Dodaj do ulubionych

kolejne bloki na Wiślanej !

20.05.13, 21:47
Czy ktoś coś słyszał czy ktoś coś wie o planowanej budowie nowego osiedla bloków na Wiślanej.
Podobno jest jakieś silne lobby, które za tym optuje i ma wsparcie naszych "vice-władz" bądź ich rodzin. Liczę na wiedzę i intuicję forumowiczów - piszcie co wiecie?
Obserwuj wątek
  • kurkatek Re: kolejne bloki na Wiślanej ! 21.05.13, 00:26
   TAK SZYKUJĄ SIĘ BLOKI NA WIŚLANEJ wielkości RONSONA. Pięknie będzie jak wszystko stanie w korku. Właśnie skończyła się rozbiórka wielkich hal na tym terenie, "lokalesi" przy Wiślanej już mówią o 3 piętrowych blokach. W sumie na około 3 ha przy Wiślanej! Skandal że Burmistrz na to pozwala i dopuszcza do następnego Ronsona, podobno to jest duży deweloper, więc nic go nie powstrzyma. Radzę się wyprowadzić :(((((
   • sibeliuss Re: kolejne bloki na Wiślanej ! 21.05.13, 08:18
    A dlaczego ma nie pozwalać? Łomianki to jest miasto-ogród i skoro Stasiek z Wieśkiem mogą postawić gargamelki z wieżyczkami to developer ma prawo wybudować bloki. ps. dokąd będzie ludzi stać na zasadę jedno auto=jedna dupa dotąd będą korki.
    --
    W życiu wszystko jest pożyczone
    • umaerwin Re: kolejne bloki na Wiślanej ! 21.05.13, 08:59
     W tej okolicy Łomianek nie ma infrastruktury, która pozwalałaby na sprowadzenie i zamieszkanie setek-tysięcy nowych osób. To nie jest miejsce na budowę bloków. Na szczęście tempo sprzedaży mieszkań w osiedlu Ronsona pokazuje, że ta inwestycja to niewypał. Róg Wiślanej i Brzegowej - odległość 100m w linii prostej od wału Wiślanego! Nie sądzę, aby znaleźli się amatorzy, aż tak wysokiego ryzyka. Te regiony są stworzone pod infrastrukturę turystyczno-sportowo-rekreacyjną. I oczywistym jest, że inwestor taką infrastrukturę budujący będzie musiał zapłacić właścicielom gruntów/działek rynkową cenę za ich ziemię. Nie koniecznie trzeba budować bloki, nie koniecznie trzeba sprzedawać ziemię deweloperom.
  • ostrekolo_smiech jakie bloki? 21.05.13, 09:18
   nie słyszałęm o blokach. Wiem, że przpisy ochronne dla tego obszaru - np. rozporządzenie o Warszawskim Obszarze chronionego Krajobrazu dopuszczają jedynie zabudowe wolnostojącą na tym terenie.
   Czy tutaj nie chodzi przypadkiem o obiekty sportowe? Projekt planu, który oprotestowuja ludzie w Lomiankach dolnych i Kepie Kielpinskiej ogranicza takie mozliwosci - pozostawia jedynie nielicznym prawo do tego przeznaczenia nieruchomosci. Dlaczego w Łomiankach nie moze byc 5 nowych kortów tenisowych? Dlaczego nie możemy mieć 5 nowych sal do squasha? Ceny by spadły, zdrowa konkurencja nikomu nie zaszkodzila.... Własciciele chca porzadku przestrzennego a nie hacjendy i monopolu na uslugi i nieruchomosci dla jednych nieuzytków dla drugich, dlatego SA PRZECIW wprowadzanym przez Urzad Miasta projektom planów i chca zmian w studium.


   • num.ero Re: jakie bloki? a takie ! 21.05.13, 09:23
    ostrekolo_smiech napisał(a):

    > nie słyszałęm o blokach. Wiem, że przpisy ochronne dla tego obszaru - np. rozpo
    > rządzenie o Warszawskim Obszarze chronionego Krajobrazu dopuszczają jedynie zab
    > udowe wolnostojącą na tym terenie.
    > Czy tutaj nie chodzi przypadkiem o obiekty sportowe? Projekt planu, który oprot
    > estowuja ludzie w Lomiankach dolnych i Kepie Kielpinskiej ogranicza takie mozli
    > wosci - pozostawia jedynie nielicznym prawo do tego przeznaczenia nieruchomosci
    > . Dlaczego w Łomiankach nie moze byc 5 nowych kortów tenisowych? Dlaczego nie m
    > ożemy mieć 5 nowych sal do squasha? Ceny by spadły, zdrowa konkurencja nikomu n
    > ie zaszkodzila.... Własciciele chca porzadku przestrzennego a nie hacjendy i mo
    > nopolu na uslugi i nieruchomosci dla jednych nieuzytków dla drugich, dlatego S
    > A PRZECIW wprowadzanym przez Urzad Miasta projektom planów i chca zmian w studi
    > um.
    >
    >
    nie cwaniakuj, nikt nie wybuduje 5 kortów, bo nie ma i nie będzie takiego zapotrzebowania oraz zwrot z takiej inwestycji jest nieporównywalnie gorszy od budowy mieszkań,
    chodzi wam tylko i wyłącznie o zablokowanie planów miejscowych zeby zdążyć z budową bloków pod oknami nieświadomych mieszkańców
     • num.ero Re: jakie bloki? a takie ! 21.05.13, 10:22
      slmkmcl5 napisał(a):

      > Czy planowana budowa bloków ma coś wspólnego z akcją propagującą zminę "Stuium
      > " ?


      ukrytym celem całej akcji "społecznej" jest wstrzymanie zatwierdzenia planów miejscowych, żeby w międzyczasie wydudować bloki , sprowadzają właścicieli gruntów rolnych na manowce sugerując im że skorzystają na tym, skorzystają tylko nieliczni, ale większość straci, nikt nie kupi od nich działek pod budownictwo jednorodzinne,może garstka, reszta pójdzie do dewelopera kupić mieszkanie.
   • umaerwin Re: kolejne bloki na Wiślanej ! 21.05.13, 11:01
    Uczmy się na błędach i drugi raz nie dopuśćmy do czegoś takiego, jak osiedle bloków w tej okolicy!
    Osiedle Ronsona otworzyło furtkę ... zagrożenie, że przez analogię i tzw. sąsiedztwo zostaną wydane WZ dla kolejnego osiedla (róg Wiślanej i Brzegowej) jest ogrome.
    Już niestety sporo się dzieje w tym kierunku...
    Lepszy jest plan z błędami/wadliwy w wielu miejscach/do poprawek i konsultacji niż brak jakiegokolwiek planu i całkowie bezhołowie deweloperów na wiele lat!
    • kurkatek Re: kolejne bloki na Wiślanej ! 21.05.13, 14:34
     Mieszkańcy okoliczni mówią, że bloki maja powstać i lada chwila wpłynie w/z do urzędu, już ktoś się zresztą podobno pytał i interesował tematem od kilku miesięcy.

     Osoby pracujące przy rozbiórkach mówiły o 3 piętrowym dużym osiedlu. Pojedz i spytaj jak nie wierzysz, chociaż po tym co się ostatnio dzieje pewnie dostali już zakaz wypowiadania się.

     Zastanów się też jednak na logikę kto o zdrowych zmysłach rozbiera wielkie hale po Mikuśkiewiczu/Turku, które były wynajmowane pod działalność gospodarczą, skoro lada chwila (oficjalna wersja urzędu) ma wejść w życie plan zakazujący tam zabudowy m in bloków a pozwala na zabudowę tylko ekstensywna bądź uprawę roli? Nie chciałbyś zarabiać na najmie? Wolałbyś uprawiać marchewkę na tych 3 ha?
    • kurkatek Re: kolejne bloki na Wiślanej ! 21.05.13, 14:36
     Mieszkańcy okoliczni mówią, że bloki maja powstać i lada chwila wpłynie w/z do urzędu, już ktoś się zresztą podobno pytał i interesował tematem od kilku miesięcy.

     Osoby pracujące przy rozbiórkach mówiły o 3 piętrowym dużym osiedlu. Pojedz i spytaj jak nie wierzysz, chociaż po tym co się ostatnio dzieje pewnie pracownicy dostali już zakaz wypowiadania się.

     Zastanów się też na logikę kto o zdrowych zmysłach rozbiera wielkie hale po Mikuśkiewiczu/Turku, które były wynajmowane pod działalność gospodarczą, skoro lada chwila (oficjalna wersja urzędu) ma wejść w życie plan zakazujący tam zabudowy, m in bloków a pozwala tylko na zabudowę ekstensywna bądź uprawę roli?

     Nie chciałbyś zarabiać na najmie? Wolałbyś uprawiać marchewkę na tych 3 ha? Wyburzyłbyś tak bez celu?
     • starytetryk Re: kolejne bloki na Wiślanej ! 21.05.13, 14:49
      Proszę Państwa, a może by tak sprawą zainteresować CBA? Przecież ta sprawa śmierdzi na odległość. Kto ma w tym interes i jaki oraz jakimi metodami dąży do jego zrealizowania?
      Niektórzy uważają, że naród łomiankowski jest ciemny, jak tabaka w rogu. Mydlą oczy wpierając, że działają dla dobra wszystkich mieszkańców Łomianek. A który z nich jest z Łomianek? Nie dajmy się developerom i ich poplecznikom, występującym, rzekomo, w interesie mieszkańców. Tu chodzi o grubą kasę. Tylko na pewno nie dla mieszkańców.
      Stanowcze NIE dla uchylenia Studium. Poprawiajmy to co już mamy, nie pozwólmy wybetonować i sparaliżować naszego miasta i gminy!!! A czy nasi burmistrzowie mają w tym jakiś interes, żeby uchylać plan, nad którym przez wiele lat pracowały osoby przez nich zatrudnione.
      Toż to świadczyłoby o nieudolności władz, które nie umieją dobierać sobie kadry pracowniczej. A w takim przypadku cała ta władza nadawałaby sie tylko do natychmiastowej wymiany. A może w grę wchodzi tu NEPOTYZM? Może warto poszukać jakichś powiązań rodzinnych w tym tyglu? Jestem przekonany, że wielkim błędem byłoby zezwolenie władz na uchylenie Planu.
      Pozdrawiam wszystkich myślących
     • ostrekolo_smiech Re: kolejne bloki na Wiślanej ! 21.05.13, 14:54
      Mieszkańcy i właściciele okoliczni, mówią przede wszystkim, że chcą równego traktowania. Nieliczni maja możliwość budowy kortów tenisowych na kepie kielpinskiej/ czy kielpinie, n'est-pas? Na terenie rolnym nie zbuduję kortu i nie będę mógł na nim sobie grać albo wynajmować go za konkurencyjne ceny. Monopol??????

      Mieszkańcy i właściciele chcą prostej rzeczy - wprowadzenia zabudowy mieszkaniowej rezydencjalnej na tym terenie razem z przyjazna infrastrukturą.
  • stefanprawo Re: kolejne bloki na Wiślanej ! 21.05.13, 19:36
   Boją się ci którzy wybudowali domki i ci którzy mają grunty budowlane i myślą,że ceny jeszcze spadną gdy odrolnią sie tereny Kępy i Łomianek dolnych widać to po poście -dama..przebiera nóżkami bo mieszkańcy chcą RÓWNEGO PLANU DLA WSZYSTKICH A NIE TYLKO DLA WYBRAŃCÓW...nie pamiętacie i nie ujadaliście wtedy gdy zmieniano studium dla terenu na którym buduje obecnie osiedle ronson a skąd wydzielono ten obszar właśnie ze studium doliny łomiankowskiej zmian było więćej ale dla WYBRANYCH więc mieszkańcy wreszcie powiedzieli NIE Chcą równego traktowania i wcale się im nie dziwię...heh zawiśc i zazdrość przemawia przez was moim zdaniem...co może zazdrościcie że za dużo się wzbogacą właściciele gruntów? a może właśnie to deweloperzy się paradoksalnie boją spadku cen swoich wybudowanych i niesprzedanych domków gdy więcej terenów się odrolni? Hmm ciekawe...Ciekawe też dlaczego jeden z właścicieli nie może dostać warunków na korty tenisowe kryte i centrum sportowe i dlaczego jego działka w projekcie planu określona jest jako ROLNA skoro studium przewiduje i dopuszcza tam zabudowę rekreacyjną i funkcje spportowe? Komu zależy na blokowaniu i dawaniu odmowy wydania warunków zavbudowy na te korty?> jak myslicie? Zmiana studium rozwiązałaby takie problemy,kontrowersje wątpliwości...JEDEN PLAN DLA WSZYSTKICH STOP ZMIANOM DLA WYBRANYCH...PRZEBIERACIE NÓŻKAMI BO KTOŚ CHCE UPORZĄDKOWAĆ TERAZ TE SPRAWY HEHEH PANIKA CO?
  • stefanprawo Re: kolejne bloki na Wiślanej ! 21.05.13, 19:36
   deweloperzy w panice ujadają bo jak odrolnią się działki na Kępie i w Łomiankach Dolnych to ceny ich domków,które nastawiali i nie mogą sprzedać SPADNĄ więc kto ma interes by grunty w odległości 14km od stolicy polski pozostały nadal ROLNE? - to pytanie retoryczne...A póxniej się je wykupi od mieszkańców za grosze i sprzeda drożej już jako budowlane... MIERZMY WSZYSTKICH JEDNĄ MIARĄ...Dlaczego właściciele gruntów rolnych mają nadal mieć grunty leżące odłogiem przeciez nikt tam roli nie uprawia? Dlatego,że ktoś się boi że jego grunty stracą na wartości...nie bój się o bloki gdyż na ten teren nie można uzyskać warunków nawet na małe domki jednorodzinne a planu przecież nie ma... Straszak blokami nie działa...JAkoś nie ujadaliście jak uzgadniano studium dla ronsona...wtedy to się nie wypowiadaliście...lub pozmienialiście nicki..Dlaczxego blokowane są warunki na inwestycję kortów tenisowych krytych przy Brzegowej? Czy komuś na tym zależy? Niech Gmina uchwali plan któy da ludziom możliwość zabudowy bez możliwości budowy bloków i tyle...numer ze straszeniem blokami nie przejdzie gdyz nawet nie ma infrastruktury ku temu nikt nie uzgodni warunków zabudowy na bloki a już Dyrektor KPN-u na pewno więc nie straszcie nic wam to nie da - heheh obniżcie ceny waszych niesprzedanych domków i tyle skończyły się czasy dużych cen działek...wraca normalność i właściciele gruntów budowlanych oraz domków nie sprzedanych pewnie panikują bo gdy odrolnią sie ziemie Kepy i Łomianek Dolnych to ceny spadną...MYŚL
   • starytetryk Re: kolejne bloki na Wiślanej ! 22.05.13, 10:09
    Kolego, kłapiesz bez sensu, widać, że masz w tym jakiś interes, skumałeś się z developerem i teraz piszesz bzdury, rzekomo dla dobra właścicieli działek rolnych. Ha Ha Bzdura.
    Plan, który teraz jest, można zawsze aktualizować, biorąc pod uwagę roszczenia właścicieli działek rolnych. Jeśli ten plan zostanie zmieniony (uchylony) to otworzy to furtkę dla developerów, których prawdopodobnie jesteś przedstawicielem. Nie ściemniaj, że jesteś głosem ludu.
    Najlepszym rozwiązaniem (nawet dla działek rolnych) jest AKTUALIZACJA PLANU a nie jego uchylenie.
    • stefanprawo stary tetryk 22.05.13, 11:38
     słuchaj na to to my nie jesteśmy...odwracasz kota ogonem...po uchwaleniu tego planu nikt go nie będzie chciał zmieniać...kilkuset mieszkańców chce zmiany przeznaczenia swoich gruntów na budowlane a ty widocznie skumałeś się z tymi,którzy nabudowali domków i boją się że gdy tereny się odrolnią to ceny spadną...warunków zabudowy nie można uzgodnić w Łominkach Dolnych i Kepie na domy jednorodzinne więc nie martw się blok tam nie powstanie,ale grunty rolne winny zostać przekształcone bo nie ma argumentów dlaczego miałyby pozostawać rolnymi skoro właściciele tego nie chcą...tetryku jakoś nie protestowałeś gdy zmieniano studium dla Łomianek Dolnych i usankcjonowano blok przy Wiślanej...jakoś nie protestowałeś gdy zmieniano to studium przy ul. Łużyckiej...teraz zrobiło się głośno i transparentnie i to Was boli...musi być równy plan dla wszystkich a nie dla wybranych te czasy już się skończyły
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka