Dodaj do ulubionych

Odpowiedzialność za słowa

14.01.06, 15:22
Dzielnicowy Piechowic, pan Zackiewicz dzwonił do mnie w sprawie dotyczącej
komentarzy na forum.
Konkretnie komentarzy pod adresem pani Gertrudy Dechnik oraz Krzysztofa Pałki.
Jeśli takie komentarze będą się pojawiać, złożą zawiadomienie do prokuratury o
ustalenie tożsamośći osób piszących na forum owe komentarze.
Następnie wytoczą tym osobom sprawę o zniesławienie.

Informuje o tym
Wojciech Leszczyk
(inferno_m)
Edytor zaawansowany
  • irys20 14.01.06, 15:30
    Ach czy to nie wspaniały Inferno_m pisał o P.Pałce?
  • urzednik13 14.01.06, 15:58
    Myślę,że krąg się zamknie,bo te zniesławiane rzekomo na forum osoby zupełnie
    nieźle się odgryzają tym,których podejrzewają o pisanie na swój temat.I może
    się zdarzyć tak,że poszkodowany będzie jednocześnie obwinionym!
  • jelonek3 14.01.06, 16:03
    Czy mógłby ktoś przytoczyć owe komentarze. Może sami "poszkodowani"?
  • adam_s3 14.01.06, 17:54
    Każdy powinien ponosić odpowiedzialność za wypowiadane słowa (również te
    zawarte w obraźliwych sms-ach - to też temat dla prokuratury).
    Mimo różnic w poglądach na pewne sprawy powinniśmy dyskutować merytorycznie z
    kulturą słowa i kulturą polityczną (której tak brak w naszym kraju). Wszyscy
    ulegamy emocjom, ale zapanujmy nad nimi. Największą naszą bolączką jest to, że
    tak ciężko jest zaproponować partnerską współpracę.
  • indom 14.01.06, 17:54
    Z tego co wiem to pan Leszczyk i pan Pałka są rodziną. Ale jak widać i tak
    króluje przysłowie, że z rodziną to najlepiej wychodzi się na zdjęciu.
  • omega_7 14.01.06, 18:19
    Ciekawe, czy ten policjant dzwonił prywatnie, czy służbowo?
  • alif5 14.01.06, 18:46
    Uderz w stół,a nożyce się odezwą.Czyżby wymienione osoby miały doprawdy coś na
    sumieniu,że próbują zastraszyć forumowiczów.Może następnym krokiem będzie próba
    zamknięcia forum bo nie działa tak jak sobie tego życzy Ekipa!!!
    Osobiście jestem postronnym obserwatorem i muszę powiedzieć,że do tej pory nie
    dopatrzyłem się w treści postów niczego za co mogliby forumowicze obawiać się
    prokuratury, w przeciwieństwie do władz naszego miasta.I może w tym jest problem
  • queenfan1 14.01.06, 22:02
    juz samo uzycie slowa "ekipa" moze bedzie przyczynkiem pozwu bo "ci" pod ktorych
    adresem jest ten zwrot mogliby uciułać sobie wątek jakoby bylo to porownanie do
    jakiejs nielegalnej organizacji etc hehe kazdy powod dobry
  • inferno_m 14.01.06, 23:10
    Indom, nieudana prowokacja.
  • roman681 14.01.06, 23:34
    A może dzielnicowi zajeliby sie swoją pracą.6.30 rano przedwczoraj w centrum
    Piechowic goście napijają wino na chodniku i zaczepiają ludzi o 50 groszy.Może
    tym dzielnicowi by się zajeli.
  • sruul 15.01.06, 13:07
    Osoby, które nie życzą sobie komentarzy na swój temat muszą się liczyć z tym, że
    są osobami publicznymi i komentarze niezawsze przyjemne ale będą.
    A co do podania piszących na forum do prokuratury, piszacy na tym forum też mogą
    podać do sądu osoby które pisały na nie.
    Do tego może sie okazać, że wiele osób pisało z pracy np. ze Szkoły, Urzędu, POK
    w godzinach pracy.
    Kij ma dwa końće.
    Jest wolność słowa.

Jeśli ktoś czuje się urażony, niech składa zawiadomiena.
    Ale niech wcześniej prześledzi jak skończyły się podobne sprawy.

Nalepszym, rozwiązaniem jest pracować w taki sposób, aby nie było powodów do
    komentarzy, tych nieprzychylnych oczywiście, bo popierające każdy lubi.
  • czubb.1 15.01.06, 14:27
    Pan policjant jednocześnie radny
    wykorzystuje swoje stanowisko do załatwiania interesów pewnej grupy ludzi z
    którą jest powiązany.Ciekawe co na to przełożeni pana dzielnicowego ,bo chyba
    trzeba zwrócić się z takim zapytaniem.Dziwnym trafem policja już w sposób
    zgodny z procedurami zajmuje się podobną sprawą,czyżby podejrzani chcieli stać
    sie ofiarami?
    Proponuję aby wszyscy pozostali,którzy czują się "zniesławiani" na forum jutro
    zgłosili sie do tego policjanta, bo widać ma za mało roboty i zaczyna zajmować
    się pierdołami.
    I proszę nie straszyć nikogo prokuratorami,bo te czasy już dawno minęły!

• inferno_m 15.01.06, 18:21
    Nadmienie tylko, że dzielnicowy wyraził zgodę na zamieszczenia postu
    streszczającego tą rozmowę.
  • adam_s3 15.01.06, 20:00
    W pełni odpowiedzialny za swoje słowa, pragnę podziękować p.Wojtkowi, p.Kasi
    oraz ks.Proboszczowi za koncert kolęd w kościele. Msze z takim zaangażowaniem
    najmłodszych piechowiczan napawają optymizmem na kolejny ciężki tydzień.
  • obok1 15.01.06, 20:23
    adam_s3 napisał:

> W pełni odpowiedzialny za swoje słowa, pragnę podziękować p.Wojtkowi, p.Kasi
    > oraz ks.Proboszczowi za koncert kolęd w kościele. Msze z takim zaangażowaniem
    > najmłodszych piechowiczan napawają optymizmem na kolejny ciężki tydzień.

Też byłem... Bardzo piękny koncert. P. Kasia podobno była dwa tygodnie na
    zwolnieniu lekarskim, więc miała czas przygotować dzieciaki...
  • roman681 15.01.06, 20:52
    akurat te dzieciaki śpiewają od 6 lat z tym żee w Piechowicach nie śpiewały 2
    lata bo nie mogły dogadać się z wiadomo kim,w tych latach śpiwały w Szklarskiej
    Porębie i tam i tu podziękowania dla Pana Wojtka bo Pani Kasia ostatnio nie ma
    dla nich czasu.
  • czubb.1 16.01.06, 10:39
    obok1 jak to jest,że o tobie pisać na forum nie wolno ,masz nawet ochronę
    policji co policja upubliczniła ,a sam wymieniasz inne osoby z imienia i TEŻ
    próbujesz je zniesławiać sugerując,że ktoś na zwolnieniach lekarskich pracuje ?.
    I skończ wreszcie z tymi ohydnymi sms-ami,bo jesteś w tym odrażający!

PS.Jeżeli policja mnie rozszyfruje i postawi mi zarzut "zniesławiania"to będzie
    dowód na to,że jesteś autorem sms-ów.Więc jestem spokojny ,pisząc te słowa!
  • policmajster1 15.01.06, 23:39
    Pan policjant-radny na wszystko ma czas, nawet zdaża mu się kiedy jest na służbie być jednocześnie w pełnym umundurowaniu na swojej komisji w urzedzie miasta.I w jednym czasie zarabia pieniążki w dwóch różnych miejscach.Ciekawe co na to przełożeni pana dzielnicowego?
  • tojahehe 16.01.06, 14:17
    a to ciekawe, gdyz ja dZwoniac jesienia wielokrotnie na komisariat w Cieplicach
    do pana dzielnicowego, ani razu go nie zastalem, a skladalem skargi na chlew na
    ulicy Cmentarnej...

zostawialem swoj nr telefonu dyzurnemu, ani razu pan dzielnicowy nie oddzwonil,
    a za kazdym razem informowalem dyzurnego ze jest to oficjalna skarga.

to moze ja zloze skarge na dzielnicowych ze nie reagowali na moje zgloszenia do
    komendata powiatowego ??????????

ciekawe, pomysle o tym , niech biora sie dzielnicowi do roboty
  • ryszardochucki 16.01.06, 18:45
    Praktycznie każda sprawa wytoczona na takich podstawach o jakich się tu pisze,
    nie dość że ośmieszyła oskarżycieli to naraziła ich jeszcze na koszty postępowania.
    Mieści się to wszystko w ramach dozwolonej krytyki osób publicznych, co prawda
    niezawsze kulturalnych.
  • mis011 17.01.06, 11:09
    Jeśli chodzi o plicję to zdaje się że wszelkie skargi to próżny trud ,
    komendant komisariatu na skargi nie reaguje a komenda miejska się takimi
    błahymi sprawami jak bałagan na drodze w Piechowicachnie zajmuje . Ale może
    warto próbować .Może to zmotywuje ich do pracy na rzecz zwykłych ludzi.
  • stankost1 17.01.06, 15:13
    Jeżeli radny-policjant nie odpowiada na interwencje i nie kontaktuje się ze
    społeczeństwem proponuję informację do Komendanta Miejskiego lub Wojewódzkiego.
    Na kandydowanie na radnego policjant musi uzyskać zgodę od przełożonego i nie
    może mu, ta funkcja przeszkadzać w pełnieniu swoich obowiązków.
  • alif5 17.01.06, 20:50
    Pan policjant jest bardo operatywny i wspaniale sobie ze wszystkim radzi,a
    najlepiej z…. no właśnie z czym,bo nie mogę sobie nic przypomnieć.Może ktoś mi
    pomoże?
  • vera00 27.01.06, 17:37
    Postraszenie prokuratorem dało chyba efekty,bo jakaś cisza zaczęła tu
    panować.Ja na wszelki wypadek drzwi nieznajomym nie otwieram i poleconych
    przesyłek nie odbieram...
  • omega_7 16.02.06, 19:31
    Czy dzielnicowy Zackiewicz, tak skory do interwencji w prywatnych sprawach, zdążył już zareagować w sprawie nielegalnego, prywatnego pomnika.
    Jeżeli był na pamiętnej sesji, jest również świadkiem, co ułatwia sprawę.
  • 999lp9 16.02.06, 19:44
    Jestem ciekaw tej reakcji hyhy może na njabliższej sesji zakuje burmistrza i
    wszystkich radnych i do aresztu???????????????Ale chyba zabraknie kajdanek.
  • bond13 16.02.06, 22:15
    A może by się tak młodzieżą zają w godzinach przedpołudniowych wtedy kiedy ten
    kwiat powinien być w szkole na zajęciach a nie na bruku piechowickim. To byłby
    z pewnością większy pożytek i dobry uczynek dla uczniów ich rodziców i
    nauczycieli. W teren panie dzielnicowy w teren.
  • alif5 17.02.06, 09:45
    Jak widać pomysłów na zajęcie pana dzielnicowego jest mnóstwo,ja dodam jeszcze
    jeden - ul.Cmentarna.Tylko czy jemu chce się cokolwiek robić?Za nic nierobienie
    też płacą.
  • omega_7 17.02.06, 19:01
    A tak swoją drogą to ciekawe jak czuje się policjant i do tego radny (dotyczy także wiceprzewodniczącego), który chce być postrzegany jako stróż prawa i porządku, a jednocześnie uczestniczy z powagą w kiczowatej, komicznej i absurdalnej szopce, reżyserowanej przez samozwańczego reżysera i scenarzystę.
  • inferno_m 17.02.06, 20:33
    Że tak to określę kolokwialnie: wejście na ambicję nic tu nie da.
    Trzeba sobie zadać pytanie: kto i gdzie pracuje, wtedy będzie wszystko jasne.
  • omega_7 17.02.06, 20:37
    Nie chodzi o wejście na ambicję, bo jej i tak w tym wypadku nie ma.
    Chodzi o obrazę munduru jako takiego.
    Jak można szanować takiego osobnika, toż to przebieraniec.
  • inferno_m 17.02.06, 20:41
    Policjanta nie można obrażać, za to człowieka owszem.
    Sądzę, że nie ma to sensu, wyborcy skrócą im męki na jesieni.
  • omega_7 17.02.06, 20:44
    Naprawdę nie wiem o co Tobie chodzi inferno w pierwszym zdaniu.
    W tym wypadku jest to nieposzanowanie munduru, bo policjant reprezentuje prawo, a nie siebie. Zwłaszcza jeśli do tego jest na sesji Rady Miasta.
  • inferno_m 17.02.06, 20:45
    W mundurze uczestniczy na sesji rady miasta?
    Jest to zabronione?
  • omega_7 17.02.06, 20:48
    Niech sobie uczestniczy nawet w golfie. Jest policjantem i tak jest kojarzony.
    Policjant ma strzec i przestrzegać prawa nie tylko w mundurze, ale i na co dzień. Po pracy również. Przecież to tak oczywiste.
  • inferno_m 17.02.06, 20:56
    To zrób coś. Działaj, wiesz co jest nie tak.
    Wiesz o złamaniu prawa i nie informujesz odpowiednich organów?
  • omega_7 18.02.06, 14:39
    Moim zamierzeniem jest uświadomienie mieszkańcom Piechowic i okolic, kto i w jaki sposób nimi rządzi. Osoby piastujące ważne stanowiska, powinna charakteryzować dbałość o poszanowanie prawa, czyli uczciwość, mądrość w podejmowaniu decyzji, wrażliwość na problemy społeczne.
    Często jest zupełnie inaczej - króluje chciwość, arogancja i głupota.
    Piechowickie władze te warunki spełniają szczególnie, czego dowodem podejmowane decyzje, stenogramy posiedzeń, czy szczególnie żenujące wypowiedzi burmistrza ( zarówno w formie, jak i w treści).
    Sprawa informowania odpowiednich organów.
    Każdy obywatel, lako jednostka ma prawo do informowania odpowiednich organów o nieprawidłowościach. Jak takie zawiadomienia traktuje chociażby prokuratura przekonał się też infernom_m. Taka osoba zostaje też wrogiem władzy, co może być uciążliwe przy okazji załatwienia jakielkolwiek sprawy w Urzędzie Miast. Taka jest prawda. Natomiast jest tu pewna rola dla organizacji, czy stowarzyszeń. Skupiając większe grono osób, możliwa jest wymiana poglądów, informacji, co stwarza właściwsze spojrzenie na dany temat. Większą wagę dla instytucji kontrolnych mają też takie zgłoszenia nieprawidłowości.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka