Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o opinie Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Czy możecie się podzielić aktualnymi opiniami o przedszkolach w Łomiankach (zwłaszcza po stronie Dąbrowy) lub "bliskiej okolicy", czyli na Bielanach. Chodzi mi raczej o prywatne, bo na samorządowe nie mam szans. Jakie ceny, jaka kadra, atmosfera i warunki...Może bywają tu rodzice przedszkolaków:)
    • Moje dziecko najpierw chodziło do państwowego przedszkola ale po miesiącu musieliśmy z niego zrezygnować bo opieka kiepska i wymagania pań do przesady, dziecko zaczęło się moczyć, psycholog stwierdził, że to na tle nerwowym. W prywatnym przedszkolu jest ok, opieka dobra, dziecko wesołe i zadowolone, chętnie tam chodzi.
    • Witam,
      mój synek uczęszcza do Akademii Małego Człowieka w Łomiankach Dolnych, przy ul. Brzegowej. Jestem bardzo zadowolona z tego przedszkola. Grupy są niewielkie (ok. 12-15 dzieci). Samo przedszkole jest kameralne, z rodzinną atmosferą, bardzo angażująca się w życie przedszkola Pani Dyrektor, dobra kadra (ciocie są bardzo empatyczne). Mieści się w domu jednorodzinnym z ogrodem, dzięki temu dzieci mają dużo swobody. A konkretniej - czynne jest od 7.00 do 18.00, czesne 1200,- z zajęciami (angielski, francuski, taniec, judo) dużo zajęć tematycznych np. warsztaty gry na bębnach afrykańskich, wycieczki. Posiłki przygotowywane są na miejscu. Bardzo fajny jest okres adaptacyjny, od połowy sierpnia do 1 września dzieci przychodzą do przedszkola na 3-4 godziny z rodzicami, wtedy naprawdę można zobaczyć jak przedszkole funkcjonuje, można w tym czasie stopniowo zostawiać dziecko w przedszkolu na dłużej i nie ma też później większych "dramatów" przy rozstaniach, kiedy od września zostanie samo na cały dzień :-) Polecam to przedszkole.
      • @jtkacz1 - a czy możesz powiedzieć coś więcej o posiłkach? AMC chwali się kuchnią "eco", ale z doświadczenia i pobytu mojego dziecka w innej placówce wiem, że za takimi deklaracjami niestety nie kryje się prawda, a przedszkola oszczędzają na jedzeniu jakl się da. Ciekawi mnie, czy rzeczywiście jedzenie w AMC jest ekologiczne, dieta zbilansowana i zdrowa. Na razie jadłospis AMC nie powala z nóg - na obiad serwowane są placki ziemniaczane (smażone na oleju placki chyba trudno zaliczyć do zdrowych i pożywnych...) lub kluski leniwe. Z mięs serwowany jest tylko kurczak. A czesne wcale nie jest niskie, nie wierzę, że nie da się inaczej. Cóż, to na razie nasze początki w AMC, więc mam nadzieję, że w ciągu roku sytuacja się poprawi!
        • I jeszcze jedno pytanie - kim z zawodu i wykształcenia jest p. Paulina Długosz? Bo na razie wiadomo tylko, że jest córką p. dyrektor i autorką programu AMC. Nigdzie jednak nie ma informacji o jej kompetencjach zawodowych, doświadczeniu i wykształceniu.
          • majam21 napisała:

> I jeszcze jedno pytanie - kim z zawodu i wykształcenia jest p. Paulina Długosz?
            > Bo na razie wiadomo tylko, że jest córką p. dyrektor i autorką programu AMC. N
            > igdzie jednak nie ma informacji o jej kompetencjach zawodowych, doświadczeniu i
            > wykształceniu.

Informacja o pani Paulinie jest na stronie AMC w zakładce "O nas".
            malyczlowiek.pl/index.php/o-nas/
            Kiedyś sama była dyrektorką, a nie córką p. dyrektor. Coś się może pozmieniało.
            Moje dziecko chodziło do tego przedszkola kilka lat temu. Jeszcze wtedy jedzenie nie było pod szyldem ECO, ale było smaczne, domowe. Zawsze było to dość fajne przedszkole, było sporo ciekawych zajęć, warsztatów, "pikników" dla rodziców i dzieci. Atmosfera sprzyjała integracji. Mnie się podobało i byłam zadowolona.

--
            bzi bza bzu
        • cóż ... kuchnia z pewnością jest domowa i na tym bym zakończyła ... nie jest to eko czy bio w rozumieniu certyfikowanej żywności, jednak posiłki podejrzewam są bardziej urozmaicone, niż w innych placówkach. Produkty są świeże, posiłki przygotowywane na miejscu, z dużą dbałością, warzywa gotowane i surówki do obiadu. Menu jest dostosowane do małych dzieci, które z zasady jedzenie traktują selektywnie a nawet jeśli chętnie wszystko jedzą w domu to potem niestety uczą się od innych "tego nie zjem" i tak się stało w przypadku mojego synka :-( mam pewne zastrzeżenia do jedzenia, wolałabym jogurty naturalne i świeże albo nawet mrożone owoce dodawane do nich niż "kolorowe" owocowe jogurty z cukrem, płatki owsiane a nie kukurydziane, kurczaka z grilla a nie w panierce, pieczywo pełnoziarniste a nie z białej mąki itd. Nie zgłaszałam tego w AMC, w kontekście tego, że dzieci dostają owoce i warzywa na przekąski, same uprawiają np. poziomki i je jedzą. Wszystkie zastrzeżenia można zgłosić p. Dyrektor, jest osobą otwartą i elastyczną więc podejrzewam, że nie powinno być problemu z wprowadzeniem zmian w menu.
          Co do kompetencji kadry to przyznam, że tego nie weryfikowałam. Pani Grażyna Świderska jest dyrektorką AMC na Brzegowej od 4 lat. Jest osobą bardzo zaangażowaną w życie przedszkola, sama też opiekuje się dziećmi po zajęciach, po godz. 16.00. Organizuje dużo spotkań, integracji dzieci i rodziców, przedstawienia etc.
          Przez rok uczęszczania do AMC muszę przyznać, że jest to przedszkole rozwijające, synek mówi słowa po angielsku i francusku, śpiewa, ćwiczy układy "judo", ładniej rysuje, poprawiła się koordynacja. Każdego dnia odbieramy prace dziecka z szatni, jest tego naprawdę sporo.
          Największym jednak atutem są moim zdaniem małe grupy i rodzinna, kameralna atmosfera, dzieci i ciocie są zżyte ze sobą, synek stał się bardziej empatyczny, zwraca uwagę na inne dzieci a nie tylko na siebie.
          Życzę powodzenia w maluszkach :-)
      • Prosze mi napisać jak jest z zajęciami dodatkowymi, bo z tego co kojarzę, to lepsza ofertę miało AMC na Bajana w Warszawie. Czy były organizowane wycieczki dla dziecki np na teatrzyk, do zoo, farma dyń itp?
        Właśnie rozważam to przedszkole dla młodszego dziecka.
        • Witam, przedszkole ma duża ofertę zajec dodatkowych takich jak sport, tance, judo, język francuski, angielski, co jakis czas sa spotkania z ekologiem oraz zajecia ceramiczne, przedszkole AMC co piątek organizuje dla dzieci cos w stylu Atrakcyjnego piątku, gdzie dzieci mogą piec ciasto, przyjeżdża do nich teatrzyk, lub koncerty instrumentalne. Co do wycieczek, tak pani dyrektor dosyć czesto oraganizuje wycieczki np zoo łazienki, kampinos farma dyń, centrum Kopernika, farma ekologiczna itp.

Dodatkowo przedszkole rozszerzylo swoją stronę internetowa o strefę rodzica :)
      • A ja polecam Dziecięcą Planetę. Z AMC byliśmy niezadowoleni, naprawdę nas rozczarowała... Może wszyscy trafiali na lepsze panie? Dużo dzieci chorowało i mimo to były przyjmowane do przedszkola, pani dyrektor jest trudna w komunikacji, głośno krzyczy, mało słucha. Dzieci, głównie chłopcy w naszej grupie byli agresywni, panie chyba nie panowały nad grupą, więc po półtoraroku dawania szansy AMC zrezygnowaliśmy.

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

• Kategorie tematyczne
  • Najnowsze wątki
  • Więcej forów
  • Więcej wątków na ten temat
  • Tagi
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.