Dodaj do ulubionych

Co tu tak pusto?

• esscort Re: Co tu tak pusto? 02.06.05, 13:12
      a bo wszystko juz wiadomo: burmistrz - do wymiany, autostrada - pod puszczą,
      kanalizacja - za 20 lat, działki - za drogie, przedszkola - sprawdzone,
      tiramisu - dobre ale drozyzna itd.
            • esscort Re: Co tu tak pusto? 09.07.05, 00:05
              mama.restauracyjna napisała:

> Ale kazdej pewnie gminy jest irracjonalne.Gdyby papirus zostal burmistzrem-
              tez
              > bylby do niczego-bo najlepiej sobie ponarzekac w necie..

Skąd wiesz? Co chcesz od Papirusa? Znasz jego możliwości? Ja uważam, że posty
              Papirusa są bardzo potrzebne. Dobrze zna Łomianki, często ludziom pomaga,
              przekazuje duzo informacji. Rozumiem, że Ty masz dosyć narzekania i
              przygotowujesz sie do jakichś działań nie w necie lecz w realu. Napisz coś o
              tym. A tak na marginesie forum jest właśnie po to, by sobie ponarzekać,
              wymienić opinie, uwagi itp. Rozumiem, że drażni Cię, iż innym leżą na sercu
              sprawy zarządzania miastem, w którym mieszkają. Może po prostu nie czytaj tych
              postów. Papirus, nie przejmuj się.
            • papirus22 Re: Co tu tak pusto? 09.07.05, 12:25
              Moze od począku. Nie planuję zostac Burmistrzem, choc skończyłem zarządzanie,
              nie o to mi chodzi. Dojrzałośc do demorkacji to nie tylko pójście do wyborów i
              oddanie głosu, choć wielu i do tego nie dorosło, ale przede wszystkim patrzenie
              władzy na ręce, śledzenie ich błędów i analiza ich , aby mogli wyciągnąć
              wnioski na przyszłośc. W końcu pieniądze którymi zarządzają są nasze, a
              wydawanie ich w zły sposób rzutuje nie tylko na nas ale równiez na przyszłe
              pokolenia, to że nie ma w Łomiankach dróg, oświtlenia, wodociągów i
              kanalizacji, nie ma koncepcji rozwoju miasta powoduje frustrację społeczną i ma
              niekorzystny wpływ na nas i nasze zdrowie (choćby przez picie szamba i
              skracanie sobie zycia). Od kiedy Sokół obiał władzę praktycznie we wszystkich
              rankingach samorządowych spadlismy z miejsc 1, 2 na ostatnie lub przedostatnie,
              o czymś to świadczy. Jeżeli do tego władza zaczyna cenzurować
              swoje "dokonania", wyrzuca z komisji mieszkańców, łamie prawo, narusza wszelkie
              przepisy i do tego obsadza rodzinami wszysktie instytucje gminne, to należy to
              nie tylko dostrzegać, ale równiez potępiać. Cenzura w GŁ przedstawia świat inny
              od rzeczywistego, i przyzwolenie mieszkańców na takie działania osiąga apogeum,
              brak zainteresowania sprawami lokalnymi uposledza zarządzanie gminą i deprawuje
              władzę, czego jesteśmy swiadkami. Oczywiście nie masz obowiązku czytać wątków
              politycznych, tak jak nie masz obowiązku chodzić na wybory, ale za chwile to
              gmina sięgnie po Ciebie a raczej twoją kase, chocby za absurdalne opłaty
              adiancenckie, wybuduje ci obwodnicę pod domem, albo kolejke spalinową, może
              kiedys ktos sprobuje Ciebie wywłaszczyć za głoszenie innych poglądów jak to
              miało juz miejsce, a może po prostu idąc ulica dostaniesz w głowę, bo gmina nie
              wybudowała Ci oświetlenia, albo nie wysłała na patrol strazy miejskie (bo nikt
              ich nie kontroluje). Społeczeństwo Łomiankowskie pokazuje jak bardzo komunizm
              wbił w świadmość biernotę i miernotę , jak nauczył żeby stać z dala od polityki
              nie kontrolować jej, władzy nalezy się bać, a chyba powinno być inaczej. Może
              nie czujesz sie związana z łomiankami tak bardzo , nie integrujesz się,tak
              mocno, aby interesować się tym, moja rodzina mieszka w Łomiankach od kilkunastu
              pokoleń i zawsze brała aktywny udział w życiu społecznym , kulturalnym. I wcale
              nie trzeba mieszkac w Łomiankach od pokoleń, aby dobro tej małej ojczyzny
              lezało komuś na sercu, mam znajmoych którzy mieszkają tu kilka lat i równie
              mocno angazuja się w życie lokalnej społeczności, do czego równiez Ciebie tak
              do mnie niechętnej-zachęcam
              Papirus
      • krzysiom1 Re: Co tu tak pusto? 03.07.05, 22:06
        Bez względu na to co robię w dzień, rano i wieczorem jestem z psem na wale i
        łąkach w okolicach Jeziorka fabrycznego i ul. Brukowej.
        Polecam. Rano jest pięknie i pusto. Po południu już trochę gorzej ale też
        ładnie. Można posiedzieć na wale i spokojnie pokontemplować.
        • kmsanczia Re: Co tu tak pusto? 04.07.05, 12:05
          Ale ci zazdroszczę...
          Jak mi dadzą kredyt, to może też niedługo będę mieszkała na łące. :)

p.s. Krzysiom nie wiesz co planują na łąkach na wprost bloków? Bo w planach jest
          gęsta zabudowa, ale chyba nic się jeszcze nie ruszyło? Co prawda śmieci pełno,
          ale szkoda by było takich łąk.
          --
          NOWA Wirtualna Galeria Łomianek
          • papirus22 Re: Co tu tak pusto? 04.07.05, 12:12
            na łąkach za blokami będzie piękna, nowa trasa ludowa (znaczy Kościelna Droga),
            ostatnio 25m + opaski. od Brukowej , łakami, przy fabrycznym, i dalej do
            Kiełpińskiego.
            • krzysiom1 Re: Co tu tak pusto? 04.07.05, 16:56
              Nie wiem co za geniusz wpadł na pomysł tej ulicy. Może miec nawet 100m
              szerokości i tak nic nie da bo wszyscy utkną na Brukowej.
              Zamiast powalczyć z Warszawską i Kolejową, kolejna fikcja lansowana przez ekipę
              Sokoła.
              Inna sprawa to to że będzie nawiązywała do starej drogi z Łomianek do Burakowa
              która podobno tamtędy biegła. Ciekawe czy wiedzą o tych planach ludzie kupujący
              właśnie stawiane domy na mini osiedlu ciągnącym się wzdłuż bezimiennej dróżki
              pomiędzy Fabryczną a Jeziorną pod wspólnym adresem Fabryczna 1.
              Pewnie w związku z planami budowy nikt nie chce nazwać tej drogi i biedacy mają
              adresy w stylu Fabryczna 1N
              Jakoś budownictwa na tych łakach nie widzę bo oczyszczalnia czasami bardzo
              skutecznie zatruwa okolicę, więc jest potrzebna wielka determinacja aby tam
              zamieszkać. Już z podziwem patrzę na najbliższych sąsiadów oczyszczalni i
              bardzo im współczuję.
              • papirus22 Re: Co tu tak pusto? 04.07.05, 19:51
                z ostatnich informacji, wiem że rozwazny jest tam (czyli na KD)wariant
                poprowadzenia kolei,bo na Kolejowej sie nie da. Ziemia Galmaru, czyli między
                Wislaną i fabryczna ma byc przejeta przez gminę (wymiana), również dalej ziemia
                będąca na trasie tej drogi w Kiełpinie, należąca do proboszcza ma być przejęta
                przez gminę(w ramach wymiany). Chyba kombinują cos wiekszego, bo zaczyna to
                wszystko się łączyć.
                Szerokośc 39m, 4 pasy ruchu i status drogi zbiorczej, do tego droga opaskowa,
                kolei, subcentrum , hipermarket, wyburzenie całej ul. Brukowej, bo gdzie ten
                ruch cały pójdzie, wyburzenie kilkunastu domów w dziekanowie na wysokości
                sklepu spoż. przy wejściu na jez. Dziek. tylko jednego nie wiem, gdzie ta droga
                będzie szła dalej z takimi parametrami nie może sie kończyc na subcentrum, musi
                iśc dalej, a może połączy się z trasą Gdańską i to będzie ta obwodnica
                Łomianek. A wał to tylko przykrywka. Jeszcze troche i stane na Warszawskiej
                zaczne zbierać podpisy pod org. referendum.
                • krzysiom1 Re: Co tu tak pusto? 04.07.05, 21:04
                  To jakiś absurd.
                  Dlaczego nasi włodarze tak upierają się przy irracjonalnych projektach zamiast
                  wziąść się za oczywiste rozwiązania.
                  I dla kogo miałaby być kolejka w tym miejscu?
                  Dla tych kilku zajęcy i rodzinki dzików?
              • randolff Re: Co tu tak pusto? 05.07.05, 00:54
                Wiedzą, wiedzą. Sam tam mieszkam. Tyle, że w czasach gdy kupowaliśmy tam domy,
                na planach była zaznaczona jedynie jednopasmowa ulica, a cała historia
                z "obwodnicą Łomianek" wypłyneła dużo później. Póki co żadne konkretne plany
                plany nie są jeszcze zrobione, więc poczekamy zobaczymy. Sam się zresztą
                zastanawiam dla kogo ta droga miałaby być. Przecież na łąkach w stronę wału
                budownictwa się nie planuje (przynajmniej wg. obecnych planów). A jeśli chodzi
                o oczyszczalnię to, przynajmniej w mojej okolicy, nie jest uciążliwa.
                • krzysiom1 Re: Co tu tak pusto? 05.07.05, 07:40
                  Chyba nie wychodzisz na dwór.
                  Są dni, głównie wieczorami że oczyszczalnię czuć na Fabrycznej więc u Was
                  pewnie też.
                  Nie myl pomysłu obwodnicy po wale z pomysłem przedłużenia Kościelnej Drogi do
                  Brukowej-to dwie oddzielne sprawy.
                  Zabudowa mieszkaniowa łąk czy pól pomiędzy Jeziorną a Brukową też wydaje mi się
                  mało realna.
                  Oprócz oczyszczalni, potencjalnych inwestorów powinna skutecznie odstraszać
                  linia energetyczna tak na oko 400kV przcinająca te pola oraz gazociąg gdzieś
                  tak 500-600mm idący równolegle z linią energetyczną.
                  Obawiam się bardziej jakiś inwestycji przemysłowych
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka