Dodaj do ulubionych

szkoła podstawowa nr1

16.02.15, 10:40
Bardzo proszę o informacje jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o klasy pierwsze. Wiem, że jest ich dużo, ale jak są zorganizowane, tzn. czy ktoś tymi dziećmi się w ogóle przejmuje, czy ktoś ich oprowadza po szkole jak inni mają lekcje, czy mają jakieś osobne piętro, świetlice itp.
Edytor zaawansowany
  • catalabamaa 16.02.15, 14:28
    Klasy są podzielone miesiącami tak, że nie ma dzieci ze stycznia i grudnia na przykład w jednej klasie.

Co to za pytanie czy się nimi ktoś przejmuje ?

Czy odprowadza po szkole ?? Gdzie ?? Na świetlicę oczywiście, do szatni oczywiście. Dzieci zawsze są na swoich piętrach - korytarzach i tam mają sale swoje do końca trzeciej klasy.
  • latte5 16.02.15, 14:45
    chodzi o to czy przynajmniej na początku dzieci są tzw. zaopiekowane, czyli Pani pokazuje szkołę, jak się po niej poruszać itp.
    Bo zderzenie z taką ilością dzieci, hałasu i dzwonków może dla małego sześciolatka być na początku niepokojące.
    Wydaje mi się że w dobrze zorganizowanej szkole maluchy 1-3 powinny być w osobnym skrzydle/piętrze.
    A tu z tego co wiem klasy pierwsze będą na wejściu, czyli na dole koło schodów. Więc jakie swoje piętro? Tamtędy przechodzą wszyscy.
  • catalabamaa 16.02.15, 15:01
    Swoje w sensie, że nie są pomieszani korytarzami z innymi na jednym korytarzu tylko dzieci z klas 1 ew 2 i 3.
    Nie wiem w osobnym skrzydle - fakt mają swoje osobne skrzydło najbliżej wejścia i mi na przykład to odpowiadało bo nie musiałam oprowadzać poprzez inne korytarze daleko do swojej klasy go - stąd mają blisko do wyjścia na boki tylko do schodów i schodzą do szatni a nie przez całą szkołę.
    Nie wiem jak jest teraz, zależy jaki korytarz opuszczą aktualne 3cie klasy i tam dostają klasy 1 swoje przydziały. Syn jak zaczynał i jego rocznik to dzieci były na górnym korytarzu akurat, tam fakt spokojniej niż na dolnym.
    Po szkole Pani ich oprowadziła, tam gdzie powinna, poznali drogę i gdzie są świetlice, stołówka - jesli chcieli by sobie wziąć mleko czy warzywa/owoce, gdzie Pielęgniarki pokoik.
  • latte5 17.02.15, 13:28
    dzięki za info. O to właśnie chodziło
    Właśnie trzecie klasy opuszczają sale na wprost wejścia.
    A jak ze zmianami? Pierwsza zmiana na 8.00, druga na którą? I czy jakoś to na przemiennie jest, czy zawsze na jedną zmianę?
    A co się dzieje w świetlicy? są jakieś zajęcia dodatkowe?
  • catalabamaa 17.02.15, 15:25
    hmm nie chodziły na świetlicę to w tym nie pomoge niestety :( Jest Progress na przykład - angielski to nauczyciele odbierają dzieci młodsze ze świetlicy i idą z nimi do sali lekcyjnej. I tak Młody był odbierany właśnie i odprowadzany. A inne zajęcia - nie wiem jak wyglądają...

A zmian też nie pomogę, bo Mój był rocznikiem jeszcze bezzmianowym...

• tk_12 17.02.15, 15:50
    Witam !

Mnie tez interesowalaby organizacja zmian w klasach poczatkowych.
    Moze ktos udzieli aktualnych informacji.
    Jakie sa godziny zmian i czy jest jakas zamiana po pol roku np. ?

Z gory dzieki.

TK
  • miu4 17.02.15, 23:34
    Druga zmiana zaczyna, gdy pierwsza kończy (wymieniają się salami), czyli o 11.45 albo 12.45. Dzieciaki mają albo pon -śr pierwszą i czw -pt drugą, albo na odwrót. I to jest stałe na cały rok.
    Świetlica jest od rana do popołudnia, więc można przed lekcjami dziecko zostawić.
    Zawsze na początku roku nauczycielka oprowadza pierwszaki po szkole (przed reformą, pierwszaki siedmioletnie też), pokazuje gdzie klasy, szatnia, szafki, stołówka, biblioteka, sale wf, pielęgniarka itp. i zaznajamia z zasadami 'szkolnego życia' :)
    Łatwo nie jest, zwłaszcza na początku, ale dzieci chyba dały radę, nie widać zapłakanych, czy zagubionych :)
    Może wypowie się jakiś rodzic aktualnego pierwszaka.
  • kidsstory 16.02.15, 21:12
    Zapraszamy na prywatną świetlicę Kids STory ul. Osiedlowa 20 w Łomiankach.
    Obecnie prowadzimy zapisy już na wrzesień, zainteresowanie naszą świetlicą jest ogromne, a ilość miejsc ograniczona.
    W naszej ofercie mamy odprowadzanie dzieci do szkoły, nawet na godzinę 8.00 (świetlica czynna jest od 6.30 do 20.00) oraz przyprowadzanie ich ze szkoły u nas spokojnie mogą dzieciaczki odrobić lekcje z nauczycielem nauczania początkowego, w świetlicy znajduje się dużo atrakcji - zapraszamy
    Kids Story
    tel:698-453-722
    mail: kontakt@kids-story.pl
  • magdary 25.02.15, 10:01
    Ile jest klas w poszczególnych rocznikach w sp1? Na stronie szkoły są nieaktualne dane.
    Na ile zmian chodzą dzieci?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.