczych. A tramwajmi to ja
    wsiadam w miasto i jadę codziennie do edukacji(fee). Natomiast u was to mała
    siec jest ale wazne ze jest. Najfajniej jest na Śląsku bo tam aż 35 linii
    około. Ale ja wole takie małe urokliwe sieci tramwajowe takie np. jak w
    Grudziądzu, Gorzowie Wlkp. , Toruniu czy Elblągu ( dla załozyciela tematu -
    Czestochowa tez fajna). A sny o Grudziądzu to sa najpiekniejsze a nie rozumiem
    dlaczego mam wyjsc na spacer i śnić o cyzms innym?
    P.S.
    Ktoś z was jest podbno ze Śląska bodajże z Rudy Sląskiej któż to niech się
    przyzna czyżby naata??
    pozdrawiam
  • toja50 04.05.05, 22:41
    Cos masz skleroze, Misiu. Juz pisalam, ze Naata z Tychow, a Bronek z Rudy Sl. :-
    )))
  • naata 05.05.05, 09:23
    he he ..Misiu zapomina? Do Rudy z Tychów, rzut beretem ;-)
  • chetor 05.05.05, 12:05
    Słyszałem, że jazda tramwajami wpływa niekorzystnie na pamieć ;-)))
  • toja50 05.05.05, 15:45
    No to teraz wszystko jasne, nie pamietam kiedy jechalam tramwajem, ale ciagle
    na nie patrze:-)))moze?
  • parkowy 05.05.05, 20:20
    Młody podciągnął wątek aż miło.:)Ostatnio gdieś czytałem o pasjonatach lokomotyw parowych.Może u nas też są tacy?;)))
  • toja50 05.05.05, 23:08
    O nie! na lokomotywy juz nas nie nabierzecie:-)
  • naata 06.05.05, 10:12
    Ależ, był też link z taborem kolejowym ;-)
  • parkowy 06.05.05, 16:34
    Jesuuu,chyba nikt nie wziął mojego wpisu na poważnie?:)
  • naata 07.05.05, 08:30
    Wszystko bierzem poważnie, co się na forum pojawia ;D
  • toja50 07.05.05, 11:51
    Jasne, my powazne ludzie, wiec wszystko na powaznie hehehe, ale co tam
    pozartowac tez mozna:-)
  • toja50 09.05.05, 14:30
    I znowu zawirowania z grudziadzkimi wladzami tramwajowymi, kiedy to bedzie
    normalnie? A juz sie wydawalo.....
  • szczecintram 10.05.05, 08:59
    Jakie zawirowania, coś się stało. A w związku to ja mam prośbę do MZK Grudziądz
    niech już oni lepiej nie myślą bo nowy rozkład dla linii tramwajowej 1 jest po
    prostu beznadziejny powiedzcie im że ja im zrobiłem lepszy bardziej
    sensowniejszy przecież 1 i 2 pokrywa się na trasie na Tarpno i nie mogę jeździć
    jeden za drugim beznadziejne wiec powiedzcie żeby dali maila to ja im zrobię i
    wyśle rozkład idealny. A parowozy mnie mniej pociągają wole pociągi elektryczne
    albo spalinowe i bardziej się na nich znam. A to ze mam słaba pamięć to prawda
    ale naata to ze jesteś z Tychów normalnie mnie zadowoliło. Miałbym do Ciebie na
    razie jedno pytanie.
    Do naaty: 1. Czy masz aparat cyfrowy a jeżeli nie to czy masz aparat analogowy
    i skaner?
    Liczę na odpowiedz potem powiem po co mi ta wiedza.
    pozdrawiam i widzę ze parkoś wrócił.
  • naata 10.05.05, 09:04
    Cześć Misiu.. ;) Nie mam aparatu cyfrowego, jeszcze.. ale mam starego canonka,
    dobrego.. skanera też jeszcze nie mam, no cóż, zubożałam ..ale mam mieć ;)
    Napisz o co idzie może da się coś zrobić ;) Pzdrawiam
  • toja50 10.05.05, 11:03
    Jak znam Naate, zrobi wszystko, co mozliwe i na pewno pomoze!:-)
  • naata 11.05.05, 11:26
    Pomożecie?!..pomożemy! ... ;-)) pamiętacie?
    No pewnie, że pomogę, jak będę mogła.
    Pozdrówki
  • szczecintram 11.05.05, 22:27
    Już mówię.
    Otóż moja prośba może okazać się dziwna ale jak najbardziej realna i wcale nie
    głupia (dla mnie oczywiście).
    Już przechodzę do sedna otóż moja prośba była by taka o ile to możliwe gdybyś
    naata zrobiła zdjęcia tyskich trolejbusów i autobusów. ja wiem że mały szok bo
    nie wyobrażasz sobie latania z aparatem po placu ale można to zrobić zupełnie
    normalnie na przystanku czy w trakcie chodzenia po chodniku. Jeżeli moja prośba
    była by możliwa do zrealizowania to bardzo bym o nią prosił.
    Wskazówki do robienia zdjęć pojazdom Komunikacji Miejskiej
    1. Zawsze zdjęcia robimy na ogół od strony drzwi.
    2. I najlepiej dla początkujących zdjęcia w czasie postoju
  • szczecintram 11.05.05, 22:27
    A no i pozdrówki : )
  • naata 11.05.05, 22:50
    Misiu ;) jak tylko będę, a będę, bo mieszkam w centrum i przystanków w koło
    wiele; autobusowych i trolejbusowych - to zrobię.. tylko musisz troszkę
    poczekać, nie ma jeszcze skanera, ale będę miała. Dam znać.
    No to pozdrówki ;-)
  • szczecintram 16.05.05, 21:49
    Oj...dziekuje wielkie dzieki z góry dziekuję naprawde z górki dziekuję. Nie
    spiesyz mi się narazie moge poczekac.
    pozdrówki :)
  • toja50 16.05.05, 22:04
    Nareszcie sie odezwales, co przez ten dlugi czas porabiales?:-) Smutno bez
    Twoich tramwajowych wpisow:-) Pozdrawiam
  • naata 17.05.05, 08:47
    Dobrze, Misiu, poczekasz ;p
  • szczecintram 18.05.05, 22:50
    Czeeeeeeeeeeeeeść!!!
    Toja a co ja mogłem porabiać no wzasadzie to nic specjalnego porstu zawsze
    jakoś tak zapomniałem wejsc na forum o was pamiętam o forum to juz gorzej a z
    drugiej stronki to tak siedze sobie siedze i mówie no to zaraz wejde na forum a
    tu patrze 23:30 i trzbea już się kłaśc jak na 8 do szkoły nastepnego dnia wiec
    wiecie takie zycie a dzisiaj to juz wogóle ale mniejsza z tym :)...
    A poropos trawajków to wiecie u nas chca na 8 miesiecy zamknąć najwaznjesza
    trase tramwajową w całym Szczecinie jka ja przeżyje bez mojej kochanej linii
    numer 8 :( zwiesza ja na całe 8 miesięcy łłłłłłłłłłłeeeeeee <płacze>
    A u was jka sie tramwjaki trzymają??
    pozdrawiam :)
  • toja50 18.05.05, 22:58
    A witam, witam, mlodego pasjonata. U nas tramwajki trzymaja sie dobrze i jak
    tak sobie mysle, to juz dawno zadnego remontu nie bylo, torowiska OK, oj zebym
    nie wypowiedziala w zla godzine, no i osiem miesiecy to szmat czasu, jest nad
    czym plakac:-) Ale moze bedzie jakas dodatkowa linia autobusowa i do szkoly
    bedzie czym jechac, chociaz ja zdecydowanie wole tramwajem. Pozdrawiam zyczac
    dobrej nocy, rzeczywiscie ten czas tak szybko leci a jescze by sie chcialo
    poczytac, niekoniecznie o tramwajach:-)
  • naata 19.05.05, 08:45
    Misiu zalatany, więc tylko pozdrawiam! ;-)
  • szczecintram 23.05.05, 15:43
    No wiesz toja wzasadzie powinienem sie cieszyc powieważ u nas ten remont
    prowadzi MPK Łódz i ono ma dac autobusy zastepcze może nawet z Łodzi da jakieś
    niskopodłgowe. A tak mówiąc relanie mała jest szansa aby tak było. A czemu toju
    nie chcesz czytac o tramwjach to sa bardzo inteligetne książki (hehe). A naata
    czy ja alatny no może troszeczkę.
    pozdrawiam : )
  • parkowy 23.05.05, 18:05
    Chcesz sobie pojeździć niskopodłogowcami,korzystaj z linii polickich.:))
  • szczecintram 26.05.05, 23:18
    Parkoś, wiem ale akurat polickie mi zupełnie nie pasują więc nie jeżdze nimi
    chyba że przejechać sie tak z czystego zamiłowania to wtedy tak. :)
    :) pozdrawiam : )
  • toja50 24.08.05, 10:56
    A gdzie nasz szczecinanin??? Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka