Dodaj do ulubionych

Burmistrz zabiera dzieciom bezpłatne przejazdy

31.12.17, 00:58
Jako wielki sukces ogłoszone było zniesienie opłaty na przejazdy KMŁ dla dzieci w wieku szkolnym. Przywilej dotyczył tych dzieci, które mieszkają w gminie Łomianki lub się tutaj uczą. Cenna decyzja długo wyczekiwana przez mieszkańców.
Teraz taki przywilej jest przez władzie gminy odbierany naszym dzieciom. Dotychczas mogły podróżować wszystkimi liniami naszej komunikacji. Teraz pozostaną tylko te które poruszają się wyłączenie po gminie. Co to oznacza? Teraz dzieci będą polować na te autobusy, które będą jeżdzić 3 razy na dobę...
W świecie polityki zdumiewająca to decyzja. Kto daje i obiera... W szczególności jest to osobliwe jeśli dotyczy właśnie DZIECI.
Edytor zaawansowany
  • 4kierowca_bombowca 31.12.17, 12:37
    Nie martw się. Podobno KMŁ zakupiło od MZA piętkę używanych Jelczy, na pewno poprawi się ilość kursów po Łomiankach trzech do sześciu. Nie jest tak żle.
  • hiuppo 02.01.18, 16:42
    Dokładnie tak jest - podobno pertraktacje trwają. Nie będę kupował miesięcznego na Warszawę, gdy moje dziecko nie musi jeżdzic do np. Wilanowa. Podobno od 1 września 2017 dzieci mają darmowy dowóz do szkół.

Moje dziecko dziś do ICDS poszło piechotą - od strony Dziekanowa nie ma rano autubusu (bo wyjeżdża z pętli na Rolniczej skoro świt o 7.20 ale w kierunku Sadowej). Powrót też na piechotę - ale tu coś dziwnego. Ze strony KMŁ wynika, że autobus Ł3 omija ICDS, a małołat wsiadł pod ICDS w Ł3, a wysiadł na Armii Poznań, bo mu autobus na Sadową jechał.

Reasmujac:
    - dojazdu do szkoły rano, ani na zajęcia nie ma (Dziekanów, Kiełpin) - poza komunikacją warszawską; czyli na piechotę w zimie albo ja muszę rzucić wszystko w Warszawie i być na godzinę w Ł. żeby małolata odebrać i zawieźć
    - linia 150 ma ulgi dla dzieci z Warszawy -> czyli dzieci z Wawy są dopłacone, a nasze niedopłacone -> czyli dzieci z Wawy jeżdżą po Łomiankach, dzieci z Łomianek nie jeżdżą nawet po Łomiankach (3 kursy dziennie - kmlomianki.info/zmiany-w-komunikacji.html) - co skłania mnie do refleksji, że wyglada to jak przewóz dzieci niepełnosprawnych...

Dobra zmiana?
  • lilka2011 02.01.18, 20:53
    Jak burmistrz negocjował warunki z ZTM? Skoro dzieci z Warszamy mogą jeździć za darmo po Łomiankach, to dlaczego dzieci z Łomianek nie mogą jeździć za darmo ani po Warszawie, ani po Łomiankach autobusami ZTM??? Na zasadzie wzajemnosci powinno to byc zagwarantowane i powinien to byc absolutnie podstawowy warunek negocjacji, nawet jesli trzeba by za to doplacic ZTM.
  • 2lanser 02.01.18, 21:28
    Nie rozumiem w gazecie byl odtrabiony niebotyczny sukces ,rasia ,gozdzik przy podpisywaniu umowy.A wyyszlo jak zawsze....
  • eryart2229 02.01.18, 23:39
    Pewnie chodziło wyłączni o efekt skali. Aby wyborcy zapamiętali, że teraz jest taniej parę groszy. Dzieci? że coś się dało rodzinom w ramach wsparcia? nieważne teraz można zabrać! Jednak rodzice będą o tym pamiętać podczas wyborów - to oni stawiają X na karcie.
  • anonymous6 03.01.18, 10:26
    To 100% przykład "dobrej zmiany" robionej przez pseudo katolików. A trzeba było iść na wybory albo inaczej głosować:-( mają w dupie obywateli i nie ma znaczenia czy to dzieci czy nie:-(
  • konrado60 05.01.18, 13:07
    Zmiana jest BARDZO DOBRA, a burmistrza należy zmienić , byle nie na rusieckiego.
    Z wpisu wyczuwam jakiegoś peowca frustrata.
    Pozdrawiam
  • nasza.gmina.lomianki 06.01.18, 05:00
    peowca frustrata gnijącego
  • 4kierowca_bombowca 06.01.18, 10:05
    Masz rację Piotr chyba jest takim byłym świeżym jak chińskie jajko peowcem.

Jeżeli przeoczyłem jakiś moment jego kariery proszę mnie poprawić?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.