Dodaj do ulubionych

Mięso z ekologicznych hodowli - gdzie kupię?

03.10.13, 11:09
witam,
czy ktoś wie może, gdzie w Łomiankach można kupić mięso z ekologicznych hodowli? A jak nie w Łomiankach, to może chociaż gdzieś blisko Łomianek?

Obserwuj wątek
  • tgserwis Re: Mięso z ekologicznych hodowli - gdzie kupię? 03.10.13, 22:10
   Obawiam się że nigdzie. Tak się składa że dziś rozmawiałem o mięsie z jednym z handlowców/ sklepikarzy z Ł. Powiedział, że ileś lat temu sam rozbierał mięso u siebie w sklepie, ale teraz to się ani nie opłaca, ani nie ma takiej możliwości.
   Jedyne co przychodzi mi do głowy, to wizyta w ubojni w Starych Grochalach. Natomiast czy jest to mięso ekologiczne? Zależy co dla kogo znaczy ekologiczne. Ja produkowałem ekologiczne, ale naprawdę ekologiczne płyny czyszczące dla domu. Wykończyła mnie konkurencja z zagranicy sprzedająca w Polsce "ekologiczne" płyny do ubikacji gdzie na pierwszym miejscu w składzie chemicznym widnieje kwas fosforowy. Ich płyny miają mnóstwo certyfikatów i kosztują 30-40 zł. Moje nie miały certyfikatów bo nie stać mnie na płacenie 40.000 zł za papierek, ale za to można je było nawet wypić bez szkody dla zdrowia. I kosztowały 6 zł.
   --
   Alternatywą dla demokracji jest.... normalność.
   • kasia.buczkie Re: Mięso z ekologicznych hodowli - gdzie kupię? 04.10.13, 12:27
    Globalizacja. Żaden mały przedsiębiorca nie może skutecznie konkurować z koncernem. Jemy, pijemy i otaczamy się g... przedmiotami wytworzonymi przez te koncerny, - tanio i bez oglądania się na skutki dla konsumenta i środowiska. Małe masarnie produkujące tradycyjną wędliny zabija przemysł chemiczny - szpikujący białko mięsne wodą z solami, ulepszaczami. I nikt - o dziwo - nie mówi że to oszustwo, że zamiast kilograma mięsa kupujemy pół kilograma mięsa i pół kilograma wody z chemikaliami. Inspekcje handlowe, inspekcje ochrony zdrowia , wszyscy widzą i milczą.
   • pinkster Re: Mięso z ekologicznych hodowli - gdzie kupię? 04.10.13, 12:58
    ... no cóż - po trochu to "nasza wina" - to tak jak z przekręcaniem liczników w autach - większość po prostu chce kupić "okazyjnie" auto z małym przebiegiem - a później są zaskoczeni licznymi niespodziankami. Ja wolę zapłacić cenę ponad rynek i kupić od pierwszego właściciela z polskiego salonu :-)
    Ale wracając do mięsa - jeszcze niedawno w Łomiankach na ul. Majowej był Jarmark Smaku (teraz się chyba zamknął) - i tam można było kupić mięso z certyfikowanych hodowli ekologicznych. Szkoda, że się zamknęli.
    • krzysiom1 Re: Mięso z ekologicznych hodowli - gdzie kupię? 04.10.13, 16:50
     Przecież bez problemu można już kupić "normalne" wędliny zawierające po prostu mięso, kwestia wyboru.
     Z mięsem gorzej. Jakoś nie przekonuje mnie certyfikowan,. drogie mięso dostępne np w Piotrze i Pawle. Na bazarkach w stylu Wolumenu czy bazaru w Nowym Dworze, można kupić mięso rozbierane bezpośrednio na miejscu, jednak jestem przekonany, że tusze które są tam rozbierane pochodzą z przemysłowych ubojni.
     Mam jeden namiar na ludzi sprzedających mięso z prosiaczków własnego chowu. Można ich spotkać w soboty na bazarze w Legionowie a w środy i piątki w ND.
    • detal-nie-hurt Re: Mięso z ekologicznych hodowli - gdzie kupię? 08.10.13, 12:12
     pinkster napisała:

     > ... no cóż - po trochu to "nasza wina" - to tak jak z przekręcaniem liczników w
     > autach - większość po prostu chce kupić "okazyjnie" auto z małym przebiegiem -
     > a później są zaskoczeni licznymi niespodziankami. Ja wolę zapłacić cenę ponad
     > rynek i kupić od pierwszego właściciela z polskiego salonu :-)
     > Ale wracając do mięsa - jeszcze niedawno w Łomiankach na ul. Majowej był Jarmar
     > k Smaku (teraz się chyba zamknął) - i tam można było kupić mięso z certyfikowan
     > ych hodowli ekologicznych. Szkoda, że się zamknęli.


     Oczywiście, że nasza wina. Że kupujemy w hurtowniach typu Auchan itp. i jeszcze z tego powodu cieszą się nam twarze, bo kupiliśmy taniej o całe 2 złote.
     Więc popierajmy wzorem burmistrza Dąbrowskiego kolejne centra handlowe, kolejne markety. Gdzie następne? Na osiedlu Prochownia? Cieszmy. Bo tam będzie tanio, taniej... i byle jak. Wtedy doczekamy czasów, kiedy to małe lokalne sklepiki zwyczajnie przestaną istnieć i zostanie nam to co koncern narzuci.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka