Dodaj do ulubionych

Wynajęcie samochodu w RPA

27.03.13, 09:39
Najbliżsi się wybierają na wakacje i planują ... wynajem samochodu i zwiedzanie!
Moim zdaniem głupi i niebezpieczny pomysł, czy ktoś ma jakies doświadczenie?

I gdzie można znaleźc porady jak sensownie i BEZPIECZNIE zorganizowac sobie zwiedzanie RPA (około 8-10 dni)
Edytor zaawansowany
  • emka26 27.03.13, 11:48
    To nie jest glupi pomysl.
    To kraj jak kazdy inny, nalezy zachowac tylko specyficzne srodki ostroznosci, nie jezdzic po zmroku, nie zatrzymywac sie w przypadkowych miejscach.
    Jest duzo blogow opisujacych szczegolowo podroze po RPA. Poszukacie w sieci.

Pozdrawiam
    --
    jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma
  • joa66 27.03.13, 12:16
    "specyficzne srodki ostroznosci"

A coś więcej na ten temat?

Dzięki
  • emka26 27.03.13, 19:24
    "nie jezdzic po zmroku, nie zatrzymywac sie w przypadkowych miejscach"

znalesc blogi podroznicze po rpa.

Czytac czytac czytac i jeszcze raz czytac.
    --
    jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma
  • maksiunio1 04.05.13, 23:30
    Hej
    Jestem drugi tydzien w RPA i bede jeszcze 5. Jesli nadal interesuje Cie jakies info, prosze pisac.

Pozdrawiam
  • joa66 09.05.13, 11:33
    Bardzo mnie interesuje (jeżeli zdążyłam!)

Najbardziej kwestie bezpieczeństwa , w tym podrózowanie wynajętym samochodem.

Czy Twoim zdaniem przewodnik jest wskazany lub nawet konieczny ? Przylot do Capetown w sieprniu na około 1-12 dni. Czy gdzies można wynająć licencjonowanego przewodnika?

• maksiunio1 09.05.13, 19:26
    Witam
    Ja jestem na Eastern Cape w East London.

Afrykańczycy nie są mistrzami kierownicy. Trzeba uważać. Szczególnie w miastach. Chociaż może bardziej trzeba uważać na pieszych, którzy chodzą po ulicy jak chcą. Spokojnie i bez stresu podróżuje się poza miastem. Ruch jest niewielki a drogi są w większości w bardzo dobrym stanie. Problemem może być ruch lewostronny :) ale to kwestia nabrania pewnych nawyków.

Nie korzystamy tu z przewodnika. Korzystamy z rad miejscowych z którymi pracuje. W tej kwestii nie poradzę nic. Mogę tylko powiedzieć, ze są niezłymi cwaniakami i trzeba uważać.

Jeśli wybierają się na jakieś atrakcje, warto poszukać w internecie i wcześniej się umówić. Pisze tu o atrakcjach typu jakieś safari, spływy kajakowe, wspinaczki.

Pozdrawiam
  • joa66 09.05.13, 22:00
    Dzięki
  • wkrainieteczy 05.06.13, 22:17
    Czesc, jesli nadal poszukujecie informacji, prosze o kontakt. Mieszkam tu od 6 lat, i zjechalam RPA wzdluz i wszerz.
    Pozdrawiam
    www.wkrainieteczy.wordpress.com
  • joa66 01.08.13, 09:58
    Przepraszam, dopiero teraz ponownie tu zajrzałam. Wyjazd za dwa tygodnie. Mogę się z Tobą jakos skontaktować? Spróbuję napisac na mail gazetowy.
  • jorn 06.01.14, 22:33
    Jeździłem po RPA przez 30 dni w październiku i listopadzie.

Samochód rezerwowałem przez portal www.budgetair.be przy okazji zakupu biletów lotniczych. Dostałem Toyotę Corollę z Hertza.

Przejechałem RPA wzdłuż i w poprzek, zrobiłem 12405 km. Polecam.

--
    Jorn van der Ar
    ---------------------------
    Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru.
  • bernadeta65 07.01.14, 10:49
    Trudno odpowiedzieć jednym zdanie na postawione przez Ciebie pytania? Temat jest obszerny.Ja wybieram się do RPA już drugi raz .Teraz lecę w kwietniu.Jestem w stanie wyczerpująco odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i poradzić Ci w wielu kwestiach !!!
    Wejdź na stronę www.travelme.pl znajdziesz tam mój namiar.....jeśli będę mógł pomóc....czekam.
  • joa66 14.01.14, 22:26
    Dzięki, ale już po podróży. Była wspaniała i nic przykrego się nie zdarzyło, a panowie zachwyceni.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka