Dodaj do ulubionych

nowe ścieżki rowerowe kontra miejsca do parkowania

18.11.16, 19:26
Obserwując zakończenie prac na ulicy Warszawskiej Kiełpin, widać znacząco mniej miejsc do parkowania dla samochodów. Rozumiem ścieżki i chodnik są bardzo potrzebne, jednak nie można zapominać o innych użytkownikach dróg. Gdzie zaparkować auto jeżeli trzeba zakupić towar dość np. ciężki, jak go przenieść. Jak z dostawami do sklepów. Pozostaje zatrzymywać się na ulicy i blokować ruch. Osobowy mały problem, duży dostawczy to już duży problem tym bardziej dla autobusów, które muszą wymijać stojący dostawczak. Przecież trzeba dostarczyć , pytanie jak? Firmy płacą niemałe podatki dla gminy, ale gmina ma ich jak widać gdzieś. Czyżby niektóre firmy nie były po myśli obecnie urzędujących? Po niektórych przypadkach to baaardzo widać... PS nie jestem zawiązany z żadną firmą, nowy mieszkaniec bynajmniej nie leniwiec
Edytor zaawansowany
 • kw40 19.11.16, 14:37
  Masz rację, strasznie to wkurzające i trudno zrozumieć logikę tego wszystkiego. Wygląda to rochę tak, jakby mieszkańcy bez sprzeciwu musieli dopasowac sie do wydumanych wizji urbanistycznych zamiast wydumane wizje wynikac z potrzeb mieszkańców. Poki co wygląda na to, że w Łomiankach rowerzysta to święta krowa.
 • stary.leniwiec 19.11.16, 19:13
  Teraz może czas na ścieżkę rowerową przed urzędem. Pracownicy na rowery, zrobić jak wszędzie trawniki, posadzić kwiaty, zlikwidować parkingi. Połowa aut przed urzędem to przecież pracownicy. Petenci mogą dojechać KMŁ lub rowerkiem, piechotką dla zdrowia. Będzie jak w W-wie na Nowym Świecie. Warszawską się zamknie, po co nam miejsca na parkingi, główna ulica ma być piękna i zielona, do długich spacerów. Boczne ulice wąskie, też się nie da parkować, przecież po co nam samochody. Jeżdżę rowerem, chodzę na spacery, ale taka bezmyślność w planowaniu jest porażająca. Czy naprawdę nikt nie myśli w tym urzędzie. Wszystko jest robione na tym czasem, bez przyszłości dalszego rozwoju. Szkoda, że podatki coraz wyższe, za to w zamian żadnych udogodnień. W Łomiankach nic się nie zmieni. Ciekawe, jak wybudują stadion gdzie będą miejsca parkingowe. Pewnie na tych naszych wąskich uliczkach, przecież nie ma innej alternatywy. Widać nasze planowanie po ulicy Warszawskiej, jakoś to będzie.
 • piotruspan36 19.11.16, 19:41
  To co zrobiono w Kiełpinie przed sklepem hydraulicznym czy metalowym to po prostu skandal.
  Wyżej wymienione firmy istnieją od ponad dwudziestu lat i dają zatrudnienie ok. 40 osobom. Należy też wspomnieć że były w tym miejscu ścieżki rowerowe w trochę innym wydaniu. Po drugiej stronie ulicy również jest ścieżka rowerowa. Czy trzeba było wszystko zepsuć i zrobić nowe ? niby lepsze ? Jeden sklep już został zamknięty w związku z wybudowaniem "pięknej ścieżki" przy Polmo. Właściciele zasilili listę bezrobotnych. Nasza władza z jednymi przedsiębiorcami robi sobie zdjęcia( tablice pod Urzędem jak za czasów PRL) a innym nie dość że nie pomaga to jeszcze utrudnia pracować i tak w nie łatwych czasach dla przedsiębiorców.
  Pan Dąbrowski czy Pan Rusiecki zapomniał chyba że to Oni są dla mieszkańców a nie mieszkańcy dla Nich. Panowie trzeba trochę myśleć , w końcu jesteście wynagradzani z podatków mieszkańców Łomianek. Wynagrodzenie np. Pana Rusieckiego w 2015 roku wyniosło 214 tysięcy złotych to chyba nie mało ?
 • lilka2011 20.11.16, 01:08
  Na kiełpińskim odcinku Warszawskiej są teraz dwie ścieżki. Po jednej stronie zlikwidowano miejsca postojowe, a po drugiej "udoskonalono" starą ścieżkę, dając pierwszeństwo przejazdu rowerzystom np. przy przejeździe przez ul. Armii Poznań. Ciekawe czy nasi decydenci poczują moralną odpowiedzialność, gdy rowerzyści jadący od strony Kiełpina będą wjeżdżać wprost pod koła samochodów pędzących od strony Rolniczej. Krzaki i zabudowania zupełnie ograniczają kierowcom widoczność w tym miejscu. Już poprzednio rowerzyści bez rozglądania się wjeżdżali na pasy dla pieszych, a teraz będą to robić na pełnej prędkości, bo przecież mają pierwszeństwo. Wg mnie, nieszczęście gotowe...
 • miu4 22.11.16, 16:50
  Zamknęli spożywczy po drugiej stronie Polmo? A jeszcze niedawno się zastanawialiśmy, co właściciele zawinili władzom, że odcięli im dostęp do klientów? Słabo...
 • 4kierowca_bombowca 20.11.16, 11:36
  O to, to. Ciekawy pomysł by PR,TD, Wąsalek i tajny przez poufny do pracy dojeżdżali przykładnie rowerkiem. W głowie hula...,w sercu wielka radość podczas takiego dojazdu do pracy. Wiatr przewieje grzywki i wąsy i otworzy racjonalne spojrzenie na inwestycje, które mają być dla ,<< wszystkich>> mieszkańców.

  A tak z ciekawości kto w pierwszej kampanii wyborczej był filarem, zapleczem dla komitetu najmiłościwiej panującego tercetu?
  Czy to nie aby jeden z właścicieli firmy od art.sanitarnych?
  ładnie mu się odwdzięczyli? czy tak postępuje się z dawnymi przyjaciółmi?
  Co to jest lojalność? jakie znaczenie ma to słowo, tak ulotne, tak lekkie jak piórka.
  Co aj gadam znaczy tyle co ścieżka rowerowa dla klientów i parkujących.
  No chyba że hydraulicy i monterzy dostali z przydziału trójkołowe rowery z bagażnikiem?

  Swoją drogą mamy dwupasmówkę rowerową a w środku jezdnie stojącą podczas dostawy towaru. W końcu nasz przewoźnik może pozmienia nieco rozkłady, dodając kilka minut tolerancji na stanie w korku.
 • stary.leniwiec 22.11.16, 15:03
  Pozostawione kawałki na przyszłą trawę już są rozjechane. Ani to ładne, ani praktyczne. Może jednak gmina naprawi swój ewidentny błąd. Po dwóch stronach ścieżka rowerowa, jakby ruch na nich był tak duży, że wymagało to inwestycji po obu stronach. Ciekawe, czy rzeczywiście dalej ją pociągną i zlikwidują kolejne miejsca do parkowania dla mieszkańców. Jeżeli to koniec ścieżki rowerowej to zmarnowane kolejne pieniądze na niepotrzebną inwestycję po obu stronach jezdni. No nie pozostawi po sobie TD i PR projektu z którego mieszkańcy będą zadowoleni. Jak na razie większość pomysłów bez polotu i wizji. Porażka na całej linii.
 • jeser 22.11.16, 23:39
  stary.leniwiec napisał(a):
  > zlikwidują kolejne miej sca do parkowania dla mieszkańców.
  > Nie pozostawi po sobie TD i PR projektu z którego mieszkańcy będą zadowoleni
  > Jak a razie większość pomysłów bez polotu i wizji. Porażka na całej linii.
  >
  W okresie zarządzania Gminą przez aktualną ekipę wykasowano z rynku szereg rodzimych sklepów. Przyczynił się do tego również program ścieżek rowerowych. Władza postawiła na medialny efekt tanich, kiepsko zaprojektowanych i wykonanych ścieżek rowerowych przy ruchliwej ulicy Łomianek. Przy okazji wykasowali sklep przy Polmo postawili w trudnej sytuacji sklepy w Kielpinie. Zamiast zostawić rezerwę terenu na miejsca postojowe i parkingowe to zrobili trawniczki. Na dodatek energetycy na ul.Warszawskej mają w przyszłym roku wyrywać słupy trakcji elektrycznej a kable puści w ziemi. Będzie trochę dewastacji nowych ścieżek. Czy naprawdę jest tak trudno zaplanować z głową i po gospodarsku inwestycje a nie wywalać publiczne pieniądze w błoto. Jest to objaw partactwa, braku spójnej wizji i niegospodarności.

  --
  www.facebook.com/Osiedle-Burak%C3%B3w-868240263236487/timeline/
  Gdy grabież staje się sposobem życia dla grupy ludzi żyjących w społeczeństwie, na przestrzeni czasu stworzą oni dla siebie system ?." Frédéric Bastiat
  www.facebook.com/NowyEkranLokalnyLubawa/photos/pb.343210925745448.-2207520000.1464990548./558921334174405/?type=3&theater
 • tytus_andronicus 23.11.16, 09:01
  Inwestycje muszą być, wszystko jedno jakie, ale muszą . Bo gdy są inwestycje to się za nie płaci wykonawcom.
  A to że za rok się je rozkopie...., cóż siła wyższa.
  Ważne że wykonawca jest zadowolony. Przy okazji gazeta ma o czym pisać.
  --
  stop dla prywaty
 • 2lanser 23.11.16, 11:46
  Kto może się cieszyć, komu na rękę jest wyciszenie konkurencji?

  A jeszcze jedno pytanie czy nasi wielcy będą kwestować na zupki w ,,hipermakiecie,,?
 • kw40 11.12.16, 23:31
  Gwoli sprawiedliwości trzeba zauważyć, że przy sklepie Arma-san zostały uzupełnione parkingi. podobnie przy sklepie metalowym. Po tej stronie Warszawskiej nie widzę problemu, jest OK.
 • 4kierowca_bombowca 12.12.16, 09:01
  Sęk w tym że to właściciele sklepu powinni sie wypowiedzieć. Czy widzą problem, czy też go nie ma? czy są zadowoleni, czy też nie?
  A jest ok? Zapytaj się przy wejściu do sklepu?
  Moim zdaniem tworzenie ścieżki rowerowej po obu stronach Warszawskiej to marnowanie środków, jeżeli rowerzysta nie może zgodnie z przepisami przejechać do Warszawy korzystając z Pułkowej./ograniczenie prędkości do 60km/h/ wyklucza poruszanie się rowerów.
  No chyba że obie ścieżki prowadzą do promu przez Wisłę
 • stary.leniwiec 12.12.16, 21:42
  Podobno za własne pieniądze przy uzgodnieniu z naszym urzędem zrobili sobie parkingi. Urząd na ten cel nie znalazł funduszy. Teraz powinni postawić tabliczkę -wybudowane za własne pieniądze firmy. I to dużą, aby nikt nie miał wątpliwości dzięki komu firma może normalnie funkcjonować. Jeżeli to prawda to skandal. Ścieżki rowerowe niedługo będą wyznacznikiem naszych dróg, wszelkich planów, nieważne czy sensownych i potrzebnych. Tak jak stadion, który jest nam potrzebny. Ważne, że są. Cała reszta może być do d.... niech wszyscy sobie radzą. Jaka alternatywa w sprawie dojazdu do W-wy, i udrożnieniu Łomianek. Widać ten kierunek- ścieżki rowerowe. Pogratulować wyobraźni.
 • libr90 12.12.16, 23:26
  Drogi 4kierowca_bombowca chciałbym tylko prosić obyś błędnych informacji nie wypisywał. Drogą Pułkową jadąc od ronda przy Auchan w stronę Warszawy można rowerem jechać zgodnie z przepisami. Nie jest to ani droga ekspresowa/autostrada i nie ma też znaku B9. Jeśli chodzi o prędkość dopuszczoną na danej drodze nie ma żadnego znaczenie. Jeśli droga na której dopuszcza się prędkość powyżej 50km/h rowerzysta jest zdjęty z obowiązku jazdy tą drogą i może zjechać na chodnik bez konsekwencji i tylko wyłącznie jeśli nie ma przy takiej drodze DDR, DDRiP, lub kontrapasu.
  apsik!

  Pozdrawiam

  --
  st67.static.bikestats.pl/u15007y2016v3.gif
 • stary.leniwiec 13.01.18, 17:09
  www.lomianki.pl/lomianki2/index.php?dc=6738#midlleColumn
 • stary.leniwiec 13.01.18, 17:21
  Niech szanowni włodarze powiedzą/napiszą gdzie na całych długich odcinkach są jakiekolwiek miejsca postojowe. Dla mnie osobiście to jedna wielka lipa budowlana. Zapaleni rowerzyści pewnie się ze mną nie zgodzą, ale codzienność jest przytłaczająca. Jadę samochodem załatwić jakąkolwiek sprawę prywatną( chociażby do znajomych na kawę), bądź służbową(masa firm przy ulicy różnych profesji) i dla przykładu np. na ul. Akacjowa, Kościelna Droga i wiele innych- nie ma gdzie zaparkować. Zawsze można dotrzeć pieszo, pytanie jednak dalej pozostaje, co z samochodem. Nie jestem mieszkańcem Łomianek mam problem/ jestem nim też mam problem. Bezpłatna komunikacja wszystkiego i wszędzie nie załatwi. Nie da się budować bez dróg dojazdowych, postojowych. To pozostanie bubel budowlany, a nie temat którym można się pochwalić. Zrobić coś i s...ć każdy potrafi, ale zrobić coś rzetelnie dla mieszkańców to trzeba umieć. Obecni włodarze dali d..., niech każdy dopowie sobie co uważa za stosowne....
 • stary.leniwiec 13.01.18, 17:57
  Podobno za własne pieniądze zainteresowanych za przyzwoleniem gminy. Cóż jakoś trzeba dalej działać i niestety płacić podatki od nieruchomości a gmina ma to w d.... Z podatków będzie dalej finansowała beznadziejne projekty

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.