Dodaj do ulubionych

BALI - wczasy, wakacje - jaki organizator... ?

11.05.11, 11:38
witam wszystkich!

będę wdzięczna za rady z jakim biurem najlepiej zarezerwować wyjazd na BALI do Indonezji... ?

Dzięki!
Asia
Obserwuj wątek
    • shobayashi Re: BALI - wczasy, wakacje - jaki organizator... 12.05.11, 11:01
      Witam,

właśnie wróciliśmy z wyjazdu na Bali. Było SUPER!!! :) korzystaliśmy z biura Unique Moments (wakacjenabali.pl). Chcieliśmy trochę inaczej niż w ofercie - wymyśliliśmy sobie 6 dni w Ubud potem 2 dniowa wycieczka na Flores/Komodo a potem 6 dni na plaży w Jimbaran. Nie było z tym żadnego problemu - otrzymaliśmy kilka propozycji hotelu wybraliśmy sobie jakie chcieliśmy i wyszło naprawdę super... Co do wycieczek na Bali - polecam samodzielną organizację - skuter (koszt 50.000 rupii za dzień (ok 14 zł.), benzyna 5000 rupii/litr (ok. 1.40!!!)) i w drogę! Można zatrzymać się gdzie się chce, zmienić nagle plany itd. Balijczycy są bardzo pomocni - nie było żadnego problemu ze znalezieniem drogi - jedynie lewostronny ruch i wszechobecne wrażenie chaosu może na początku przerażać, ale powolutku można do tego przywyknąć...
      Na Bali na pewno wrócimy i pewnie zrobimy to z Unique Moments - było stosunkowo niedrogo (chociaż kolega dojechał sporo taniej - przez Bangkok, Jawe i 12 godzinny przejazd autobusem(!)), bardzo fachowa organizacja i możliwość indywidualnego dopasowania oferty... Polecam!
      • grazka2129 Re: BALI - wczasy, wakacje - jaki organizator... 27.10.11, 16:31
        Bylam na Bali w tym roku w lutymi tez uwazam ,ze indywidualny wyjazd w te rejony przy podstawach znajomosci angielskiego,nie jest zadnym problemen .Turystyka jest tam bardzo dobrze zorganizowana i na kazda kieszen,ale jezeli ktos po stresie w pracy lubi miec podane wszystko na talezu ,to polecam jak najbardziej biura podrozy. Jezdzilismy tak wlasnie kiedy dzieci byly male bo bylo to wygodne.No i za to trzeba bylo placic i placilismy.Ale jadac z biura podrozy nie zobaczy sie autentycznego zycia w danym kraju, a najpiekniejsze sa dzikie plaze bez turystow i wypasionych holeli.Pozdrawiam
    • abart1war Re: BALI - wczasy, wakacje - jaki organizator... 06.06.11, 21:26
      Witam ,
      wlaśnie wróciliśmy z Bali i jesteśmy zauroczeni tą wyspą , chociaż urlop był krótki. Pojechaliśmy tam z biurem UNIQE MOMENTS. Znalazlam to biuro wpisując w wyszukiwarce " wakacje na Bali " Mogę z czystym sumieniem polecić wycieczkę przez nich organizowaną.
      Hotel był rewelacyjny , wylot i powrót dostosowany do naszych potrzeb , na miejscu przewodnik przesympatyczny Andrzej , którego z tego miejsca pozdrawiam, jeżeli będzie to czytał. Miejscowe wycieczki organizowane były tylko dla nas - 4 osób .I w sumie było taniej niż z dużym biurem. Serdecznie polecam.
      • iwwo2 Re: BALI - wczasy, wakacje - jaki organizator... 13.06.11, 14:44
        Uporczywe polecanie jednej firmy trąci reklamą. Z ciekawości zajrzałem na stronę. Nie wypowiadam się nt hoteli bo ich nie znam, ale polecam odwiedzić dowolny portal bukujący noclegi i porównać ceny, podawane notabene za pokój, a nie od osoby. Do tego jeszcze lot dowolną linią lotniczą i gwarantuję, że wyjdzie na parę dużo taniej. Aha, wynajęcie całego samochodu z kierowcą na cały dzień (jak full wypas to w pełni) to wydatek w granicach 350-450.000 rupii, co daje około 50 USD (licząc z górną granicę). Polecane biuro za wycieczki całodzienne liczy sobie 50-60 USD za osobę. Wnioski wyciągnijcie sami, a kierowca na bali sam Was znajdzie
    • karolinapl7 Re: BALI - wczasy, wakacje - jaki organizator... 01.08.11, 21:09
      Witam!
      Gorąco polecam ten kierunek oraz Biuro Podróży Unique Moments. Uważam że na prawdę warto, bo każdy może liczyć na indywidualne podejście oraz pomoc Pana Tomasza. Byliśmy na Bali w terminie 13-29 lipca 2011. My z mężem zdecydowaliśmy się połączym pobyt w Ubud - stolicy kulturalnej Bali oraz w Nusa Dua - kurorcie tirystycznym nad oceanem. Wybór trafiony w 100%. Ubud ma cudowną, klimatyczną atmosferę i można tam poczuć pradziewgo ducha Bali. My byliśmy w hotelu Kamaneka at Bisma, który co tu dużo mówić - był rajem na ziemi! Widok na las tropikalny i pola ryżowe, kulturalna obsługa, komfort i cisza, polecam gorąco! Niestety w Ubud trzeba liczyć się z zachmurzonym niebem i przelotny deszczem, nawet w pore suchej, natomiast piękne słońce w Nusa Dua na pewno to wynagrodzi. Byliśmy w hotelu Nusa Dua Beach Resort, podobno najstarszym w tym resorcie, ale za to z klimatem. Pokój sugeruję ziąc w odnowionym skrzydle, bo te w starym są rzeczywiście trochę zniszcozne. Natomiast nie ma żadnego problemu z ewentualną zmianą pokoju - na recepcji można wszystko załatwic szczególnie jak się powie, że jest się na miesiącu miodowym ;) Pomocny okazał się także nasz opiekun, Pan Andrzej, który był dyspozycyjny w trakcie całego naszego pobytu i można było na niego zawsze liczyć. Jeszcze raz polecam Bali z biurem Unique Moments - jest to moja szczera opinia nie pisana pod zamówienie :) Można wybrać z oferty kilkudziesięci hoteli, a nie tak jak w przypadku innych biur - 5, nie koniecznie najlepszych... Polecam też odwiedzenie tripadvisor - wiele cennych wskazówek i opini co do hoteli, atrakcji i nie tylko.
      • marekbru Re: BALI - wczasy, wakacje - jaki organizator... 24.08.11, 20:15
        Nie słuchajcie polecających uparcie to jedno biuro. Taka forma reklamy przyniesie odwrotny skutek. Widac , ze biuro chwyta się nieuczciwych praktyk w reklamie i trudo mieć do kogoś takiego zaufanie.
        Kilka dni temu wróciłem z Bali. 2 tygodniowy pobyt zoragnizowałem sam. Przelot Finnairem, hotele rezerwowane przez internet. Na miejscu tanie, dobre jedzenie w b.dobrych restauracjach oraz tanie wycieczki po całej wyspie taksówką spod hotelu. Wczasy na wysokim poziomie a cena - 1/2 ceny w biurach.
    • easyal Re: BALI - wczasy, wakacje - jaki organizator... 15.09.11, 12:24
      Polecam biuro Unique Moments z Wrocławia. Bardzo miła i pomocna obsługa zarówno w biurze we Wrocławiu, jak i na Bali. Udzielają wyczerpujących informacji na temat Bali, są dobrze zorganizowani, konkretni i wywiązują się ze swoich obietnic. Dodatkowym atutem jest bardzo konkurencyjna cena w stosunku do ofert innych biur podróży. Byłam z nimi na Bali przez 2 tygodnie we wrześniu i bardzo polecam. O nic nie musiałam się martwić, wszystko było dobrze zorganizowane, wróciłam zadowolona i wypoczęta.
      • marekbru Co z tym Unique moments? 22.09.11, 22:35
        Co to za epidemia polecających to biuro? Jeszcze raz namawiam wszystkich - nie ulegajcie nachalnej reklamie, organizujcie sobie sami wyjazd. Będzie lepiej i taniej, nawet o 50% za ten sam standard.
        • moricek Re: Co z tym Unique moments? 28.09.11, 13:51
          W zorganizowaniu wakacji na Bali skorzystaliśmy z usług biura Unique Moments przede wszystkim ze względu na oferowaną przez nich 3-dniową wycieczkę „Odkrywanie wysp Komodo i Rinca”. Regułą jest , że wycieczki oferowane przez polskie biura są stosunkowo drogie, ale w tym przypadku nie byliśmy pewni czy będąc na Bali uda się bez problemu zorganizować 3-dniowy wypad na wyspy Rinca i Komodo. Niestety był to nasz błąd. Mieliśmy poważne problemy w wyegzekwowaniu realizacji wycieczki „Odkrywanie wysp Komodo i Rinca” zgodnie z programem zawartym w naszej umowie z biurem Unique Moments. Brak voucherów na wycieczkę, mimo zapewnień biura, że wszelkie dokumenty i wyjaśnienia zostaną nam dostarczone przez rezydenta, postawił nas w trudnej sytuacji. Lokalne biuro realizujące naszą wycieczkę przedstawiło nam dokumenty na wykupiony dla nas inny program wycieczki. Po długich dyskusjach z kierownikiem lokalnego biura w Labuan Bajo, w celu realizacji naszego programu, wypłynęliśmy wreszcie na rejs łodzią ( standard łodzi bardzo różnił się od opisu w programie ). Wspaniałe widoki i kontakt z naturą pozwolił nam zapomnieć o problemach, niestety nie na długo. Drugiego dnia, po powrocie do Labuan Bajo na nocleg w hotelu, lokalny organizator zażądał od nas dodatkowych pieniędzy za zmianę programu.
          Oceńcie sami czy tak powinno świadczyć usługi biuro, którego motto brzmi : zaufanie- zaangażowanie- profesjonalizm.
          Podsumowując, wyspa Bali którą zwiedziliśmy już bez pośrednictwa biura Unique Moments, a przede wszystkim mieszkańcy wyspy pozostaną na długo w naszej pamięci. W przypadku Bali wystarczy podstawowa znajomość języka angielskiego żeby zorganizować wycieczkę zgodnie ze swoimi potrzebami korzystając z lokalnych biur lub wynajmując kierowcę .
        • nitkacy1 Re: Co z tym Unique moments? 29.09.11, 12:15
          Markubru zgadzam się z Tobą co do nachalnej reklamy. Ludzie chwytają się wszystkiego, żeby się zareklamować. Jednak nie rozumiem czemu tak usilnie próbujesz przekonać wszystkich, żeby sami sobie organizowali wyjazdy. Samemu nie zawsze wyjdzie taniej! Bo biura podróży mają zupełnie inne ceny np na hotele itp. = niższe. Zresztą nie wszyscy ludzie mają na to czas lub ochotę, żeby szukać tanich biletów, dobrych hoteli itd. Druga sprawa - nie wszyscy polscy turyści dobrze znają język angielski, albo poprostu wolą pojechać na wycieczkę z polskim przewodnikiem i decydują się za to zapłacić. A ci którzy wiedzą, że mogą to zrobić sami i sami zwiedzać tak robią i ich nie musisz przekonywać...
          Pozdrawiam i życzę udanych podróży.
          Adam
          • marekbru Re: Co z tym Unique moments? 02.10.11, 23:18
            Pisałem to, żeby zwrócić uwagę na mozliwość samodzielnej organizacji wyjazdu tym wszystkim, którzy dotychczas jeździli tylko z biurami. Wielu osobom wydaje się niemożliwe zorganizowanie samodzielnego wyjazdu na drugi koniec świata. Porównywałem ceny wyjazdu na Bali z różnych biur i zawsze była to wysoka cena. Szczególnie wycieczki na miejscu były bardzo drogie w porównaniu z samodzielna organizacją (jak pisałem wyżej). Oczywiście cena nie jest jedynym wyznacznikiem. Oceniając co drogie a co tanie zawsze mam na myśli podobny standard i program.Chociaż pewnie da się być może raz na jakiś czas znaleźć fajną ofertę z biura. Jesli chodzi o znajmość języków- Polacy znają je coraz lepiej. Ci , którzy jadą tak daleko, jak Bali- jestem pewien, że w ogromnej wiekszości radzą sobie dość dobrze. Taki kierunek wyjazdu to jest jednak jakiś filtr przekroju wyjeżdżających.
    • jankiel42 Re: BALI - wczasy, wakacje - jaki organizator... 18.10.11, 15:10
      Polecam biuro Unique Moments z Wrocławia.
      Byliśmy z żoną na Bali na przełomie września i października właśnie z tym Biurem.
      Żadnych przykrych niespodzianek.
      Cała wyprawa zgodnie z oczekiwaniami.
      Bardzo troskliwa opieka rezydenta. Czuliśmy się jak VIP-y jeżdżąc po wyspie (wycieczki fakultatywne) tylko we dwójkę z udziałem rezydenta i miejscowego kierowcy.
      Hotel wybraliśmy sami z oferty Biura (Bali Tropic Resort) - pełen luksus z atmosferą wyspy Bali.
      Organizator wyjazdu załatwił przeloty liniami Qatar. Polecamy te linie - świetna obsługa z obfitością posiłków.
      Jesteśmy zachwyceni organizacją wyjazdu.

Małżeństwo z Bydgoszczy

• bali-man Re: BALI - wczasy, wakacje - jaki organizator... 19.06.12, 22:18
        Witam, mam bilet lotniczy na Bali ... i co dalej? Mam zamiar polecieć w październiku, sam, troche sie boje ale mam nadzieje, ze dam rade. Mam tylko pytanie: czy lepiej zerezerwowac 2 noce np w jakims hotelu a potem szukac jedynki na miejscu? Prawie żaden hotel nie oferuje pokoi dla singli a nie usmiech mi sie płacic z necie za dwójke na cały pobyt. Co radzicie?
    • so.wa25 Wczasy na Bali z Unique Moments. 01.11.11, 19:52
      Witam wszystkich forumowiczów.
      Na przełomie września i Października spędziłem wakacje na Bali z biurem Unique Moments na
      które natrafiłem przez stronę www.wakacjenabali.pl. Kontak z biurem i z Panem Tomaszem który
      zajmował się naszym wyjazdem był tak wspaniały że aż budziło to nasze wątpliwości (nie potrzebnie). Wspaniała organizacja, pomoc podparta wiedzą w doborze hotelu (w naszym przypadku był to The Ahimsha Beach) oraz stały kontakt który stopniowo rozwiewał nasze wątpliwości.
      W dniu naszego przylotu na lotnisku w Denpasar kolejny miły akcent w osobie Pana Andrzeja, który pełnił rolę rezydenta. Człowiek ten w bardzo profesjonalny sposób zajął się naszym pobytem od pierwszych minut po przylocie do ostatnich przy odlocie. Pan Andrzej perfekcyjnie zorganizował nasze wycieczki a jego wiedza na temat kultury, religii i obyczajów w Indonezji
      z dnia na dzień pozwalało na coraz lepiej poznać tą cudowną wyspę "Bogów i Demonów".
      Każde nasze sugestie były uwzględniane w grafiku naszych wycieczek i były one (nawet na bieżąco) dostosowywane do naszych oczekiwań. Potwierdziło to zdanie "wakacji szytych na miarę". Wspaniała forma przekazu, troska o nasze zadowolenie i profesjonalne podejscie Pana Andrzeja sprawiło że w naszej ocenie zdystansował on dotychczasowych rezydentów z którymi mieliśmy kontakt a organizacja całego naszego wyjazdu przez Unique Moments dałe nam nowe
      spojżenie na formę organizaji wczasów mażeń.
      Jedyne co nam pozostało to podziękować Panu Tomaszowi i Panu Andrzejowi za tak wspaniałą
      organizację naszych wakacji a z naszej strony polecam wszystkim. Było wspaniale.
    • bali-man Re: BALI - wczasy, wakacje - jaki organizator... 19.06.12, 22:20
      Witam, mam bilet lotniczy na Bali ... i co dalej? Mam zamiar polecieć w październiku, sam, troche sie boje ale mam nadzieje, ze dam rade. Mam tylko pytanie: czy lepiej zerezerwowac 2 noce np w jakims hotelu a potem szukac jedynki na miejscu? Prawie żaden hotel nie oferuje pokoi dla singli a nie usmiech mi sie płacic z necie za dwójke na cały pobyt. Co radzicie?
    • logostour1 Re: BALI - wczasy, wakacje - jaki organizator... 26.06.12, 17:58
      Witamy,

jeśli chcesz wybrać się na Bali proponujemy ze swojej strony jedną z naszych propozycji: czyli tygodniowy pobyt na tej wspaniałej wyspie zakończony wyprawą do Singapuru w opcji "Dla Koneserów" - zapewniającą wyższy standard oferowanych usług. A ponieważ Singapur jest na tyle ciekawym miastem, że aż szkoda by było zobaczyć tylko jego lotnisko - w programie znajduje się również i trochę miejsca poświęconego stolicy Malezji :)

A jeśli poszukujesz opinii turystów, którzy odwiedzili z nami już niejeden zakątek Świata zapraszamy na naszego Facebooka (www.facebook.com/LogosTour) - tam możesz sam zapytać jak wyglądają podróże z LogosTour :)

Pozdrawiamy!
      Biuro Turystyki ZNP LogosTour | e-mail: opinie@logostour.pl
      • kornel-1 Re: BALI - wczasy, wakacje - jaki organizator... 09.10.12, 21:59
        logostour1 napisała:
        >A ponieważ Singapur jest na tyle ciekawym miastem, że aż szkoda by było z
        > obaczyć tylko jego lotnisko - w programie znajduje się również i trochę miejsca
        > poświęconego stolicy Malezji :)

Tajemnicza sprawa.
        W programie nie ma Kuala Lumpur! Jest przygraniczne malezyjskie miasteczko, co w wątpliwy sposób uzasadnia nazwę trampingu. Przypominają mi się wypady Polaków do Albeck ze Świnoujścia - "Byliśmy w Niemczech!" - mówili w latach 70. zeszłego wieku.

Mam wrażenie, że spamerka logostour1 nie wie, o czym pisze :(

Kornel
        --
        "Kornel: moje podróże"Ostatnie: "Słowacja'2011"
    • wielo_razek Re: BALI - wczasy, wakacje - jaki organizator... 24.09.12, 10:41
      Szukając wśród licznych ofert tez sie nad tym mocno zastanawialismy, w koncu wybor padl na biuro Unique Moments, jako jedyni posiadali w swojej ofercie takie nietypowe polaczenia jak czesc pobytu w gorach ( gdzie mozna zasmakowac prawdziwego klimatu balijskiego w malych zacisznych hotelikach - idealnych na miesiac miodowy! ) a potem przenisc sie do duzo wiekszych hoteli przy plazy gdzie juz klimat jest nieco inny, blizej nam znany ale rownie ciekawy :)
      dla nas byla to piekna przygoda , wspaniale zorganizowana ( wycieczki maks w grupach 4osobowych, czesto jezdzilismy we dwojke z polskim przemilym przewodnikem ).. po prostu podroz zycia :D

• krzych654 Re: BALI - wczasy, wakacje - jaki organizator... 03.03.13, 21:31
      To był super urlop na który wybraliśmy się w połowie stycznia. Duże dzięki dla pana Tomasza z biura Unique Moments, który przygotował super ofertę. Spędziliśmy kilka dni na Bali i kilka dnia wyspie Gili. Na Bali mieszkaliśmy w hotelu Champlung Sari w Ubud w „towarzystwie” super małp, potem popłynęliśmy na wyspę Gili gdzie nocowaliśmy w uroczym hotelu Villa Ombak po czym wróciliśmy na Bali do nieziemsko klimatycznego hotelu Bali Tropic SPA w Nusa Dua. Na Bali wybraliśmy w lekkim stresie ponieważ była to pora deszczowa i różne zdania są na temat pogody w tym okresie. Nam ta pora deszczowa kompletnie nie przeszkadzała, deszcz padał chwilkę, a często towarzyszyło mu słońce. Lekkie opady są głównie wieczorem, ale nawet podczas opadów jest cieplutko. Na miejscu opiekował się nami i był zawsze do dyspozycji Pan Andrzej, który towarzyszył nam podczas wycieczek. Program wycieczek można było układać w zależności od zainteresowań. Nowością dla nas było to, że mieliśmy opiekuna Pana Andrzeja tylko dla nas (grupa dwu osobowa ). Wszystko było naprawdę super pod względem organizacji i atrakcji.
    • maria-benek13 Re: BALI - wczasy, wakacje - jaki organizator... 26.04.13, 12:22
      Biuro Unique Moments znaleźliśmy podczas poszukiwań wczasów. Wakacje spędziliśmy właśnie z tym biurem na Bali w hotelu Club Bali Mirage w terminie 27.03-11.04.2013.
      Biuro okazało się w pełni profesjonalnym organizatorem, wszystko dograne na Tip-Top. Jeżeli chodzi o hotel w którym przebywaliśmy w pełni spełnił nasze oczekiwania,chodź nie był to moloch. Fajny, kameralny z miłą obsługą i bardzo dobrym jedzeniem. Masa owoców, soków, i różnorodnych potraw i drinków. Odnośnie rezydenta - osoba rewelacyjna, bardzo pomocna. Z czystym sumieniem polecamy ją każdemu. Wycieczki według własnego uznania,bo jest ich cała masa i są naprawdę ciekawe zwłaszcza z Polskim rezydentem i w miarę tanie. Jeżeli ktoś by chciał zasięgnąć więcej informacji udostępniam adres e-mail, i potem numer telefonu. ( rodzice2007@wp.pl ) . Jeżeli ktoś się zdecyduje na wczasy na Bali to tylko z Unique Moments ,bo nie będzie zawiedziony :) Organizator jak i Pan Andrzej (rezydent) dołożą wszelkich starań co do udanego pobytu. A przed samym wyjazdem warto skontaktować się z Panem Andrzejem w kwestii przywiezienia mu czegoś Polskiego :) (np. flaki, kapusta kiszona, czekolady Wedlowskie - od nas mały prezent).

Pozdrawiamy Maria i Benedykt
    • kruv_et Re: BALI - wczasy, wakacje - jaki organizator... 12.07.15, 22:16
      Polecam zrezygnować z biura podróży jeżeli nie chce się przepłacać ;] Szczególnie na jedzeniu i hotelu można zaoszczędzić, bo szkoda być w Indonezji i jesć "kuchnię europejską"? My byliśmy w zeszłym roku z traveloppy i jak sobie policzylismy to i ja i narzeczony prawie tysiac do przodu... za to kilka fajnych przepisow na lokalne jedzenie przywieźlismy :)
      • bepi79 Re: BALI - wczasy, wakacje - jaki organizator... 08.10.15, 15:57
        Hotele od 12 lat praktycznie rezerwuje z niemieckich biur , bo ceny resortów wychodzą u nich taniej niz na tych bookingach , agodach i innych serwisach.Tym razem na pobyt wzięłam hotel Melia Bali 5*na Nusa Dua na 8 dni w opcji all inclusiv. Hotel Alaya 4*Resort w Ubud na 3 dni i hotel Ayodya resort Bali 5*. Na miejscu zawsze biorę na lotnisku taxi do hotelu które kosztuje około 10$ a stoi ich na lotnisku setki także nie ma najmniejszego problemu. Na miejscu biorę kierowcę który mnie wozi po wyspie gdzie tylko mi się zamarzy. Za 10 godzin płacę za samochód około 40-50$ w zależności od umiejętności targowania. Także wczasy na Bali w luksusowych warunkach na 2 tyg mnie wychodzą 1500-1550 euro na osobę ( za bilety lotnicze i hotele). Można nawet zmieścić się w 1000 euro, za przeloty i słabsze hotele ale ze śniadaniami, ale ja lubię dobre hotele, cudne kolorowe i dopracowane drinki, jedzenie pięknie podane i przede wszystkim wszystko podane pod nosem.. Dlatego zawsze wybieram rejon Nusa Dua bo tam najpiękniejsze hotele i plaże na wyspie. Kuta, Jimbaran, Sanur to nalezy omijać z daleka bo można się roczarować...i to bardzo
        Poprzednim razem byłam w hotelach : Grand Nikko Bali Nusa Dua , oraz Bali Tropic w Tajnung Benoa ( w opcji w all) oraz w Melia Bali oraz w Tjampuhan w Ubud. Gdyby ktoś szukał info o tych hotelach to zapraszam na priv: bepi@poczta.fm
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka