Dodaj do ulubionych

Na kogo nie zagłosuję i dlaczego

23.11.10, 14:54
Miałem dać sobie już tym razem spokój, ale, ech... co mi tam.
Moje przemyślenia, może komuś się przydadzą, może nie.

Obecny burmistrz jest słaby. Gdyby nie jego otoczenie, nie istniałby. Jako osoba publiczna ma mnóstwo wad. Nie potrafi mówić, choć są "postępy". Nie potrafi się zachować. Nie potrafi zjednywać ludzi. Choć sam jest z "burakowa" patrzy na lokalnych przedsiębiorców z góry. Nie ma szansy na zmobilizowanie mieszkańców do czegokolwiek. Pierwiastek społeczny - łączna ocena 0/5.
Urząd nie jest nadal transparentny, zatrudnienie rodziny na stanowisko vice, kilka małych prób (niektóre udane) zwiększania wypłaty, sprawa "wodociągu dla Marcpolu".
Jeśli chodzi o spektakularne akcje gminne, to bardzo średnio. Trochę pozyskanych pieniędzy, nigdy na cele pierwszej potrzeby: dofinansowanie paneli grzejnych, laptopy dla miłośników "Naszej Klasy", bardzo niedopracowane unijne zajęcia dodatkowe w szkołach, remont Warszawskiej który się w części zmarnuje.
Dalekie od sprawiedliwego obciążanie mieszkańców - sprawa opłat za ścieki.
Inwestycje kluczowe się wloką. Trochę wodkanu tam gdzie go było łatwo zrobić. Nieco poprawionych ulic - fakt. Niestety są to mało widoczne zmiany, lepiej wypadają w statystykach niż w realu. Giną we wszechobecnym błocie, na które burmistrz nie ma pomysłu. Brak spójnej koncepcji. Brak podstaw - planów zagospodarowania. Przez 4 lata!
Media gminne - słynna rubryka burmistrza. W odróżnieniu od innych części pisma, albo o pierdołach albo rozpamiętywanie krzywd i wylewanie żalów. Może lepiej pójść do psychoanalityka i się wygadać?

---------------------------------------------------

Kandydat D, czarny koń, który wyskoczył z krzaków wprost na rodeo.
Enigmatyczna postać. Niby stad, ale tu mało kto go zna. Niby Łomiankowicz, ale działał na Żoliborzu. Niby niezależny, a w Płocku startował z listy PiS. Wygląda to na parcie na stanowiska.
Liczyliśmy że się czegoś dowiemy podczas debaty, ale zrejterował i to w sposób skandaliczny. Skoro obecny burmistrz ma problemy z komunikacją, to jeśli kandydat jest merytorycznie przygotowany, nie powinien się bać. Czyli co? Nie jest?
Promuje go nowy periodyk wyborczy TŁ. W TŁ mało jest konkretów, za to ataki od rzeczowych po błazeńskie (większość) w każdej szpalcie. D nie bierze w nich udziału. Może szkoda, bo COKOLWIEK moglibyśmy się przy okazji niejako dowiedzieć, czy ma choć blade pojęcie o urzędzie na który się zgłasza.
Na razie wiadomo tylko ze sam Bóg Go prowadzi. Za rączkę? Czyli co Bóg da, to będzie? A jak nie da?

==================================

Wiec podsumowanie - na kogo BARDZIEJ NIE ZAGŁOSUJĘ?
Na TD.
Ponieważ urząd burmistrza wymaga w moim odczuciu około 2 lat na rozruch. Obecny burmistrz ma to za sobą. Jest odległy od mojego ideału, ale BAŁBYM się powierzyć losy swojego otoczenia komuś o zerowym udokumentowanym doświadczeniu w pracy tego typu. Kandydat który pisze o matce Bogu i rodzinie tam gdzie powinien prezentować siebie i NAKREŚLIĆ swoją sylwetkę jako nowego gospodarza, jest dla mnie bardziej niż niewiarygodny. Jest niebezpieczny. Na mój nos czuje zapach braku samodzielności i niczym nie podpartych ambicji. Bycie gdzieś dyrektorem to nieskończenie razy mniej niż coś samemu stworzyć. To moje wrażenie, mam prawo je mieć. Jeśli moje przeczucia byłyby trafne, to gmina trafiłaby w fatalne ręce. Eksperymenty są świetną metoda poznawczą. Jednak eksperymenty nie mogą być destrukcyjne. Nie przeprowadza się lekcji anatomii na bijącym sercu. TD najpierw musi odrobić prace domowa jako lokalny działacz samorządowy i dać się poznać z dobrej strony. A potem - kto wie. Na razie to tylko puste imię i nazwisko. Szaleństwem, a przynajmniej brakiem instynktu samozachowawczego, byłoby stawianie na kogoś takiego.
Lepszy burmistrz przeciętny, niż prawdopodobnie jeszcze gorszy, bez jakichkolwiek przesłanek że odbicie może być pozytywne.

Czysty bilans zagrożeń = w zaistniałej sytuacji obecny burmistrz powinien zostać na stanowisku, bo nie stać nas na 4-letnie eksperymenty na zasadzie gry w rosyjska ruletkę.

I to by było na tyle.

--
Potwory i Spółka w odwrocie! Wreszcie będzie normalnie(j).
Edytor zaawansowany
  • taxowa 23.11.10, 15:01
    No cóż, trzeba było wystartować - na Ciebie byśmy zagłosowali.
  • sparrow.jack 23.11.10, 15:49
    Bardzo ciekawe podsumowanie. Masz wiele racji.

Jeżeli nawet ktoś z was nie chce głosować za, to niech chociaż zagłosuje przeciw! Ja nie zgadzam się na osobę, którą znam jedynie z plakatów.

Teraz każdy głos ma znaczenie.

Teraz każdy głos ma wyjątkowe znaczenie.

• pwz90 23.11.10, 16:02
    Sparrow były organizowane spotkania z kandydatem T. Dabrowskim w szkołach w Dziekanowie Polskim , Dzieknowie Leśnym, Łomiankach. Przyszło całkiem sporo osób i miało możliwość poznania kandydata. Niestety nie dano nam pozwolenia na spotkania w Domu Kultury i ICDS, wtedy na pewno jeszcze więcej osób, w dużo lepszych warunkach miałoby okazję poznać konadydata na burmistrza. Poza tym Pszczółkowskiego też nie wszyscy znają z bezpośrednich spotkań a jedynie z rubryki "Faktem jest, że"... więc nie przeginaj.
  • lomek2 23.11.10, 16:53
    To kandydat ma szukać mnie, a nie ja mam śledzić kiedy i gdzie mogę go spotkać. To nie spotkania z wyborcami, tylko odbębnienie pańszczyzny i to jeszcze w taki sposób, żeby broń Boże jakiś niewygodny słuchacz się nie przyplątał.

--
  • lomek2 23.11.10, 16:50
    Każdy ma inna rolę w życiu do spełnienia. Ja też mam swoją. trudniejszą i bardziej odpowiedzialną niż bycie tymczasowym urzędnikiem w małym miasteczku :)

--
  • roberto19633 23.11.10, 16:59
    lomek2 napisał:

> Każdy ma inna rolę w życiu do spełnienia. Ja też mam swoją. trudniejszą i bardz
    > iej odpowiedzialną niż bycie tymczasowym urzędnikiem w małym miasteczku :)

>>>>>>>>>>>Ale bycie Urzędnikiem jest takie piękne. Ustawowy urlop, pełny socjal.
    Tylko czasami trzeba się mocno spiąć ,zwłaszcza przed wyborami - by bez wazeliny osiągać szczyty hipokryzji w wychwalaniu Władzy. Niektórym to wali aż w dekiel,
    piszą takie bzdury żę nawet Adresat się z tego śmieje. To się dopiero nazywa walka o stanowisko do ,,końca,,
    >
  • trublood 23.11.10, 16:13
    a nie troszkę strach tak zagłosować na kukiełkę :) ????
  • krzysiom1 23.11.10, 16:38
    trublood napisał:

> a nie troszkę strach tak zagłosować na kukiełkę :) ????
    Strach, strach.. Tylko co zrobić kiedy masz wybór między dwiema kukiełkami?
  • guzikiewicz69 23.11.10, 16:41
    Wyborca jest nieobliczalny. Tymiński - człowiek z nikąd- wykosił Mazowieckiego. Jak dziś byśmy wyglądali, gdyby Tymiński został prezydentem ? Yerba mate to byłby chyba jedyny plus.
  • dr_sztrosmajer1 23.11.10, 16:48
    Będzie po komandosku, czyli klawo jak cholera, wybierzmy TeDe.
  • lomek2 23.11.10, 16:56
    Najważniejsze jest wiedzieć, na co się decyduje. Wybór urzędnika to nie sklep z butami na Allegro, gdzie kupuje się kota w worku.

--
  • kmsanczia 23.11.10, 17:03
    lomek2 napisał:
    > Na kogo nie zagłosuję

Pozwolisz żeby inni za ciebie demokratycznie zdecydowali? :>
  • 2hestia 23.11.10, 17:17
    Wiadomość z ostatniej chwili. Dziś do Ośrodka Pomocy Społecznej przyszedł Cezary Liśkiewicz (były pracownik Urzędu przewodniczący KWW ŁnŁ kolega J.Grądzkiego i wyszedł z takim tekstem do pracowników ,, No to co burmistrze Wam się zmieniają głównym będzie Dąbrowski a zastępcą Grądzki. No to wracamy do starego.
  • brycezion 23.11.10, 17:33
    Chyba zapomina, że jest (raczej nie zagrożony) z-ca burmistrza W.Tarnawski, a sprawy inwestycji w najbliższych 4 latach będą najważniejsze.
  • roberto19633 23.11.10, 17:54
    brycezion napisał:

> Chyba zapomina, że jest (raczej nie zagrożony) z-ca burmistrza W.Tarnawski, a s
    > prawy inwestycji w najbliższych 4 latach będą najważniejsze.
    Nie przejmuj się , hestia nie wie , co jest prawdą a co fikcją. Ot brzęcząca galareta.
  • 2hestia 23.11.10, 18:47
    Pisałam Ci już Bry, że p. Tarnawski nie mieszka w Łomiankach. Sercem jest w Legionowie. Co prawda przy wyborach na wójta w sąsiedzkim Legionowie (zapomniałam miejscowości, sprawdź w internecie jak Cię ciekawi) nie wyszło Mu ale wierz mi Łomianki mało go interesują i kanalizacja w Łomiankach też.
  • brycezion 23.11.10, 18:58
    Może gdybyś poprosił/a, Tarnawski zaprosiłby Cię na ul.Fabryczną w Łomiankach, gdzie mieszka.
    Ale jeżeli Łomianki tak mało Go interesują,jak piszesz, to dlaczego nadal jest v-burmistrzem?
    Jakoś personalnie do Niego nikt nie podnosił zarzutów przez 4 lata.
  • 2hestia 23.11.10, 19:08
    Proszę zasięgnij opinii u pracowników z referatów technicznych. Ale po co ja zmieniam temat. Pan Tarnawski nie jest w tej chwili najważniejszy.Przepraszam wszystkich forumowiczów za wciąganie w niepotrzebne plotki, ręczę prawdziwe.
  • brycezion 23.11.10, 21:02
    Wygląda na to, że szykowany jest drugi kozioł do złożenia w ofierze, po byłym prezesie ZWiK.
    Pisałem bowiem o Nim, że co prawda nie zna się na budowie wod-kan., ale wina Jego jest połowiczna. Tyle mógł wybudować, ile dostał pieniędzy, zaś co do wniosku o dotacje, to nie On decydował o poszerzeniu zakresu prac.

Oczywiście Tarnawski nie jest tu najważniejszy, ale:
    1. nie interesuje mnie Jego stan cywilny
    2. jednak nie znoszę niepotwierdzonych plotek i przy okazji poproszę Go, by zaprosił mnie do swojego mieszkania i wtedy napiszę na forum co myślę o 2hestii
  • woynowski1 23.11.10, 21:52
    A może zajmij się historią Dąbrowskiego, bo to aktualnie sprawa znacznie ważniejsza!
  • kasiczka75 23.11.10, 22:27
    Dlaczego walka toczy się o stołki a nie o łomianki??????????nigdy nie bedzie dobrze bo nie ma zgody między społeczeństwem
  • lucca.mint 23.11.10, 21:49
    2hestia napisała:

> Wiadomość z ostatniej chwili. Dziś do Ośrodka Pomocy Społecznej przyszedł Cezar
    > y Liśkiewicz (były pracownik Urzędu przewodniczący KWW ŁnŁ kolega J.Grądzkiego
    > i wyszedł z takim tekstem do pracowników ,, No to co burmistrze Wam się zmieni
    > ają głównym będzie Dąbrowski a zastępcą Grądzki. No to wracamy do starego.

Taa to było do przewidzenia.Wraca stare
  • qaz2510 23.11.10, 22:20
    nie zagłosuję na Dąbrowskiego, bo to głos oddany na Grądzkiego
  • lucca.mint 23.11.10, 22:43
    Urząd Gminy Łomianki i stołek Burmistrza to nie miejsce na zabawę w Burmistrza miasta w ponad 20 000-ej Gminie!!!Może się okazać,że to będą bardzo ciężkie 4 latka.. dla nas wszystkich!
  • brycezion 23.11.10, 22:54
    Następne 4 jeszcze cięższe, gdy zaczniemy płacić kary za brak kanalizacji.
  • qaz2510 23.11.10, 22:59
    brycezion napisał:

> Następne 4 jeszcze cięższe, gdy zaczniemy płacić kary za brak kanalizacji.

sadzisz ze Ci kanalizacje zapewni Dąbrowski?
    tylko tak z ręką na sercu odpowiedz
  • dr_sztrosmajer1 24.11.10, 00:38
    Nie będzie kar! To następne "strachy na lachy". Obszar ze szczelnymi szambami jest akceptowany przez dyrektywę UE. Ale to taki następny straszak. Dokładnie jak ten, że niezłożenie wniosku o dofinansowanie w tym roku skazuje Łomianki na brak wod-kanu przez następne dwa wieki.
  • kmsanczia 24.11.10, 11:51
    dr_sztrosmajer1 napisał:
    > Nie będzie kar! To następne "strachy na lachy".

Lepiej żeby były kary, bo inaczej każda kolejna władza oleje temat kanalizacji, a co za tym idzie nie dożyjemy asfaltów.
  • lomek2 24.11.10, 12:58
    Tylko że kary płacimy my a nie władza.

Tez nie za bardzo wierzę w kary w obecnej sytuacji. Szamba na zachodzie też są.
    Trwa kryzys i wszystkie kraje mają mniejsze lub większe problemy i zmagają się z brakiem środków (które wcześniej były tylko w teorii). Obcina się inwestycje i nastawia na przetrwanie, we w miarę nieuszkodzonym stanie. Gdyby teraz podsumować, czego który kraj nie zrobił choć powinien, to wszyscy musieliby płacić. Sobie?

--
  • kasiczka75 23.11.10, 23:02
    napewno byłoby inaczej jakby kazdy odpowiadał za swoje czyny,przecież to bardzo odpowiedzialne stanowisko ale u nas to co dobre przypisuje się sobie a to co złe zwalmy na poprzednika tak było jest i będzie niezaleznie kto zostanie . Nie depczmy więc czyjejs godności
  • brycezion 23.11.10, 23:09
    Qaz - obojętnie kto zostanie burmistrzem, ma jeszcze szansę uratować nas przed karami.
    Wszystko zależy od budżetu 2011 i następnych.
    Nie obejdzie się bez kredytów, ale zdolność kredytowa została bardzo ograniczona 20 mln obligacji na drogi.
    Jak do tej pory podchodzono do sprawy - wszyscy dobrze wiemy. Ważniejsze były "chodniki wyborcze".
  • superprzygodny 23.11.10, 23:16
    brycezion napisał:

> Qaz - obojętnie kto zostanie burmistrzem, ma jeszcze szansę uratować nas przed
    > karami.

Na kogo głosowałeś w I turze a na kogo zagłosujesz teraz brycezionie?
  • brycezion 23.11.10, 23:32
    Jeszcze przed wyborami napisałem, że nie będę głosował na obecne "otoczenie" burmistrza. Skutecznie doprowadzili do tego, że jest jakaś kampania wyborcza.

Na osobiste pytania nie odpowiadam anonimom.
  • superprzygodny 23.11.10, 23:38
    brycezion napisał:

> Jeszcze przed wyborami napisałem, że nie będę głosował na obecne "otoczenie" bu
    > rmistrza. Skutecznie doprowadzili do tego, że jest jakaś kampania wyborcza.

Acha. Czyli głosowałeś na obecnego burmistrza, ale nie na jego radnych?

> Na osobiste pytania nie odpowiadam anonimom.

Nie pytam przecież o rozmiar kołnierzyka.

• qaz2510 23.11.10, 23:48
    nie jest tajemnicą , że sympatyzuję z obecną władzą (ale tylko dlatego, że moim zdaniem zrobili sporo dobrego i nie mam zamiaru czekać kolejnych 2 lat na dotarcie się nowego burmistrza-pacynkę papirusa)

Nie odpowiada mi pieniactwo tego Pana(Rusieckiego vel. papirus), który jest spin doktorem Dąbrowskiego

Głosowałem na Pana Pszczółkowskiego i w II turze też na Niego głos oddam.
    W przeciwieństwie do bryceziona nie wstydzę się swojego wyboru.
  • papirus22 24.11.10, 00:00
    qaz napisał:
    " Nie odpowiada mi pieniactwo tego Pana(Rusieckiego vel. papirus), który jest spin doktorem Dąbrowskiego"

Qaz dzięki za wielkie słowa uznania, ale zapewniam ciebie, że tak nie jest. Nie zgadzam się na słowa o pieniactwie, bo to zwykłe pomówienie, ale o pomówieniach to jeszcze przyjdzie czas pogadać. Możesz głosować na kogo chcesz, ale taki język nie sprzyja wizerunkowi Waszej partii, naprawdę. Sami takimi działanimi prosicie się o niespodziankę...:)
    --
    Nasze Forum Łomianki
    SISKOM_TAK
    TAK dla rozwoju infrastruktury komunikacyjnej w Warszawie
  • qaz2510 24.11.10, 00:02
    taa Panie Piotrze słyszałem, że ma do mnie Policja zapukać...
  • qaz2510 24.11.10, 00:09
    papirus22 napisał:
    Nie zgadzam się na słowa o pieniactwie, bo to zwykłe pomówienie, ale o pomówieniach to jeszcze przyjdzie czas pogadać.

Panie Piotrze,
    Dobrze Pan wie, że to forum odwiedza bardzo wąskie grono ludzi, rzekłbym nawet, że garstka, oczywiście liczę się, że znów będzie przedruk w waszym periodyku, ale cóż...

Co do pomówienia - moim zdaniem pieniactwo to nie pomówienie - to swojego rodzaju postawa, tak jak zacietrzewienie, bycie upartym czy bycie zabawnym.

Zbyt często używacie sformułowania pomówienie i dobrze Pan o tym wie, a skoro
    Wasz radny, który się chwali na Łomiankach, że złożył donos na uzytkownikow tego forum, to odpowiednie organy zadecydują co było pomówieniem a co nie.

Pozdrawiam serdecznie

• papirus22 24.11.10, 00:24
    Nie musisz odpowiadać na mój jeden wpis dwoma. Najlepiej jak spokojnie pomyślisz i napiszesz bez zbędnych emocji.
    Aby kogoś ocenić warto taką osobę spotkać i porozmawiać. Ja zazwyczaj zanim kogoś ocenię staram się z daną osobą porozmawiać. Nie biorę pod uwagę tego co ktoś mówi o kimś, bo wtedy łatwo się pomylić, ale to tak na marginesie. Warto czasem zaufać bardziej sobie niż komuś, kto ma często jakiś cel? Takie działanie nazywa się maniplacją.
    --
    Nasze Forum Łomianki
    SISKOM_TAK
    TAK dla rozwoju infrastruktury komunikacyjnej w Warszawie
  • qaz2510 24.11.10, 00:36
    Panie Piotrze nikt mną nie manipuluje.
    Jak już kiedys wspominałem nie pracuje w UM, nie mam aspiracji tam pracować, bo moja praca mnie bardziej satysfakcjonuje i nie mam zamiaru co 4 lata trząść przysłowiowymi portkami, jestem zwyczajnym mieszkańcem Łomianek. Kibicuję obenej władzy (czyli po częsci i Panu), bo zrobiła więcej niż poprzednia, liczę, że zrobią jeszcze więcej, dlatego dałem im mandat zaufania (tak jak to Lomek2 napisał - lepiej poprzec kogoś kto już ma doświadczenie)
    Gdyby Pan przesledził moje wypowiedzi, to by Pan zauważył , że zgadzam się w niektórych sprawach z przeciwnikami, ale tylko tam,gdzie mają rację.
    Pisze Pan, że moja postawa nie przynosi poparcia PO, ale czy postawa Roberto, ktory zwyczajowo ubliża ludziom jest ok?(wszak Was popiera), np ostatnio wyzwał mnie od czubków.

Proszę o odrobinę obiektywizmu.

Z góry dziękuję

• roberto19633 24.11.10, 16:08
    qaz2510 napisał:

> Panie Piotrze nikt mną nie manipuluje.
    > Jak już kiedys wspominałem nie pracuje w UM, nie mam aspiracji tam pracować, b
    > o moja praca mnie bardziej satysfakcjonuje i nie mam zamiaru co 4 lata trząść p
    > rzysłowiowymi portkami, jestem zwyczajnym mieszkańcem Łomianek. Kibicuję obenej
    > władzy (czyli po częsci i Panu), bo zrobiła więcej niż poprzednia, liczę, że z
    > robią jeszcze więcej, dlatego dałem im mandat zaufania (tak jak to Lomek2 napis
    > ał - lepiej poprzec kogoś kto już ma doświadczenie)
    > Gdyby Pan przesledził moje wypowiedzi, to by Pan zauważył , że zgadzam się w ni
    > ektórych sprawach z przeciwnikami, ale tylko tam,gdzie mają rację.
    > Pisze Pan, że moja postawa nie przynosi poparcia PO, ale czy postawa Roberto, k
    > tory zwyczajowo ubliża ludziom jest ok?(wszak Was popiera), np ostatnio wyzwał
    > mnie od czubków.
    >
    > Proszę o odrobinę obiektywizmu.
    >
    > Z góry dziękuję
    >
    >
    > Przeczytaj qaz-ie dlaczego nazwałem cię czubem, to i tak delikatne określenie po tym co pokazujesz w postach. Przeczytaj też dlaczego i w jakich okolicznościach prosiłem byś spadał na drzewo.

I proszę nie łaczyć mnie z jakąkolwiek partią to co mówię ,to robię na własny rachunek nie włażąc jak ty głęboko w tył.

I pewnie myślisz że jestem taką > pacynką< jak ty i robię wszystko co mi karzą.
    Nie skarż się p. Piotrowi, on jest za młody by przełożyć mnie przez kolano.

Jeszcze raz Ci napiszę - masz problem wyjaśnij go w realu, jeżeli masz tyle odwagi cywilnej. Ja w przeciwieństwie do ciebie nie chowam się za cudzymi /klonowymi/ plecami.

>
  • wolo_p 24.11.10, 00:47
    papirus22 napisał:

> Aby kogoś ocenić warto taką osobę spotkać i porozmawiać. Ja zazwyczaj zanim kog
    > oś ocenię staram się z daną osobą porozmawiać. Nie biorę pod uwagę tego co ktoś
    > mówi o kimś, bo wtedy łatwo się pomylić, ale to tak na marginesie. Warto czase
    > m zaufać bardziej sobie niż komuś, kto ma często jakiś cel? Takie działanie naz
    > ywa się maniplacją.
    OK, to dlaczego Piotrze pozostawiłeś bez komentarza mój wpis z prywatnego forum Łomianek-Chopina, mówiący, że mam nadzieję, iż pomimo znaczącej różnicy poglądów na wiele spraw, w sprawie osiedla będziemy mówili jednym głosem?
    pozdrawiam
    Piotr Wolanin
  • brycezion 24.11.10, 00:01
    Niczego Qaz nie wstydzę się. Różnica między nami jest taka, że Ty jesteś anonimem i możesz wypisywać co zechcesz.
    Moje nazwisko, adres i telefon były publikowane i większość forumowiczów mnie zna. Pytanie na kogo teraz będę głosował uważam za pytanie osobiste.
    Nie mam najmniejszego powodu prowadzić kampanię na czyjąkolwiek rzecz. A jeden mój głos nie liczy się w masie i o niczym nie zaważy.
  • qaz2510 24.11.10, 00:10
    Bry - przepraszam, ale nie jestem stricte fanem tego forum i nie mam pojęcia kim jestes w realu.
    Tak samo nie wiem kim jest drabbu, krzysiom czy lomek a inni podobno to wiedzą...
  • esscort 24.11.10, 02:41
    qaz2510 napisał: > Bry - przepraszam, ale nie jestem stricte fanem tego forum i nie mam pojęcia kim jestes w realu.
    > Tak samo nie wiem kim jest drabbu, krzysiom czy lomek a inni podobno to wiedzą.
    > ..

Qaz, błagam, trzymaj fason, udzielasz się tu z 5 lat, więc nie mów takich rzeczy.
  • qaz2510 24.11.10, 02:51
    esscort napisał:

> Qaz, błagam, trzymaj fason, udzielasz się tu z 5 lat, więc nie mów takich rzecz
    > y.

Ess - login moze mieć tyle czasu, ale udzielam się tu od czasu do czasu - powinienes wiedzieć skoro tu czesto bywasz.
  • lomek2 24.11.10, 16:08
    Poważnie? Kto wie? :)

--
  • esscort 24.11.10, 16:12
    ja nie wiem
  • kasiczka75 23.11.10, 23:32
    tu sie zgadzam
  • mariaanna-3 24.11.10, 10:14
    Oj dawno nie zaglądałam na forum, a tu same wątki jaki ten Dąbrowski jest beznadziejny.
    Chyba jednak wszyscy wierzycie w to, że on wygra, bo inaczej nie przejmowalibyście się tak tym.

Ja od siebie powiem, że mi się on bardziej podoba. Relacje ze spotkań z nich i wrażenia ludzi też mi się podobają.
    I powiem tak, dziwię się Tobie lomku, że tak źle oceniając obecnego burmistrza, któremu według tego co piszesz, nawet 4 lata nie wystarczyły na sensowny rozruch, nadal chcesz na niego głosować. Przeciwko Dąbrowskiemu wysnuwasz tylko jakieś pomówienia, i to, że mało kto go zna. Ale z tego co mi mówiono o spotkaniu w Dziekanowie, to było tak dobre, że nawet ekipa PO nie pisała o nim źle na Forum mimo, że była na nim silną grupą i mogli wyciągnąć wszystkie jego wady.
    Ale ludziom przeszkadzają jednak nieudolne rządy pana Pszczółkowskiego i skoro tyle osób na Dąbrowskiego głosowało, to znaczy, że chcą zmian. Ja też chcę i liczę, że Dąbrowski wygra.
  • woynowski1 24.11.10, 10:25
    Ależ mariaanna-3 fakty są inne! To co pisze w dniu 23.11.10, 23:36 Papirusa22, to oczywisty język propagandy na rzecz Pana Dąbrowskiego! Pisze on < o do firmy Jopek, z tego co wiem(nie jestem jej rzecznikiem), zapewniam Was że oddział w Radziejowicach jest świetnie zarządzanym oddziałem tej firmy. Obenie jest w trakcie zmiany i modernizacji linii technologicznych i wprowadzane są najnowsze technologie. Z tego co wiem firma nie jest zagrożona żadnym upadkiem, ani likwidacją. Wypowiedź wójta jest raczej niefortunną pomyłką lub grą słów. > Pozwolę sobie przytoczyć cytat z protokołu sprawozdania z posiedzenia Rady Gminy w Radziejowicach <P. Wójt w odpowiedzi na zadane pytania poinformował, że firma „Jopek” obsługuje oczyszczalnie z której korzystają również mieszkańcy ul. Cichej w Radziejowicach, zakład aktualnie znajduje się w upadłości i może dojść do sytuacji, że Gmina będzie musiała przejąć owe zobowiązania. Jeśli chodzi o zadłużenia firmy „Jopek” na bieżąco są wystawiane tytuły wykonawcze i prowadzone wpisy do księgi wieczystej>.
    a w innym tym razem oświadczeniu <Po pierwsze – trzeba zacząć egzekwować zobowiązania firm wobec Gminy, a są one znaczne, sama tylko firma Jopek jest dłużna ok. 2 mln. zł.>
    Co tu można dodać! Są zadłużeni po pachy! Kto kogo oszukuje? Dąbrowski swój sztab, czy Dąbrowski i jego sztab nas? Czy na kłamstwie o rzekomych sukcesach w zarządzanej firmie ktoś nie chce załapać się na władzę w Łomiankach?
    Nie wierzysz sprawdź u źródeł:
    bip.radziejowice.pl/index.php?id=279 protokół XXIX str. 5-6
    www.zyrpoint.pl/content/view/544/21/ połowa strony.
  • 2-kam-kam 24.11.10, 11:59
    Ja cały czas mam dylemat.
    Wiesław Pszczółkowski jaki jest i co potrafi wiem i nie jestem zachwycona a na Tomaszu Dąbrowskim się zawiodłam. Nie znam go i sądziłam że jego poglądy poznam na żywo. Dziwi mnie że się ukrywa przed nami.
    Jak kolejny raz ucieknie przed debatą to wybiorę Pszczółkowskiego.
  • corner111 24.11.10, 20:53
    Ja mimo wszystko jednak też chciał bym poznać kandydata Dąbrowskiego i dowiedzieć jaka jest prawda z tą cegielnią której dyrektoruje. Czy to na prawdę orzeł, czy tylko się stroi w cudze piórka!
  • ktosia_easy 24.11.10, 21:10
    ...co by nie było to i tak dupa z króla...
  • krzysiom1 24.11.10, 21:11
    Przed poprzednimi wyborami Pszzcólkowski twierdził, że jest kierownikiem wydziału inwestycji w gminie Wawa Śródmieście- tylko nikt go tam nie znał.
    Jaki jest sens rozpamiętywania kto gdzie pracował? Mam wrażenie, że niezbadane są predyspozycje potrzebne do zarządzania gminą i można to sprawdzić dopiero "w boju".
    Pszczólkowski w czasie ostatniej kadencji pokazal czynami brak kręgosłupa i zwykłych "jaj".
    Zapomniał o swoim programie wyborczym, wyborcach i mieszkańcach gminy.
    Popełnił niewybaczalne błędy mające wpływ na nasze życie przez najblizsze dziesiątki lat. Mam na myśli zaniechanie uchwalania planów zagospodarowania i wielką przychylność dla deweloperów. Na początku kadencji była mozliwość powstrzymania irracjonalnej zabudowy nowych terenów w Lomiankach- jednak tego nieuczyniono.
    Gminne długi można spłacić, głupio przebudowane drogi można przebudować, żle zarządzane szkoły można zreformować ale wybudowanych blokasów nie da się rozebrać i to jest wg. mnie główny powód dla którego Panu Pszczółkowskiemu należy podziękować.
    O braku umiejętności współpracy z kimkolwiek nie wspomnę- burmistrz skłócił się z wiekszością popierających/wspierających jego wybór osób. Trudno uwierzyć, że wszycy postradali zmysły.
    Nie jestem fanem Dąbrowskiego, LPR i PiS mnie mierzi jednak mam ochotę dać szansę Dąbrowskiemu.
  • lomek2 24.11.10, 21:15
    Tylko że najpierw sam Dąbrowski powinien dać ją sobie.

--
  • krzysiom1 24.11.10, 21:22
    lomek2 napisał:

> Tylko że najpierw sam Dąbrowski powinien dać ją sobie.

Masz rację tylko jest małe "ale".
    Nigdy nie przypuszczałem, że przyznam rację Sokołowi.
    Po przeczytaniu ostatniego wywiadu z nim -musiałem w kilku tematach przyznać mu rację a to zakrawa na jakąś kpinę.
    Jak można w ciągu czterech lat, mając tyle kasy i mozliwości dopuścić do tego żeby Sokołowski mógł coś Ci wytknąc? Pszcółkowski tak bardzo się niesprawdził, ze trzeba mu podziękować.
    Po prostu.... oni są niereformowalni, widać to po zachowaniu popleczników Pszczoły po wyborach. Nie wyciągają jakichkolwiek wniosków z wyników...
    Nie ma szans na refleksję i zmiany...
  • qaz2510 24.11.10, 21:31
    Krzysiom gadasz jak Kaczyński i Błaszczak po ogłoszeniu wyników - serio.
    Daj spokój i posłuchaj fajnej muzy:
    www.youtube.com/watch?v=PGUU7CiK7YU
    może się zrelaksujesz trochę;)
  • krzysiom1 24.11.10, 21:42
    qaz2510 napisał:

> Krzysiom gadasz jak Kaczyński i Błaszczak po ogłoszeniu wyników - serio.
    > Daj spokój i posłuchaj fajnej muzy:
    > www.youtube.com/watch?v=PGUU7CiK7YU
    > może się zrelaksujesz trochę;)
    ????? Aleś mi dowalił...
    Ja to luzak jestem i szczerze życzę Pszółkowskiemu tylko takich wrogów jak ja,papirus i brycezion- bo jego "przyjaciele" robią mu więcej szkody niż cała reszta- ogłoszona wrogami
    Fakty są takie jakie są i trudno od nich uciec.
  • krzysiom1 24.11.10, 21:47
    Aha! Jak normalny człowiek a pokolenia wychowanych na "Damie Pik" może słuchać jakiegoś badziewia w mp3?
  • qaz2510 24.11.10, 22:02
    Oj Krzysiom znów poleciałeś - pamiętaj - nie znasz mnie, a zapewniam Cię, że mam w domu całkiem pokaźną kolekcję winyli, niestety nie prześlę Ci przez forum muzyki w innej formie.

Polecam również:
    www.youtube.com/watch?v=Zu2NVmDpqCw&feature=player_embedded
    mam to na winylu i zapewniam Cię, że ta płyta kosztowała krocie, długo się zastanawiałem czy ją kupić...
  • krzysiom1 24.11.10, 22:07
    Oj znowu nic nie zrozumiałeś.
    Nie słucham niczego na/w mp3....
  • qaz2510 24.11.10, 22:13
    To TY nie zrozumiałeś co napisałem:

To było coś w konwencji takiej ujęte, że przez internet inaczej się nie podzielisz muzyką, a przy okazji pochwaliłem się tym, że zbieram winyle;)
    Tu masz fajny kawałek z bardzo dobrego filmu o wdzięcznym tytule " Io sono l'amore" czyli "Jestem miłością" polecam jak nie widziałeś
    youtu.be/uez-Svtpiwo
  • krzysiom1 24.11.10, 22:18
    Jak do krowy na miedzy można do Ciebie gadać:)
    Nie słucham NICZEGO z netu, więc nie dziel się ze mną tym badziewiem....
    Dzięki...
  • qaz2510 24.11.10, 22:22
    Do wszystkiego tak podchodzisz Krzysiom?

Nie słuchasz z netu to nie słuchaj, ale nie mów, że to badziewie, bo gdybyś był choć w 1/100 tak utalentowany jak Richard Stolzman czy John Adams to biłbym Ci pokłony.

Wcale się nie dziwie, że ponownie Cię do rady nie wybrali, skoro wszystko co Tobie sie nie podoba to jest szmelc!
    Krótko mówiąc zero tolerancji w Twoim wykonaniu - sorry nie mam nic z disco polo...

• esscort 24.11.10, 23:58
    To Krzysiom gdzieś poza łomiankami kandydował? Bo w Łomianakch to na pewno nie
  • qaz2510 25.11.10, 00:05
    ess pisałem Ci, że ja nie wiem po nikach kto jest kim jedynie to moje domysły

jesli bylbys tak miły to mogłbys mi przyblizyc sylwetki ników:P na priva np.

• esscort 25.11.10, 00:08
    Sorry, nie mam upoważnień ;)
    Ale skoro nie wiesz, to bez sensu tak strzelać
  • qaz2510 25.11.10, 00:14
    ee tam, moglibysmy poplotkować przy herbatce:P
  • lomek2 24.11.10, 22:15
    Kolekcjonowanie szmelcu zawsze było w modzie :)

--
  • qaz2510 24.11.10, 22:18
    ale jaki fajny ten szmelc:)
  • lomek2 24.11.10, 22:21
    I można zgrywać audiofila, który słyszy więcej :)

--
  • qaz2510 24.11.10, 22:28
    lomek2 napisał:

> I można zgrywać audiofila, który słyszy więcej :)
    >
    Daleko mi do audiofila, bo niestety bóg poskąpił mi słuchu;/
    Po prostu fajnie jest czasami posłuchać czegoś innego, co odrywa zupełnie od rzeczywistości i nie nazywa się diamond bitch;P

• krzysiom1 24.11.10, 22:52
    Zawsze mnie śmieszą teksty o wpływie kabli połączeniowych kolumn głośnikowych na lepsze słyszenie "trzecich skrzypiec w czwartym rzędzie." Jednak muza kodowana w mp3 nie pasuje mi zupełnie. Nawet moje drewniane uszy tego nie tolerują.
  • qaz2510 24.11.10, 23:07
    Krzysiom coś sie uczepił tego mp3?
    Tu chodzi o postawę, każdy ma wybór czego i na czym słucha.

będę niegrzeczny z góry przepraszam ale do naszej rozmowy pasuje takie jedno przysłowie:
    "Gadaj z dupą to cię osra"

Przepraszam, ale już nie chce z Tobą na ten temat gadać no i przepraszam jeszcze raz za powiedzenie, które przytoczyłem.
  • lomek2 24.11.10, 23:28
    Eeee, nie znasz się ;)
    allegro.pl/chord-anthem-2-interkonekt-rca-rca-2-x-1m-i1332228456.html
    allegro.pl/okazyjnie-nowy-przewod-neel-n7e-1-5-m-i1324897156.html
    allegro.pl/xlo-signature-2-1-xlr-hiend-kabel-1m-para-i1326970735.html
    allegro.pl/audiofilski-regal-rogoz-audio-4qgd3-i1295902660.html
    :)))))

--
  • qaz2510 24.11.10, 23:49
    Lomek, powiem coś w stylu Krzysioma:
    co mi tu za szajs podsyłasz, jakies kable za 2 koła!:P
    lepiej byś coś na dyktafonik nagrał
    wiesz dwoch rozmawia trzeci ma "gorącą kieszeń"

to by było coś, tylko pamiętaj - dyktafon nie może nagrywać w mp3 ;p
  • krzysiom1 25.11.10, 05:52
    Coś się qaz tak uczepił? Chciałem tylko żebyś przyjął do wiadomości, że nie słucham muzy w mp3. Tylko tyle.
    To że Ty słuchasz mnie zupełnie nie interesuje i jest Twoją sprawą.
    Po prostu mp3 mi "nie pasuje" .
    Wyraziłem swoją opinię, nie mam zamiaru zmienić zdania ani na ten temat dyskutować więc nie rozumiem Twojego oburzenia.
    To był przekaz a nie dyskusja.
  • lomek2 24.11.10, 22:20
    Sokołowski był lepszą osoba na stanowisko niż obecny burmistrz. Ale popełnił niewybaczalne błędy. Teraz łatwo jest strugać męża opatrznościowego. A co robił kiedy sam był burmistrzem? Kasa gminna marnowała się na lewo i prawo. I jeszcze ta sprawa S7...
    Gdyby Sokołowski był dalej burmistrzem, nikt się nie dowie ile środków utopiłby w błocie, mając takich pomagierów jakich miał.

--
  • qaz2510 24.11.10, 22:29
    Łomek nie ładnie tak o radnym elekcie pisać:P
  • amigo465 25.11.10, 15:03
    Jeszce nie elekt. Ale o ile bardziej skuteczny świadczą wybory.
    Ja na pewno nie zagłosuje na kandydata znikąd, wylansowanego przez prasę i piękne plakaty!
  • krzysiom1 25.11.10, 20:41
    amigo465 napisała:

> Jeszce nie elekt. Ale o ile bardziej skuteczny świadczą wybory.
    > Ja na pewno nie zagłosuje na kandydata znikąd, wylansowanego przez prasę i pięk
    > ne plakaty!
    Lepszy jest nieudacznik, nie dotrzymujący danego wyborcom słowa?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.