Dodaj do ulubionych

Szczepienie

15.10.11, 16:25
Witam, w przyszłym roku wybieramy sie z kolezankami na wypad do Indii i Nepalu. Wiemy że szczepienia nie są obowiązkowe a jedynie zalecane. Co do WZW typu A - to raczej nie ma wątpliwości że nalezy się zaszczepić ale co z innymi . Proszę o info to w które nalezało by sie uzbroic i czy profilaktyka faktycznie jest potzrebna. Wyjazd jest na przełomie października i listopada 2012 r.
Edytor zaawansowany
  • piootr3 17.10.11, 19:22
    Byłem dwa razy i sie nie szczepiłem. Zamiast szczepień polecałbym zabranie ze sobą silnego środka przeciwbiegunkowego.
    Oczywiście , są to sprawy bardzo indywidualne.
    Przełom października i listopada... Hmmm. Sprawdźcie jaka pogoda jest wtedy w Nepalu. Wydaje mi się, że w góry, to raczej nie pójdziecie...
    Pozdrawiam - Piotr
    --
    www.plecakowcy.pl/
  • opole_69 17.10.11, 20:34
    Według prognoz jest możliwy ttramping 3 dniowy . Wybieramy się z supertrampem. Z opinii na temat tego organizatora nie wydaje mi się proponowienie czegoś co było by niemożliwe do realizacji a taki fakultet proponuje to biuro. Czy masz moze jakieś jeszcze skazówki ? Anna
  • kornel-1 17.10.11, 21:51
    piootr3 napisał:
    > Byłem dwa razy i sie nie szczepiłem. Zamiast szczepień polecałbym zabranie ze s
    > obą silnego środka przeciwbiegunkowego.

A ja - dodatkowo uniwersalną doxycyclinę lub amoxycyline. No i nie daj się namówić na szczepienie p/polio ;-)

> Przełom października i listopada... Hmmm. Sprawdźcie jaka pogoda jest wtedy w N
    > epalu. Wydaje mi się, że w góry, to raczej nie pójdziecie..

When To Trekking in Nepal www.nepaltourism.info/trekking_in_nepal/when_to_trek_in_nepal.html

Co to znaczy "high tourist season"?

;-)

Kornel

--
    [i]"Kornel: moje podróże"[/i]
  • piootr3 18.10.11, 07:59
    Byłem w Karakorum, a tam jest troszkę inaczej. Dlatego wyraziłem wątpliwość i poradziłem aby sprawdzić. Jeżeli masz już uzgodnione, to z pewnością będzie, tak, jak w programie.
    Pozdrawiam - Piotr
    --
    www.plecakowcy.pl/
  • opole_69 23.10.11, 13:23
    Biuro które to organizuje ma terminy od 20 października do około 20 listopada. Dlatego moje pytanie. z Info dostępnych na necie nie bardzo wiadomo jak się dostroić do tamrejszych warunków. Choci mi tez o kwestie zwiazane z ubiorem. - ciepłe rzeczy czy przejściowe. Kazdy kto pisze o pobycie ma inne odczucia. A mnie nie chodzi o turystę takiego " hotelowego " tylko luzaka który lubi różne dziwne warunki do podrózy czy spania i lubi normalne życie i
  • piootr3 24.10.11, 22:22
    A co Ci można odpowiedzieć? Zależy gdzie pojedziesz. Indie są duże.
    Weź ze sobą prześcieradło zszyte na podobieństwo śpiwora. W nim będziesz spał. A reszta, to w zależności gdzie będziesz jechał.
    Tam naprawdę odległości są bardzo duże. Z Kajuraho do Varanasi jechałem 16 godzin autobusem.
    Ze Śrinagaru do Leh dwa dni.
    W Varanasi było ciepło, w Leh tak sobie...
    Dam przykład: inaczej jest w Grecji, inaczej w Norwegii. Z Indiami jest podobnie. Skonkretyzuj.
    Pozdrawiam - Piotr
    --
    www.plecakowcy.pl/
  • piootr3 26.10.11, 12:08
    Tak poza tym, to jedziesz w październiku - listopadzie. Będziesz miał ciepłe rzeczy ze sobą. Koszulki z krótkim rękawem kupisz na miejscu. Taniej niż w Polsce. Weź ze sobą jedną lekką koszulkę, a resztę sobie uzupełnisz na miejscu.
    --
    www.plecakowcy.pl/
  • opole_69 02.11.11, 09:41
    To ma być objazd: Delhi, Agra,Waranasi ,Khajuraho, Gwalior oraz Orchca, Kathmandu oraz Park Narodowy Chitwan , Pokhara i moze mini-treking z przewodnikiem nepalskim w okolice Annapurny. To tak w wielkim skrócie ( moze skusimy się na raftig i lot nad himalajami)
  • piootr3 03.11.11, 13:39
    No to czego potrzebujesz? Przecież masz plan i wiesz, gdzie chcesz jechać.
    Bilety kupisz sobie na bieżąco w każdym biurze podróży na ulicy, byle miało połączenie z internetem i załatwiło miejscówki. Przeczytaj moją relację, ja zrobiłem podobną trasę (do Varanasi). Później musisz wrócić do Delhi i stamtąd polecieć do Nepalu. Bilet lotniczy możesz sobie kupić (i powinieneś ) wcześniej. Resztę bierz na żywioł.
    Z Delhi uciekaj, jak najszybciej, bo pozwiedzasz sobie, kiedy będziesz wracał. Pamiętaj, że koleje indyjskie różnie jeżdżą. Czasami możesz stracić dzień na czekanie.
    Ubranie będzie potrzebne na lato i zimę. Czyli takie, jakie będziesz miał.
    Pozdrawiam - Piotr

--
    www.plecakowcy.pl/
  • jabolkn 21.10.11, 13:59
    Indie północne na przełomie grudnia i stycznia
    jakie szczepienia polecacie?

pozdrawiam Jan
  • kornel-1 31.10.11, 17:20
    jabolkn napisał:
    > Indie północne na przełomie grudnia i stycznia
    > jakie szczepienia polecacie?

Polecam przeczytać wątek.
    Tudzież poszukać wątków na tym forum o tej samej tematyce.

Kornel
    --
    [i]"Kornel: moje podróże"[/i]

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka