Dodaj do ulubionych

Zapamiętajcie ten dzień!

13.04.17, 19:28
Gadu gadu o rowerach i dojeździe do Warszawy. Rzeczy ważne, ale są dalece ważniejsze.
I bynajmniej nie mam na myśli tego, że od 2 dni Prezydent Rzeczypospolitej, Premier Rządu Rzeczypospolitej oraz Prezes Partii Rządzącej zajmują się solidarnie jakimś tam młodym niedoszłym magistrem prawa "zwyczajnego", pomocnikiem aptekarza, którego po ponad 1,5 roku intensywnego testowania uznali za nie dość kompetentnego do zajmowania ważnych stanowisk rządowych.
Mam na myśli to, że właśnie ostatecznie zmienia się ustrój Państwa Polskiego. Bez zmiany Konstytucji likwidowana jest podstawa demokracji, czyli trójpodział władzy. Bo od teraz każdy sędzia, który stanie po stronie obywatela a przeciw urzędnikowi, będzie musiał liczyć się z tym, że poniesie osobiście konsekwencje zawodowe i po prostu zostanie wyrzucony z pracy albo zmuszony do odejścia. Jak w PRL.
Tego chcieliście, głosujący na pis albo kukiza?
Edytor zaawansowany
  • 14.04.17, 12:57
    Ci którzy głosowali na pis i kukiza nie chcieli niczego oprócz tego aby rozwalić to co jest. Nie proponując nic w zamian. Wyborcy tych partii to albo ludzie nic nie posiadający więc nie mający nic do stracenia. Albo cwaniaczki podpinające się do partii, korzystający z układów i zarabiający kasę. Ani jedni ani drudzy nie zdają sobie sprawy z konsekwencji.
  • 15.04.17, 14:39
    Żal ci dupę ściska? No anonymus, twoi koledzy sprawę aptekarza zamietliby pod dywan lub załatwili ciepłą posadkę gdzieś na Kolejach Ukraińskich jak byłemu modelowi miłośnikowi zegarczanych gadżetów.
    Nie pisz bzdur że ci od Kukiza i PiS szli tylko z programem rozwalenia wszystkiego i wszystkich. Niesie cię wyobraźnia za chwilę się uniesiesz niczym ten co czyta/jak podała Gazeta Ł/ prozę na kiblu i tam ją tylko rozumie))))

Faktem jednak jest to że ani PO, ani też PiS nie zdają sobie sprawy z konsekwencji wojny na górze, wyprowadzania ludzi na ulicę zupełnie bez powodu. Dwa tygodnie temu miała się odbyć dziesięciotysięczna manifestacja przyjaciół prostego UE/poniedziałek/ przyszło coś kilka osób/nie mylić z liczbą mnogą.

Następuje coraz większa polaryzacja nastrojów u Polaków. Obie strony maczają w tym palce, tylko pogratulować.
    Obie, słyszałeś anonimie?
  • 15.04.17, 15:58
    Różnica między stronami jest zasadnicza.
    PiS przez 8 lat kreował i podsycał podział, bojkotował wszystko i podkładał dynamit pod wszystko tylko dla celów partyjnych, czyli dla władzy jako takiej.
    Obecna opozycja CAŁA (nie tylko ci którzy ostatnią rządzili) w tej chwili podkręca nastroje i nie pozwala Polakom nie widzieć tego co się, dzieje nie przede wszystkim dlatego że stracili władzę, tylko z powodu tego co obecna władza wyczynia z krajem, który stanowi naszą współwłasność.
    Oczywiście żal po przegranej na pewno jest, bo zawsze jest, ale to rzecz normalna a sprawowanie władzy jest w demokracji rzeczą przejściową.
    Natomiast to co się dzieje w kraju, ta totalna rozpierducha i wypalanie do zgliszcz wszystkiego co się udało zbudować przez lata, to nie ma nic wspólnego z "dobrym rządzeniem". To jest szkodnictwo na najwyższym poziomie. Coś jak wpuścić debila-furiata z metalowym drągiem do czyjegoś domu i pozwolić mu szaleć pół godziny. Rozwali wszystko co ma jakąkolwiek wartość i budowa trwała bardzo długo. Nawet kable powyrywa i tynk ze ścian zedrze. Zostawi po sobie bezwartościową ruderę.
    Za to oni wszyscy powinni stanąć w przyszłości przed sądem i dostać wysokie wyroki bezwzględnej odsiadki z odebraniem praw obywatelskich oraz kary finansowe które ich sprowadzą do poziomu łachamaniarza. I mam nadzieję, że tak się stanie!
  • 15.04.17, 16:06
    Jeszcze dodam że kukiz do opozycji nie należy. Tylko się na takiego kreuje.
    Kukiz to podrzędna pisdecka przystawka, odstawiona na bok ponieważ w wyniku wyborów okazał się zbędny. Nie dostali żadnych ochłapów władzy i teraz rżną opozycjonistów. Znikną jak Palikot, bo są nikomu do niczego nie potrzebni. Część moherów na nich głosowała wyłącznie po to, żeby potem nie musieć kłamać że nie głosowali na pis. Głosowanie na kukiza to było dla nich coś jak demonstracyjnie wejść do toalety zamiast tradycyjnie prawicowo sr.ć pod płotem, ale bynajmniej nie w ich zwyczaju korzystać potem z umywalki.
  • 15.04.17, 18:38
    Oczywiście, twoje poglądy są bardzo patriotyczne, poza tym jesteś orędownikiem pokoju i spokoju.
    Nic tylko pokojowy przemarsz niczym demonstracja ludzi w czarnych koszulkach pod krzyżem kilka lat temu.
    Najgorsza cecha gdy ktoś nie dostrzega belki w oku a widzi u kogoś ździebło trawy.
    Gdyby nie Platforma, PiS nie doszedłby do władzy grając na nastrojach społecznych.
    Teraz nie ma co kreować sie na świętych.
    Trzeba uderzyć sie w pierś i zacząć zmiany od siebie.
  • 15.04.17, 23:26
    Powyżej jedynie oceniam sytuację. A co bym, zrobił gdyby to ode mnie zależało, to zupełnie osobna sprawa i wyłącznie moje poglądy. Nic ode mnie nie zależy, więc nie ma o czym gadać. Do nikogo się nie podłączam. Patriotyzm i wszelakich bogów mam gdzieś. Robię swoje najlepiej jak umiem, głosuję i tyle mojej roli.
  • 15.04.17, 19:03
    "Nie pisz bzdur że ci od Kukiza i PiS szli tylko z programem rozwalenia wszystkiego i wszystkich. "....to wymień 3 dobre rzeczy rzeczy które zrobili od wyborów?
  • 16.04.17, 10:51
    1-program wsparcia rodzin wielodzietnych
    2-obniżenie wieku emerytalnego
    3-ustawa metropolitalna/która niebawem wejdzie w życie/

Tak można dyskutować oraz zarzucać sobie wiele. Podejrzewam że równiez jest to przyczyną wielu narastających konfliktów również przy rodzinnych stołach. Nie ma to sensu gdyż jedni oraz drudzy maja swoich wyborców tam gdzie słońce nigdy nie zaglądało. Natomiast stawanie obecnie po którejkolwiek ze stron konfliktu doprowadzi do dużych tarć społecznych. Należy czym prędzej obie te formacje odsunąć od decyzji, wystarczy obciąć im fundusze czyli finansowanie z naszych kieszeni.
    Dajecie się moi drodzy ponieść starej Rzymskiej maksymie ,,DZIEL I RZĄDŹ,,
    najlepsze scenariusze przynosi życie-to jest odpowiedź na wasze pytanie: co byś zaproponował w zamian?
  • 16.04.17, 16:47
    Obniżenie wieku to dobra rzecz? Pozostałe 2 punkty też zwalaja z nóg. Dyskusja z Tobą nie ma najmniejszego sensu. Ale z drugiej strony dobrze, że to piszesz....potwierdza to tylko poziom pisowskiego wyborcy.
  • 17.04.17, 08:55
    Wczoraj była dyskusja M.Środa. Rónież cieszę się że pokazujesz jak bardzo jesteś podatny/a na kompromis oraz dyskusje.
    Jesteś mocno ograniczony skoro zamykasz się na dialog.
    Prawda że z takimi jak ty trudno dyskutować należy nimi rządzić dekretami po Stalinowsku, jedyne co rozumieją w dyskusji to argument siły.
    To właśnie przygnębia, brak otwarcia na dialog.
    Ciebie interesuje tylko monolog, zachwycasz się swoim głosem oraz swoimi tezami.
    Idź do ogródka o ile go masz i tam się okop, czekając na wojnę Polsko-Polską.
  • 17.04.17, 17:53
    500+, obniżenie wieku, obiecanki dla frankowiczów, mieszkanie plus to nie są 'dobre rzeczy które zrobił rząd' tylko zwyczajna łapówka wyborcza, skierowana dla ludu któremu jak głodnemu kundlowi wystarczy rzucić kawałek taniej kiełbasy, żeby przestał szczekać i zaczął lizać rękę. Tacy właśnie się na to skusili.
    Za tymi 'dobrodziejstwami' nie poszło absolutnie nic co pozwoliłoby takie wydatki sfinansować, żaden gospodarczy impuls. Żaden! Przez to można powiedzieć, że działanie było całkowicie nieodpowiedzialne. Chyba że zablokowanie inwestycji publicznych i zabranie firmom połowy VAT od wydatków na środki transportu można nazwać reformami gospodarczymi. Z barku laku pewnie tak, bo tej władzy na większą kreatywność nie stać. Tworzenie czegokolwiek jest poza ich możliwościami. Potrafią tylko rozwalać, w najlepszym wypadku hamować i blokować.
    A to nie są dziecinne zabawy i teoretyczne spory bez większych konsekwencji. Tu chodzi o decyzje które będą miały potężny wpływ na gospodarkę za kilka czy kilkanaście lat. Do tego trzeba planistów, mądrych strategów. A nie partyjnych przymułów których jedyną zaletą jest bezwzględna wierność prezesowi i niekwestionowany posłuch. Nieprzewidywanie odległych skutków działań i decyzji, jest cechą tępaków. Znowu wół będzie ministrem i wszystko naprawi, ale koszty do spłacenia i straty nie do odrobienia pozostaną.
  • 18.04.17, 22:49
    @mamdomek, anonymous6: musze przyznac, ze jestem pelen podziwu dla Waszej cierpliwosci dla takiego fanatyka religijno-pisowskiego jakim jest 2lanser. 2lanser doskonale zdaje sobie sprawe, ze dal doopy glosujac na pis. Jednak jego malomiasteczkowa mentanosc nie pozwala mu powiedziec "popelnilem blad". Bedzie w zaparte gadal ile to korzysci plynie z 500+ i obnizenia wieku emerytalnego.
  • 19.04.17, 10:31
    Kołtun? Zachowujesz się teraz jak kołtun z Dulskich. Winę oraz łatkę przypinasz innym.
    Gdyby nie pierdzielenie o zielonej wyspie, zaraz później podniesienie wieku emerytalnego. Gdyby nie niedopełnienie obowiązków Kopacz w Smoleńsku gdzie nie dopilnowała identyfikacji zwłok, co pozwoliło Antkom rozgrzebywać cmentarze, gdyby nie idiotyczne rządy w drugiej kadencji?

PiS nie miałby w krainie mlekiem i miodem płynącej zaistnieć.
    Kryzys? jest na życzenie lewaków i to w całej Europie.
    Myślisz że chcę nacjonalizmów. Owszem przewiozłem się na Antku ale to dzięki wam gdyż stworzyliście odpowiedni podkład przez osiem lat ciepłej kranówy.
    Nie wyobrażam sobie rządów Kopaczowej i Kidawy przez obecną kadencję.
    Czy PO obniżyła podatki jak obiecywała, czy powstały jednomandatowe okręgi wyborcze? czy lepiej się żyło dwa lub trzy lata temu.
    Przynajmniej wykluczeni dostali po 5oo. Za PO dostaliby po garbie, co najwyżej.

Nie są ideałem są elementem przejściowym by rozpocząć odbudowę,. przejdą do historii tak jak i lemingi.

Oczywiście to że się pomyliłem tłumacz tej większości która to niby dostała łapówkę.
    Co niby dały rządy lemingów? Chaos, igrzyska? deficytowe Euro, rozwój dla polskich firm budujących autostrady?
    Być może inaczej zagłosuję w przyszłych wyborach. Na pewno nigdy na Liberałów i im podobnych.
    W zaparte to możesz chodzić do toalety rozluźnić się trochę.
    Tylko krowa zdania nie zmienia ,zapomniałbym i lemingi w swoim efekcie stadnym.
    Człowiek od tego ma głowę by nią myśleć nie jak ty tylko nosić okopując się i szukając winnych swoich frustracji, pendive.
  • 19.04.17, 16:13
    Tacy jak Ty zawsze dostawali, dostają i będą dostawali po d.pie. I zawsze będą pełnić rolę społecznego nawozu. Nie licz że jakakolwiek 'odbudowa', władza czy jakikolwiek system to zmieni. Bo nigdy w dziejach ludzkości jeszcze coś takiego nie zaszło, nie licząc krótkich chwil porewolucyjnego upojenia.
    Owszem, możesz sobie głosować i żyć nadzieją że (znowu) trafiłeś na kogoś kto zmieni fizykę. Ale to niemożliwe. Dóbr na świecie jest określona ilość, pieniędzy (siły nabywczej) jest określona ilość, i jakby nie próbować tego dzielić i tak na końcu połowa wszystkiego trafi do 5% a druga połowa do pozostałych 95%. Nie dlatego, że na tym jakaś klątwa ciąży, tylko dlatego że to jest właśnie stan naturalny. Tak to przyroda wymyśliła, że nie jesteśmy nie tylko tacy sami ale nawet względnie równi, i to zawsze wypływa i decyduje o wszystkim.
    Gdybyś sobie potrafił wyobrazić to czego piszesz że nie potrafisz, i potrafił zrozumieć i skutecznie analizować część procesów które są dla Ciebie czarną magią i tylko potrafisz klepać hasłami propagandowymi, wtedy mógłbyś mieć nadzieję.
  • 20.04.17, 12:24
    Tacy jak ja, powiadasz?
    Oczywiście masz rację.
    Skąd wiesz czy to ja dostaję całe życie po doopie? skąd wiesz że to akurat ja jestem pariasem tego systemu?
    Co ty w ogóle wiesz. Zapewne twoja wiedza sięga do tego co zjesz, co wypijesz i jaki tego będzie finał.
    To po takich jak ty lemingach jeżdżą liberałowie dwadzieścia kilka lat.
    Sądziłem że czasem można się schylić do takiego....sapiensa jak ty i porozmawiać.
    Niestety znowu zawód. Chyba jednak będę musiał z tym żyć. Tak jak ty żyjesz ze swoim kredytem we frankach.
    Kto ci go chłopaku zafundował?
    Liberałowie?
    Na rozmowę z tobą już niestety nadziei nie mam. Propagandowe hasła? dawno je już przerabiałem, gdy ty przekładałeś kredki w piórniku.
    Nadziei już nie mam, gdyż każda z formacji politycznych za wspólne pieniądze ładuje w sposób analny.
    Ciebie pewnie jeszcze nie raz zaboli gdy schylisz się po mydło lub będziesz wybierał co kupić masło czy margarynę.
  • 20.04.17, 18:44
    Nie pariasem, tylko przeciętnym nikim jakim jest przeciętny wyborca/sympatyk pis ,czy czegoś na kształt. I wiem to z wpisów na tym forum.
    O mnie się nie martw :)
  • 20.04.17, 19:21
    Trzeba mieć jakąś aberacje umysłową, żeby po 8 latach rządów Partii Oszustów dalej ich popierać. Bogu dziękować, że przegrali, mielibyśmy teraz w Warszawie zalew nachodźców i sceny jak z dworca w Brukseli.
    Wszystkie wskaźniki gospodarcze są OK, więc tak trzymać.
  • 20.04.17, 22:17
    Czyli generalnie jest lepiej?
  • 22.04.17, 09:51
    "mielibyśmy teraz w Warszawie zalew nachodźców".....ciemny lud pisowski:-(
  • 22.04.17, 12:19
    A gdzie jest ten jaśnie oświecony naród europejski?
    Jesteś niestety uboga intelektualnie wpisując się w rozgrywki polityczne dzielące naród na dwie części.
    Nieważne, wszak naród jak lawa, i to nie od dzisiaj. Zatem nie można dzielić gdyż da się rządzić tym miernym z lewa i prawa.

Już raz chyba żeś podsuwała tu niezłego gołębia uwikłanego w afery, zgadza się??
    A może coś przeoczyłem?

--
    stop dla prywaty

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.