Dodaj do ulubionych

Smród, bród i ubóstwo

17.04.05, 13:49
To niestety główne cechy charakteryzujące obecną sytuację Piechowic.
I pomyśleć, że były czasy, kiedy gmina była przykładem dla regionu i nawet Polski. Jednak te same, od wielu lat władze nie potrafiły utzrymać takiego poziomu. Nie mogą tłumaczyć się fatalnym dziedzictwem, to zasługa autokratycznego rządzenia. Jak się okazuje, metody stosowane w zarządzaniu hodowlą świń nie są uniwersalne.
Edytor zaawansowany
  • inferno_m 17.04.05, 20:42
    Recepta na to jest prosta.
    --
    "Nie cały umieram, to co we mnie niezniszczalne trwa !"

Jan Paweł II "Tryptyk Rzymski"
  • docent333 18.04.05, 16:53
    Choć nie są uniwersalne, to w Piechowicach jeszcze długo pozostaną skuteczne.
    Znasz moje zdanie o mieszkańcach. Myślę, że dzięki temu czują się bardziej
    swojsko. A Ty chciałbyś wprowadzić coś obcego ich naturze. Nie licz na duże
    poparcie.
  • inferno_m 18.04.05, 17:04
    Sonduje nastroje i sądze,że są szanse.
    --

• docent333 18.04.05, 17:40
    Kiedyś mi odpowiedziałeś kwotą, mi chodzi o podstawę prawną. Czy podczas tej
    kadencji coś się zmieniło? Jaka jest podstawa, jakie dodatki, czy uchwałą Rady
    czy decyzją Przewodniczącego? Pomysł ze świeczkami na Żymierskiego też został
    sierotą, może teraz ktoś mi odpisze?
  • omega_7 18.04.05, 19:56
    Myślę, że zbyt surowo i jednoznacznie oceniasz mieszkańców. Jednak wielu jest też takich, którzy dbają, lub usiłują dbać o to by tak nie było. Nie bez znaczenia jest też sytuacja ekonomiczna wieku mieszkańców, choć z drugiej strony na miotłę, czy grabie stać chyba każdego.
    Jednak najwięcej zależy tutaj od podejścia władz miasta. Są miasta i miasteczka, w Polsce, nie odróżniające się zbytnio od europejskich. To władza powinna uświadamiać, ale przede wszystkim dawać przykład.
    A jak jest w Piechowicach. Tu miasto daje przykład wręcz odwrotny.
    Dziurawe ulice, pokryte na życzenie władz warstwą szlaki, to europejski ewenement. Tabliczki z oznakowaniem ulic na krzywych powyginanych słupkach. Gminne place to rozpacz. Połamane parkany w centrum, też władzy nie przeszkadzają. Wazniejsze są intrygi w urzędzie i szkołach. To priorytet.
  • mgr5 19.04.05, 17:50
    O wysokim poziomie estetycznym miasta miały/i chyba mają/ świadczyć:stylizowane
    lampy,pojemniki z kwiatami,tablice
    informacyjne/panorama,firmy,osiągnięcia/,słupy ogłoszeniowe,wiaty
    autobusowe,dekoracje w okolicach świąt Bożego Narodzenia,nowy sprzęt dla dzieci
    na placach zabaw,roślinnośc na skwerach.Nowośc w skali kraju-usunięcie ławeczek
    z centrum w celu pozbycia się "szpecących krajobraz "żuli.
    Dziwi natomiast brak jakichkolwiek akcji ze strony władz mających zachęcić
    ludzi do dbałości o estetykę i ład.Jeżeli są to słabo rozreklamowane!
  • inferno_m 19.04.05, 18:07
    Tzw żeule przenoszą się na podwórka.
    --

• stankost1 19.04.05, 23:00
    Usunięcie ławek jest typowym działaniem e-kipy. Nie dbajmy o rozwój miasta,
    lecz przenieśmy spożywających na podwórka. Gdy problemu nie widać, to go nie ma.
    Moja propozycja: udostępnienie gabinetu E. do spożywania.
  • inferno_m 20.04.05, 08:57
    Biesiadowanie?
    --

• irys15 20.04.05, 09:18
    Wjazd do Piechowic od strony Jeleniej Góry w kierunku Szklarskiej Poręby:
    Na wprost baner obwieszczający 700-lecie,z lewej dzikie wysypisko śmieci,po
    prawej rozwalające się ogrodzenie klubu sportowego z wysypującymi się
    śmieciami.Niezbyt piękna wizytówka miasta!
  • omega_7 20.04.05, 09:38
    Takich wizytówek w Piechowicach jest bardzo dużo. Władze(zarówno burmistrz, jak i Rada Miasta) nie widzą tego, nie przeszkadza im to, albo nie potrafią nad tym zapanować. W obu wypadkach dyskwalifikuje ich to jako gospodarzy miasta.
  • loonapark 20.04.05, 10:21
    Odnoszę tu wrażenie, że za tym, aby było czysto powinno zależeć tylko władzom.
    Dzikie wysypiska tworzą mieszkańcy okolicznych miejscowości, a na ulicach
    oczywiście turyści. Bo przecież nie my - mieszkańcy Piechowic o kryształowych
    sercach i umysłach.
    Proponuję też zadać sobie pytanie - CZY CHOĆ RAZ ZRÓCIŁEM/-AM UWAGĘ
    PRZECHODNIOWI ŚMIECĄCEMU NA ULICY, SĄSIADOWI, KTÓREGO OTOCZENIE DOMU PRZYPOMINA
    POWOJENNE SARAJEWO, CZY CHOĆ RAZ ZAWIADOMIŁEM/-AM ODPOWIEDNIE SŁUŻBY O DZIKIM
    WYSYPISKU?
  • logo20 20.04.05, 12:38
    A co to da że się zgłosi??? Przecież nie tak dawno znaleziono w gimnazjum niedokonczoną butelke wódki u panów wf-iaków, była policja i co???I nic nie ma winnych, w urzedzie hodowca świń też za kołnierz nie wylewa a przecież 2 kroki dalej jest Policja i co? I znowu nic, po prostu w P. lansuje się trzeżwych inaczej a o ile się nie myle to jednen z radnych, przepraszam dwóch reprezentuję Policję, to chyba nie jest przypadek że sprawy alkoholowe nie maja swojego dalszego biegu..A wracając jeszcze do tematu to ludzie odpowiedzialni za porządek w mieśćie są małymi dziećmi że trzeba im wskazywać palcem gdzie jest brudno?, a może tak przypilnować te newralgiczne miejsca i wlepić parę mandatów ludzią którzy zasmiecają. Ale nie liczylbym na skuteczność bo pewnie jest na takim samym poziomie jak nowo położone chodniki (szczególnie krawężniki) w okolicach zakrętu przed mostem za którym znajduje się nasz kosciół.One po prostu się położyły - i symbolizuja doskonale że cała władza Piechowicka leży..
  • loonapark 20.04.05, 13:05
    1. Znalezienie butelki wódki (nawet niedokończonej) w miejscu pracy
    przedstępstwem nie jest. Trzeba ją tam jeszcze wypić, albo być po.
    2. Likwidacją dzikich wysypisk śmieci nie zajmuje się policja.
    3. Stojący przy takim wysypisku policjant raczej nie złapie nikogo na gorącym
    uczynku.
    4. Na skuteczność nie licz - najpierw ją wypróbuj.
  • urzednik13 20.04.05, 16:14
    I tu się kolego mylisz!Art 16.1 ustawy o wychowaniu w trzeźwości mówi o zakazie
    wnoszenia na teren zakładu pracy alkoholu!A ty chcesz mi wmówić,że ta butelka
    na zapleczu sali gimnastycznej została przyniesiona przez krasnoludki,albo
    podrzucona przez kogoś z forum? Nie gorszy cię sam fakt przechowywania
    rozpoczętej butelki wódki "pod ręką" przez nauczycieli?
  • logo20 20.04.05, 16:18
    1.Widzę adwokat się znalazł, oczywiście butelka dostała nóżek i sama sobie tam przyszła, oczywiście wcześniej była już nadpita.
    2.A czy ja napisałem że tym ma sie zajmować Policja?
    3.Oczywiście jakby ktoś stanął oznakowanym samochodem to nikogo by nie złapano ale byłyby to działania prewencyjne tak jak stanie Policji z radarem przy drodze, owszem złapie się paru piratow drogowych ale głównym zamierzeniem jest to żeby na danym odcinku drogi zachować przepisową prędkość.
    Ciekawe jak długo te krawężniki będą leżeć?
  • omega_7 20.04.05, 17:17
    Bardzo osobliwe sa poglądy loonaparka. Dla niego to nic wielkiego alkohol w szkole. Pewnie wuefiści rozgrzewali się przed zajęciami. Najważniejsze, że nikt ich nie złapał na spożycwaniu. Brawo dla loonaparka. Przysparza władzy godności i szacunku takimi poglądami. Ale jaka władza, tacy zwolennicy.
  • ommar 12.06.05, 00:38
    irys15 twój post "wizytówka"przyniósł wymierne efekty:zniknęło wysypisko z
    lewej strony,a po stronie prawej ktoś z klub sportowego zastawił dziurę w murze
    drzwiami,które ukryły wysypujące się śmieci.
    I niech ktoś powie,że forum jest niepotrzebne!
  • omega_7 20.04.05, 17:33
    Rada Miasta zatwierdziła PRL.
    W planie na str 46 czytamy:

• cel cząstkowy II – poprawa warunków życia mieszkańców Piechowic:

1. Rozwój budownictwa mieszkaniowego:
    - wyposażenie w infrastrukturę techniczną w szczególności kanalizację sanitarną jednostki strukturalnej
    Michałowice, Górzyniec, Piastów, Pakoszów, dzielnicy mieszkaniowej Osiedla Młodych oraz wzdłuż ulicy Słowackiego.
    Jednocześnie odnośnie finansowania zadania na str. 45 planu w tabeli jest zapis - środki przedakcesyjne i akcesyjne Unii Europejskiej.
    Radni już rozpoczęli i jednocześnie zakończyli realizację tego punktu, poprzez prawie jednogłośne odrzucenie możliwości finansowego wsparcia takiej inwestycji przez Unię Europejską.
    Po co więc tworzono Plan Rozw Reg, skoro już dano taki początek najbardziej realnej inwestycji? Nie ma się nawet co odnosić do takich bzdur, jak Ponadregionalne Centrum Sportu, czy czegoś podobnego w nazwie.
    Tylko pytanie - dla kogo te bajki? Czy burmistrz i radni zatrzymali się na etapie przedszkola w swojej mentalności?
  • omega_7 20.04.05, 17:48
    Choć jest szansa na Centrum Sportu. Szansą są nowe konkurencje odpowiadające wizerunkowi gminy.
    Może np: zawody żużlowe na ulicach gminnych, bieg przez mokradła z cieknących szamb, skoki przez połamane płoty i parkany (dobre warunki w centrum miasta), I wiele innych. Gwarantem poziomu imprez mogli by być pijani wuefiści z miejscowej szkoły.
  • inferno_m 20.04.05, 22:53
    Podobno takie picie alkoholu to nazywa się "na Krzysia".

--

• redooktor 20.04.05, 23:01
    Na Osiedlu Młodych nowe domy, połozone dalej od drogi mają szamba, bo nie ma
    kasy aby położyć 100 m. kanalizacji. Na grillu oddawałem mocz za rogiem aby nie
    przepełniać szamba. I jak się mają do tego plany wspaniałe?
  • inferno_m 20.04.05, 23:08
    "Podczas uroczystej akademii w dniu urodzin Hitlera dostarczono Stirlitzowi na
    salę depeszę. "Stirlitz, jesteście zwykła dupa!" - mogły odczytać zbyt ciekawe
    oczy. Ale tylko Stirlitz wiedział, że właśnie tego dnia otrzymał tytuł Bohatera
    Związku Radzieckiego."
    --

• docent333 21.04.05, 10:07
    Za połamanym płotem też można zrobić siusiu. A ławeczka koło
    przystanku "poleciała", bo przeszkadzała przy dowozie elementów na mostek.
    Później też łatwiej było spychać śnieg na "centralne" wysypisko.
  • omega_7 19.06.05, 11:16
    Pogoda sprzyja wypadom w góry. Dobrym początkiem trasy mogą być Michałowice, od pętli MZK i ul Śnieżnej. Właśnie na tej ulicy, znajdują się dwa mostki, Zwłaszcza przy jednym bije od płynącego strumienia fetor szamba.
    Podobno na koszt gminy wykonano tu rurociąg, który odprowadza ścieki od szamba z budynku obecnej radnej Iwony F. Stwierdzenie -podobno odnosi się do finansowania, rura istnieje naprawdę. Czy ktoś ma bliższe informacje?
  • inferno_m 19.06.05, 11:55
    Niedaleko POK-u (po drugiej stronie) też jest rura odprowadzająca szambo z
    "lasu", widać to wyrażnie, wystarczy przejść się Nadrzeczną i zobaczyć trawę.
  • redooktor 19.06.05, 19:11
    Ale Karonoski System Kanalizacji byl niedobry dla pana Burmistrza.
  • inferno_m 19.06.05, 21:00
    Oj bardzo niedobry. Burmistrz bronił Piotra Ryczkowskiego p.o. kierownika ZUK w
    którymś z pism wysłanych do Wojewody i tu cytuję:

"Istotny wpływ na podjętą decyzję o tymczasowym powierzeniu panu Ryczkowskiemu
    zarządu Zakładom, wywiera również okoliczność obecnego, koniecznego wdrażania
    trybu przekształcenia zakładu w spółkę prawa handlowego w celu spełnienia wymogu
    warunkującego przystąpienie(...) do programu pn. Karkonoski System Kanalizacji
    Sanitarnej, umożliwiającego pozyskanie środków unijnych na realizację tego
    zadania. Koordynatorem działań Gminy Piechowice w tym programie jest obecny
    kierownik Zakładu Usług Komunalnych, pan P.Ryczkowski."
    pismo z września 2004

Natomiast w tegorocznym artykule na temat KSK burmistrz jako jeden z podwodów
    rezygnacji z KSK jest to że trzeba by było przekształcić ZUK w spółkę prawa
    handlowego i przekazać majątek.

I co panie burmistrzu?
  • alfa6 20.06.05, 00:01
    Jak zwykle w działaniach E-kipy brak brak spójności i logiki- kierownik ma
    koordynować projekt, do którego Piechowice nie wchodzą. A może to było mydlenie
    oczu wojewodzie, po to aby usprawiedliwić decyzję o powierzeniu stanowiska panu
    Ryczkowskiemu,któremu brakuje odpowiednich kompetencji?
  • krakowiakbis 20.06.05, 00:36
    Czyżby ktoś tu KŁAMAŁ? Boję się napisać KTO.
  • omega_7 20.06.05, 07:57
    to już nie kłamstwo, to oszustwo
  • osa50 20.06.05, 08:25
    Ale prokurator by się przypuszczalnie nie zainteresował:mały stopień
    szkodliwości!
  • inferno_m 20.06.05, 10:29
    Mieszkańcy powinni się zainteresować. Musimy informować mieszkańców, którzy nie
    mają dostępu do internetu o takich sprawach. Bo to może zapobiec kontynuacji
    rządów Ekipy.
  • omega_7 15.12.05, 07:13
    Jak widać, czas biegnie, sprawa estetyki w mieście nie zmienia się.
    Jak zwykle przed wyborami zostanie uczynionych kilka ruchów, aby pokazać troskliwość władz. Już są pierwsze zapowiedzi - remont ulicy Zymierskiego, plac zanaw w Michałowicach. Władza przed wyborami jeszcze coś dorzuci.
    Generalnie wizerunek miasta na przestrzeni ostatnich lat ulega pogorszeniu.
    Widać to najbardziej, po dłuższym czasie nieobecności. Na co dzień mieszkańcy przyzwyczajają się do tego, wchodzi w nawyk przeświadczenie, że tak musi być.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka