Dodaj do ulubionych

Burmistrz wylicytowal działkę na Dąbrowie- "korty"

20.06.12, 20:21
Wczoraj 19 czerwca burmistrz Tomasz Dąbrowski osobiście wylicytował i zakupił od komornika działkę po byłych kortach na Dąbrowie Leśnej. Działka znajduje się przy ul. Partyzantów. Na tym miejscu powstanie w przyszłości obiekt oświatowy. Najpierw pewnie trzeba będzie ją uporządkować.
Obserwuj wątek
   • astroi5 Re: Burmistrz wylicytowal działkę na Dąbrowie- "k 20.06.12, 22:25
    Pieniądze na wod-kan sa zabezpieczone w złożonym wniosku do Fundusz Spójności w sumie 80 mln zł do 2015 r..
    Co do działki, to obecne władze jak widać, przejmują działki za darmo na rzecz gminy(chopina 2,3 mln), kupują jak w tym przypadku i odzyskują na rzecz gminy. Taka mała różnica w stosunku do poprzednich kadencji.
    • samly Re: Burmistrz wylicytowal działkę na Dąbrowie- "k 20.06.12, 22:55
     astroi5 napisał: > Pieniądze na wod-kan sa zabezpieczone w złożonym wniosku do Fundusz Spójności w > sumie 80 mln zł

     Przyszedł niedawno do mnie znajomek, chciał pożyczyć 500 do pierwszego. Zapewniał,
     że ma pieniądze zabezpieczone w najbliższej wygranej kumulacji, bo już kupił kupon Totka
     w kolekturze.
     W gminnej prezentacji jest, że z Funduszu Spójności dostalibyśmy 30 milionów, a na resztę zadłużymy się. Spora ta reszta :) I to są pieniądze nie na wod.-kan., a tylko na kan. Dziwnie coś wam te miliony skaczą. Niechby burmistrz przedstawił ten wniosek, zobaczylibyśmy co zawiera
     i na ile "opiewa".
     • astroi5 Re: Burmistrz wylicytowal działkę na Dąbrowie- "k 20.06.12, 23:09
      Ten wątek jest o działce na Dąbrowie.
      Więcej można było zdobyć w poprzedniej kadencji, ale Wiesław Pszczółkowski przez 4 lata nie zdążył wniosku, na pytanie o to kiedy złoży wniosek odpowiadał "pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł":).
      Obecny burmistrz walczy o to co jest. Wniosek jest na 80 mln, na stronie urzędu jest wyjaśnione z jakich źródeł.


      ----
      Dziwię się, że jest jeszcze ktoś w Łomiankach, kto wierzy opozycji:)
      • samly Re: Burmistrz wylicytowal działkę na Dąbrowie- "k 20.06.12, 23:32
       astroi5 napisał: > Ten wątek jest o działce na Dąbrowie.

       Taaak? Naprawdę? O działce na Dąbrowie? To dlaczego napisałeś o działce na Chopina?
       Piszesz najpierw, że wniosek jest na 80 milionów, a potem, że > Więcej można było zdobyć w poprzedniej kadencji. W poprzedniej kadencji można było zdobyć 50. Czy ty w ogóle wiesz, co piszesz?
  • sindaco2006 Interes(ik) ? 20.06.12, 22:17
   astroi5 napisał:

   > Wczoraj 19 czerwca burmistrz Tomasz Dąbrowski osobiście wylicytował i zakupił o
   > d komornika działkę po byłych kortach na Dąbrowie Leśnej. Działka znajduje się
   > przy ul. Partyzantów. Na tym miejscu powstanie w przyszłości obiekt oświatowy.
   > Najpierw pewnie trzeba będzie ją uporządkować.

   Kto jeszcze licytował? Czy nie był to przypadkiem pan Czarnecki? Czy pan Czarnecki chciał naprawdę kupić ten grunt, czy jedynie podbijał cenę? Czy mógł posiadać informacje o maksimum, jakie Urząd może za działkę zapłacić? A jeśli tak to dlaczego grunt kupiono za 2,8 mln. a nie za 2,6 mln.? 0,2 mln. wcięło, bo ktoś miał takie "życzenie"...

   Tyle znaków zapytania, że nie jestem pewien, czy przypadkiem za ten grunt pan Dąbrowski srogo nie przepłacił. Ale ważne, że jest i że burmistrz chce rychło wybudować tu szkołę. Chociaż nie wiem... Czy ktoś mówił coś o jakiejś inwestycji? Czy grunt to jedynie... posiadać grunt i pokazać mieszkańcom Dąbrowy - "kochani kupiłem wam ziemię, o której marzyliście od wielu lat". I powiedzieć "a teraz, drogie dzieci, możecie pocałować misia w dupę".
     • ziomalreaktywacja Re: Interesiki Króla Lula 21.06.12, 09:39
      Dla mnie to igrzyska Pana Dąbrowskiego, zamiast budować kanalizację na Dąbrowie na silę szuka miejsca w którym przyczepi tabliczkę z napisem - " Jam to wybudował "

      Problem w tym że na tej działce nie wybudujemy porządnej szkoły wraz z halą sportową i boiskiem np. typu Orlik. Dodatkowo trzeba będzie rozebrać budynki, które nie nadają się do zaadaptowania na potrzeby szkoły.

      Moje podejrzenie budzi również pośpiech oraz brak kalkulacji ile mogła kosztować pusta działka w miejscu, w którym można wybudować pełną infrastrukturę z parkingami dla rodziców. Lub kalkulacja czy gmina mogła ponieść mniejsze koszty wypłaty odszkodowania za działkę wskazaną w planie miejscowym.

      Mam również wrażenie, że ktoś teraz będzie chciał sprzedać puste działki przy ulicy Narciarskiej, i Łyżwiarskiej, które moim zdaniem mają większą wartość niż rozpadające się budynki Pana Dąbrowskiego.

      Igrzyska Pana Dąbrowskiego, za które płacą mieszkańcy. Za pieniądze wydane na zakup rozpadających się budynków cały Dziekanów Bajkowy mógł mieć wybudowany wodociąg, za te pieniądze można było wybudować Aleję Chopina, ulicą Pogodną, wykonać kanalizację na ulicy Zachodniej i przebudować drogę.

      24 czerwca możemy odwołać burmistrza, który woli igrzyska niż inwestycje.

      --
      www.lomianki-referendum.pl
      • pstrystecki Re: Interesiki Króla Lula 21.06.12, 10:02
       To typowa przed referendalna zagrywała pod publiczkę. Wystarczy sprawdzić na ile urząd interesował się działką wcześniej. Ze słów Burmistrza i jego zastępców wynika, że się nie interesował. W dodatku działeczka to niewielka, nadająca się raczej na przedszkole niż na szkołę. Na pewno jeżeli szkoła to bez boiska i z dojściem od frontu do fragmentu ulicy o bardzo złej widoczności. ( ulica przy tej działce robi zakręt w prawo a za chwilkę w lewo!) Dodatkowej pikanterii dodaje sprawie fakt, że działka została dość wysoko wylicytowana, a burmistrz nie miał i jak na razie nie ma uchwał rady wyrażającej zgodę na ten zakup.
       • tede-3 Re: Interesiki Króla Lula 21.06.12, 21:20
        Niestety, podobno ma. Tak czy inaczej kupiono działkę za wielkie pieniądze, na której nic w najblizym czasie nie powstanie, A trzba będzie jeszcdze dołożyć aby rozebrać ruderę.
        Mówi się w Łomiankach , że radni , biorący udział w licytaci i burmistrz maja w trym jakieś udziały. Ciekawe dlaczego ludzie związani z deweloperami wchodzą w układy z komornikiem. Nie wiem ile jest w trym prawdy, ale niesmak zostaje. Kiedyś mówiono, że Pszczoła kupił z 1 mln, budynek z działką przy rądzie i w ten oto sposób naciągnął wydatki, A teraz ciosza?
        Rondo mamy, przy okazji jest myjnia, która płaci podatki i daje zaterudnienie. A co i kiedy będzie na działce kupionej na kredyt za 3 mln?
        • dziekan54 Re: Interesiki Króla Lula 21.06.12, 21:46
         Naprawdę nie widzisz różnicy?
         Pszczółkowski-Rondo Brukowa wycena ok. 678 tyś zł- zakup 1.095 mln zł
         Dąbrowski-działka wycena 3,4 mln zł- zakup 2,8 mln zł

         --
         Nie idziemy na referendum! Bo niby po co?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka