Dodaj do ulubionych

Godzina 8.00 Burakowski koszmar drogowy

22.05.17, 14:04
Żal mi osób wyjeżdżającym ok godz 8,00 z Łomianek.To jest chore, korek taki że można wyć do księżyca.
Cóż skoro stadion i mityczna obwodnica która niczego nie odblokowuje są ważniejsze, ciekaw jestem jaki będzie wynik wyborów samorządowych i czy komuś ktoś dobierze się w cudzysłowiu do d.. za zaniedbania/
Edytor zaawansowany
  • 24.05.17, 08:05
    22.05 był koszmar natomiast dziś jest p########a katastrofa. Czy ktoś może zna powód dzisiejszego cyrku na Warszawskiej? Panie Dabrowski i Rusiecki czy Wy robicie COKOLWIEK aby ulawic życie mieszkańcom Łomianek dojezdzajacym do Warszawy?
  • 24.05.17, 11:39
    Coraz więcej Mieszkańców/zasiedlane bloki i osiedla/ natomiast dróg dojazdu do Warszawy nie przybywa.
    Niebawem będzie wisiał afisz ,,Dziękujemy Wam za udrożnienie trasy do Młocin-Mieszkańcy,
    Może wisieć na Warszawskiej lub na Rondzie w Burakowie.

A mieszkańców przybędzie gdy zostaną zrealizowane plany budowy kilku osiedli zamkniętych w Czosnowie, Pieńkowie i Łomnej.
    Pod panowaniem pirusa przyzwyczajajmy się że rano nie ma po co wyjeżdżać bo i tak się nie wyjedzie.
  • 24.05.17, 14:04
    Może teraz my powinniśmy "zakorkować" gminę? Według mnie pora na społeczny protest przed gminą. Nie pozwólmy na budowę tzw. obwodnicy. Ona nią nigdy nie będzie. To prezent dla deweloperów, którzy nie mają teraz dojazdu do zalewowych terenów. Ale gdy tam postawią swoje szeregowce Łomianki staną na całej długości. Co pp. burmistrzowie zrobili przez dwie kadencje dla uruchomienia budowy S-7 ???
  • 26.05.17, 15:13
    Co zrobili w sprawie usprawnienia dojazdu do Warszawy ?

Po kilku tygodniach po dorwaniu się do pełnej władzy zaproponowali swoim przedstawicielom w Radzie Miejskiej (członkowie ich komitetu wyborczego) projekt uchwały. A ci przegłosowali ją bez najmniejszego zastanowienia.
    Robią tak zresztą do dnia dzisiejszego. Są nazywani zwykłymi maszynkami do głosowania.

A jak wtedy głosował Pan Salwowski?
    Panie radny czekamy na odpowiedzi na zadane Panu na tym forum pytania.

a tutaj link do uchwały która dawała szansę na rozwiązanie korków w Łomiankach. Wiemy ze władze Warszawy rozważały przekazanie znacznych środków na zaproponowane tam rozwiązania. Bo te rozwiązania były również istotne dla mieszkańców stolicy, którzy od lat mają utrudniony wyjazd na północ w kierunku Mazur i Bałtyku.

bip.lomianki.pl/index.php?dc=11339&m=4&sc=114
  • 26.05.17, 15:20
    Sorry.
    Tutaj prawidłowy link.

bip.lomianki.pl/index.php?dc=10158&m=4&sc=114
  • 27.05.17, 14:05
    I bardzo dobrze, że wariant I został negatywnie zaopiniowany przez gminę. Gmina broni się jak może przed wybudowaniem S7 w wariancie 1. To byłoby dla nas samobójstwo.
    Podziękujcie paru fiut.m z Dąbrowy, działaczom z Równoległej oraz geszefciarzom z Kolejowej, tym którzy dali się ogłupić przez Kondratowicza i spółkę, że dotąd S7 przy Kampinosie nie drgnęła i przy obecnej władzy państwowej, będącej antywzorcem gospodarności i planowania strategicznego, nie ma na to obecnie widoków.
    Morda w kubeł SUWERENIE! Stój w korku i gryź kierownicę. Może zaczniesz myśleć przy kolejnej okazji.
  • 31.05.17, 11:16
    Ciekawe jest to co napisałeś. Niestety jest w tym wiele racji teraz zatem mamy następny wykwit pomysłów i patentów nie z tej bajki.
    Obwodnica które nazwa dla zmyłki przed każdą społeczną konsultacją jest zmieniana tak jak i godzina.

Niebawem dowiemy się o następnych konsultacjach gdzieś na słupie w KPN/jak to niejednokrotnie bywało/.

Dzięki Bogu czas naszych tytanów intelektu powoli dobiega końca.
    z hasłem ,,co by tu s...yć panowie, co jeszcze?
  • 25.05.17, 13:10
    Prawda, motocykl ratuje nam życie. Samochodem na Wolę o 7:20 jedzie się godzinę i to jest całkiem dobry czas. Domyslam się jak pieknie musi być około 8.
  • 26.05.17, 09:25
    Motocykl i rower. Ścieżek rowerowych mamy na potęgę, natomiast drogę do przelotową do Warszawy jedną, na dodatek zapchaną. W zeszłej kadencji była zdaje się jakaś uchwała Rady w sprawie Bus-pasa lub współpracy z Warszawą/ Obecna Rada, zdaje się ją cofnęła. Zatem letnią porą pozostaje motocykl, bo rower raczej nie powinien się poruszać trasą po Górce Młocińskiej.
    No CHYBA ŻE WŁADZA WYBUDUJE W ŁOMNEJ LOTNISKO DLA DRONÓW, przenoszących Mieszkanców co rano do Warszawy i z niej))))))
    Ale to daleka i realna przyszłość jak tor dla pociągów elektromagnetycznych.
  • 31.05.17, 11:40
    Dziękujmy Panu Begerowi i jego kolegom z dziekanowa leśnego, którzy rzucali urojone pomysły i zablokowali drogę, która miała być gotowa juz 5 lat temu (tak - 2012r była planowana).
    Mam nadzieję, że następnej decyzji środowiskowej oraz przetargów nie będą oprotestowywali - można na to liczyć, że tym razem pomyślą o wszystkich a nie tylko o sobie?

BusPass nie rozładuje tych korków, ale chociaż stworzy alternatywę. Fajnie jakby ktoś z urzędu się wypowiedział, czy i co robią w tej sprawie. To nie ich decyzja, ale lobbować w Warszawie można i trzeba.

Wcześniejszy plan to była duża przebudowa siódemki, która faktycznie była dyskusyjna i mogłąby opóźnić znacznie budowę S7 :(
  • 31.05.17, 12:17
    Nie bardzo wiem co podlegało dyskusji w uchwale podjętej przez Radę Miejską poprzedniej kadencji.

Czy to że proponowano tam budowę trzeciego pasa na Pułkowej na odcinku od Łomianek do Trasy Mostu Północnego, czy też np. budowę bezkolizyjnych wiaduktów na skrzyżowaniach Pułkowej z Wójcickiego i Heroldów.

To absolutnie w niczym nie przeszkadzałoby w dalszych pracach przy S-7 której nie będzie do co najmniej 2025r.

,,Fajnie jakby ktoś z urzędu się wypowiedział, czy i co robią w tej sprawie. To nie ich decyzja, ale lobbować w Warszawie można i trzeba."

Odpowiem Tobie co zrobili w tej sprawie - uchylili wspomnianą uchwałę. Jeśli to mało odsyłam do mojego postu z 26 maja.
  • 02.06.17, 11:55
    Tutaj akurat się z Tobą trochę zgadzam, chociaż uważam, że:
    - szanse byłyby minimalne, żeby z tego coś wyszło, więc lepiej się skupić na rzeczach, które mają szanse powodzenia. Przez chorą dyskusję o trasie po wale stoimy w korkach min. nast. 10 lat, wiec może lepiej się nie rozdrabniać.
    - były chyba też propozycje zmian na dalszym etapie kolejowej, które już były dyskusyjne
    - cały czas uważam, że o bus-pas warto walczyć, bo tworzy realną alternatywę dla samochodów oraz jest tani i łatwy do zrobienia

Estakady wymagałyby tyle samo czasu, co S7 pewnie - obok jest park/las, nie ma żadnych planów, uzgodnień. Nierealne w krótkim terminie.
  • 07.06.17, 08:28
    Jak powyżej- nawet się z tobą zgadzam ale sprawiedliwość i mundrość jest po naszej stronie.
    Wam na złość odmrożę sobie uszy bo wiem lepiej.
    Takie to tęgie umysły doprowadziły do tego że i owszem buduje się drogi ale takie które nie zaprowadzą do celu czyli wszystko stoi jak ptak u nastoletniego podglądacza przy zejściu się dwóch dróg w Węźle Buraków następnie na Wóycickiego by dostać porannego spazmu orgazmu na Półkowej.

Tak sobie właśnie myślałem, co by to było gdyby doszła jeszcze KD wtaczając się na Buraków. Byłyby chyba zgrzyty i szczękanie zębami w ataku porannej bezsilności.
    Ale, ale mamy ścieżki rowerowe ale tu koniec euforii nie dojadę nimi do Kiełbasianej Górki tym bardziej do Wóycickiego i dalej do stołecznego Venturillo. Metro? pozostaje w sferze marzeń, ogólnie poranna flauta i czas na poranną gazetę po wiaduktem i tak co dzień. No chyba że pija się kawę przy Warszawskiej obstawiając pozycję klakiera.
  • 08.06.17, 07:55
    Ale tylko "mundrość" :). Zgadzam się z krytyką kolegi Begera i kolegów z DZiekanowa Leśnego! Bo to przez nich stoimy w korkach.
    Ludzie nie są głupi, jak będą jechać do Wawy z czosnowa czy Dziekanowa, to pojadą od razu S7 (bo tam będzie można legalnie jechać 120 a na małej obwodnicy znacznie wolniej), ale ktoś z Chopina będzie wolał obwodnicę niż korek na wiślanej i potem na Warszawskiej.
    Trzeba się zastanowić jak zapewnić przepustowoć przy wlocie takiej trasy na S7, ale nie z niej rezygnować.
  • 08.06.17, 11:59
    Oczywiście należy wyburzyć dla markusa wieś Dziekanów, tak by była alternatywa dla Chopina.

Uczciwie powiem, pogrywasz niezdrowo markusie.
    Ja z kolei uważam że Szczytowa stoi na przekór tranzytowi i powinna być tak zmodernizowana by mogli po niej jeździć mieszkańcy Chopina.
    To samo ze szkołą w Dąbrowie toż dojazd do niej mieszkańcy z Chopina i Dolnych mają doskonały-rano szczególnie. Dlatego to było dla nich najlepsze rozwiązanie.
    Czy mam wazeliniarzu kontynuować wyliczankę?
    Skoro tak ci to leży na sercu zacznij optować za Przedszkolem, Szkołą, Może jakiś większy sklep lub utwardzenie dróg?
    Co nie leży to w twoim zakresie myślenia?
  • 09.06.17, 22:52
    Chodzi o to, że większy ruch pójdzie rolniczą albo nową drogą. Ja uważam, że rolnicza w dzisiejszym przebiegu jest gorszym rozwiązaniem. Jak nie wybudujesz nowej drogi to ludzie nie przestaną jeździć do Łomianek.
    A jak ktoś z łomnej jedzie do wawy, to wjeżdza od razu na siódemkę i ma gdzieś rolniczą.

Ty rzucasz urojony pomysł S7 obsługującej ruch lokalny. Ja uważam, że na to nie ma szans i tyle. Są dwie opcje - ruchliwa rolnicza któraj jest 4 m od okien domów, lub nowa droga w większości idąca przez pola.
  • 10.06.17, 12:40
    Podążając twoim tokiem ,,rozumowania,, , owszem masz rację że droga winna była powstać i jest potrzebna lecz nie czteropasmowa , nie i idąca przez wieś w żadnej postaci ani fragmencie.
    Po kilkudziesięciu latach nagle zaskakujecie ludzi zmianą trajektorii trasy.
    Najpierw miał iść po palach wałem Wiślanym- nie udało się!!
    Następnie maiła być poszerzona Kolejowa oraz jej drogi techniczne.
    TERAZ MYSLISZ ŻE TRAFILIŚCIE JELENI I ZAKREŚLICIE TRAJEKTORIĘ PRZEZ WIEŚ DZIEK. P+N.

Owszem masz rację droga powinna powstać w zakreślonej od lat REZERWIE jężeli nie
    to oczywiście Wałem po palach.
    No ta szerokość drogi, wazelinko- myślę że po wale nie pójdzie))))

Jeszcze jedno twoje myśli i pomysły są wielce abstrakcyjne nie ma tylko dwóch opcji, jak nie ma tylko dwóch pierwiastków.
    Opcji jest wiele, przede wszyskim trzeba rozmawiać z fachowcami GDDiK nie jako laicy rysować palcem po mapie.
    Wiesz co? weź sobie wysmaruj palucha i maż ale po swoim podwórku i swoimi zabawkami.
    Założę się z tobą o kasztany z placu P.. że droga ta nigdy nie powstanie nawet gdy Pijarek się zaweźmie.
    Ale jak spadać to z wysoka, nieprawdaż?????

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.