Dodaj do ulubionych

Kto ma aparat tylko na dolnych zębach???

31.01.07, 09:56
Mam kilka pytań, prawdopodobnie bedę zakładać aparat tylko na dolną szczękę
bo górna jest w porządku. W związku z tym moje pytania;
-czy mozna mieć aparat tylko na 1 szczęce?
-czy to prawda,że aparat na dole mniej boli niz górny?
-ogólnie wasze doswiadczenia z aparatem na dole.

*Będę bardzo wdzięczna za każdą odp*
Edytor zaawansowany
  • madziulla.w 31.01.07, 19:26
    Ja mam aparat tylko na górze ale już za kilka miesięcy będę mieć również na dole.
    Nie ma żadnych przeciwskazań jeżeli chodzi o noszenie aparatu tylko na jednej szczęce (moja kumpela ma tylko na dole)
    Jeżeli faktycznie boli on mniej niż ten z góry to naprawdę nie masz się czego obawiać bo to będzie oznaczać że praktycznie wcale nie boli :)
    Trzymam kciuki i szybkiego prostowania życze :D
  • holdent 04.02.07, 11:57
    Noszenie aparatu tylko na jednej szczece w zankomitej wiekszosci przypadkow
    konczy sie niedopasowaniem obu szczek do siebie.Pozorna oszczednosc konczy sie
    wtorna wada,bo zeby beda probowaly sie do siebie dopasowac i moga sie ponownie
    krzywic. Nie polecam takch technik leczenia.
  • atri1234 12.06.18, 22:23
    Czy to normalne że mam aparat na gorze a bola mnie tez zeby na dole (tam nie mam aparatu) ? Boli mnie cala szczęka, nwm czy ten bol jest wywalany aparatem czy te zeby na dole bolą poprostu no od gryzienia . Bolą mnie 6 i 7 mki .
  • leniwiec1975 02.02.07, 09:43
    Od poniedziałku mam aparat tylko na dolnej szczęce i tak już zostanie - podobno
    górna tego nie potrzebuje. Pierwsze dwa dni były bolesne - jadłam tylko zupki i
    jogurciki, teraz już jest OK, ząbki tylko trochę swędzą i jakby "ciągną". Będzie
    dobrze:)
  • kaszmirowa2 02.02.07, 11:15
    Ja do mojego aparatu przymierzam sie juz bardzo długo, zawsze jest to kwestia
    pieniędzy, jak juz mam załozyć to pojawiają sie inne wydatki itp.Ale teraz będe
    twarda, musze to zrobić.Myślę,ze oprócz pieniędzy zawsze pojawia się jakis mały
    lęk.Czy wytrzymam ból;) czy sie bardzo nie oszpecę itd.Wiele osób twierdzi,ze
    dolne zęby nie są tak istotne bo ich nie widać, ja chyba jestem pod tym
    wzgledem perfekcjonistka;) i chciałabym,żeby dolne były równie piękne jak te
    górne.Powiedzcie, które zęby mieliście wyrywane przed załozeniem aparatu?
  • leniwiec1975 02.02.07, 16:18
    Ból wytrzymasz - ja jestem raczej wrażliwa na ból, a daję sobie radę. Przed
    założeniem aparatu, jeszcze w grudniu, wyrwali mi dwa dolne zęby: 4 i 5, były za
    bardzo stłoczone. Teraz mam w tym miejscu dwie dziury z drutem na wierzchu:( Ale
    nic nie widać, ani jak mówię, ani jak się uśmiecham.
  • flashy00 04.02.07, 17:04
    Jeśli ma się zgryz w porządku tylko jakieś ząbki krzywe to chyba można nosić
    jeden łuk. A jeśli cały zgryz jest nie w porządku to raczej dwa łuki. Nie znam
    się :P Ja mam na razie aparat tylko na dole (ale górę będę mieć później - ona
    jest najbardziej krzywa). Aparat mam od dokładnie 8 dni i zęby bolą mnie cały
    czas bo aparat cały czas je ciągnie. Zresztą może to nie aparatu wina, raz się
    mocno uderzyłam w dolne zęby :P :D Nie wiem czy góra jest gorsza czy dół. Nic
    twardego gryźć nie mogę oczywiście ale to jak wszyscy. Jedzenie plącze się w
    aparat więc mniej jem :P :) Fajnie jest mieć aparat :D Rozpisałam się jak zwykle
    :P Pozdro :*
  • kaszmirowa2 05.02.07, 10:35
    Ja bardzo chce aparat ze względu na wygląd ząbków, mam bzika na tyum punckie i
    chciałabym,zeby były idealne. Przeraża mnie tylko ten cały poczatek.Separatorki-
    o których pisano,ze są nie do wytrzymania, ból i ten cały deskomfort. Zęby u
    góry mam równiutkie (bardzo ładne mówiąc nieskromnie) jedynie na dole ósemki
    stłoczyły przednie zęby. Zgryz mam dobry więc na 98% będe miec tylko dolny
    aparat. Zastanawiam sie tylko czy jak wezmę tabletke przeciwbvólową to cos
    pomoże na ten ból w pierwszych dniach po założeniu aparatu?
  • flashy00 05.02.07, 12:18
    Separatory bolały mnie chyba nawet troszkę bardziej niż aparat na dół. I jak na
    razie od rozpoczęcia leczenia nie wzięłam ani jednej tabletki przeciwbólowej :)
    Zęby nie bolą jakoś koszmarnie że się można zwijać z bólu
  • kaszmirowa2 08.02.07, 09:24
    Czy każdy musi miec seperatory? jak długo trzeba je nosić zanim załozy się
    aparat?
  • nat1985 20.01.08, 12:44
    ja miałam separatory tylko jeden dzien tak zakladaja w Koszalinie w b.dobrym
    gabinecie pryw.
    Niewiem dlaczego niektorzy nosza az tydzien ???
    przeciez to bardzo boli;/ poniewaz to pierwsze przesuwanie zebow...
    aparat nie boli nic w porownaniu do separatorow...tak bylo w moim
    przypadku...wade mialam malenka w sumie,tylko dwa zeby krzywe ...
  • agusia5002 07.02.08, 22:26
    Ja noszę aparat od wczoraj. Nie mam żadnych separatorów ani pierścieni tylko
    zamki i łuk. Lekarz powiedział mi że on nie stosuje pierścieni. O co chodzi?
  • angelka18 09.02.07, 17:12
    raczej tak :) a to ze mniej boli to nie prawda, boli bardziej i dłuzej i wszytko
    wolniej sie przesówa wogole...ale da sie zniesc :)
  • gorace_slonce 11.02.08, 09:56
    To ja separatory chyba nosiłam najkrócej ze wszystkich bo tylko 6
    godzin. :D

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka