Dodaj do ulubionych

Obwodnica KD-artykuł Gazeta Polska

24.08.17, 13:42
Dzisiaj w Gazecie Polskiej ukazał się ciekawy artykuł dotyczący Obwodnicy która łączy Łomną z rondem na Burakowie.
Ciekaw jestem państwa opinii na ten temat, szczególne pozycji którą obrał PR?
W skrócie dwie konsultacje społeczne i ponoć głosy radości dla obwodnicy?
ponoć gdyż jak podała gazeta nie na pewno?
Czy zaorają dwie wsie obwodnicą? Czy uda się ten trick? Pożyjemy, zobaczymy?
Jak widać mieszkańcy idą po zwycięstwo, wbrew chciejstwu naszego kochanego,najlepszego jedynego który jak mówią słuchy wszystkim chce robić dobrze.
Edytor zaawansowany
 • 2lanser 24.08.17, 18:37
  Na razie jest taki misz-masz w organizacji ruchu że bez drogówki przewiduję wolną amerykankę. No chyba że ktoś sobie chce j/n pojeździć po Łomiankach TAXI.
 • wacek.kr 24.08.17, 21:55
  Mam nadzieję ,że może jeszcze więcej w Gazecie Polskiej o tej bezmyślnie planowanej inwestycji napiszą . Może jak czytelnicy zaczną skarżyć na Gminę do prasy to coś się jeszcze ukaże.Ciekawe skąd Gmina będzie miała aż 69 milionów na tą drogę -bo jak napisał burmistrz będą środki własne gminy .Na ile tak zadłuży mieszkańców nasz kochany burmistrz i czego nie zrobi z braku pieniędzy jak tyle wyda na obwodnicę .
  Ponadto polecam artykuł z Lomianek .Warto poczytać.i
  Info www.lomianki.info/moje_lomianki.php?nr=458.
 • anonymous6 26.08.17, 00:16
  Gazeta Polska to jeden z największych szmatlawcow na rynku prasy wiec nie ma sensu nawet zagladac do tego artykułu.
 • 2lanser 26.08.17, 12:03
  Oczywiście, tylko po co zaglądasz do Gaz-Łomu? Jeżeli to dno to właśnie dokonałeś odwiertu czytając lokalny tytuł.

  Na razie chodzi o informację dotyczącą planowanej za grube pieniądze inwestycji oraz chęci ominięcia zdania lokalnej społeczności.
  Droga-trasa? dla kogo? i czyim kosztem? to powinno być najważniejsze w dyskusji, nie zaś floo gazety która to wydrukowała.

  Dlatego Gołębie przegrały w wyborach, gdyż dokonywały płytkich ocen.
 • terelek 26.08.17, 15:12
  Tu macie artykuł:
  Władze Łomianek chcą wybudować wewnętrzną obwodnicę gminy. Szeroka droga ma skierować lokalny ruch równolegle do planowanej trasy S7. Protestują mieszkańcy wsi Dziekanów Polski i Dziekanów Nowy. Ich zdaniem nowa droga de facto zniszczy obie wsie. Jezdnia będzie przebiegała tuż przed frontami domów, a ruch samochodowy przetnie miejscowości na pół. Charakter obu wsi zniknie nieodwracalnie. Władze Łomianek uważają argumenty mieszkańców za bezpodstawne.

  Kto w XXI w. planuje ruchliwą trasę przelotową w środku gęsto zabudowanych wsi? Dlaczego od 2015 r. ta droga jest planowana w tej lokalizacji, jeśli jeszcze w 2013 r. studium zagospodarowania przestrzennego przewidywało, że ominie wsie i zostanie poprowadzona przez tereny bez budynków? Czy nie jest tak, że potrzebna jest przede wszystkim nie Łomiankom, ale mieszkańcom osiedli, które mają powstać pod Czosnowem? – pytają mieszkańcy zagrożonych wsi.
 • terelek 26.08.17, 15:12
  2) Pytania nie są bezpodstawne. Studia z początku wieku oraz z początku tej dekady przewidywały jej przebieg w zupełnie innym miejscu. Wsie wzdłuż obecnie planowanej trasy są gęsto zabudowane. Domy stoją obok siebie w odległości niecałych 4 m. Wyjazdy z bram dzieli kilka, kilkanaście metrów. Nowa droga ma być szeroka, w sumie ponad 20 m, co wyklucza w tej sytuacji montaż ekranów dźwiękochłonnych. Mieszkańcy pytają, jak to się stało, że na terenie pierwotnie przeznaczonym pod budowę drogi powstały budynki na zasadach wydania warunków zabudowy? Uważają, że burmistrz celowo wprowadza ludzi w błąd i robi wszystko, by zignorować sprzeciw mieszkańców. Jako przykład podają proces konsultacji społecznych. Te trwały dwukrotnie po kilka dni. Najpierw w marcu, potem w maju. – Tyle że najpierw ludzie nie wiedzieli, że zostało zmienione studium, jest więc zmieniona ustalona od lat trasa drogi, a za drugim razem zmieniona została nazwa projektu, więc ludzie nie wiedzieli, że ten drugi etap konsultacji dotyczy właśnie tego – mówią mieszkańcy. Mimo to w konsultacjach wzięło udział ok. 100 osób, które wyraziły zdecydowany sprzeciw. Protestowała część radnych. Burmistrz uznał jednak, że konsultacje się odbyły i wszystko jest w porządku.
 • terelek 26.08.17, 15:13
  3) Potwierdzają to odpowiedzi na pytania, jakie zadaliśmy władzom Łomianek. „Inwestycja jest po dwukrotnych konsultacjach społecznych, na których przedstawiliśmy koncepcję budowy ul. Kościelna Droga. Po drobnych korektach została zaakceptowana na odcinku od ul. Wiślanej do ul. Armii Poznań przez większość mieszkańców. Inwestorem będzie gmina Łomianki. Inwestycja ma być sfinansowana ze środków własnych” – napisał do nas Piotr Rusiecki, zastępca burmistrza Łomianek. Rusiecki podkreśla, że inwestycja nie ma nic wspólnego z działaniami deweloperów pod sąsiednim Czosnowem. „W 2015 r. na wniosek grupy kilkudziesięciu mieszkańców i również po dwukrotnych konsultacjach studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Łomianki zmieniono przebieg drogi, tak aby nie było wyburzeń domów w okolicy ul. Rolniczej i Wiklinowej” – napisał Rusiecki. „Obecny przebieg drogi został zaakceptowany przez mieszkańców w 2015 r. w trakcie tworzenia studium. Przebieg jest zapisany w kilku miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego i gmina nie planuje już żadnych zmian” – pisał dalej.
 • terelek 26.08.17, 15:13
  tu można skomentować: gpcodziennie.pl/67717-obwodnica-przez-srodek-wsi.html#
 • tytus_andronicus 26.08.17, 19:48
  Oba komentarze trafiają w sedno tego co się u nas dzieje.Jak mówił klasyk ,,sądy sądami,prawo i tak jest po naszej stronie,,.
  Prawo silniejszego,mającego możliwość użycia aparatu propagandy?
  Teraz to niech nasz bohater weźmie się za udrażniane dojazdu do Warszawy, po pokazówce na nowym boisku treningowym będzie miał możliwość wykazania się możliwościami.
  No chyba że dojazd go zupełnie nie interesuje lub Warszawa to zbyt niskie progi by z nią rozmawiać o BUS-pasie lub poszerzeniu wyjazdu przez Pułkową?

  --
  stop dla prywaty
 • 2lanser 12.09.17, 18:20
  Obwodnica to zaledwie preludium do uwertury.
  Ciekaw jestem co będzie w planach które niiebawem zostaną wyłożone. Może bloki/tfu apartamentowce/ w
  Solinie Wisły???
  Robi się ciekawie a wybory za rok.
  Papirus trzymaj spodnie?
 • 2lanser 12.09.17, 18:21
  Tfu, nie w solinie lecz dolinie. Mniejsza o większość.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.