Dodaj do ulubionych

co to są separatorki??

01.02.07, 12:52
mam problemik z tym czy założyć czy nie aparat. Jak czytam forum to aż mi się
włos na głowie jeży. z góry dzięki za rozwianie moich wątów
Obserwuj wątek
    • gogi25 Re: co to są separatorki?? 01.02.07, 13:39
      Hej.
      Terz nic nie wiedziałam na temat związany z aparatem. Wszystko znajdziesz na
      tym forum, tylko że wyżej pod napisem FAQ. To jest pomoc dla początkujących
      aparatowiczów.
      Ja się zdecydowałam na aparat a do młodych się nie zaliczam.mam 29 lat. Lepiej
      późno niż wcale. To forum przekonało mnie do tego czynu
    • murcyk Re: co to są separatorki?? 01.02.07, 14:01
      No oki:)
      ale czemu służą pierścienie jeśli masz przyklejone "druty" na żębach??
      Ja mam 18 lat i chce iść do orto ale się delikatnie jeszcze waham mam delikatnie
      skrzywiony siekacz (da się coś z tym zrobić??)
      • justus2777 Re: co to są separatorki?? 02.02.07, 17:01
        Pierścienie "trzymają" drut w odpowiednim położeniu... A drut wcale nie jest
        przyklejony do zębów. Tylko przeciągnięty przez zamki, które się przykleja do
        zębów... Na każdej wizycie Orto ściąga drut (wymienia na grubszy lub inny...
        jaki akurat ma być założony) i zakłada nowe ligaturki (gumki)na zamki. Taką
        wizytę nazywa się wizytą kontrolną albo aktywującą aparat. A powyższy opis
        dotyczy aparatu metalowego (taki, jaki ja mam właśnie...). Co do założenia
        aparatu decyzję musisz Sam/a podjąć.... Ja też nie miałam żadnej wady zgryzu i
        nigdy wcześniej nie byłam u ortodonty, ale miałam dwie jedynki zachodzące jedna
        na drugą...Aparat mi je ustawił... Dopiero teraz widzę, jak były bardzo
        krzywe... Pozdrówka Justyna ;))
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka