Dodaj do ulubionych

Gdy odklei sie zamek ceramiczny...

14.04.05, 19:20
to co wtedy? bo moja ortodontka mi powiedziala ze jezeli odklei mi sie zamek
na 1 lub 2 to bedzie mi musiala przykleic metalowy!!!!:/ bo w zestawie w
aparacie ma zapasowy zamek tylko na 4 lub5! I ja teraz sie caly czas martwie
i mysle co to bedzie gdy mi sie odklei zamek! Z jednym zamkiem metalowym a
reszta ceramicznych bede wygladala okropnie:] czy mozna dokupic jeden zamek
ceramiczny? I czy zamki ceramiczne odklejaja sie czesto, bo moze ja nie mam
sie czym martwic?:] Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • nusial 14.04.05, 20:45
    Hejka,
    Ja mam aparacik prawie 5 miesiecy i jak do tej pory nie odkleilo mi sie nic:-)
    a jem naprawde wszystko, nawet roznego rodzaju orzeszki, wiec mysle ze nie masz
    sie czym martwic:)
  • slooneczniki 14.04.05, 22:19
    hej!
    Mam ceramiczny i po około 3 miesiącach od założenia jeden zamek mi się odkleił,
    zadzwoniłam do orto i kazała przyjechać. Przykleiła go na nowo. Po jakimś czasie
    znów się odkleił i założyła w to miejsce nowy. Po jakimś czasie znów odkleił się
    inny, też zamieniła go na nowy i już teraz w końcu wszystkie się dobrze
    trzymają. Mam aparat 1,5 roku. Zatem zdarza się odklejenie, ale to nie jest
    problem:-)
  • slooneczniki 14.04.05, 22:21
    zapomniałam dodać, że oczywiście te nowe też są ceramiczne!
    Pozdrowionka;-)
  • michal_stolica 18.04.05, 08:48
    Ale nie napisałaś czy chodzi o jedynkę lub dwójkę czym martwi się autorka wątku.
  • slooneczniki 18.04.05, 20:36
    mi odklejały się na 3, 4 i chyba 5, nie sądzę, że byłby problem, gdyby odkleił
    się na 1 lub 2:-))
    pozdrowionka
  • hiolka 19.06.05, 21:21
    A ja mam nieco inny problem - zamek na jednej z jedynek ma nieco inny odcien
    niz pozostale (jak to mozliwe??) - jest ciut ciemniejszy niz reszta. Zauwazylam
    to nastepnego dnia po zalozeniu aparatu. Chcialabym go oczywiscie wymienic,
    musze uprzedzic o tym swoja ortodontke.

Czy przydarzylo sie komus z Was cos takiego? Nie wiem czy jest mozliwe
    bezproblemowe odklejenie i przyklejanie nowego zamka - czy sa jakies zamki
    zapasowe? No i czy nie ucierpi na tym szkliwo. Ech, a mialo byc tak pieknie...
  • kujonek15 23.06.05, 18:13
    Tak sie balam ze mi sie odklei zamek i w koncu mi sie odkleil:/ na szczescie na
    5. W moim aparaciku w zestawie byl tylko jeden zapasowy zameczek na 4 lub 5.
    Teraz juz nie bede miala zadnego zapasowego i znowu sie martwie:/ Ortodontka mi
    powiedziala (a nawet pokazala) ze te zamki maja taka mikroskopijna siateczke, w
    ktora wchodzi klej przez co nie mozna ich przykleic drugi raz! Wiec gdyby sie
    odkleila 1, 2 lub 3 to bedzie musial byc przyklejony zamek metalowy:/ No ale
    powiedziala rowniez ze na 4 i 5 bardzo czesto odklejaja sie zamki poniewaz
    pacjent musi czyms gryzc i odklejaja sie tam nawet najlepsze zamki metalowe:) a
    1 i 2 rzadko sie odklejaja:)
    Tak wiec mysle ze raczej nie bedzie sie dalo odkleic tego zamka o innym
    kolorze.. ale kto wie moze sie myle:P
  • berata 17.07.05, 21:44
    Ja mam aparat stały od dwóch tygodni i już przy zakładaniu odkleił mi się zamek
    na dwójce. Przekrzywił się i odpadł, więc ortodontka oznajmiła, że zamówi nowy i
    doklei mi go na następnej wizycie. Normalnie, gdy odklei mi się jakiś zamek, to
    wtedy będę musiała zapłacić 50 zł (teraz oczywiście nie zapłacę nic, bo odpadł z
    jej winy), a ona zamówi mi bez problemu nowy zamek. Nie wiem, dlaczego Twoja
    twierdzi, że jest to nie możliwe...
    Ps. Może wyda Ci się to głupie, ale ceramiczny, to innymi słowy porcelanowy,
    tak? Ja mam właśnie porcelanowy aparat, więc jeśli to nie to samo, to z góry
    przepraszam za wprowadzanie w błąd. ;)
  • axex 20.07.05, 16:29
    witaj,
    ja miałam aparat przez 1,5 roku.
    na początku zamki ceramiczne odklejały mi sie dosyć często, a ortodonta czyscił
    je i przyklejał na nowo. Z powodu różnych nieporozumień zmieniłam ortodontę i
    ta nowa pani doktor (oraz inne u których byłam na konsultacji w międzyczasie)
    powiedziała, że ni e można po raz drugi przykleic zamka, który sie odkleił. Ona
    dokleiła mi nowe zamki tez ceramiczne i to bez dopłaty dodatkowej za zamki. tak
    więc wszstko zależy od ortodonty.
    pozdrawiam,
    axex

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka