• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

lomianki.info???????? Dodaj do ulubionych

• 13.12.11, 18:01

czy to wydawnictwo jest obiektywne?
    czy może subiektywne?

Proszę podzielcie się swoją opinią.
    Zaawansowany formularz
    • 13.12.11, 21:09
      Nie wiem jak ta gazeta wyglądała kiedyś. Prezentuje tylko jedną opcję przeciwko burmistrzowi. Nie jest to tylko moje zdanie. Czasem nawet jest coś ciekawego, ale ogólnie gazeta jest upolityczniona, co mi osobiście się nie podoba. Im mniej polityki tym lepiej, wolałbym aby pisali o bardziej przyziemnych sprawach mieszkańców.
      • 13.12.11, 21:59
        obserwator1944 napisał:> Prezentuje tylko jedną opcję przeciwko
        > burmistrzowi.

Sorki, ale to czytałeś chyba "Twoje Łomianki" organ ostro anty i upolityczniony
        • 13.12.11, 23:30
          Oj naczytał się tego co sam napisał w Gazecie Łomiankowskiej
          I takie tu głupoty wypisuje sam do siebie.
    • 14.12.11, 00:14
      anti-machiavel napisał:

>
      > czy to wydawnictwo jest obiektywne?
      > czy może subiektywne?
      >
      > Proszę podzielcie się swoją opinią.

Przejrzałem ostatnie numery Info Łomianki i mam opinie
      Podzielmy informacje na dwie części: polityczne(1) i niepolityczne(2).

1. polityczne
      OBIEKTYWNE nie są bo artykuły nie są notatkami służbowymi ani wzorami matematycznymi.
      Ale informacje tam przekazywane są RZETELNYMI i WIELOSTRONNYMI Z tego co widać to każdy ma prawo wypowiedzi. Z tego co można przeczytać Redakcja Info Łomianki zawsze prosi o komentarz wiele stron. To że nie każdy z tej możliwości korzysta to już inna sprawa. Dziwię się że Burmistrz z tej możliwości nie korzysta zwłaszcza że wypowiedź w niezależnej gazecie zawsze jest postrzegana jako bardziej wiarygodna.

W ostatnim numerze list Tadeusza Kordka krytyczny w stosunku do osoby Radnej Sylwii Maksim Wójcickiej. A zaraz pod nim list Wiesława Pszczółkowskiego krytyczny w stosunku do osoby Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego. Pan Pszczółkowski napisał więcej ;-]

Subiektywnie opiniuję że jest to obecnie jedyna bezstronna gazeta i strona internetowa w Łomiankach. Gazeta Łomiankowska jest ewidentnie sterowana przez Urząd i Burmistrza a Twoje Łomianki zmieniły front z wyborczego na antyburmistrzowski . Szerokie spektrum przedstawianych poglądów w Info Łomianki gwarantuje czytelnikowi szersze spojrzenie na sprawy samorządu.
      Oceniam na 8/10.

2. niepolityczne
      Artykuły bardzo różne jakościowo. Część dobrych, część średnich a część słabych . Widać że nie pisane na zamówienie.
      Dobrze czyta się wywiady bo w przeciwieństwie do tych w Gazecie Łomiankowskiej nie mają z góry postawionej tezy, ale niektóre wywiady w Twoich Łomiankach są lepsze.
      Lubie przyrywniki takie jak w ostatnim "Uwaga, idą święta" . Dobre zdjęcia .
      Oceniam na 6/10.

• 14.12.11, 13:41
        Piękny elaborat. W ten sposób można udowadniać płaskość macierzystej planet.
        Ostatni numer nijak się ma do obiektywizmu. Na każdej stronie ktoś z PO/wyjątek potwierdzający regułę to p.Kordek/

Skończyła się anty formuła niezależności. Możesz sobie poczytać Głos Bielan.
        • 14.12.11, 13:53
          Nie na każdej :). I przeczytaj, że burmistrz i TŁ odmówiły komentarza. Więc nie można mieć pretensji, że się nie pojechało na wycieczkę, jeśli się nie chciało wsiąść do autobusu. Nie można też mieć pretensji, że wycieczka i tak się odbyła.Trzeba było jechać, a nie obrażać się. Takie są zasady.
          Ale oczywiście każdy może mieć swoje zdanie. I na szczęście - niezależnie od tego co tu kto napisze - każdy swoje ma. Jeden będzie się rozczytywał z zachwytem w gazłomie, inny przychylnie popatrzy na inną gazetę. Dobrze, że jest wybór i możliwość porównania
          • 14.12.11, 14:01
            esscort napisał:

> Nie na każdej :). I przeczytaj, że burmistrz i TŁ odmówiły komentarza. Więc nie
            > można mieć pretensji, że się nie pojechało na wycieczkę, jeśli się nie chciało
            > wsiąść do autobusu. Nie można też mieć pretensji, że wycieczka i tak się odby
            > ła.Trzeba było jechać, a nie obrażać się. Takie są zasady.
            > Ale oczywiście każdy może mieć swoje zdanie. I na szczęście - niezależnie od te
            > go co tu kto napisze - każdy swoje ma. Jeden będzie się rozczytywał z zachwyte
            > m w gazłomie, inny przychylnie popatrzy na inną gazetę. Dobrze, że jest wybór i
            > możliwość porównania

HM, szczególnie się zmienił punkt widzenia w momencie gdy ktoś lub któraś z Pań zaczęła wkładać rączki/język/ w tryby gazety.
            Ess , teraz lomianki info to klon poprzedniej Gazety Łomiankowskiej z <<faktem jest że>> . Z krótkim przekazem << moja kadencja byłe de best a teraz drodzy mieszkańcy uciekajcie z Łomianek bo niedługo kraj nasz nawiedzą plagi egipskie.ETC>>
            Dlatego piszmy jak jest a nie jak być powinno.
            • 14.12.11, 14:20
              Dla Ciebie redakcja wydaje chyba jakiś specjalny egzemplarz z indywidualnie przygotowaną treścią.
            • 14.12.11, 14:46
              neptun6666 napisał:
              z <<faktem jest że>> . Z krótkim przekazem <<
              > ; moja kadencja byłe de best a teraz drodzy mieszkańcy uciekajcie z
              > Łomianek bo niedługo kraj nasz nawiedzą plagi egipskie.ETC>>
              > Dlatego piszmy jak jest a nie jak być powinno.

A, to o to ci chodzi, że Pszółkowskiego opublikowali? Ale przecież na tym polega niezależna gazeta, że publikuje różne głosy. Tak własnie powinno być! Gdybym ja był był burmistrzem (brrr, aż mi ciarki przeszły, gdy pomyslałem że mogłoby mnie to spotkać), to z pewnością co pół roku prosiłbym poprzednika by na łamach gazłomu napisał, co sądzi o moim burmistrzowaniu. Ja nie wiem, czy Pszczółkowskiemu nie odmówiono opublikowania jego polemiki w gazłomie. Czemu miałby nie napisać, jaka jest jego opinia? Czemu jakaś gazeta miałaby tego nie opublikować? Myślisz, że jakakolwiek gazeta odmówiłaby opublikowania artykułu Kaczyńskiemu? Jestem pewny, że jesli teraz burmistrz by napisał polemikę z tekstem Pszczółkoiwskiego, to też by została opublikowana.
              Moim zdaniem lomianki.info jest wręcz za bardzo "prorządowe". Misją i obowiązkiem dziennikarstwa w kraju demokratycznym jest patrzenie władzy na ręce, krytykowanie władzy, wyłapywanie jej potknięć. Bo władza ma przewagę nad obywatelem. Dlatego dziennikarz powinien się z zasady przyczepiać do władzy (oczywiście nie kłamać), być wobec władzy opozycyjny z zasady.
              Uważasz, że nie powinna opublikować teksu Pszczółkowskiego? Jakiś zamordyzm chcesz promować? Cenzurę? To Pszczółkowski nie ma prawa swojej opinii wyrazić? Bój się człowieku Boga. Naprawdę chciałbyś, żeby gazeta niezależna opiewała sukcesy burmistrza? Ja bym nie chciał (abstrahując od tego, czy sa te sukcesy), zwłaszcza w łomiankach byłoby to szkodliwe, ponieważ obecny burmistrz, mimo deklaracji w kampanii, w sposób twórczy rozwija doświadczenia poprzedników w temacie wykorzystywania gazłomu do prymitywnej propagandy. Dlatego wkurza mnie trochę ten brak zaczepności i łagodnoś lomianek.info, no ale redakcja ma swój temperament
              • 14.12.11, 15:33
                Nie napisałem że nie powinien WP pisać.
                Niech pisze niech go drukuje kto chce nawet niech go drukują na papierze.
                Chodzi o jedno że głosy w gazecie niezależnej winny być zrównoważone.
                Natomiast ostatni numer to była kontynuacja ataku po spotkaniu w Sadowej.
                Ess , zauważ było spokojnie i nagle Sadowa, później totalny atak na forum, następnie
                głosy całego wręcz koła PO w lomianki .info. W życiu nie ma przypadków.
                Może teoria spiskowa? może jestem przewrażliwiony?
                A może gdy się chce być obiektywnym , musi być równowaga w wypisywaniu frazesów nawet w gazecie ,,obiektywnej,,.
                Ja tam do p.Maćka nic nie mam , ale niech nieco pomyśli, bo trudno jest zejść z tej drogi mając na garbie plecak pełen działaczy z łomiankowską lwicą na czele.
                Nie wiem czy to był rewanż działaczy za zwolnienia w UM , ale było to grubymi nićmi szyte. To jest moje zdanie . No i p.Magda przegięła z informację dotyczącą kary dla ZWiK mając nadzieję na wywołanie totalnej awantury./na forum-oczywiście nie w gazecie/
                • 14.12.11, 15:39
                  Ale przeczytaj, że wyraźnie jest napisane, że redakcja zwracała się do burmistrza i radnych go wspierających , ale oni bojkotują lominaki.info. No to jak bojkotują, to niech bojkotują.
                  • 14.12.11, 17:54
                    esscort napisał:

> Ale przeczytaj, że wyraźnie jest napisane, że redakcja zwracała się do burmistr
                    > za i radnych go wspierających , ale oni bojkotują lominaki.info. No to jak bojk
                    > otują, to niech bojkotują.

Przepraszam że się wtrącam. Escorcie ni w ząb ,nie wchodzi mi adres ,,lominaki.info.

Jakoś tak nie miałem okazji przeczytać. A czy jest coś interesującego , oprócz politycznych listów i wypowiedzi. Może coś o nadchodzących świętach, o lodowisku
                    może o jakiejś imprezie plenerowej. Tyle się rok temu działo-czyżby gmina zaczęła racjonalizować wydatki i żyć o oszczędniej?
                    • 14.12.11, 18:47
                      ;)
                • 14.12.11, 20:10
                  neptun6666 napisał: > Natomiast ostatni numer to była kontynuacja ataku po spotkaniu w Sadowej.
                  > Ess , zauważ było spokojnie i nagle Sadowa, później totalny atak na
                  > forum, następnie
                  > głosy całego wręcz koła PO w lomianki .info.

Tak może napisać kompletny ignorant, nie mający pojęcia o przygotowywaniu miesięcznika. Materiał bowiem do czasopisma musi być zgromadzony sporo wcześniej przed oddaniem do druku. Należy też doliczyć czas konieczny na kolportaż pisma po wydrukowaniu. Zebranie w Sadowej było 6 grudnia. Ostatnie Łomianki.Info wyszły w ubiegłym tygodniu, czyli zaledwie kilka dni później. Po prostu nie jest możliwe, aby miesięcznik, drukowany w tym samym czasie - mógł się odnieść do Sadowej i jeszcze "kontynuować atak". Pan Moraczewski musiałby z wyprzedzeniem przewidzieć, co będzie na spotkaniu w Sadowej i jak bardzo źle ocenią wiceburmistrza mieszkańcy. W ostatnim numerze Info nie zauważyłem żadnej wzmianki o tym zebraniu.
                  Tak więc, są to zupełne androny.

W ostatnim numerze wypowiadają się: Wiesław Pszczółkowski i Sylwia Maksim-Wójcicka (bardzo krótko). To tylko dwoje członków koła PO, a nie "wręcz całe", które jest znacznie liczniejsze. Równie krytycznie wypowiedzieli się też Wojciech Berger i Jan Grądzki, którzy
                  do koła PO nie należą.
                  Czyli w tym punkcie mamy andronów N6666 ciąg dalszy.

Burmistrzowie z wielu stron zbierają bardzo negatywne opinie na temat biegu spraw w Łomiankach, wszędzie poza "Gazłomem" (który miał przestać być "tubą" - własne słowa p. wiceburmistrza Rusieckiego).
                  Wyjście jest proste: niechże wyciągną wnioski z tych opinii i poprawią jakość rządzenia, jeśli potrafią. A poza tym, niech przestaną negować fakt istnienia niezależnej prasy i dostarczają własne materiały, do czego bardzo im niesporo.
                  • 14.12.11, 22:52
                    Drabku , po przemyśleniu twojego wywodu nie możności związania wydarzeń z Sadowej z 6. 12 a wydaniem Łomianek Info z 8 .12 i artykułów w niej zawartej, częściowo przyznaje ci rację. Tyle że autorzy burzy forumowej zapewne znali treść tej gazetki przed dniem jej wydania, znali również komunikat ZWiK, a na forum huczeli działacze obu współpracujących opcji. Niestety zaczynam się gubić kto reprezentuje pO a kto byłe PIS, różnica jest taka że drudzy promują JG. Tak więc widzę możliwość związku tych wydarzeń w wersji forumowej z wersją pisaną ŁI
                    • 14.12.11, 22:55
                      ale czy naprawdę myślisz, że wszyscy kogoś reprezentują??? Czy nie przyjmujesz takiej możliwości, że komuś się czasem podoba coś, co robi ten, a czasem coś co robi tamten? Czy każdy musi być dozgonnym zwolennikiem kogoś lub czegoś? Przecież większość mieszkańców naprawdę nie rozróżnia tych niuansów.
                      • 14.12.11, 22:59
                        Sporadycznie i to da się zauważyć.
                      • 15.12.11, 00:02
                        Jestem pełen podziwu dla twojej anielskiej cierpliwości. Musisz być albo świetnym belfrem, albo księdzem albo miłym pogodnym staruszkiem... ;)

Twój Przyjaciel Siara
                        • 15.12.11, 12:07
                          Lata wprawy :))
                          No i wszystko się zgadza - jestem starym księdzem uczącym religii :)
                    • 14.12.11, 23:38
                      321art napisał:> Tak więc wi
                      > dzę możliwość związku tych wydarzeń w wersji forumowej z wersją pisaną ŁI

Tak, o ile założyć możliwość, że niektórzy forumowicze odznaczają się jakimiś tajemniczymi zdolnościami przenikania do niewydrukowanej jeszcze treści. Takimi zdolnościami zajmuje
                      się parapsychologia :) Ale nie uważam, żeby można było traktować ją poważnie, a Twój domysł jest na niczym nieoparty i nie ma co wiązać zawartości Info z komunikatem ZWiK, bo po prostu nie pokrywają się w żadnym punkcie. Nie ma żadnych dwóch wersji, a przecież gdyby znali, rozwinęliby zawartość Info, a nie pisali o czymś całkiem innym niż w miesięczniku.
                  • 15.12.11, 07:04
                    Teoretycznie/matematycznie/ życie to logika rozmyta.
                    Natomiast ty drabbu posługujesz się logiką kłamcy. Pewnie spytasz się dlaczego/nazwa własna , bez obrazy/.
                    Dlatego że zbyt dokładnie podajesz przykłady a obrona lomianki .info w twoim wykonaniu jest zbyt szczegółowa.
                    No i nieco ci się pomyliła liczba osób zaangażowanych w numer info.
                    Ja doliczyłem się pięciu.
                    • 15.12.11, 08:00
                      Życie, N6666, nie jest logiką. Ani fregowską, ani niefregowską, ani rozmytą, ani klasyczną. Ani deontyczną, ani matematyczną. Choć może szkoda, że nie. "Kłamca" to nie jest nazwa własna, tylko pospolita. Twierdzę, że o logice masz pojęcie takie samo, jak o życiu i o miesięcznikach. CBDO. Ale nie martw się, i tak wysoko cenię twoje posty. Tak na 20 milionów w ciągu jednej kadencji.
                      • 15.12.11, 09:05
                        drabbu napisał:

Życie, N6666, nie jest logiką. Ani fregowską, ani niefregowską, ani rozmytą, ani klasyczną. Ani deontyczną, ani matematyczną. Choć może szkoda, że nie. "Kłamca" to nie jest nazwa własna, tylko pospolita. Twierdzę, że o logice masz pojęcie takie samo, jak o życiu i o miesięcznikach. CBDO. Ale nie martw się, i tak wysoko cenię twoje posty. Tak na 20 milionów w ciągu jednej kadencji.

I ty drabbu dałeś się wciągnąć w dyskusję z tymi no... A, wyleciało mi z głowy ;)
                        Idą Święta. Czas za choinką się rozejrzeć. Dom przystroić.

Pociągnij za sznurek. Albo wciśnij odpowiedni przycisk, bo nie dotrzesz ze swoimi argumentami tam, gdzie wydawałoby się znajduje się łeb.

Pamiętasz plakat Pągowskiego - "Papierosy są do dupy"?
                        Ot. Takie skojarzenie...

Twój Przyjaciel Siara
              • 15.12.11, 16:03
                esscort napisał:
                Ja nie wiem, czy Pszczółkowskiemu nie odmówiono opublikowania jego polemiki w gazłomie.

(sam sobie odpowiadam:))

No i na facebooku jest informacja, że gazalom odmówił byłemu burmistrzowi publikacji. No tak, wiem, wiem, że to się w Łomiankach pewnie nie pierwszy raz zdarza, że gazłom odmawia lokalnej osobie publicznej możliwości opublikowania tekstu, ale przecież miało być inaczej :(
                • 15.12.11, 20:53
                  Biedny partyzant w swojej gazetce i portaliku zgodnie z linią polityczną Pani Wójcickiej publikuje co Ona mu przyniesie. To jest jego wg. Niego rzecz jasna "niezależność":-) Osobiście, uważam, że nie ma się co wstydzić, że poparł opozycję, to Jego wybór osobisty, tylko niech już nie udaje cnotki-niewydymki po 15 skrobankach:-) A że traci zasięg, bo ludzie nie znoszą partyjnych biuletynów, to i nerwowy się zrobił:-)
                  • 15.12.11, 21:04
                    lomianki2011 napisał:
                    > Biedny partyzant w swojej gazetce i portaliku zgodnie z linią polityczną Pani W
                    > ójcickiej publikuje co Ona mu przyniesie. To jest jego wg. Niego rzecz jasna "n
                    > iezależność":-) Osobiście, uważam, że nie ma się co wstydzić, że poparł opozycj
                    > ę, to Jego wybór osobisty, tylko niech już nie udaje cnotki-niewydymki po 15 sk
                    > robankach:-) A że traci zasięg, bo ludzie nie znoszą partyjnych biuletynów, to
                    > i nerwowy się zrobił:-)

No widziesz Esscortcie tak Cie widzi Pan R. Ale Ci dowalił.
                    • 15.12.11, 22:17
                      Chyba dziś nie zasnę z wrażenia :)
                    • 15.12.11, 22:44

>
                      > No widziesz Esscortcie tak Cie widzi Pan R. Ale Ci dowalił.

Wszyscy na tym forum to Pan R.? Paranoja się rozwija?
    • 15.12.11, 10:34
      Dziwie się Państwu, że w ogóle sięgacie po ten szmatławiec. Przecież tam się produkuje PeŁo i reszta tatałajstwa. Naprawdę bądźcie dorośli i sięgajcie jedynie po Gazetę Łomiankowską. Tam prawda jest oczywistą oczywistością.
      • 15.12.11, 13:10
        papirrus22 napisał:

> Dziwie się Państwu, że w ogóle sięgacie po ten szmatławiec. Przecież tam się pr
        > odukuje PeŁo i reszta tatałajstwa. Naprawdę bądźcie dorośli i sięgajcie jedynie
        > po Gazetę Łomiankowską. Tam prawda jest oczywistą oczywistością.

forum.gazeta.pl/forum/w,229,119077555,119078510,Re_kilka_klamstw_wiecej.html
      • 15.12.11, 22:14
        papirrus22 napisał:

> Dziwie się Państwu, że w ogóle sięgacie po ten szmatławiec. Przecież tam się pr
        > odukuje PeŁo i reszta tatałajstwa. Naprawdę bądźcie dorośli i sięgajcie jedynie
        > po Gazetę Łomiankowską. Tam prawda jest oczywistą oczywistością.

cO TY PODWÓJNY RR PISZESZ? Niech każdy sięga po co chce . Natomiast lomianki info niech wskoczą z powrotem na ścieżkę obiektywizmu. Wszak to M jest właścicielem , reszta/ SMW / niech się dostosuje. ,, Faktem jest,, nie zdało egzaminu- drugi raz nie wchodzi się do tej samej rzeki.
        • 16.12.11, 23:26
          Swoisty syndrom Kalego

Gazeta Łomiankowska rozpisuje się w jednym słusznym kierunku
          I szanowni Państwo - ze wskazaniem - nie lamentują

Prywatny periodyk czy portal, zamieszcza opinie osób zupełnie nie związanych ze sobą
          a niekoniecznie sprzyjających TU krytykującym - to nagle jest wielka jest obraza

Nie tak dawno miałem okazję czytać teksty publikowane na stronie info
          a zamieszczane zapewne przez piszące tu osoby - To wtedy gazeta była OK

Strasznie to obłudne

Co do tekstów Pani Sylwii to przynajmniej ma odwagę wyrazić własne zdanie
          i się pod tym podpisać. I za to wielki szacunek.
          • 17.12.11, 07:15
            ziomalreaktywacja napisał
            > Prywatny periodyk czy portal, zamieszcza opinie osób zupełnie nie związanych ze
            > sobą
            > Nie tak dawno miałem okazję czytać teksty publikowane na stronie info
            > a zamieszczane zapewne przez piszące tu osoby - To wtedy gazeta była OK
            > Co do tekstów Pani Sylwii to przynajmniej ma odwagę wyrazić własne zdanie
            > i się pod tym podpisać. I za to wielki szacunek.

>>>>>to sobie wyrażaj co chcesz. Chodzi o jedno ,o nie czarowanie że to obiektywna gazeta. Jasno. właściciel niech powie-przechodzę do opozycji , jestem tubą byłego superbura/może to łys-grey-ghost?/. Nie podobaja mi sie obecne władze .
            No i po sprawie. Natomiast ja ,a może też i duża część mieszkańców powie i pomyśli , nie czytamy tego-następna upolityczniona gazeta z wypocinami SMW, chcącej
            niczym gwiazda oświecić myślących inaczej.
            Możesz ją wielbić możesz też jej codziennie myć błękitną cytrynkę twoja sprawa, ja mam odmienne zdanie-całkowita żenada.

• Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.