Dodaj do ulubionych

APARAT METALOWY

23.06.05, 23:17
hmm nie znam się za bardzo na aparatach bo narazie nie mam. 30 mi zalozą :P
tylko że to będzie aparat METALOWY...ciagle psizecie "ja bym nie
zalozyl" "jest beznaddziejny" itp... :( az mi sie niedobrze robi...nie chce
miec aparatu i jeszcze mnie tak dołujecie...co w nim takiego złego? jest
gorszy czy co? prosze was...napiszcie !!! z góry dziękuje
Edytor zaawansowany
  • songor 23.06.05, 23:55
    hm no głównie to ze jest widoczny?
    wejdz sobie np na watek gdzie sie pokazujemy (aparatki pokazcie sie ?chyba) i
    porownaj chociazby moje zdjecie w aparacie metalowym i w kosmetycznym -
    roznica jest..
  • czarnykwiat 24.06.05, 08:03
    Ja założyłąm metalowy na razie na górę , mam taki układ warg że zębów nie widać
    jak mówię dopiero jak się uśmiecham, a kosmetycznego bym nie wzieła bo pije
    baaardzo dużo kawy, i lubie czerwone wino a tego pierdolnika musze nosić jakieś
    dwa lata. No i nie chce zeby się ludziska zastanoaiwały i mówiły mi za plecami
    ze mam żółte zęby. A tak jak zobaczą metalowy to od razu widać co jest grane.
    Zresztą mój ma naprawdę srebrny kolor. No i ta różnica w cenie - 600 zł to
    całkiem sporo. Nic sie nie bój będzie dobrze tylko na drugi dzień po założeniu
    staraj się mówićjak najmniej bo ja gadałam z klientami przez cały dzień i
    jestem troszke poobcierana
  • malusia19 24.06.05, 10:40
    Ja mam metalowy i wcale nie jest tak źle ;)
    moim znajomym strasznie sie podobają rózno kolorowe gumeczki, ostanio mi kumpel powiedział, ze wygladma uroczo, bo mam niebieskie gumeczki i kupiłam sobie sztruksowy niebieski żakiecik :) i wogóle kupuję ciuchy pod kolory gumeczek, albo zakładam gumeczki pod kolor ciuchów :) i jest kolorowo i wesoło :)
  • aishunka 24.06.05, 11:29
    zgadzam sie z dziewczynami wyzej. Metalowy nie jest zly. Dla mnie roznica
    cenowa byla jednak zbyt wielka wiec zalozylam metalowy. Mam na razie gumki
    koloru srebrnego i nie musze sie martwic o kolor jedzenia ;) bo nic mi sie nie
    przebarwi. Kosmetyczny mniej widac i to jest plus, ale w metalowym (ja mam
    zamki mini) rowniez wyglada sie sympatycznie.
    Mi znajomi mowia, ze mnie troche odmlodzilo i, ze wygladam weselej :)
    Pierwszego dnia troche mnie przerazilo i sie zalamalam, ale juz po 2-3 dniach
    bylo ok. Mowie normalnie pod warunkiem, ze nie usiluje ukryc aparatu. Bo wtedy
    wychodza dziwne gloski.
    Takze nie martw sie, bedzie dobrze. Aparaty sa teraz modne :) A za kilka lat
    bedziesz miala sliczne zabki (jak my wszyscy) :)
  • iga311 24.06.05, 13:08
    Szczerze mówiąc aparat metalowy jest brzydki poprostu. Bardzo jest to
    krepujące, w pewnych okolicznościach człowiek noszący taki aparat naraża się na
    smiesznośc. Generalnie aparaty kosmetyczne sa lepsze, bo daja takie same
    efekty, za to oferuja dużo większy komfort psychiczny. Sama musisz ocenic, czy
    moze jednak troche odczekac, odlozyc wiecej kasy i zalozyc porcelanowy aparat?
  • mango-123 24.06.05, 13:40
    Igo, zlituj się i przestań opowiadać w kółko o tym, że aparat metalowy ośmiesza jego właściciela. Nie wiem, co masz do ludzi w tych aparatach. Noś jaki chcesz, ale nie dołuj innych. 2000 różnicy w cenie (obu części) to dla wielu poważny argument perzeciwko aparatowi estetycznemu. Kobieto, żyj i daj żyć innym. Mamy się na tym forum wspierać i dodawać sobie otuchy - niezależnie od tego, jakie aparaty nosimy. Mimo wszystko pozdrawiam i życzę lepszego samopoczucia. W interesie wszystkich dotkniętych aparatowym nieszczęściem.
  • malgos_76 24.06.05, 18:11
    mango wyjęłaś mi to z ust, miałam napisać to samo ale nie bedę Cię powtarzać.

• lewe_oko 24.06.05, 15:04
    Igo musze powiedziec, że smieszna to jesteś Ty. A co do brzydoty, to wybacz ale
    dla mnie brzydkie są aparaty ceramiczne, więc de gustibus non disputnadum est.
  • caryca1 24.06.05, 15:21
    zapominamy jeszcze ze niektorzy maja troche wiecje lat i nie chodza do szkoly i
    no jednak w zyciu bardziej profesionalnym nie wszedzie mozna/wypada miec aparat
    metalowy, no i jeszcze kwesta kasy, no i psychiki, ja nie byla bym wstanie od
    strony psychicznej miec aparatu metalowego mam estetyczny i jestem z niego
    zadowolona, mam duzy konfort i o to mi chodzilo
  • lewe_oko 24.06.05, 17:24
    Biedni zakompleksieni Polacy :-(
  • songor 25.06.05, 01:01
    hmm ja nie wiem czy zakompleksieni.. ja generalnie mam kosmetyczny bo lepiej
    sie w nim czuje :) jak mialam metalowy i umieszczona wysoko 2 to wygladalo to
    po prostu brzydko :( proste proste i angle skok do gory i w dol.. a w
    kosmetycznym nie rzucalo sie w oczy :) na zeby w prostek lini zalozylambym
    metalowy :) kwestia wygody, wygladu i komfortu.
    Nie zgadzam sie natomiast z opinia ze gdzies i w pewnym wieku nie wypada no bo
    bez przesady - ni ekazdego stac na wybor.
    pozdrawiam wszystkie aparatki i aparatów :)
  • lewe_oko 28.06.05, 10:43
    Jeśli dobrze rozumiem - chodzi Ci o to, że Twoje krzywe zęby miały odwzorowanie
    w krzywości zamkow, tak? Np. u mnie zniknęło to po miesiacu i mam równy łuk.
  • songor 23.07.05, 14:03
    tak :) no ale ja bym przez ten miesiac sie strasznie meczyla.. zreszta jestem
    juz tak przyzwyczajona do tego ze prawie go nie widac ze nie zamienilabym go na
    inny :) skoro mnie stac to czemu nie zafundowac sobie lepszego komfortu :)
  • malusia19 24.06.05, 23:06
    ja mam tylko jedno pytanie, gdzie niby nie można, albo nie wypada mieć aparat metalowy ? pytam tak z ciekawości, bo mnie sie wydawało, ze w tych czasach mozna wszsytko, ale moze się mylę.
    I ja nie chce jakiś kłótni ;) tylko pytam , jeszcze raz powtarzam z ciekawości
  • jessica_m_16 25.06.05, 01:24
    Dziękuje Wam za wszytskie wypowiedzi :) naprawde mi na tym zależało :) a z tym
    moim aparatem, było tak że kilka dni temu poszlismy na konsultację, i babka mi
    powiedziala ze moze mi wyleczyć zęby - aparat na góre 1100 i na dół 1100, nosze
    przez 2 lata i takie tam pierdoły. zadnych kolorowych gumek, na górze od
    wewnetrznej strony zebow, potem od zewnetrznej jakies male zamki. pokazywala mi
    zdjecie i bardzo fajny :) nie mówiła mi nic czy wole jakiś tam kosmetyczny czy
    kryształowy, ja sie nie znam powiedzialam zeby był jak najmniej widoczny :]
    hehe no nie wiem zobaczymy za 5 dni :)
  • madziucha_17 03.11.06, 21:32
    jaki tam beznadziejny:) piekny nie jest ale ujdzie;) strona wizualna mi tak
    bardzo nie przeszkadza ale jezeli chodzi o bol...no z tym juz gorzej... ale
    jest git!! buzka;*
  • porrka 14.07.05, 13:30
    > nie wszedzie mozna/wypada miec aparat metalowy
    Hahaha.. tak jak nie wypada miec reki w gipsie, kolnierza, czy plastra na palcu?
    Jestes smieszna :-PPPP
    Zasciankowosc... sory ale tylko to przychodzi mi do glowy..
    Pozdrawiam
  • lajlah 16.07.05, 10:48
    A byłaś w stanie "od strony psychicznej", chodzić z krzywymi zębami? Każdy
    zakłada taki jaki chce i na jaki go stać. Ja też mam kosmetyczny, ale nawet
    przez myśl nie przeszłoby mi, że to śmieszne i okropne nosić aparat metalowy.
    Ale może dlatrgo,że mam już 28 lat i trochę inaczej patrzę te sprawy.
  • gale 18.07.05, 15:45
    > w zyciu bardziej profesionalnym nie wszedzie mozna/wypada miec aparat
    > metalowy

O, to unikalne twierdzenie. Prosze, powiedz w jakich okolicznosciach nie
    mozna/wypada miec aparatu metalowego? Mi nikt i w zadnej pracy nie zwrocil
    nigdy uwagi na to, ze nosze okulary, albo ze mam plaster na palcu...

--
    polecam zeszloroczne karaluchy
  • zanaa 22.07.05, 13:03
    smieszni to sa ludzie ktorzy sie wysmiewaja!!! a w ogole to ponoc metalowy jest
    o wiele trwalszy i mcniejszy!!!
  • vese 19.08.05, 08:45
    tak sobie czytam te różne wypowiedzi, ważne oczywiście jest jak się wygląda
    itp. itd. ale nie ma co czekać jak ktoś ma wadę nie tylko kosmetyczną na co ma
    czekać...
  • sayuri89 16.11.06, 16:42
    hmm ja mam metalowy i nie narzekam to prawda jest bardziej widoczny ale i tak
    nie sprawia mi to rzadnej roznicy... niektorzy za bardzo dramatyzuja... mi ten
    aparat przeszkadza jedynie w kwestiach finasowych tylko tyle :D no i czasami
    boli nawet bardzo... moja ortodontka mi powiedziala ze ten metalowy jest
    bardziej "przylepny" bo w porcelanowym czesciej zamki odpadaja ale ile jest w
    tym prawdy no i oczywiescie roznica w cenie metalowy jest tanszy...
  • pati_2 10.05.07, 16:14
    hm, ja nosilam aparat kosmetyczny jakies 13 lat temu. to byl koszmar. wiecznie
    zamki odpadaly, wiecznie druty wylazily, wciaz trzeba bylo przyklejac wszystko
    od nowa, dosztukowywac "koraliki" (wtedy aparaty sprowadzane byly ze Stanow)...
    teraz zakladam sobie aparat ponownie i na pewno bedzie to aparat metalowy. moze
    i brzydszy, ale wytrzymalszy!!!
  • missindependent 01.07.05, 11:42
    noszę aparat metalowy od prawie 4 miesięcy i muszę przyznać ,ze ludzie
    przyjmują to normlnie i to gdy ktoś widiz ,ze masz aparat to znaczy ,ze dbasz o
    siebie i o swoje zęby .Ja zawsze chciałam mieć aparat .Może zbyt późno
    założyłam ,bo przez to musiałam wyrywać zęby ,ale nie żałuję ,bo już widzę
    efekty i miesiące szybko lecą i jestem bardzo zadowolona ,a czy to jest
    metalowy czy nie to nie robi mi wiekszej różnicy .Pozdro :)
  • rab.ren 02.07.05, 20:43
    Ja też mam metalowy, a przy zakładaniu nikt mnie nie pytał jaki chcę. Szczerze
    mówiąc, kiedy go zakładałam w ogóle nie wiedziałam, że są jakieś inne.
    Ale mój mi się podoba. Jest srebrny i fajnie błyszczy. Jestem księgową,
    studiuję, jestem w Radzie Rodziców u córy w szkole... nigdy nie pomyślałam, że
    aparat mógłby mi w tym przeszkadzać. A jeżeli ktoś inny tak myślał, to nigdy
    tego przy mnie nie powiedział. Nic mi o tym nie wiadomo. Normalnie mówię,
    uśmiecham się i często zapominam, że mam coś na zębach [o ile akurat nie
    bolą :o)]
    Tak się przyzwyczaiłam do błysku w ustach, że po zdjęciu aparatu chcę sobie
    przykleić zębowy kolczyk. U mojej orto wisi reklama z tymi kolczykami. Może
    delfinka wezmę, albo gwiazdeczkę. Oczywiście w kolorze srebrnym.
    Pozdrawiam!
  • myszka_333 06.07.05, 21:38
    Witam.Aparatka jestem.Metalowa aparatka.Góra od prawie 15 mieś., dół 10.
    Nie mam problemu z metalem na zębach.Nie zauważyłam aby innych to dziwiło,nie
    mam problemów z uśmiechaniem się,mówieniem (już nie mam).Nie czuję się śmiesznie
    (mimo prawie 30 lat).Metalowy bo najtańszy.Włączając w to kwestie dentystyczne
    przed założeniem.Jednych stać na ceramiczny,inny na metalowy.A każdy niech nosi
    co chce!
    A swoją drogą tak się przyzwyczaiłam że zastanawiam się jak to będzie jak mi go
    zdejmą??
  • asisi24 07.07.05, 08:38
    Witam wszystkich!
    Dla mnie dzisiejszy dzień to również chwila prawdy. Zakładam dzisiaj własnie
    aparat metalowy, który dla mnie nie koniecznie musi oznaczać mniejsze koszty,bo
    płacę za jeden łuk 2 tys. PLN !!! Póki co zadrutują mi tylko górę. Cena jest
    znacznie wygórowana, jednak usłyszałam od orto kilka argumentów, które mnie
    zdecydowanie przekonały. Przede wszystkim proponowany aparat metalowy różni się
    podobno od tych poprzedniej generacji.. jest droższy,ale dzięki silniejszemu
    działaniu ogranicza wizyty kontrolne do 8-10 tyg. Podobno ma mniejsze zamki,
    dzięki czemu jest bardziej estetyczny, poza tym najistotniejszy argument ZA -
    cieszę się, że zdecydowałam się na założenie aparatu dopiero teraz (mam 24
    lata), bo dzięki nowszej "technologii" uniknę usuwania zdrowych zębów, które
    jeszcze parę lat temu było niezbędne. Poza tym opcja srebrnego uśmiechu jakoś
    bardziej do mnie przemawia - nikt nie będzie miał wątpliwości co do
    mojego "statusu aparatki", lepsze to, niż nie wiadomo co, ceramiczne, widoczne
    inaczej :-))) Pozdrawiam !!!
  • kwiacia1 07.07.05, 10:59
  • malusia19 07.07.05, 12:48
    Mnie się wydaje , że jest to technologia Damon, nie ma sie gumeczek tylko zamki mają zatrzaski, podobno bardzo dobra technologia. Miałam mieć costakiego, ale niestety cena tego cudeńka mnie odrzuciła jeden łuk miał kosztowac 2,5 tyś. ten aparat nie dosć, że prostuje, przesuwa zęby to jeszcze do tego rozszerza szczeka i nie musiałbym nosić wcześniej hyraxa , no ale cóż niestety kasa nie pozwalała, a teraz juz jestem po hyraxie jakieś 3 meisiace i mam aparacik i jest super wiec póki co nie jest źle :)
  • lalka74 13.07.05, 15:13
    Aparat Damon - fakt - jest metalowy i nie da sie go ukryc ale oprocz tego ma
    same zalety. Nie trzeba wyrywac zebow, nie trzeba nosic separatorow, nie ma
    pierscieni, nie ma gumek, nie ma hyraxu, wizyty co 2 miesiace i dziala
    zdecydowanie szybciej, optymalny czas leczenia wynosi poltora roku.
    Cena - taka sama jak kosmetycznego.
  • cara83 02.11.06, 23:58
    napisz mi prosze jak sie ten aparat nazywa jak juz bedziesz po :)?
  • kwiacia1 07.07.05, 10:56
    Ja noszę ceramiczny i też nie jestem całkiem zadowolona. Przezroczyste gumki
    żółkną po dwóch tygodniach lub nawet wcześniej, więc kolor gumek zlewa się z
    zębami i faktycznie wydają się bardziej żółte. Osad też jest bardziej widoczny
    w ceramicznym. Tak więc nic nie jest idealne. Noszę aparaty już 11 miesiąc i
    gdybym miała znowu zakładać, to pewnie założyłabym znowu ceramiczne, bo akurat
    mogłam zapłacić więcej, ale radzę Ci - nie przejmuj się metalowym - przecież te
    zamki są małe, gumeczki estetyczniej wyglądają niż w ceramicznym.
  • a-mi 07.07.05, 11:29
    mi ortodontka odradzila aparat ceramiczny. mimo ze "niby" jest mniej widoczny i
    drozszy. teraz juz wiem czemu. wole zeby bylo widac ze mam metalowy aparat niz
    zebym miala calkiem zolta szczeke, bo po kilku dniach noszenia wlasnie tak ten
    aparat wyglada. wiec zdecydowanie namiawiam do metalowego:)
  • malusia19 07.07.05, 12:49
    Metalowy jest cool :) nie narzekam, podoba mi sie :)
  • konrado128 07.07.05, 14:49
    Posiadam to cudo w dwóch wydaniach: góra porcelanowa (1800zł), dół metalowy
    (1500zł). Wizualnie ZDECYDOWANIE LEPIEJ wygląda aparat porcelanowy! Ostatnio
    myślę o wymienie dolnego na porcelanowy właśnie. Ja rozumiem, że posiadacze
    metalowych je zachwalają, bo niby co mieliby robic? Płakac nad soba? No jednak
    mimo wszystko i nie chcąc niczyjej dumy urazić stawiam na porcelane. Lepiej
    wygląda i basta:-)
  • konrado128 07.07.05, 14:52
    a-mi o czym Ty piszesz? Może powinnaś częściej myć zęby, albo bardziej
    unikac "farbujących" potraw? Osobiście noszę porcelanę juz ponad rok i nie
    zauważyłem przebarwień. Gumki owszem troszkę zachodzą ale gdzies po 3
    tygodniach i nie jest to jakiś szczególny problem. Suma sumarum i tak jest to
    mniej szpetne niz metal:-)
  • porrka 14.07.05, 14:01
    > posiadacze metalowych je zachwalają, bo niby co mieliby robic? Płakac nad soba?
    Hahahaha... masz niesamowity humor kolego hahaha
    Myslalam, ze glupszego komentarza juz tu nie spotkam ale pobiles wszystkich! :-))
    Oczywiscie.. z forum wynika, ze kazdy aparat ma swoje zalety ale po jaka cholere
    ukrywac cos co i tak widac? Ale to tylko moja opinia..
    Konrado.. nie urazam ani Twojej dumy ani Ty nie uraziles mojej.. poprostu glupio
    sie wyraziles stawiajac siebie na "podium" w tej "komfortowej" sytuacji jako
    posiadacza super-niewidzialnego aparatu :-) lol

Jedyne co moge Ci powiedziec to to, ze jestem bardzo szczesliwa posiadaczka
    metalowego bez zadnych gumek a to moze dlatego ze mieszkam zagranica gdzie to
    jest NORMALNE (chociaz moi znajomi w PL tez nie maja zadnego "ale").
    W Pl to jest nowosc jak niegdys 1,5l oranzady w butelkach plastikowych :)
    wszystko jest pozniej..
    Szkoda mi tylko tych ludzi, ktorzy - jak to powiedzial kiedys user ortos: "sa za
    plecami wysmiewani".. i dla nich szczegolne pozdrowienia zeby nie przejmowali
    sie nigdy takimi *** :)
    Tymi wysmiewcami to nikt inny jak nietolerancyjna, zasciankowa "mniejszosc"..

I jeszcze jedno.. jak ktos powyzej powiedzial.. "to forum jest po to zeby sie
    wspierac"..
    Widzisz konrado.. mogles napisac tylko pierwsza polowe swojego postu i byloby
    ok, a tak to wpadles pod skrzydla tej "mniejszosci" niestety.. ale widocznie
    jestes jeszcze mlody...

Pozdrawiam
  • a-mi 08.07.05, 08:29
    pisze to co widze u innych.
  • ewka.mnk 08.07.05, 10:23
    O rany, ale macie problemy. Aparat przede wszystkim ma prostować zęby!
    Jak ktoś woli metalowy, porcelanowy czy kryształowy, to jest to jego sprawa! Ja
    mam metalowy i nie mam z tego powody żadnych kompleksów. I nie pisze tego
    dlatego bo "co niby miałabym robić". Jakbym chciała kosmetyczny, to taki bym tez
    miała. A z drugiej strony nie mam zamiaru zachwalac metalowych aparatów, bo jak
    komuś się one nie podobają, to nie!
    Dla mnie aparat mógłby być nawet z drewna, byle skuteczny.
    Rozmowa na temat, który aparat jest "lepszy" jest bez sensu, bo to sprawa gustu,
    a o nim sie nie dyskutuje.
    Pozdrawiam wszystkie aparatki i aparatów metalowych, porcelanowych i
    kryształowych! :)
  • deep6 08.07.05, 22:30
    Zgadzam sie w 100 procentach! w końcu o gustach się nie dyskutuje:) ja wybrałam
    porcelanowy, bo czuję się w nim o wiele bardziej komfortowo...Metalowe mi się
    podbaja ale na innych! sama raczej nie lubie się wyrozniac, wybralam wiec ten
    bardziej dyskretny, pozdrawiam!
  • gut1 13.07.05, 16:26
    Brak słów na głupoty powtarzane nt zamków damond. Opowieści ,że lecząc tymi
    zamkami można nie usuwać zębów, to chore brednie panów od marketingu. Tak jak
    jedna jest matematyka i 2+2=4 niezależnie czy dodawane na papierze czy na
    kalkulatorze, tak leczenie zamkami damond niczym nie różni się od leczenia
    innymi zamkami.Jak trzeba usuwać to trzeba niezależnie od zamków. Opór jest
    mniejszy, ale nie to ma decydujące znaczenie dla czasu leczenia. Zapłaciliście
    więcej nie za to,że bedziecie szybciej wyleczeni tylko za to,że bedziecie mieli
    zamki bezligaturowe i tyle,czyli lekarzowi bedzie wygodniej zmienic łuk. Dziwię
    się lekarzom co te bzdury opowiadają. Jeśli w nie wierzą, to kiepsko o nich
    świadczy.
  • caryca1 19.07.05, 14:43
    gut zajmuje sie matematyka i .. 2+2 nie zawsze jest 4 ;-) a tak na powaznie te
    zamki pomagaja troche bardzien na rozszezenie luku bez dodatkowych gadzetow-
    oczywiscie nie dla kazdego to by bylo
  • gut1 20.07.05, 08:40
    a ja zajmuję się ortodoncją, w której jak w fizyce klasycznej 2 + 2 zawsze jest
    4.
  • claritymen 19.08.05, 14:57
    A ja wymieniłem aparat metalowy na porcelanowy i bardzo po tym humor mi sie
    poprawił:) Jest zdecydowana różnica na plus oczywiście:-) Koszt takiej wymiany
    to jakies 500zł za łuk.
  • may79 10.09.05, 20:15
    a ja zakladam aparat 20.10.05 metalowy bezniklowy bo jakby tego bylo mało ze w
    ogóle muszę go założyć to jeszcze mam uczulenie na nikiel...:/ mam 23 lata
    pracuje i studiuje, i mimo że na początku bylo mi "rybka" co na to inni to teraz
    sie tego obawiam...heh...zobaczymy jak bedzie :/
  • pszczolka80 11.09.05, 22:02
    hmmm... a powiedz mi proszę, czy to uczulenie na nikiel zostało wykazane w
    testach? ja również nie mogę nosić metalowej biżuterii (zegarki i kolczyki), ale
    aparat założyłam normalny, metalowy, podobno są tam naprawdę niewielkie ilości
    niklu... oczywiście się bałam i boję nadal:), ale po 2 tyg nic sie nie dzieje...
    podnosiłam już ten wątek na 'uczulenie na aparat'
    Napisz proszę, jak to było dokładnie u Ciebie? czy ten aparat zasugerowała orto
    czy alergolog??
    czekam na odp
    pozdrawiam!
  • petriton 10.08.06, 12:54
    Cóż w każdym świecie są odstępstwa widoczne i znajome tylko dla pilnych uczniów
    i speców, 2+2 niezawsze jest 4 (pozdrawiam moją nauczycielkę matmy!) :) a teraz
    powracając do tematu to bardzo chcę założyć sobie aparat stały ze względu na
    krzywiznę moich zębisk. Jeśli się zdecyduje to na metalowy, bo taki mi bardziej
    odpowiada. Aparat fajna rzecz przynajmniej będę wyróżniać sie kolejnym fantem
    co mi nie przeszkadza, a poza tym tylko na taki mnie będzie stać zapewne, bo
    jeszcze nie zarabiam więc nie miałabym jak na inny zarobić :P
  • miamaja 12.08.06, 00:23
    ja mam aparacik DAMON - caly metalowy i choc na poczatku chcialam miec kosmetyczny to jednak fakt ze nie musialam nosic hyraxu do tego aparatu zawazyl na decyzji i mam metalowy:) nosze go 3ci tydzien i jestem zadowolona, a aparat pieknie pozuje do wszystkich zdjec ;)
  • baba_jaga5 12.08.06, 15:07
    Padło tu dużo mitów na temat aparatów:) Przekonywanie czy metalowy lepszy , czy
    porcelanowy- po co? Każdy zakłada taki, który woli:) Działanie mają takie same:)
    To nie prawda,że metalowy jest tani: koleżanka za jeden metalowy łuk zapłaciła
    2,5 tyś. Za taką cene w niektórych gabinetach można mieć porcelanowy:)
    Jeżeli chodzi o pracę: niestety czasami tak jest, że szefowie patrzą krzywym
    okiem na metalowy uśmiech zwłaszcza u tych pracowników, którzy obsługują
    klientów. Co nie oznacza, że każdy szef ma jakieś "ale". Na szczęście każdy
    może wybrać co mu pasuje:):) Pozdrawiam
  • oolenkaw 18.08.06, 11:14
    No właśnie...Jaki?Nie mam jeszcze aparatu, ale myśle o tym.Niestety niezbyt się
    orientuję w rodzajech, cenach itd. Osobiście podobają mi się metalowe(te
    kolorowe gumeczki), ale nie bede mogła takiego raczej miec.Gram na trąbce i
    noszenie takiego apartu jest niemożliwe:-( A musze i chce grac(szkola muz).
    Słyszałam o aparatach wewnetrznych.Wie ktoś coś na ten temat???Pomózcie, jeżeli
    mieliście podobny problem.Pozdrawiam wszystkich.
  • marysia1761 19.08.06, 20:15
    Ohh, oni wszyscy przesadzją. jets najnormalniejszy na świecie. Tyle że go
    widać. kiedyś aparat uważany był za wymysł nastolatek, tak jakby moda. A teraz
    nikogo noszenie aparatu nie dziwi. ja też wybrałam sobie metalowy, jest
    najlepszy i najszybciej koryguję wadę zgryzu. Jupi, ja będę miała 23 !!!
  • cordelias 14.11.06, 19:02
    noszę aparat metalowy prawie rok i uważam, że każdy wybiera ten który mu
    bardziej pasuje!! Dla mnie zęby z zamkami porcelanowymi wygladają dziwnie -
    jakby im się coś tam poprzyklejało... tak przynjamniej wygląda moja koleżanka w
    "porcelanie"... Metalowy = kolorowy:))) i to jest super! za tyle siana możesz
    sobie życie pokolorować:)))
  • pattunia93 24.11.07, 21:21
    Ej ja tez bede miała aparat metalowy :((Nie widzi mi sie to ale
    bedzie trzeba przeżyć od nie których dobr opinie słyszałam::)

• pattunia93 24.11.07, 21:22
    Jak możecie dajcie jakieś zdiecie metalowego aparatu z góry dzięki;))
  • agapulka18 26.11.07, 10:12
    wiecie co... tak sobie tu czytam te wasze komentarze i stwierdzilam
    ze też wyraże swoją opinie.. Od kilku miesięcy również noszę aparat
    i pomimo swojego wieku zalożyłam aparat metalowy.Uważam ze jestem na
    tyle ładna ze nawet metal w zebach nie jest wstanie zepsuć mojego
    wizerunku - zrezta nie jest to tylko moja opinia, Mysle ze nie tylko
    ja tak mam, poprostu są osoby którym ładnie we wszystkim i nawet
    metalowy aparat dodaje im oryginalności. Ładny i zadbany metal
    wygląda o wiele lejpiej niz co niektóre eststyczne!!! Także
    podkreslam ze nigdy nie zmieniłabym swojej decyzji... !!!
  • polka_w_brukseli 12.09.08, 22:58
    Bede zakladac niedlugo aparat, jeszcze zbieram opinie lekarzy ale juz
    zdecydowalam ze bedzie metalowy, ale nie taki zwykly srebrny, tylko z tzw.
    bialego metalu. Do bialosci mu wiele brakuje, ale jest o wiele jasniejszy i w
    cieplejszym odcieniu. Chyba ma tez mniejsze zamki niz ten ktory nosilam 8 lat
    temu. Jak bede go juz miala to wrzuce zdjecie. Cena ma byc taka jak srebrnego.
  • beakarp 16.09.08, 20:24
    mam porcelanę na górze / założony w pierwszej kolejności/, i mini
    metalowe zamki na dole, i jest to mój świadomy wybór. Porcelanowe
    zamki są większe, i grubsze, przeszkadzają mi pod górną wargą,
    podczas gdy dolnych praktycznie nie czuję. Poza tym orto i tak mi te
    zęby dodatkowo drutem okręca więc tak czy inaczej metalu mam pod
    dostatkiem:/
    --
    73/96
    kawa z mlekiem:)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła