Dodaj do ulubionych

program wyborczy a realne działania...

12.08.11, 12:01

Podaję treść programu za sinalco ( wątek z tego forum - "trzeba być twardzielem"):

Program KWW Twoje Łomianki i kandydata na burmistrza Łomianek Tomasza Dąbrowskiego:

* Rozwój Chcemy Łomiankom przywrócić należne miejsce na mapie Polski. Całkiem niedawno byliśmy jedną z najlepszych gmin w kraju. Po trzech kadencjach nieudolnych rządów nasza gmina spadła w wielu rankingach. Nadszedł czas, aby Łomianki przy swoim potencjale wróciły na właściwe miejsce.
* Bezpieczeństwo Poprawimy szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Mamy prawo czuć się komfortowo w swoich domach i na ulicach.
* Infrastruktura Wybudujemy sieć wodociągową w ciągu jednej kadencji oraz będziemy rozbudowywać intensywnie sieć kanalizacyjną. Zmodernizujemy wały wiślane. Poprawimy stan dróg. Poprawimy dojazd do stolicy, przygotujemy rezerwę pod pojazd szynowy.
* Sport Rozbudujemy infrastrukturę sportową – boiska dla dzieci i młodzieży oraz pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej. Będziemy wspierać sport dzieci i młodzieży.
* Edukacja Wybudujemy szkołę w Dąbrowie oraz rozbudujemy istniejące obiekty oświatowe. Pomożemy powiatowi wybudować Liceum. Zbudujemy nowe przedszkole i żłobek.
* Ekonomia i gospodarka Przeprowadzimy reformę i optymalizacje wydatków budżetowych. Wprowadzimy nowoczesne zarządzanie spółkami gminnymi, aby poprawić ich rentowność. Pokryjemy Łomianki planami zagospodarowania przestrzennego, konsultowanymi ze społeczeństwem.
* Ekologia i środowisko Chcemy żyć w zielonym i czystym mieście. Wprowadzimy selektywną zbiórkę odpadów. Zlikwidujemy dzikie wysypiska. Postawimy na edukację najmłodszych.

PYTANIE JEST JEDNO MINĘŁO JUŻ DAWNO 250DNI URZĘDOWANIA podsumujmy więc :

CO Z PROGRAMU WYBORCZEGO UDAŁO SIĘ W GMINIE ZREALIZOWAĆ ( prośba o konkret a nie o obiecanki i lanie wody) KAWA NA ŁAWĘ NO CO?

1. Czy czujecie się bardziej bezpiecznie i komfortowo w swoich domach niż za kadencji P.Pszczółkowskiego i jego poprzedników?
2.Czy buduje się sieć wodociągową i jak rozbudowywuje się sieć kanalizacyjną? Co z rezerwą pod pojazd szynowy...jak gmina zamierza zmodernizować wały skoro jest to kompetencja Wojewody a nie Burmistrza czy Rady GMiny, gdyż wały przeciwpowodziowe są w gestii wojewody a nie Burmistrza? Jak zamierza gmina poprawić stan dróg kiedy DZIUR I WYRW PRZYBYWA w zastraszającym tempie tak,że chyba można powiedzieć,że gmina Łomianki dziurami stoi!!!
3.JAk tam finanse gminy raczej chyba cienko,ale może się mylę,może zostały poprawione przez te ponad 250dni
4.Gdzie są plany miejsce konsultowane z mieszkańcami gdy odrzuca się racjonalne i logiczne wnioski i zastrzeżenia do planów miejscowych....
5.Gdzie jest selektywna gospodarka odpadami?

To tyle/...,ale może się mylę więc proszę o konkrety....
Edytor zaawansowany
 • brycezion 12.08.11, 13:04
  Pragnę przypomnieć niecierpliwym, że po 2 latach rządów Pszczółkowskiego niektórzy dyskutanci nie bardzo wiedzieli co się udało do tej pory zmienić w Łomiankach.
  A więc spokojnie...
 • tuzimka 12.08.11, 14:01
  brycezion napisał: > A więc spokojnie...

  Ale czemu spokojnie? Dlaczego mamy czekać z pytaniami? Czy to źle pytać od początku, jak ma się program wyborczy do rzeczywistości? Nie wiem, czemu tak drażni ciebie każda wzmianka, że ma się słabo. Jeżeli masz inne zdanie i uważasz, że ma się świetnie, to pokaż to.
 • stefanprawo 12.08.11, 14:50
  Brycezion to może znasz odpowiedź na pytanie: Jak gmina/Burmistrz Dąbrowski lub jego komitet zamierza zmodernizować wały przeciwpowodziowe skoro modernizacja wałów leży w gestii wojewody i marszałka województwa? powiedz brycezion jak mamy na modernizację wałów ze strony gminy czekać skoro jest to awykonalne....
 • stefanprawo 12.08.11, 14:52
  Jak zamierza gmina to zrobić? wybuduje dodatkową drogę? udrożni drogi? jakim cudem ? brycezion może znasz odpowiedź na to pytanie?

  Czekamy na realizację obietnic wyborczych
 • vox.populi666 12.08.11, 15:42
  tuzimka napisała:

  > brycezion napisał: > A więc spokojnie...
  >
  > Ale czemu spokojnie? Dlaczego mamy czekać z pytaniami? Czy to źle pytać od pocz
  > ątku, jak ma się program wyborczy do rzeczywistości? Nie wiem, czemu tak drażn
  > i ciebie każda wzmianka, że ma się słabo. Jeżeli masz inne zdanie i uważasz, że
  > ma się świetnie, to pokaż to.
  >>>>>>>>>>>Uważam też że trzeba zadawać pytania. Warunek by były sensowne
  Trzeba pytać o przyszłość. Ale trzeba też spytać o przeszłość. Trzeba iść do przodu ,ale przy okazji trzeba rozliczyć tych którzy rozpoczeli ekspansje osiedli na terenach zalewowych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka