• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • 07.04.07, 22:24
    Nosze aparat od 2 tygodn i zauważyłam że od 4 dni boli mnie ząb mnie w tyle.
    CZy to normalne. Mam nadal problemy z jedzeniem czegokolwiek. Przy jedzeniu
    odczuwam wyraźny ból. Czy można cos z tym zrobić? Czekam na odpowiedź. Czy to
    normalka po 2 tygodniach, bo mi powiedzieli że po tygodniu juz nic nie boli.
    • Chciałabym Cię pocieszyć,ale niestety... to normalne.
      Ja noszę aparat już od 10 miesięcy i po każdym podkręcaniu boli mnie kilka dni
      wszystko. Pamietam,że na początku zaraz po założeniu bolały mnie wszystkie
      zęby. Po kilku dniach bol minął,ale od czasu do czasu pobolewał mnie jakis
      ząb.Co kilka dni inny :-) Musisz się uzbroić w cierpliwość i niestety
      przyzwyczaić do bólu. Da się wytrzymać. Każdy ma inny próg wrażliwości na ból.
      więc nie ma reguły,że po tygodniu nie będzie Cię juz nic boleć. Ja zawsze
      tłumaczyłam sobie,że jak boli to znaczy,że sie przesuwa :-) W naszym przypadku
      powiedzenie : "chcesz być piękna , musisz pocierpieć" jest jak najbardziej na
      miejscu.
      Życzę powodzenia, wytrwałości i duuuużego uśmiechu :-D
      • Dziękuję Madziu za odpowiedź! Bardzo mi pomogłaś! OD tej pory tez bede sobie
        mówić że jak boli to sie przesuwa! I tak bedziemy trzymać do końca! Tobie
        również życzę duuuuużego i pieeeeeknego uśmiechu! Pa pa
      • madziula1982 napisała:

> po każdym podkręcaniu boli mnie kilka dni
        > wszystko. Pamietam,że na początku zaraz po założeniu bolały mnie wszystkie
        > zęby. Po kilku dniach bol minął,ale od czasu do czasu pobolewał mnie jakis
        > ząb.Co kilka dni inny :-)
        > "chcesz być piękna , musisz pocierpieć" jest jak najbardziej na
        > miejscu.
        >
        Mam tak samo, jak madziula1982. Po kazdej wizycie u ortodonty. Dodam tylko, ze
        cierpienie uszlachetnia, wiec jakze uszlachetnione bedziemy po zakonczeniu
        leczenia,az strach pomyslec:)
    • 11.04.07, 12:31
      Ból jest częściowo normalny. U mnie zaczął się drugi miesiąc - boli nadal.
      Jednak ból bardzo silny powinien byc zgłoszony lekarzowi - za duża siła może
      spowodować obumarcie zęba.
    • 11.04.07, 19:33
      no to ... się boje:) nadal :) bardziej niż wczoraj a mniej niż jutro- ... i tak do 10 maja- potem sam napisze co i jak boli i czy boli :)
      • 12.04.07, 12:03
        Spokojnie, da się wytrzymać, poza tym, większość osób szybko się przyzwyczaja i
        nie czują żadnego bólu. Nigdzie nie jest powiedziane, że będzie Ci tak fajnie,
        ale też niekoniecznie musi Ciebie boleć. Ja zazwyczaj mam problemy z opanowaniem
        wszelkiego rodzaju bólu - to chyba taka moja cecha. Na dziąsła dostałam maść
        przeciwzapalną i p.bólową i jak na razie żyję normalnie, na ostatniej wizycie
        orto zrezygnowała z silnego naciągania drutów więc jest całkiem znośnie.
        Schudłam, bo jedzenie nie jest już tak fajne jak kiedyś, ale większość moich
        znajomych nie miała takich problemów. Każde leczenie jest ryzykowne, nic na to
        nie poradzimy, ale skoro już decyzje zapadły pozostaje nam tylko myśleć
        pozytywnie i wierzyć że mamy dobrych lekarzy, którzy dobrze nas leczą. Nie jest
        to może łatwe, ale przyjemnie patrzeć, jak zęby są coraz ładniejsze. :)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.