Dodaj do ulubionych

Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o opinie

05.03.13, 17:26
Czy możecie się podzielić aktualnymi opiniami o przedszkolach w Łomiankach (zwłaszcza po stronie Dąbrowy) lub "bliskiej okolicy", czyli na Bielanach. Chodzi mi raczej o prywatne, bo na samorządowe nie mam szans. Jakie ceny, jaka kadra, atmosfera i warunki...Może bywają tu rodzice przedszkolaków:)
Edytor zaawansowany
 • 408weronika 05.03.13, 18:54
  Moje dziecko najpierw chodziło do państwowego przedszkola ale po miesiącu musieliśmy z niego zrezygnować bo opieka kiepska i wymagania pań do przesady, dziecko zaczęło się moczyć, psycholog stwierdził, że to na tle nerwowym. W prywatnym przedszkolu jest ok, opieka dobra, dziecko wesołe i zadowolone, chętnie tam chodzi.
 • jtkacz1 05.03.13, 23:43
  Witam,
  mój synek uczęszcza do Akademii Małego Człowieka w Łomiankach Dolnych, przy ul. Brzegowej. Jestem bardzo zadowolona z tego przedszkola. Grupy są niewielkie (ok. 12-15 dzieci). Samo przedszkole jest kameralne, z rodzinną atmosferą, bardzo angażująca się w życie przedszkola Pani Dyrektor, dobra kadra (ciocie są bardzo empatyczne). Mieści się w domu jednorodzinnym z ogrodem, dzięki temu dzieci mają dużo swobody. A konkretniej - czynne jest od 7.00 do 18.00, czesne 1200,- z zajęciami (angielski, francuski, taniec, judo) dużo zajęć tematycznych np. warsztaty gry na bębnach afrykańskich, wycieczki. Posiłki przygotowywane są na miejscu. Bardzo fajny jest okres adaptacyjny, od połowy sierpnia do 1 września dzieci przychodzą do przedszkola na 3-4 godziny z rodzicami, wtedy naprawdę można zobaczyć jak przedszkole funkcjonuje, można w tym czasie stopniowo zostawiać dziecko w przedszkolu na dłużej i nie ma też później większych "dramatów" przy rozstaniach, kiedy od września zostanie samo na cały dzień :-) Polecam to przedszkole.
 • majam21 19.08.13, 21:57
  @jtkacz1 - a czy możesz powiedzieć coś więcej o posiłkach? AMC chwali się kuchnią "eco", ale z doświadczenia i pobytu mojego dziecka w innej placówce wiem, że za takimi deklaracjami niestety nie kryje się prawda, a przedszkola oszczędzają na jedzeniu jakl się da. Ciekawi mnie, czy rzeczywiście jedzenie w AMC jest ekologiczne, dieta zbilansowana i zdrowa. Na razie jadłospis AMC nie powala z nóg - na obiad serwowane są placki ziemniaczane (smażone na oleju placki chyba trudno zaliczyć do zdrowych i pożywnych...) lub kluski leniwe. Z mięs serwowany jest tylko kurczak. A czesne wcale nie jest niskie, nie wierzę, że nie da się inaczej. Cóż, to na razie nasze początki w AMC, więc mam nadzieję, że w ciągu roku sytuacja się poprawi!
 • majam21 19.08.13, 22:12
  I jeszcze jedno pytanie - kim z zawodu i wykształcenia jest p. Paulina Długosz? Bo na razie wiadomo tylko, że jest córką p. dyrektor i autorką programu AMC. Nigdzie jednak nie ma informacji o jej kompetencjach zawodowych, doświadczeniu i wykształceniu.
 • olla1660 20.08.13, 10:07
  majam21 napisała:

  > I jeszcze jedno pytanie - kim z zawodu i wykształcenia jest p. Paulina Długosz?
  > Bo na razie wiadomo tylko, że jest córką p. dyrektor i autorką programu AMC. N
  > igdzie jednak nie ma informacji o jej kompetencjach zawodowych, doświadczeniu i
  > wykształceniu.

  Informacja o pani Paulinie jest na stronie AMC w zakładce "O nas".
  malyczlowiek.pl/index.php/o-nas/
  Kiedyś sama była dyrektorką, a nie córką p. dyrektor. Coś się może pozmieniało.
  Moje dziecko chodziło do tego przedszkola kilka lat temu. Jeszcze wtedy jedzenie nie było pod szyldem ECO, ale było smaczne, domowe. Zawsze było to dość fajne przedszkole, było sporo ciekawych zajęć, warsztatów, "pikników" dla rodziców i dzieci. Atmosfera sprzyjała integracji. Mnie się podobało i byłam zadowolona.


  --
  bzi bza bzu
 • jtkacz1 21.08.13, 20:55
  cóż ... kuchnia z pewnością jest domowa i na tym bym zakończyła ... nie jest to eko czy bio w rozumieniu certyfikowanej żywności, jednak posiłki podejrzewam są bardziej urozmaicone, niż w innych placówkach. Produkty są świeże, posiłki przygotowywane na miejscu, z dużą dbałością, warzywa gotowane i surówki do obiadu. Menu jest dostosowane do małych dzieci, które z zasady jedzenie traktują selektywnie a nawet jeśli chętnie wszystko jedzą w domu to potem niestety uczą się od innych "tego nie zjem" i tak się stało w przypadku mojego synka :-( mam pewne zastrzeżenia do jedzenia, wolałabym jogurty naturalne i świeże albo nawet mrożone owoce dodawane do nich niż "kolorowe" owocowe jogurty z cukrem, płatki owsiane a nie kukurydziane, kurczaka z grilla a nie w panierce, pieczywo pełnoziarniste a nie z białej mąki itd. Nie zgłaszałam tego w AMC, w kontekście tego, że dzieci dostają owoce i warzywa na przekąski, same uprawiają np. poziomki i je jedzą. Wszystkie zastrzeżenia można zgłosić p. Dyrektor, jest osobą otwartą i elastyczną więc podejrzewam, że nie powinno być problemu z wprowadzeniem zmian w menu.
  Co do kompetencji kadry to przyznam, że tego nie weryfikowałam. Pani Grażyna Świderska jest dyrektorką AMC na Brzegowej od 4 lat. Jest osobą bardzo zaangażowaną w życie przedszkola, sama też opiekuje się dziećmi po zajęciach, po godz. 16.00. Organizuje dużo spotkań, integracji dzieci i rodziców, przedstawienia etc.
  Przez rok uczęszczania do AMC muszę przyznać, że jest to przedszkole rozwijające, synek mówi słowa po angielsku i francusku, śpiewa, ćwiczy układy "judo", ładniej rysuje, poprawiła się koordynacja. Każdego dnia odbieramy prace dziecka z szatni, jest tego naprawdę sporo.
  Największym jednak atutem są moim zdaniem małe grupy i rodzinna, kameralna atmosfera, dzieci i ciocie są zżyte ze sobą, synek stał się bardziej empatyczny, zwraca uwagę na inne dzieci a nie tylko na siebie.
  Życzę powodzenia w maluszkach :-)
 • graid 16.10.13, 09:06
  Prosze mi napisać jak jest z zajęciami dodatkowymi, bo z tego co kojarzę, to lepsza ofertę miało AMC na Bajana w Warszawie. Czy były organizowane wycieczki dla dziecki np na teatrzyk, do zoo, farma dyń itp?
  Właśnie rozważam to przedszkole dla młodszego dziecka.
 • kasiaanowak16 03.11.13, 22:21
  Witam, przedszkole ma duża ofertę zajec dodatkowych takich jak sport, tance, judo, język francuski, angielski, co jakis czas sa spotkania z ekologiem oraz zajecia ceramiczne, przedszkole AMC co piątek organizuje dla dzieci cos w stylu Atrakcyjnego piątku, gdzie dzieci mogą piec ciasto, przyjeżdża do nich teatrzyk, lub koncerty instrumentalne. Co do wycieczek, tak pani dyrektor dosyć czesto oraganizuje wycieczki np zoo łazienki, kampinos farma dyń, centrum Kopernika, farma ekologiczna itp.

  Dodatkowo przedszkole rozszerzylo swoją stronę internetowa o strefę rodzica :)
 • kama.mk80 22.01.14, 13:05
  A ja polecam Dziecięcą Planetę. Z AMC byliśmy niezadowoleni, naprawdę nas rozczarowała... Może wszyscy trafiali na lepsze panie? Dużo dzieci chorowało i mimo to były przyjmowane do przedszkola, pani dyrektor jest trudna w komunikacji, głośno krzyczy, mało słucha. Dzieci, głównie chłopcy w naszej grupie byli agresywni, panie chyba nie panowały nad grupą, więc po półtoraroku dawania szansy AMC zrezygnowaliśmy.
 • kasiaanowak16 24.01.14, 21:43
 • kasiaanowak16 24.01.14, 21:46
  Ale mówisz o amc na bajana czy w lomiankach , błoniach ?
  Bo wcale nie uważam zeby pani dyrektor z Łomianek krzyczała i nie mozna było dobrej dotrzeć wręcz przeciwnie jest to przemiła kochana osoba, ktora daje wiele ciepła temu miejscu:)
 • graid 17.02.18, 06:15
  Nie zgodze sie.
  Pani dyrektor przekrzykuje rodziców, nie slucha ani rodziców ani dzieci. Lubi słuchać siebie...
  Potrafi wmowic klamliwa rzecz.

  Grupy w przedszkolu sa laczone
 • white_vista 20.08.13, 10:45
  Jak sprawdzacie czy plan dnia jest przestrzegany w przedszkolu? Tzn. czy dzieciaki po prostu nie bawią się cały dzień w oczekiwaniu na kolejny posiłek?Zajęcia dydaktyczne odbywają się codziennie w każdej grupie wiekowej?
 • majam21 20.08.13, 22:37
  Większość przedszkoli prowadzi sumiennie strony internetowe, a na nich znajduje się "strefa rodzica" dostępna po zalogowaniu. Tam w galeriach umieszczane są regularnie zdjęcia z różnych zajęć i aktywności dzieci. Robią tak przedszkola Treehouse czy Słoneczko. Przedszkole Dziecięca Planeta ma nawet system kamer, dzięki czemu można sobie zdalnie pooglądać swoją pociechę w trakcie zajęć. AMC niestety nic z tych rzeczy nie oferuje - do strefy rodzica nie da się zalogować, ich strona to raczej taka wizytówka z głównymi danymi przedszkola i chyba trzeba wierzyć "na słowo" lub dopytywać się dziecka.
 • olla1660 21.08.13, 10:23
  Ano właśnie, też miałam napisać, że o tym co się działo w przedszkolu można się dowiedzieć ze zdjęć zamieszczanych na stronach internetowych placówki. Ewentualnie jest też zawsze jakiś ślad w postaci dziecięcych "dzieł sztuki". Bardzo obszerne relacje z zajęć, również na FB, zamieszcza np. przedszkole Kraina Fantazji.

  Wracając do AMC, kiedyś strefa rodzica działała bez zarzutu. Ale to właściwie były te czasy kiedy AMC zajmowała lokal przy ul. Wiślanej, czyli lata świetlne temu ;)
  Może mają jakiś gorszy czas organizacyjnie.

  --
  bzi bza bzu
 • majam21 21.08.13, 23:52
  No właśnie, mam nadzieję, że AMC jednak dalej będzie dobrym przedszkolem - czas pokaże. A czy mogłabyć może napisać, jak wyglądała realizacja programu edukacyjnego w AMC? Tzn. czy dzieci są po ACM są dobrze przygotowane do zajęć w szkole (pisanie, czytanie i ogólna realizacja programu wymaganego przez MEN itp.) ?
 • graid 16.10.13, 09:24
  majam21 napisał:

  > No właśnie, mam nadzieję, że AMC jednak dalej będzie dobrym przedszkolem - czas
  > pokaże. A czy mogłabyć może napisać, jak wyglądała realizacja programu edukacy
  > jnego w AMC? Tzn. czy dzieci są po ACM są dobrze przygotowane do zajęć w szkole
  > (pisanie, czytanie i ogólna realizacja programu wymaganego przez MEN itp.) ?

  TAK, naprawdę z czystym sumieniem mogę to napisać o AMC na Bajana - syn tam kończył zerówkę. Były dwie panie, które zajmowały się dziećmi, moje dziecko dużo wcześniej poznalo litery, zaczęło czytać i nie został ograniczony pod wiedzę w tym temacie innych dzieci. Paniom, chciało się, a dziecko z uśmiechem opowiadało co robiło. W tej chwili syn jest pierwszoklasistą w innej szkole i wychowawca kilka razy nam mówił, że bardzo dobrze sobie radzi na zajęciach. Zresztą sam odrabia prace domowe, ja mu sprawdzam. Sam potrafi przeczytać polecenia w książce. Rok chodzenia do AMC dużo zrobił dla jego rozwoju - otworzyl się na zajęcia plastyczne / w pierwszym przedszkolu było tylko "mazu mazu", nauczycielkom się nie chciało, a rotacja opiekunów była bardzo duża/, zaczął śpiewać w języku angielskim i francuskim, zadawać nam zagadki typu "czy wiesz jak jest po angielsku i po francusku słońce/żyrafa/ dom itp", dzieki robotyce zaczął /w końcu/ sam składac zestawy lego, i jeszcze te wycieczki na inny plac zabaw, do zoo, do pana leśniczego, domu Mikołaja.
  Ciekawa jestem jak jest w AMC w Łomiankach, nie ukrywam, że miałabym bliżej, ale mimo wszystko zawsze zwycięży lepsza oferta, a dojazd... no cóż tylko 15 min dłuższy niż do Łomianek
 • graid 16.10.13, 09:14
  majam21 napisał:

  > Większość przedszkoli prowadzi sumiennie strony internetowe, a na nich znajduje
  > się "strefa rodzica" dostępna po zalogowaniu. Tam w galeriach umieszczane są r
  > egularnie zdjęcia z różnych zajęć i aktywności dzieci. Robią tak przedszkola Tr
  > eehouse czy Słoneczko. Przedszkole Dziecięca Planeta ma nawet system kamer, dzi
  > ęki czemu można sobie zdalnie pooglądać swoją pociechę w trakcie zajęć. AMC nie
  > stety nic z tych rzeczy nie oferuje - do strefy rodzica nie da się zalogować, i
  > ch strona to raczej taka wizytówka z głównymi danymi przedszkola i chyba trzeba
  > wierzyć "na słowo" lub dopytywać się dziecka.

  nie wiem jak w Łomiankach, ale w AMC na Bajana dostawałam szczegółowy raport z zachowania dziecka, co robiło, czy zjadło, czy rozrabiało, prace plastyczne były wywieszane i czekały też na półce dziecka. Nie zauważyłam w menu, by były placki ziemniaczane, kuchnia raczej urozmaicona a menu tygodniowe wywieszone. Dla minie to była spora nowość, po doświadczeniach z innego przedszkola, z którego syna przenosiłam do innej placówki.
 • jana32 05.09.13, 21:35
  u nas w klubiku malucha przy ul. Osiedlowej 20 mamy założony w salach monitoring i przedszkole czynne jest od 6.30 do 20.00 od poniedziałku do piątku i można na bieżaco sprawdzac co dizeje sie z Państwa dzieckiem i co robi możliwe jest równeiż robienie zbliżeń - nic sie nie ukryje:)
  zapraszamy
 • jagoda421 05.09.13, 23:25
  Co mi po monitoringu jak wszystkie klubiki malucha są do likwidacji w 2014r.
 • white_vista 06.09.13, 09:17
  Monitoring to bardzo fajna sprawa dla rodziców to raz a dwa - skąd informacje ,że kluby malucha są do likwidacji w 2014roku ?? z tego co wiem to dopiero w tym roku rozpoczęły się unijne projekty dotacji dla każdego kto chce otworzyć taki Klub. Teraz wiele takich klubów powstanie i utrzymają się tylko te najlepsze.
 • jagoda421 06.09.13, 10:52
  Tak zgadza się ,ale pod warunkiem , że do czer. lub do sierp. 2014r. swoje lokale dostosują do warunków jakie nakazuje ustawa , która już weszła w życie. W większości przypadków jest to nie wykonalne.Wiem to od mojej znajomej , która mieszka w Wawrze i ma teraz problem bo musi szukać przedszkola . Raz ,że dużo drożej , a dwa
  że klubik miała po sąsiedzku , a najbliższy punkt przedszkolny jest dużo dalej .
 • jagoda421 29.08.13, 12:33
  Dowiedziałam się od koleżanki , że w Łomiankach powstaje nowe przedszkole. Ma to być przedszkole Montessori. Czy może ktoś ma dziecko w przedszkolu Montessori? Na czym polega ta metoda Marii Montessori? Czytałam gdzieś na forum wypowiedź psycholog Zawadzkiej ( jeżeli się nie mylę) że jest to bardzo dobra metoda, ale może ktoś ma dziecko w przedszkolu Montessori?
  Przedszkole ma powstać w październiku tego roku. Mam zamiar posłać do tego przedszkola swojego synka.( zero wpisowego do końca tego roku) Koleżanka chce przenieść swoje dziecko do tego przedszkola. Bo dowozi je do W-wy , a te dojazdy do W-wy to koszmar.
 • justka2707 03.09.13, 15:41
  jagoda421 napisał(a):

  > Dowiedziałam się od koleżanki , że w Łomiankach powstaje nowe przedszkole. Ma t
  > o być przedszkole Montessori. Czy może ktoś ma dziecko w przedszkolu Montessori
  > ? Na czym polega ta metoda Marii Montessori? Czytałam gdzieś na forum wypowiedź
  > psycholog Zawadzkiej ( jeżeli się nie mylę) że jest to bardzo dobra metoda, al
  > e może ktoś ma dziecko w przedszkolu Montessori?
  > Przedszkole ma powstać w październiku tego roku. Mam zamiar posłać do tego prze
  > dszkola swojego synka.( zero wpisowego do końca tego roku) Koleżanka chce przen
  > ieść swoje dziecko do tego przedszkola. Bo dowozi je do W-wy , a te dojazdy do
  > W-wy to koszmar.
  Będę wdzięczna za informację, gdzie powstaje to przedszkole (dokładny adres) i czy mają jakąś stronę internetową/dane kontaktowe.
 • white_vista 05.09.13, 10:40
  Otwarcie przedszkola planowane jest 01.10.2013r. i mieści się w Łomiankach przy ul. Konarskiego 3.

  Tyle wiem z maila,którego wysłałam jakiś czas temu do przedszkola
 • mika517 07.09.13, 16:23
  white_vista mogłabyś podać namiary na to przedszkole? nr telefonu, email, strona www? z gory dziekuje:)
 • graid 16.10.13, 09:00
  też jestem bardzo ciekawa tego przedszkola :).
  Może ktoś ma jakieś opinie/informacje?
  Szukam przedszkola dla młodszego synka na okres szkolny 2014/2012 i powoli zbieram informacje.
  Nie ukrywam, że na chwile obecną wygrywa przedszkole z Warszawy - AMC, super podejście do dzieci, w czesnym mieści się sporo zajęć dodatkowych, tylko niestety dojazd....
  Mieliśmy krórtka przygodę z Bajeczką w Izabelinie-Dziekanówku - trudno to nazwać przedszkolem, prędzej przechowalnią, gdzie nie dopuszcza się do poznania rodziców dzieci w grupie /widocznie tak wygodniej.../
 • latte5 01.12.13, 13:40
  graid napisała:


  > Nie ukrywam, że na chwile obecną wygrywa przedszkole z Warszawy - AMC, super po
  > dejście do dzieci, w czesnym mieści się sporo zajęć dodatkowych, tylko niestety
  > dojazd....
  > Mieliśmy krórtka przygodę z Bajeczką w Izabelinie-Dziekanówku - trudno to nazwa
  > ć przedszkolem, prędzej przechowalnią, gdzie nie dopuszcza się do poznania rodz
  > iców dzieci w grupie /widocznie tak wygodniej.../

  AMC jest tez w łomiankach i ma bardzo dużo zajęć w czesnym, za nic więcej nie trzeba dopłacać. Angielski jest codziennie i francuski raz w tygodniu. Jak dla mnie najlepsza opcja.
 • jagoda421 16.10.13, 12:43
  www.montessoriacademy.com.pl/#
  Podobno stronka jest jeszcze w budowie.
  Jest to link do nowego przedszkola, Miało być otwarcie 1 list. , ale główny wykonawca prac remont. nie zmieścil sie w terminie i jest małe opóźnienie.Otwarcie przewidziane jest na 15 .list.
  Poza tym jest to typowe przedszkole montessoriańskie i w momencie oddania do uzytku będzie pod patronatem Państwowego Instytutu Montessorianskiego.I w dodatku jest anglojezyczne,jest zatrudniony na miejscu Native Speaker, wiec dowożenie na dodatkowy angielski mamy z głowy.
  Zrobiłam rezerwację (jest promocja) na wpisowe do końca roku, ale kolezanka się dowiedziała że jak będzie grupa to koniec z promocja, a ztego co wiem to jest spore zainteresowanie tą placówka! Kolezanka dowozi swoje aż na ul.Jutrzenki do W-wy i tez przenosi swojego synka.Mnie osobiście cieszy ten angielski na miejscu w cenie czesnego.
 • graid 16.10.13, 14:24
  bardzo dziękuję, w takim razie wrócę do tematu w styczniu, bo syn poszedłby do przedszkola ale od września dopiero :)
 • 3ewa1 17.01.14, 01:08
  Ja także słyszałam o tym przedszkolu Montessori na Konarskiego, chcę tam posłać moje 3-letnie dziecko. Udało mi się nawet odnaleźć ich stronę na facebooku :) Jeżeli komuś jeszcze się przyda ten link, proszę bardzo www.facebook.com /montessorichildrensacademy Wygląd sal jak i kadra przekonują mnie w znacznym stopniu... Chyba moje długie poszukiwania staną właśnie na tej placówce :)
 • anonymous6 25.01.14, 11:05
  "Udało mi się nawet
  odnaleźć ich stronę na facebooku"….no wyczyn nie z tej ziemi:-D
  Sale jest sale. Jak setki innych sal. A konkretynych informacji o kadrze nigdzie nie znalazlem.
 • baks701 18.12.13, 22:08
  Ja i moje dziecko mieliśmy przykre doświadczenia z Bajeczki, które mieści się w Izabelinie-Dziekanówku. Bardzo niemiła atmosfera, dziecko chodziło niechętnie dlatego już tam nie chodzi. ABSOLUTNIE NIE POLECAM!!!!!!!
 • graid 17.01.14, 21:45
  baks701 napisał(a):

  > Ja i moje dziecko mieliśmy przykre doświadczenia z Bajeczki, które mieści się w
  > Izabelinie-Dziekanówku. Bardzo niemiła atmosfera, dziecko chodziło niechętnie
  > dlatego już tam nie chodzi. ABSOLUTNIE NIE POLECAM!!!!!!!

  Również przeniosłam dziecko z tego przedszkola do innego, dziecko nie chciało tam chodzić. Rodzice dzieci sie nie znaja, nie sa udzielane informacje o dziecku, nie ma zadnych dodatkowych zajęć dla dzieci, nawet odpłatnych, odnosiłam wrazenie, że to nie prżedszkole tylko przechowalnia chorych dzieci :/. Nie polecam tego przedszkola.
 • koko.joko 28.03.14, 23:13
  Witam,
  mam dziecko w AMC I też rozważam zmianę przedszkola.
  Bardzo żałuję bo byłam bardzo pozytywnie nastawiona do tego miejsca.
  Faktycznie budynek sprawia wrażenie bardzo przytulnego i przyjaznego dzieciom (fajny ogród) ale niestety jest tam po prostu za mało miejsca na tyle dzieci ( ok. 17 w grupie).
  Pomieszczenia pod względem wielkości powinny być przeznaczone dla 10-12.
  Dzieci nie mają miejsca na bezpieczną zabawę, w czasie leżakowania jest bardzo ciasno a w małych salkach nie ma czym oddychać.
  Pomijam fakt, że ciągle chorują.
  Moje dziecko chodzi już prawie rok a co chwila jest w domu i omija atrakcje, za które się płaci niemałe pieniądze. Z tego co wiem nie on jeden.
  Panie są miłe i symatyczne ale nie specjalnie dbają o właściwe ubieranie dzieci i higienę.
  Panuje ogólny chaos i narasta agresja w grupach.
  Moje dziecko lubi to miejsce (stąd stały okres próbny) ale oferowane warunki są mierne i nieadekawatne do ceny a od przedszkola oczekuję czegoś więcej niż ładnych dekoracji ściennych.
 • koko.joko 28.03.14, 23:33
  zapomniałam dodać, że moja wypowiedź dotyczyłam AMC w Łomiankach
 • graid 17.02.18, 06:19
  Nic sie nie zmienilo oprocz kadry....
 • remi4545 09.01.17, 12:34
  Wśród podwarszawskich placówek niepublicznych chyba najlepszymi opiniami cieszy się przedszkole w Kaliszkach. W mojej korporacji pracuje wiele matek posyłających pociechy do przedszkoli i żłobków i z tego co się zdążyłam zorientować, a temat mnie interesuje bo jestem w ciąży, to właśnie Gumisiowe Przedszkole jest placówką godną polecenia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.