Dodaj do ulubionych

człowiek jest wart ile jego słowo-remont Warszawsk

02.09.17, 16:53
Tyle się pisze o słowie, honorze,terminach.
Czemu gdy rozpoczęto remont Warszawskiej nie brano tego pod uwagę?

Już jest wrzesień i mija termin jaki został podany jako termin zakończenia rozbabranej drogi.
Zatem rozpoczyna się rok szkolny-czy Warszawska będzie drożna?
Zadaje pytanie kierowcom-co jest warte słowo-termin?
Tyle ile osoba która je dała?
Czyli, ile?

Szerokiej drogi w nowym roku szkolnym? Szerokości w dojeździe d o Warszawy?
A jeszcze jedno, jest nadwyżka środków w Warszawskim ZTM-dano też darmowy przejazd dla wszystkich Warszawskich uczniów podstawówek i gimnazjów.
ZTM to narzucił również ajentom-żadna łaska, u nas postanowiono zrobić z tego propagandowe show. Proste nasze autobusy jeżdżą w barwach Warszawy i muszą dostosować się do norm ZTM. Tak samo jak do cen biletów na obszarze Warszawy.
Chcąc nie chcąc nie ma co chodzić z dziękczynną pielgrzymką.
Edytor zaawansowany
 • jwc3 04.09.17, 16:51
  Termin zakończenia I etapu przebudowy ulicy Warszawskiej został wyraźnie zapisany w SIWZ (12185_SIWZ_RZP.271.08.2017.pdf). Zapisano tam również termin zakończenia II etapu przebudowy. SIWZ dostępne są w archiwum Zamówień Publicznych na rok 2017. Warto zapoznać się z materiałem dostępnym na stronie BIP (ww.lomianki.pl).
  Przebudowa ulicy Warszawskiej pokazuje kolejny raz, że projekty inwestycyjne w Łomiankach są bardzo źle przygotowane. Potem przygotowuje się kuriozalne wyjaśnienia dla mieszkańców, w których wszystkiemu winnymi są inni (2017-09-01 -
  Przesunięcie terminu przebudowy Warszawskiej) - www.lomianki.pl (w domyśle opozycja totalna). Mieszkańcy Łomianek mają już dość !!! Bardzo niskich notowań naszej władzy kochanej nie poprawił nawet piątkowy koncert muzyki disco polo.
 • ari-vederci 04.09.17, 20:02
  No właśnie, jak przebiegało wydarzeni qultury ,,wysokiej,,.
  Czy muzyka ,,poważna,, ukoiła nerwy mieszkańców?
  Pozdrawiamy cię ,,Cezarze,, , czy zaplanowałeś kolejne estetyczne wydarzenie dla mieszkańców?
  Może zostało Ci jeszcze chleba i wina?
  Bo jak widać przebudowa głównej ulicy zupełnie niczym koncert wpisuje się w opis igrzysk.
  Dzisiaj była zaledwie malutka próbka tego co będzie się działo na tej ulicy co rano aż do zakończenia prac remontowych.

  Również uważam że to wstrętna opozycja majstruje przy remoncie zupełnie jak to robiła z flagą.
  Najwyższy czas ją zdelegalizować)))))))))))))))))))))))))))))
 • marwin2016 04.09.17, 20:54
  Darmowy przejazd nie jest ustalany przez ZTM tylko przez radę gminy .
 • 4kierowca_bombowca 06.09.17, 10:33
  HGW+ZTM podarowali niedawno zwolnienie z opłat za przejazd/bilety/ młodzież z podstawówek i gimnazjów.
  Jesteśmy w systemie ZTM/nawet kolor autobusów jest ten sam/. Od Graniczki obowiązuje system opłat ZTM
  Masz Kartę Miejską? zatem nawet bez wymuszonej propagandowo przez W-wę decyzji mogły dzieci od Graniczki /koniec Łomianek/ jeździć za free. Decyzja i owszem chwalebna dotyczy strefy gdzie obowiązują lokalne opłaty za przejazd. Zatem gdyby nie konieczność decyzja taka by nie zapadła, no chyba że znów odkręcono by ZTMskie Validatory i przemalowano autobusy w lokalne barwy Łomianek)))))

  Zatem Darmowy przejazd autobusami skupionymi w sieci ZTM/kolory Warszawskie/ również u ajentów dała Warszawa. Dalej w stronę Dziekanowów i Czosnowa dała Rada gdyż tyle prawdopodobnie dać mogła.
  Szanowny panie
 • marwin2016 07.09.17, 11:40

  Przypominam, że autobusy są przemalowane dla potrzeb linii 701 i to ,że nie ZTM decyduje kto ma mieć darmowe bilety tylko miasto .
 • papaduluba 07.09.17, 21:37
  Marwin zdecyduj się miasto czy rada, a to jakoś tak raz piszesz rada a za chwilę że miasto.
  I jeżeli rada to nie gminy a miejska, jasne.
  A tak patrząc z drugiej strony to rada jest maszynką do podnoszenia rąk tak jak im zleci tadek i Piotrek.
 • 4kierowca_bombowca 08.09.17, 09:22
  W momencie wejścia do strefy biletowej ZTM, to ZTM narzuca swoje warunki za które płaci w s wojej strefie biletowej.
  Czy nasze czerwone autobusy mają kasowniki-Validatory?/takie żółte?
  Mają? jeżeli tak to dopiero poza strefą ZTM miasto właściciel może ustalać jakiekolwiek opłaty. Strefa ZTM/na której to można jeździć za bilety miejskie,karty,oraz za free dla małoletnich które przyznał ZTM-Ratusz HGW.

  Zapytaj się marwin u źródeł nie trzepiesz tak trzy po trzy.

  Oczywiście nikt nie m pretensji do Rady że zgodziła się na darmowy przejazd poza strefę biletową ZTM dla dzieciaków. Ale czołobitne twierdzenie że dzięki T...... i P..... mamy darmówkę dla młodzieży jest lekkim nadużyciem.
 • terelek 16.09.17, 23:21
  marwin chyba chłopie masz problemy z kolorami, bo ja jak byk widzę Ł2 czy Łbis pomalowane na żółto-czerwono
 • jeser 01.10.17, 20:17
  4kierowca_bombowca napisał:
  > Tyle się pisze o słowie, honorze,terminach.
  > Czemu gdy rozpoczęto remont Warszawskiej nie brano tego pod uwagę?
  > Już jest wrzesień i mija termin jaki został podany jako termin zakończenia
  > rozbabranej drogi.
  > Tyle ile osoba która je dała?
  W GŁ-129 podano informacje o terminie umownym zakończenia przebudowy ul. Warszawskiej. i aneksie do jego terminu. Otóż z opisu przedmiotu zamówienia (Zał nr 4 do SIWZ z 27.03.2017r) file:///C:/Users/Jerzy/Downloads/12235_Za__cznik_nr_4_do_Siwz_zmieniony_Opis_Przedmioty_Zam_wienia.pdf
  wynika, że Etap I – Wykonanie branży sanitarnej i wszystkich warstw konstrukcji jezdni powinien być wykonany opcjonalnie wg. kryteriów oceny ofert w terminach 18.0.17; , 25.08.17; lub 31.08.17r.
  Etap II. Budowa zatok, przystanków, zjazdów, chodników, miejsc postojowych, oznakowania poziomego i pionowego powinien być zakończony 31.10.17r.
  Wymagania w stosunku do wykonawcy; - 2. Wykonawca będzie prowadził roboty zgodnie z opracowanym projektem organizacji ruchu na czas budowy (schematy w załączeniu). Wynika z tego, że projekt organizacji ruchu był już gotowy w marcu 2017 i wypisywanie o trudnościach budowlańców z powodu prac "pod ruchem" jest żadnym argumentem.
  -3- Wykonawca rozpocznie prace w terminie 2 tygodni od podpisania umowy
  Pozostałe warunki.
  -2. wszelkie zastrzeżenia wykonawcy dot. dokumentacji projektowej, terenu budowy , warunków gruntowych , kolizji w zakresie infrastruktury podziemnej , ujawnione po terminie zawarcia umowy nie mogą być podstawa do dochodzenia roszczeń od zamawiającego oraz zmiany terminu wykonania inwestycji.
  Na podstawie przytoczonych informacji czy kopii dokumentów zawieszonych na BIP w archiwum zamówień publicznych RZP.271.08.2017, można stwierdzić że już na etapie "Opisu przedmiotu zamówienia" ustalono etapy ich zakresy i terminy ukończenia prac.
  Jednocześnie Pozostałe warunki zamówienia i nie przewidują zmian terminów ukończenia inwestycji bez konsekwencji finansowych dla wykonawcy tj. kar umownych i dobrze żeby GŁ podała ich wysokość do informacji publicznej a nie rozpisywała się o przyczynach i deklaracjach wykonawcy dot. kolejnych terminów zakończenia inwestycji.


 • jwc3 02.10.17, 11:07
  jeser,
  tak się składa, że przetarg z RZP.271.08.2017 unieważniono 4.04.2017r. ponieważ nie wpłynęła żadna oferta. Po kilku dniach (12.04.2017) ogłoszono kolejny przetarg - RZP.271.17.2017. Dokumenty przetargowe nie zmieniły się, poza przesunięciem terminów realizacji etapu I i II.
  Przetarg został rozstrzygnięty 30.05.2017r.
  Firma realizująca inwestycję zaproponowała zakończenie I etapu do 15 września, za co dostała 20 pkt.
  Drugi przetarg został rozstrzygnięty pomimo tego, że firma zaproponowała cenę dużo wyższą od przeznaczonej na ten cel przez Radę Miejską. Drugi etap prac miał się zakończyć 30 listopada. Organ KMŁ, czyli GŁ, podał jednak, że z wykonawcą wynegocjowano skrócenie terminu do 10 listopada.
  To wszystko jest na BIP Łomianki, tylko dokładnie ukryte. Trzeba naprawdę natrudzić się, aby czegokolwiek się dowiedzieć. Zainteresowanym tematem polecam stronę:
  bip.lomianki.pl/index.php?sc=122&gp=14393&m=6
  Np. bardzo ciekawą lekturą mogą być odpowiedzi do SIWZ.
  Przyjemnej lektury !!!
 • 2lanser 03.10.17, 10:56
  Mnie już się nie chce tych miałkości czytać. nie chce mi się już wychodzić z domu, rzeczywistość mnie zaskakuje. Ciekaw jestem kto pierwszy zakończy remont GDDiK na Kolejowej czy u nas firma która została wyłoniona z przetargu.
  Obstawiam że bardziej miarodajnym zleceniodawcą jest GDDiK i ona zakończy jako pierwsza remontowany odcinek drogi. Uświadomię Was że GDDiK ma znacznie dłuższy odcinek do zrobienia, zaczęła wczoraj od frezowania nawierzchni Kolejowej.

  Jedno jest pewne korki,korki,korunie-szlag mnie trafia. Czy coś się zmieni po remontach? czy będzie zwiększona przepustowość na terenie Łomianek?
  hahahaha, idę na wybory specjalnie by nie dopuścić chociażby do następnej hekatomby komunikacyjnej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.