Dodaj do ulubionych

Mieszkańcy organizują się w sprawie S7

07.12.17, 09:46
www.lomianki.pl/lomianki2/index.php?dc=6675#midlleColumn
Ktoś był? Sądząc po zdjęciach średnia wieku uczestników to ok. 60 lat... czyżby młodzi nie interesowali się tematem? A to chyba najbardziej ich dotyczy, codziennie rano stoją w korku i to oni mają jeszcze całe życie w Łomiankach przed sobą. Emeryci mogą sobie pojechać do Warszawy o późniejszej porze, gdy już poranny korek się rozładuje.
Dziwi mnie postawa młodego pokolenia w Łomiankach...
Edytor zaawansowany
  • jwc3 07.12.17, 10:37
    Według propagandy sukcesu było kilkadziesiąt osób (ja na zdjęciach naliczyłem coś około 20, czyli informacja o dziwo prawdziwa !!! ). Wygląda na to, że mieszkańcy mają już dość stowarzyszenia Łomianki Razem (i jego przewodniczącej) i dlatego olali spotkanie. Tyle lat "działania" i zerowy efekt. Na spotkanie nie przybył nawet młody radny Wroniewski, który przedstawia się wszędzie jako członek tego stowarzyszenia, mogący załatwić każde fundusze.
    Młodzi mieszkańcy Łomianek są żywotnie zainteresowani problemem, tylko właśnie o tej porze odbierają dzieci ze szkół, przedszkoli, żłobków. Inni ciężko pracują w korporacjach. Im udział w spotkaniu przedwyborczym stowarzyszenia ŁR do niczego nie jest potrzebny.
    Ja zwróciłem jeszcze uwagę na smutne miny uczestników spotkania. Bardzo smutny był także wiceburmistrz Rusiecki. Czyżby nasza władza kochana wiedziała już, że prawdopodobnie będzie realizowany jednak wariant I trasy S7?
  • 4kierowca_bombowca 07.12.17, 11:05
    Zaczęła się kampania wyborcza, wstają stare duchy. Znów wiecznie młodą szefowa stowarzyszenia , widać też osoby w postaci urzędników /bo sołtys to raczej przedstawiciel władzy/.
    Ciekaw jestem kogo sołtys Henryk reprezentuje? Zdaje się że przyszedł tylko by pokazać wobec kogo jest lojalny.
    Był i wice który dawno od programu Anity Gardias nie wypowiadał się w sprawie S-7.
    Ogólnie należy zagospodarować elektorat tak by znów sprawić wrażenie że już, za moment, momencik będzie s-7.

Tylko ci źli z Dąbrowy właśnie podkopali trasę która wirtualnie powstawała w ICDS.

Jak powiedział filozof, drugi raz nie wchodzi się do tej samej wody.
    Strach się bać. Stefanowi odrosły jaja, a ....... To było najciekawsze co zapamiętałem z poprzednich wieców.
  • esscort 07.12.17, 23:43
    jwc3 napisał: > tego olali spotkanie. Tyle lat "działania" i zerowy efekt. Na spotkanie nie prz
    > ybył nawet młody radny Wroniewski, który przedstawia się wszędzie jako członek
    > tego stowarzyszenia, mogący załatwić każde fundusze.

Musiał naprawdę jakieś poważny powód. Bo nie odważyłby się ;)
    A tak poważniej: czy to, że "nawet nie przybył" radny W. ma jakieś znaczenie? Czy radny W. ma w ogóle jakieś znaczenie? Przecież to jest jakaś żalosna kukielka, która za dietę i wpis do CV że był radnym, zrobi wszystko. Więc czy on gdzięś przybywa, czy nie, to nie ma kompletnie żadnego znaczenia - poza tym że albo robi frekwencję albo jej nie robi.
  • 4kierowca_bombowca 08.12.17, 11:21
    Masz rację, nie widać niczego żadnego przedsięwzięcia na które miałby jakikolwiek wpływ. W sumie mógłby pozować do foty na otwarcie szkoły Dziekanowie Polskim. Mógłby stanąć obok niejeden01, mając podobny wpływ na sprawstwo w zakończeniu inwestycji.
    Swoją drogą przypadek rządzi rzeczywistością.
    Kiedyś ktoś biegał w poszukiwaniu pracy po urzędach i w pewnym momencie przypadkowo natrafił na osobę potrzebującą kandydata. Lepsze zajęcie niż pośredniak.
    Choć czasem okaże się że pośredniak chyba byłby najlepszym wyborem.
    Wyborem bez zobowiązań, bez innych życiowych problemów i figur...
  • defleppard1982 08.12.17, 13:32
    To prawda, że wroniewski to w Radzie Miejskiej przypadek.

Podobno nawet ojciec powiedział o nim, że był pomyłką.
  • niejeden01 13.12.17, 09:17
    do 4 kierowca _ bombowca;. niejeden 01 nie pozował do żadnej foty , bredzisz najmądrzejszy z całej wsi.Naprawdę nie zawsze masz rację, chociaż w wielu kwestiach cię popieram.
  • markusj77 11.12.17, 23:56
    Dokładnie. Pytanie jaki cel miało spotkanie i jakie potencjalne akcje chcieli uzgodnić.
    Młodzi ludzie są zajęci i nie mają czasu na niekonstruktywne spotkania i przepychanki.
    Ustalmy wreszcie jakieś jasne i realne żądania na zaraz i wtedy ustalmy plan działania. Np. niech zrobią buspass, żeby chociaż dzieci do szkół do wawy mogły dojeżdżać na 8 bez korków. I wtedy można się umówić na blokady dróg, jak w Markach, żeby to wymusić.
  • 2lanser 12.12.17, 11:00
    Z kim na blokadę? Wolne żarty. Zupełnie bezproduktywnie utracony czas. Jest to jedynie maszynka do zawracania głowy przed wyborami.
    Dla mnie zupełnie bez charyzmy i polotu. Parę osób się pokaże by mieć następne kilka lat z głowy.
    Dowód.
    Ostatnie spotkanie w sprawie s-7 było ?
    Obecnie znów i tak do wyborów. Kto płaci za wynajem sali oraz jaką stawkę?
    Jak chcecie to idźcie, ja już wolę serial w telewizji niż ciągły festiwal życzeniowy bez przełożenia na real.
  • markusj77 18.12.17, 15:28
    Marki się zorganizowały i mają drogę - właśnie otwierają. A u nas połowa Łomianek ma większą satysfakcję, że drogi nie ma, bo można o to toczyć bezsensowną walkę polityczną kosztem normalnych mieszkańców :(
  • 2lanser 19.12.17, 07:43
    Nie wiem czy pamiętasz trzy lata temu na wyborach ?
    Pod światłym przewodnictwem? etc
    Może przewodnictwo zgrzeszyło? może przywództwo nie te? A może moc sprawcza i chęci nie takie?
    W każdym bądź razie wyszło jak zawsze? czyli bez efektywnie.
    Ja tam ani na piękne usta ani na patronat ani też na hasła tej grupy, nie dam się nabrać.
    Tylko raz wchodzi się do tej samej rzeki.
    Ale skoro ktoś chce niech się nawet w niej topi co i rusz, co wybory.
    Jedno jest pewne, prędzej czy później GDDKiA zrobi obwodnicę. Natomiast owe spotkania przypominają mi zaklinanie deszczu, szkoda czasu.
    Faktem jest iż jeżeli Inwestor zrobi już obwodnicę, okrzykną ją cudem pod patronatem..., wymodlonym i wywalczonym przez organizatora spotkań patronackich. Gaz Łom nie omieszka tego nie zauważyć jako kolejny sukces.
    Czy am satysfakcję pisząc rzeczy oczywiste i zrozumiałe dla normalnego człowieka?
    Nie, gdyż jeździ się ch...wo, korki takie że.....
    Jedyna szansa na ich minimalizację to chyba kryzys z paliwami kopalnymi, zamknięcie drogi S-7 dla ruchu pojazdów powyżej 3,5 t oraz determinacja zarządcy drogi w usprawnieniu ruchu na odcinku łomiankowskim.
    Jednym słowem ? kamieni kupa na obecną chwilę.
    A pogadać i pośpiewać mogę sobie niekoniecznie w ICDS.
  • jerzes 01.01.18, 14:04
    Ta walka polityczna jest smutna w Łomiankach. Ludzie obrażają się nawzajem.
    Nie znam powiązań partyjnych w gminie, ale wiem że jest jeden cel co mnie interesuje : szybszy dojazd do Warszawy.
    Wiele osób obraża tu tą inicjatywę, a ja powiem że będę na nich glosował w wyborach - jeśli dalej będą szli w tą stronę.

Nie interesuje mnie kto kupował półdarmo działki w planowanym trakcje obwodnicy, ale fakt jest taki że sporwadzając się do gminy liczyłem że plany obwodnicy nie pójdą do kosza. Opcja dojazdu porannego w godzinę do Wawy mi nie pasuje - i będzie blokowała Łomianki w rozwoju.
  • 2lanser 01.01.18, 15:48
    Mnie w ogóle interesuje szybki dojazd. Przestałem wierzyć komuś kto zawsze podejmuje działania moment przed wyborami.Teraz będzie spektakl wyborczy ludzie wyjdźcie na ulicę piątego stycznia tak by było o tym głośno i by były widoczne loga zainteresowanych. Obejrzycie siebie przed wyborami w folderze wyborczym. To co wydrukował Pszczoła to małe miki w porównaniu z nową maszynką propagandową, malutkie wygibaski pojawiają się od jakiegoś czasu w formie zdjęć z placu budowy w G.Ł. Musi być głośniej, więcej, musi się kręcić rok wyborczy 2018 uważam za otwarty. Będzie wspaniale jak zablokuje się ulicę 5.01. Tylko jaki efekt poza propagandą to przyniesie, nam mieszkańcom ?Komu zrobimy dobrze? Czy sobie, czy chętnym na ukorzenienie się w lokalnej polityce?
    Manipulacja, mało powiedzieć? Propaganda? chyba mocno nachalna jak dla mnie.
  • markusj77 04.01.18, 21:56
    Można rozdzielić poparcie dla stowarzyszenie i układu politycznego od poparcia jakiejkolwiek inicjatywy, która może nam wszystkim pomóc. Czego mi tylko brakuje w postulatach jest buspas do Wawy jako trzeci pas na kolejowej.
    S7 nie powstanie tak czy owak wcześniej, niż za 4 lata.
    W tym czasie 3 pas na kolejowej jako buspas, pomiędzy auchan i młocinami stworzyłby alternatywę dla dzieci/młodzieży dla dojazdu do szkół/uczelni warszawskich. Dopóki się tego nie zrobi dojazd do szkoły/uczelni na 8 rano będzie zajmował 1,5h bez żadnej alternatywy, bo autobus stoi niestety w tym samym korku.
  • hiuppo 02.01.18, 16:47
    Niech będzie jakikolwiek byle by z tego zadupia można było wyjechać.
    Odkąd sięgam pamięcią, nawet za komuny, Łomianki zawsze stały w korku.

A może zmienić nazwę gminy na adekwatną?
  • 4kierowca_bombowca 05.01.18, 08:11
    To musisz pójść. Tylko uważaj by nie spotkać tam mistrza Gepetto. Bo Pinokio spotkasz tam na pewno.
    Zapewne później spytasz się po co tam byłeś> Będziesz zażenowany? nie wiem, sprawdź
  • num.ero 05.01.18, 11:21
    Wyborcza błazenada.
    Przez 8 lat nic nie zrobili, żeby udrożnić to co już jest czyli Pułkową.
    A mącą ludziom w głowach o S7.
  • tytus_andronicus 14.12.17, 11:12
    Proszę nie wymieniajcie nawet nazwy stowarzyszenia ani nazwiska szefowej. Niech zostanie to okryte Damnatio memoriae

--
    stop dla prywaty
  • terelek 08.01.18, 14:11
    markusj77 jest o tym dyskusja na FB (grupa Łomianki www.facebook.com/groups/lomianki/?ref=bookmarks). Robert Chwiałkowski z Siskom pisze na FB żebyśmy sobie znaleźli pracę na miejscu, bo Młociny nam nie pozwolą ani na bus pas, ani na wiadukty. Dlaczego Łomianki Razem i władze Łomianek działają wspólnie z burmistrzem Młocin i RC mimo że Młociny blokują udrożnienie Pułkowej?
  • 11chwilka 11.01.18, 22:21
    W sprawie buspasów napisano wiele. Tragedia jest zanik społecznej dyskusji w tych sprawach. Jest niewielu osób które nadal działają i sygnalizują w tej sprawie. A żze myślą inaczej niż burmistrz ,ich głos dociera jedynie za pomocą Łomianki info! Chcecie widzieć,to poczytajcie i posłuchajcie bo wato: www.lomianki.info/moje_lomianki.php?nr=479
    warszawa.tvp.pl/35486474/05012018
    warszawa.tvp.pl/35535376/09012018
    Zwłaszcza ten ostatni post pokazuje jak perfidnie podchodzą Łomianki Razem do swoich wyborców. Doskonale o tym widząc nie informują mieszkańców o tym, że przespały protest Bemowa w 2017 roku. Że może to przesunąć początki budowy o ładnych kilkanaście lat do tyłu. Czyli nie najpóźniej w 2023 a w 2030 a może i jeszcze później. A to rodzi konieczność walki nie tylko o obwodnicę, ale również, o choć minimalne udrożnienie nie Kolejowej lecz Pułkowej z fragmentem do Ronda przy Auchan! Cyba że ktoś ma jeszcze jakiś dobry pomysł. A pośpiech jest wskazany, bo najpóźniej w 2020 r do Łomianek najedzie od Gdańska ekspresówka S7 i dodatkowe tysiące pojazdów! Należy też zacząć blokować same Łomianki przed możliwością infiltracji przez zablokowany na Kolejowej ruch z S7! W erze GPS wszystkie drogi równoległe do Kolejowej narażone są na najazd z tej trasy. Pomyślcie co to znaczy i jakie spowoduje skutki? Możecie pewnego dnia nie wyjechać domu, tonąć w smogu produkowanym przez tysiące aut przyjezdnych!

--
    www.lomianki.info/
    www.youtube.com/watch?v=ljbEJ8t-Pyk
  • 11chwilka 11.01.18, 22:23
    W sprawie buspasów napisano wiele. Tragedia jest zanik społecznej dyskusji w tych sprawach. Jest niewielu osób które nadal działają i sygnalizują w tej sprawie. A żze myślą inaczej niż burmistrz ,ich głos dociera jedynie za pomocą Łomianki info! Chcecie widzieć,to poczytajcie i posłuchajcie bo wato: www.lomianki.info/moje_lomianki.php?nr=479
    warszawa.tvp.pl/35486474/05012018
    warszawa.tvp.pl/35535376/09012018
    Zwłaszcza ten ostatni post pokazuje jak perfidnie podchodzą Łomianki Razem do swoich wyborców. Doskonale o tym widząc nie informują mieszkańców o tym, że przespały protest Bemowa w 2017 roku. Że może to przesunąć początki budowy o ładnych kilkanaście lat do tyłu. Czyli nie najpóźniej w 2023 a w 2030 a może i jeszcze później. A to rodzi konieczność walki nie tylko o obwodnicę, ale również, o choć minimalne udrożnienie nie Kolejowej lecz Pułkowej z fragmentem do Ronda przy Auchan! Cyba że ktoś ma jeszcze jakiś dobry pomysł. A pośpiech jest wskazany, bo najpóźniej w 2020 r do Łomianek najedzie od Gdańska ekspresówka S7 i dodatkowe tysiące pojazdów! Należy też zacząć blokować same Łomianki przed możliwością infiltracji przez zablokowany na Kolejowej ruch z S7! W erze GPS wszystkie drogi równoległe do Kolejowej narażone są na najazd z tej trasy. Pomyślcie co to znaczy i jakie spowoduje skutki? Możecie pewnego dnia nie wyjechać domu, tonąć w smogu produkowanym przez tysiące aut przyjezdnych!

--
    www.lomianki.info/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.