Dodaj do ulubionych

Kiedy referendum w Łomiankach?

14.04.17, 16:35
Większość gmin wokół Warszawy wyznaczyła już termin referendum w sprawie wyrażenia opinii mieszkańców odnośnie przyłączenia do planowanej aglomeracji. Niestety nie dotyczy to Łomianek. Wczoraj przewodniczący Rady Miejskiej zamieścił na BIP ogłoszenie o kolejnej sesji w dniu 27 kwietnia, o godzinie 8.30 (nieporozumienie!!!), ale w porządku obrad brak tak ważnego dla mieszkańców tematu. Według mnie jest jeszcze czas, aby naprawić błąd. Jeżeli radni z innych gmin głosują, niezależnie od opcji politycznej, jednomyślnie za referendum to jestem przekonany, że tak samo będzie w Łomiankach. Wypowiadanie się w referendum jest przywilejem mieszkańców, zapisanym w statucie gminy. Przewodniczący Rady nie może mieszkańcom tego zabronić. Przy okazji przypominam władzom Łomianek, że do kolejnych wyborów zostało jeszcze półtora roku więc jest dużo czasu na zorganizowanie referendum w sprawie odwołania burmistrza i Rady.
Edytor zaawansowany
 • 2lanser 15.04.17, 14:29
  Jak mówi historia, referenda lokalne zdają się jak przysłowiowemu psu na budę. Władze i tak wiedzą że ich dni są policzone. Miasto stołeczne wzmoże kontrolę dot. wydatkowania środków na różne przedsięwzięcia.
  Kto by tam chciał rządzić gdy nie będzie można zrobić tańca w deskach. Nie będzie można obdarowywać misi szablami.

  Może myślą o desancie na miejsce do którego został oddelegowany Poeta imiennik Noblisty?
  PiS i tak zrobi co zechce bez referendum.
  Trzeba się skoncentrować na szybkim zakończeniu inwestycji,rozpoczęciu nowych tj: Ratusza oraz obwodnicy której nie chcą ci żli mieszkańcy/wg nowego wydania Gaz-Łomu/

  Ogólnie to odchodzącej władzy należy życzyć poświęconych jajek, mazurka bez zakalca i nadal świetnych rozdań upominków, właściwie -proporcjonalnie dobranych do przyjaźni dla ,,Przyjaciół Łomianek,, i eventów, niekończących się eventów wzorem Titanica gdy orkiestra grała podczas gdy dziób zanurzał się pod wodę.
  P.S.

  Co będzie gdy misio zacznie znów sprzedawać leki????
 • pendive 18.04.17, 22:51
  Misia to podobano juz nawet jego apteka nie chce. A na marignesie to az dziw bierze, ze ludzie jeszcze kupuja w tej aptece.....
 • 2lanser 19.04.17, 10:41
  Ta apteka jedynie zatrudniała misia, czemu niby chcesz by kogoś karać za pracownika. Odpowiedzialność zbiorowa?

  Na marginesie, twoja Dulskość jest powalająca.
  Może chciałbyś dokopać właścicielowi do piątego pokolenia wstecz, lub zrównać aptekę z ziemią i wystawić pomnik błogosławionego Piotrusia?
  Oczywiście gdy nie ma się argumentów, najlepiej komuś dokopać?
  Wszak to takie humanitarne i europejskie?
  Na marginesie sam sobie zaprzeczasz. Skoro apteka nie chce misia a ty nie chcesz by sprzedawała dalej?
  Czyli nie pochwalasz tego że się dystansuje od misia i chcesz zapewne kupować dalej u swego ulubionego sprzedawcy?)))))
  Masz glowę niczym jarhead)))))
 • pendive 23.04.17, 12:08
  Jednak jestes glupszy niz to wynika z Twoich postow. Z jednej stron to miod na moje serce bo potwierdza poziom wyborcow pis. Z drugiej strony smuci bo to oznacza, ze wyborca tej parii nie jest w stanie podskoczyc powyzej pewnego poziomu. "Ta apteka jedynie zatrudniała misia" - wystarczy Google i ok. 15-20 min aby znalesc i przeczytac informacje o wlascicielach apteki, itp itd.
 • 2lanser 24.04.17, 09:47
  Super, oczywiście masz rację bijesz mnie swoją potęga intelektu. Tak mocno że przewróciłe/ pewnie winno być -aś/ mnie na drugi bok.

  Należy omijać wszystkie apteki oraz wszystkich którzy nie podzielają należytej opcji POlitycznej drugą stroną chodnika spluwając koniecznie przez lewe ramię.
  Przed tobą marsz platfusów circa ebaut za kilkanaście dni. Powinieneś/aś/ ubrać się tęczowo oraz przypiąć żałobę do klapy. Czemu? trzeba będzie wyprowadzić sztandar.
 • boziewicz 19.04.17, 16:27
  Wow,
  jak się przyłączymy do Warszawy to zbudują nam tramwaj - teraz już na Białołęce nabrali wprawy jak szybko budować - i przedłużą metro. No i korki u nas nie będą już korkami na wjeździe do miasta tylko uzyskają nobilitujący status korków na stołecznych ulicach.
  Nie mogę się doczekać.

  --
  O tempora, o mores!
 • esscort 19.04.17, 17:47
  jwc3 napisał: Jeżeli radni z innych gmin głosują, niezależnie od opcji politycznej, jednomyślnie za referendum to jestem przekonany, że tak samo będzie w Łomiankach.

  A na jakiej podstawie takie przekonanie? Że w Legionowie tak głosowali? Nie wiem, czy to uniwersalny wzorzec zachowań, dotyczący także Łomianek. W Łomiankach poczucie lokalnej tożsamości jest bardzo słabe. Kolejne władze (od co najmniej 30 lat) raczej antagonizują (dla swoich doraźnych celów) mieszkańców, starają się bardziej niszczyć niż budować autorytety "ponadpolityczne", wspierają wyłącznie "swoje" organizacje pozarządowe itp. Moim zdaniem wielu mieszkańców Łomianek z przyjemnością widziałoby Łomianki jako część Warszawy.A nawet jeśli nie, to na pewno takiej frekwencji i takiego wyniku jak w Legionowie w Łomiankach by nie było.
 • etaam 19.04.17, 18:51
  esscort napisał:

  > jwc3 napisał: Jeżeli radni z innych gmin głosują, niezależnie od opcji politycznej
  > , jednomyślnie za referendum to jestem przekonany, że tak samo będzie w Łomiankach
  >
  > Kolejne władze...
  > raczej antagonizują (dla swoich doraźnych celów) mieszkańców, starają się bardziej niszczyć
  > niż budować autorytety "ponadpolityczne", wspierają wyłącznie "swoje" organizacje pozarządowe
  >

  Takiego obciachu jak przy aktualnie panującej władzy jeszcze nigdy nie było, a precyzyjniej to przy aktualnie panującym vicku rządzącym na zasadzie szczucia i budowy kolejnych konfliktów.

  > .A nawet jeśli nie, to na pewno
  > takiej frekwencji i takiego wyniku jak w Legionowie w Łomiankach by nie było
  >

  Tak nawiasem mówiąc, jest takie powiedzenie " nie mów nigdy nigdy " i chyba może to dotyczyć słów - na pewno....
 • esscort 19.04.17, 19:13
  Sprostowanie:
  " to raczej takiej frekwencji i takiego wyniku jak w Legionowie w Łomiankach by nie
  > było
 • mamdomek 19.04.17, 23:34
  Warszawa nas wchłonie. Ale kiedy przyjdzie na to czas. Należy to pozostawić obiektywnym potrzebom i ewolucji Warszawy. A nie realizować polityczny skok na samorząd i nadzieję na prezydenturę tego kapuścianego łba z kartoflanym nosem.
 • turyfiury 20.04.17, 00:12
  mamdomek napisał:
  > Ale kiedy przyjdzie
  > skok na samorząd
  > tego kapuścianego łba z kartoflanym nosem.
  Coś płatni, etatowi, wynajęci pismacy poza jednym dziś się w tym wątku i w tej materii się nie wypowiadają. Pewnie rada starszych zastanawia jak to ugryźć żeby nie urazić układów i układzików. I chciało by się, jeszcze z jedną kadencje, do raju ale grzechy i boje się.

 • esscort 20.04.17, 01:23
  He, he, ten z nosem dał się kolegom namówić do efektownego skoku przez ognisko, ale nie udało mu się (a może ktoś życzliwy podstawił mu nogę) i mocno się poparzył w dolną część ciała. Teraz o namaszczeniu partii na kandydata na prezydenta raczej może już zapomnieć.
 • mamdomek 20.04.17, 10:22
  Można powiedzieć że pionek na szachownicy, gdyby to nie były zaledwie warcaby w wykonaniu przedszkolaków. Ale o niczym bym nie przesądzał. Przy totalnej mizerocie zaplecza intelektualnego pis, które jeszcze skurczyło się o połowę po wykluczeniu prof. Staniszkis z grona autoryzowanych reprezentantów, kartofel który normalnie mógłby być co najwyżej siekierowym albo sołtysem gdzieś na wsi pod Białymstokiem, jest jednym z głównych członków. Ilość jego wystąpień w TV, obok "miszcza lania wody" europosła Samoobrony, świadczyć może o wystawieniu na obstrzał ale też o wystawieniu na potencjalny odstrzał. Pis ma w tradycji wystawianie na urzędy państwowe, których objęcie jest bardzo mało prawdopodobne abo bardzo ryzykowne, śmiesznych, nic nieznaczących, wyciągniętych krowie spod ogona ludków.
 • 2lanser 20.04.17, 12:35
  Oczywiście jesteś ponadto wszystko. Ciekawe, ciekawe. Jakimże musisz być autorytetem u siebie na wsi, skoro wszystkich uważasz za nie godnych i nie równych swojemu statusowi...
  wiejskiego mędrca.
  Ten to kartofel, tamten to kapuściana głowa.
  Zadałeś sobie kiedyś pytanie kim jesteś? dokąd zmierzasz?
  Skoro nie potrafisz dyskutować ze swoimi przeciwnikami.
  Łatwo jest kimś pogardzać odstawiając go do kąta.
  Jeszcze trudniej jest pertraktować lub negocjować. Na tym musiałbyś się znać, ba może nawet musiałbyś chodzić na kursy do swego Sołtysa))))
 • esscort 20.04.17, 13:38
  Owszem, ławkę maja krótką, ale przecież wybory w Warszawie będą wiele znaczyły, także wizerunkowo, więc należy się spodziewać taktyki zastosowanej przez PiS w wyborach prezydenckich. Czyli kandydat mało zużyty, sprawiający wrażenie świeżego, samodzielnego, nowoczesnego, unikający ostrych propisowskich sądów, sprawny werbalnie, z niezłą prezencją itp.
  Ten z nosem nie spełnia żadnego z ww. kryterium, więc moim zdaniem może zapomnieć o nominacji partyjnej na prezydenta Warszawy. Jeśli będzie grzeczny, to dostanie na pocieszenie jakąś Radę Nadzorczą, europosła albo stanowisko burmistrza w Wołominie.
 • mamdomek 20.04.17, 18:38
  Ano zobaczymy. Wybory stosunkowo niedługo. Akcja obciążania samorządów kosztami "reformy" edukacji trwa. Nawet budowę metra dziś wstrzymują, żeby maksymalnie ludzi wkurzyć i ewentualnie spróbować zwalić winę na obecne władze.
  Akurat kandydatów na kandydatów na prezydenta stolicy nie zabraknie w tej formacji. W końcu ten ktoś ma za zadanie tylko grzecznie słuchać, być dyspozycyjnym w nocy i wypełniać rozkazy. Normalnie jak w wojsku, które w wersji niemundurowej nazywa się sektą albo mafią. Wystawią znowu jakąś ofiarę z aspiracjami z jednym nabojem w pistolecie i radź sobie albo giń :)
 • tytus_andronicus 20.04.17, 22:15
  Napisz mi proszę w którym to mieście wstrzymują budowę Metra. W Warszawie na krańcu Płocka prace trwają w/g planów to samo na Targówku. Może wstrzymali prace na trzecią linią Metra do Łomanek ale to jest normą gdyż pieniądze są w samorządzie na stadion natomiast na przedłużenie metra lub inne działania odciążające ruch ku stolicy, nie bardzo.

  Napisz mi też proszę co cie tak frustruje u sąsiadów, lub jak chcesz wyborców PiS ze ich tak nienawidzisz.
  Co cię tak zdegenerowało że myślisz w sposób zero-jedynkowy?


  --
  stop dla prywaty
 • mamdomek 20.04.17, 23:19
  www.tvp.info/30024046/warszawiacy-w-szoku-budowa-metra-wstrzymana-nad-inwestycja-wisi-fatum

  Nic mnie nie frustruje, bo sąsiadów takich nie mam. Na szczęście. I nie nienawidzę tylko współczuję , niezależnie od motywacji.
 • tytus_andronicus 22.04.17, 08:41
  Dziwne jednako okazujesz to ,,współczucie,, , brakuje w nim empatii. Być może tak masz od urodzenia.


  Swoją drogą wracając do głównego wątku.
  Katastrofą jest Piotr R oraz jego totumfacki Tadeusz przewodniczący. Kiedyś tercet dzisiaj duet.


  --
  stop dla prywaty
 • mamdomek 23.04.17, 00:27
  Muszę lubić kogoś komu współczuję głupoty?
 • esscort 27.04.17, 16:22
  No i już widać pierwszą ewentualną kandydatkę PiS do urzędu prezydenta Warszawy. Pani Strężyńska. Może z tą jej wczorajszą "krytyczną" wypowiedzią to była ściema, żeby pokazać, że p. minister jest niezależna i odważna? Może specjalnie zwołane dyscyplinującego posiedzenia rządu było po to, żeby zwrócić uwagę mediów i opinii publicznej na to wydarzenie? Strężyńska stała się nagle gwiazdą opozycji. Podkreśla się jej fachowość, niezależność. Czyli dla tych mieszkańców Warszawy, którzy mają dosyć HGW (więc większość), a pośrednio też władzy PO w stolicy (spora grupa) Strężyńska byłaby jakąś alternatywą. To oczywiście taka luźna hipoteza, żeby pokazać, że są alternatywy dla kandydatów typu Sasin, którego prymitywizm się eksponuje, żeby w ten sposób pokazać atuty Strężyńskiej.
 • mamdomek 01.05.17, 20:28
  "Zalet" Sasina nie da się nie eksponować. Musiałby mieć zakaz telewizyjny (i radiowy) od prezesa. Lecz alternatywy brak. Na bezrybiu i rak ryba.
 • tytus_andronicus 03.05.17, 16:20
  Jak coś napiszesz to żal dupę ściska i nie wiadomo co odpisać.

  --
  stop dla prywaty

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.