Dodaj do ulubionych

Przebudowa Warszawskiej - informacja lomianki.PL

09.06.17, 10:52
Na stronie lomianki.pl jest informacja o przebudowie Warszawskiej.
"Prace będą wykonywane na odcinku od ul. Wiślanej do ul. Brukowej i rozpoczną się na dniach."

www.lomianki.pl/lomianki2/index.php?dc=6226#midlleColumn
Czy urzędnicy chcą pokazać jak bardzo mają mieszkańców w nosie? Co to znaczy "na dniach"?! Jak można tak pisać wiedząc jak bardzo zła jest sytuacja z wyjazdem i wjazdem do Łomianek? Poza tym co dokładnie będzie robione, tzn. czy będzie zwężenia czy też wyłączą np. jeden pas?

"- Sukcesywnie i konsekwentnie podejmujemy działania zmierzające do rozwiązań, które zapewniają większe bezpieczeństwo i komfort kierowców, rowerzystów oraz pieszych, dlatego teraz czas na poprawę nawierzchni i pozostałych elementów pasa drogowego ul. Warszawskiej - mówi burmistrz Dąbrowski."
Panie burmistrzu czy Pan może przestać oglądać wystąpienia obecnego rządu i raz powiedzieć coś od siebie i swoim językiem?
Edytor zaawansowany
 • 2lanser 09.06.17, 11:44
  ,,Już czas wycofać się na z góry upatrzone pozycje,,.

  Oj, czas już najwyższy rozpocząć udrażnianie szczytowej następnie montaż świateł na przejściach drogowych by następnie wprowadzić dwie ścieżki rowerowe po obu jej stronach by następnie przejść do poprawy nawierzchni dla komfortu użytkowników i by poprawić jej przepustowość gdyż VW ledwo co się może rozwinąć.
 • 4kierowca_bombowca 10.06.17, 12:54
  Coś czuję że może skończyć się ta przebudowa jakimś małym protestem pod oknami na Warszawskiej.
  Rozumiem że większość będzie broniła stołków niczym Rejtan,ale rozumiem większość to przybysze z NDM i nie muszą mieszkać i przemieszczać się główną ulicą ,,w najbliższym czasie,, ))))))))))))))))
 • stary.leniwiec 11.06.17, 10:45
  Remont powinien zostać rozpoczęty dopiero po zrobieniu BUS-pasa na Pułkowej. Nasz urząd wymyślił przyśpieszenie remontu o 2 lata, co dodatkowo utrudni dojazd do W-wy. Czy ktoś się zastanowił chociażby nad młodzieżą, która na 8 musi być w szkole. Rozumiem lat 20 wstecz, też się jeździło długo. Jednak to były inne czasy, przynajmniej tak myślałam do tej pory. Nasze Łomianki w XXI wieku rozwiązania komunikacyjne mają jak poprzedniego wieku. Nie ma alternatywy dla młodego pokolenia na naukę i rozwój w naszym mieście. Jesteśmy pod wieloma względami uzależnieni od W-wy, a przez krótkowzroczność naszych włodarzy, którzy nie ruszają d...y z budynku miejskiego, mamy to co mamy. Budowę stadionu, dla garstki fanów piłki, bez dróg dojazdowych i zupełny brak rozwiązań drogowych na przyszłość. To co jest proponowane to kolejne pomyłki drogowe... i kolejna porażka będzie gotowa. Nasza gmina zamiast się rozwijać, cofa się razem z rozwojem dróg dojazdowych. Jest to pokazowy przykład rozwoju miasta lub jego zacofania w obecnych czasach. Nasi włodarze swoim myśleniem są daleko w polu i nie nadążają za potrzebami zmieniających się czasów.
 • stih 11.06.17, 22:35
  stary.leniwiec napisał(a):
  > Remont powinien zostać rozpoczęty dopiero po zrobieniu BUS-pasa na Pułkowej. Na
  > sz urząd wymyślił przyśpieszenie remontu o 2 lata, co dodatkowo utrudni dojazd
  > do W-wyi
  Daj spokój, ważne a właściwie najważniejsze jest biznesowe podejście do życia. Nasz klient, nasz pan. Chce wybudować sklep w drzewnych na szybkich papierach to trzeba mu na jeszcze szybszych wybudować drogi dojazdowe. Proste jak sznurek w kieszeni. Wszystko pozostałe jest drugorzędnym pryszczem.

 • 4kierowca_bombowca 12.06.17, 09:13
  Nie dziw się, z góry w cofaniu idzie przykład. Remont jest konieczny gdyż Warszawska musi nadążyć za nowoczesnością ścieżek rowerowych kręcących esy floresy po Łomiankach nie łączących się nigdzie ze ścieżkami i drogami prowadzącymi do W-wy. Ot taka mała klaustrofobia i zamknięcie na świat.

  NIEBAWEM WYBORY SAMORZĄDOWE I WTEDY??????
 • anonymous6 12.06.17, 09:29
  O rany, 4kierowca_bombowca poryczałem się ze śmiechu jak przeczytałem Twój wpis:-D. "..musi nadążyć za nowoczesnością ścieżek rowerowych kręcących esy floresy po Łomiankach nie łączących się nigdzie ze ścieżkami i drogami " - coś pięknego:-D:-D:-D Potrzeba mi było trochę śmiechu po kolejnym poniedziałkowym poranku i 40 minutowym dojezdzie do metra:-(
 • amator97 12.06.17, 12:50
  Sami malkontenci na tym forum, cieszmy się, że nasza reprezentacyjna ulica zostanie zmodernizowana i już nie trzeba będzie się wstydzić zapraszać znajomych na łomiankowskie progi. bardziej trzeba się skupić na dopilnowaniu jakości prac. Kilka tygodni po modernizacji Warszawskiej, jeszcze za Pszczoły, na jej dalszym odcinku, przy Działkowej (na wysokości ówczesnego banku BPH) na wyremontowanych chodnikach po deszczu tworzyły się ogromne kałuże.
 • anonymous6 12.06.17, 13:57
  "reprezentacyjna ulica " :-D:-D:-D Wystarczy zjechać w lewo lub prawo od Warszawskiej i całą rezprezentacyjność szlag trafia.
 • etaam 25.06.17, 23:06
  amator97 napisał:

  > Sami malkontenci na tym forum, cieszmy się
  Sęk w tym, że remont nawierzchni ulicy Warszawskiej zbiegnie się w czasie z remontem ul.Kolejowej. To dopiero będzie jazda, Kolejowa w remoncie, Warszawska w remoncie. W ostatniej GŁ urząd na tę okoliczność każe mieszkańcom jeździć "wahadłowo' polną drogą od jeziorka Pawłowskiego, kolo GPSZOKa i dalej do Brukowej.
 • tytus_andronicus 26.06.17, 10:39
  Cieszmy się że rok szkolny za nami, dzieci oraz część ich opiekunów zabrała się z Łomianek.
  Ciekaw jestem czy remont zakończy się przed Bitwą czy znów zerwą współpracę z wykonawcą i wtedy?
  Wtedy pozostanie jedynie mało obciążona TURKAWKA.
  A zresztą kogo obchodzi ten młyn skoro większość pracowników dojeżdża do ratusza z NDM, sporo też wyjedzie na urlop na Majorkę.
  Bogatemu wszystko można, można?

  --
  stop dla prywaty
 • 4kierowca_bombowca 10.07.17, 11:47
  No i rozpoczęto wiekopomne dzieło. Niczym w Lokomotywie Tuwima. Powoli, ospale krok za krokiem zamykane są wjazdy na Warszawską.

  Ważne by gonić królika, nie by go złapać.
  Mam nadzieję że naszą główną arterię komunikacyjną poszerzą do czterech pasów tak by można przeprowadzać coroczne zmasowane pochody ku czci? wszystko jedno kogo.

  Czteropasmówka? chyba za późno wstałem)))
  No bo co innego można zrobić z tą ulicą?
  Wiem można jeszcze umieścić cztery pary świateł-by rozlóźnić poranne napięcie wyjeżdżającym do pracy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.