Dodaj do ulubionych

Tanzania w październiku lub w listopadzie

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.05.12, 18:10
Cześć! Mam takie pytanko do osób które były na safari w listopadzie. Jaka była pogoda? czy deszcz był intensywny? czy dzień nie wydawał się być zbyt krótki?

Teraz kolejne pytanie, czy ktoś rozważa wyjazd na safari do Tanzanii w październiku lub w listopadzie 2012? Jestem niemalże przekonany do tego wyboru w 100% i ciekawi mnie czy ktoś jeszcze się wybiera w podobnym kierunku w podobny terminie.
Byłem w 2011 roku w Kenii z Itaką "Na czerwonej ziemi masajów" i było niesamowicie, niby w marcu to już czas na deszcz, jednak nie był on aż tak bardzo uciążliwy jakby można było się spodziewać.

Pozdrawiam !
Edytor zaawansowany
  • Gość: olik IP: 193.41.113.* 15.05.12, 11:32
    a czemu dzień miałby się wydawać krótki????
    Przecież na równiku praktycznie nie ma różnicy w długości dnia i nocy w ciągu roku...
  • logopeda9 15.05.12, 20:03
    ale gdzie konkretnie się wybierasz? pory deszczowe na północy są dwie,na południu np w Selous jedna kw-maj,jak Tanzania to fajnie połączyć safari z Zanzibarem.
  • Gość: Roobcio IP: *.range86-140.btcentralplus.com 17.05.12, 20:04
    A czy planujesz też wejście na Kilimanjaro?
  • Gość: Dawid IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.12, 12:33
    Wybieram się na samo safari (8dni): Ngorongoro, Manyara Lake, Serengetti i do tego Tsavo West w Keni. Bez wejścia na Kili i bez zanzibaru.

Chodzi mi głównie o to, czy opady są na tyle silne by przeszkodziły w safari.
  • Gość: arkgar IP: 80.50.144.* 19.06.12, 23:54
    poważnie planuje wyjazd kenia tanzania w listopadzie - na pazdziernik nie ma ofert w rozsądnej cenie. znalazłem chyba najciekawsza z rainbow tours . jesli masz jakies ciekawe namiary albo info to daj znać.
  • Gość: Dawid IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.12, 15:38
    Wiesz Itaka ma ofertę wyjazdu do Kenii i Tanzanii program Oko w oko z ngorongoro, ja się wybieram prawdopodobnie na turnus od 14.10-21.10 :) najbardziej mi pasuje gdyż później rozpoczynają mi się zjazdy na uczelni:(. Mam nadzieję że uzbiera się te kilka osób aby wycieczka doszła do skutku. Plusy są takie, że to okres przed porą deszczową co oznacza że przelotne deszczyki zazielenią Afrykę... która oczarowała mnie przed rokiem kiedy podróżowałem po kenijskich parkach! Też w sumie z Itaką, więc mam nadzieję, że i tym razem mnie nie zawiedzie i wycieczka w październiku się odbędzie! :)
  • Gość: Dawid IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.12, 15:40
    arkor w razie czego pisz na gg. 4065559 można się dogadać jakoś itd.. :)
  • Gość: Ewcia IP: *.unknown.vectranet.pl 29.06.12, 16:14
    A jak cenowo to wygląda w Itace?
  • Gość: Dawid IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.12, 15:33
    Ewcia wiesz, tanio nie jest, ale i tak taniej niż z biurami specjalizującymi się w takich wyjazdach. W przypadku Itaki i Rainbowa mają oni jednak swoje czartery co za tym idzie oszczędza się na przelotach troszkę... Ale cały wyjazd taki (8 dni objazdówki po Parkach) to koszt ok 8-9tys + dolary na wstępy w przypadku Tanzanii ok 300dolarów + 100dolarów na wizy Kenijską i Tanzańską. Ale przyrzekam że jeżeli się w taki wyjazd zainwestuje to nie ma możliwości żeby tego żałować... :)
  • Gość: Dyndyn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.12, 19:48
    oj zazdroszcze takiej podróży...dla mnie za drogo:/
  • Gość: ars IP: *.ssp.dialog.net.pl 13.07.12, 15:58
    byłem w listopadzie ,wprawdzie w Bostwanie i Zimbabwe,pogoda była super ciepło,sucho. Wieczorami zbierało sie troche chmur ale nigdy nie padało. Wrazenia niesamowite. Mysle ,że listopad to dobry miesiac poniewaz jest to koniec pory suchej i nie powinno padać
  • Gość: Paweł IP: *.ip.netia.com.pl 28.07.13, 12:06
    witaj mam pytanie udała sie eskapada? odpisz prosze maltanczyk68@wp.pl
  • Gość: cookie IP: *.szczecin.mm.pl 24.09.13, 16:54
    No tak trochę odkopałeś wątek, jak wybierasz się do Tanzanii i szukasz jakiś informacji to na Zanzibarze znajduje się hotel prowadzony przez polaków [url=http://www.gardenpalms.pl/] gardenpalms [/url] strona www jest również w języku polskim, sam hotel jest nad samym morzem, a w ofercie nurkowanie, wycieczki itd.
  • katowice.23 14.07.12, 07:29
    fly4free.pl/forum/viewforum.php?f=11&sid=f5efa3cc4fb9d8549d5353cd160df0dd
    Wejdź sobie na te forum
    Nie jest to reklama czy biuro podroży.
    Jest to grupa zapaleńców którzy podróżują po świecie nawet za 1zł \
    Jest teraz tajlandi po 1650zł
  • margoslodycze 28.07.12, 10:52
    Witam Cię Dawidzie z mężem wybieramy się 10.11.2012 do Kenii ale z biurem rainbowtours.
    Program mamy powitanie z afryką. Będziemy zwiedzać 2 parki Tsavo west i Amboseli. Słyszałam że piękny jest też park sarengeti. Jedziemy na 16dni. Cenę też mamy lepszą niż TUI
    Pozdrawiam
    Karolina
  • dibeks 21.08.12, 15:13
    Czy kogoś w Was, wybierających się do Tanzanii w najbliższym czasie (sierpień – październik 2012) poruszyły informacje o wirusie Ebola w Ugandzie? Czy zmieniacie plany?
  • staserka 28.08.12, 21:23
    W tym roku pogoda w Tanzanii troche platala figle.
    Pora deszczowa przysza nieco wczesniej, padalo o wiele krocej, ale za to intensywniej.
    Jest tez wyjatkowo zimno. Temp w nocy spadaja obecnie do ok 16 stopni.

Pazdziernik zasadniczo jest pora sucha a deszczu spodziewamy sie pod koniec listopada, ale biorac pod uwage kilka ostatnich miesiecy, nie jestem juz tego taka pewna
    W tamtym roku padalo juz na poczatku pazdziernika...

Poza tym- moze informacja okaze sie przydatna- od lipca dziala lotnisko w Moshi ( nie mylic z KIA- Kilimanjaro International Aiport ) obslugiwane przez linie Coastal Travels.
    Tymi liniami za ok 200 dolarow mozna doleciec do Serengetii, Zanzibar, Tangi, Pangani czy Dar es Salaam.

> Czy kogoś w Was, wybierających się do Tanzanii w najbliższym czasie (sierpień &
    > #8211; październik 2012) poruszyły informacje o wirusie Ebola w Ugandzie? Czy z
    > mieniacie plany?

Mieszkam w Tanzanii od kilku ladnych lat i jszcze nie zauwazylam paniki zwiazanej z wirusem ebola

--
    ...Na mchu jadali...
  • murdoch123 14.10.13, 11:36
    Witaj, a jak teraz z pogodą w Tanzanii? Wyjeżdżam na początku listopada :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka