Dodaj do ulubionych

Paznokcie hybrydowe, robić, czy nie?

21.02.15, 19:16
Moja fryzjerka strasznie mnie namawia na paznokcie hybrydowe, wcześniej miała żelowe, a już od kilkunastu miesięcy nosi hybrydę, ale coś mówiła, że minusem jest, że niszczą płytkę, jakie macie doświadczenia?
Jak miałam tipsy parę lat temu, to zahaczyłam o zlew i wyrwałam pół paznokcia!
Czy paznokcie hybrydowe są trwałe?
www.styllowy.pl/co-to-jest-manicure-hybrydowy-czy-warto-go-zrobic/
Już się zastanawiam kilka dni, bo czy nie szkoda kasy, jak jest się kurą domową....
Edytor zaawansowany
  • 26.02.15, 22:49
    Ja miałam hybrydę na ślub. Przetrwały potem jeszcze prawie całą podróż poślubną i owszem, płytka byłą troche zniszczona ale to zapewne moja wina, bo zaczełam je sama sobie zdapywać zamiast użyć acetonu.
  • 03.03.15, 20:54
    Mi też bardzo niszczyły się paznokcie od hybrydy ale także cierpiał na tym mój portfel. Długo szukałam jakiegoś lakieru, który utrzymywałby się dość długo na moich paznokciach i bez lampy dawał ten super połysk i intensywny kolor. Obecnie przerzuciłam się na lakiery Sally Hansen z nowej serii miracle gel i jestem mega zadowolona! Bez użycia lampy, w domu osiągam taki efekt jak u kosmetyczki! Mam już trzy kolory w swojej kolekcji ale coś czuję, że będzie ich zdecydowanie więcej.
  • 17.04.15, 11:15
    Nigdy nie miałam hybrydy, ale porównując paznokcie hybrydowe koleżanek z moimi pomalowanymi lakierami Sally Hansen to faktycznie wygrywam ;) Teraz jeszcze można namalować na paznokciach fajny wzorek i pomóc fundacji DKMS: www.wzordonasladowania.pl/twoj-wzor.html
  • 23.05.15, 20:02
    Ale fajna akcja! Fajnie, że firmy kosmetyczne angażują się w takie działania :) A wracając do tematu to ja zrezygnowałam z hybryd na rzecz miracle gel i nie żałuję - więcej pieniędzy w portfelu i zdecydowanie zdrowsza i silniejsza płytka (jednak hybryda bardzo niszczy paznokcie)
  • 25.05.15, 14:58
    raz miałam hybrydę i później moje paznokcie długo dochodziły do siebie. owszem okazjonalnie może sie pokuszę o takie cudeńko ale wolę sama się babrać w zwykłych lakierach
  • 26.05.15, 23:04
    nie trać kasy , rób sama w domu - kup sobie na próbę kilka lakierów Rimmela i jechane :) ja robię lary nie odpryskują
  • 12.06.15, 17:29
    kasia-ski a jakie masz kolorki mkiracle gel? Bo zastanawiam się nad kupnem pudrowego różu ale nie wiem jak z jego kryciem?
  • 14.06.15, 19:44
    opinie sa podzielone, ja jednak wole normalne lakiery. Oczywiscie nie maja trwalosci kilkutygodniowej, ale nie wiem, czy wytrzymalabym z jednym kolorem az tak dlugo :D

--
    Fife Fantasi
    fifefantasinails.blogspot.co.uk
  • 15.06.15, 16:23
    Ja bym nie robiła. Pomalowanie paznokci to chwila, a przynajmniej można sobie kolor często zmieniać.
  • 28.06.15, 22:16
    ja sobie sama robię hybrydę, używam czasem lakierów semmilac , jednak w większości maluję na codzień lakierami które mają trwałość hybryd, np sally hansen. Jezeli zalezy Ci na trwałości i łatwym zmywaniu polecam :)
  • 29.06.15, 18:17
    Paznokcie hybrydowe są idealne na wakacje, bo wytrzymują niemal wszystko, a my cieszymy się przez cały czas ładnym kolorem ;)
  • 15.08.15, 18:58
    Jeśli są to tygodniowe wakacje to spokojnie można pomalować miracle gel i też cieszyć się pięknym wyglądem paznokci bez obawy rozdwojonej i zniszczonej płytki.
  • 16.08.15, 15:51
    Słyszałam, że można je nosić max 2 tygodnie. A żeby nie zniszczyć płytki to zdjąć je powinna też kosmetyczka. Ale czy 2 tygodnie dla paznokcia bez tlenu to jest zdrowe? Jakoś nie wierzę. Wolę malować co drugi dzień.
  • 17.08.15, 13:28
    Tylko dwa tygodnie? Moje znajome noszą nawet z miesiąc...
  • 16.11.15, 12:47
    Zobacz pod o-you.pl/jakie-paznokcie-hybrydowe-czy-zelowe/
  • 10.04.16, 12:14
    Ja zainwestowałam w zestaw startowy Semilaca i teraz sama sobie robię hybrydy w domu. Nie zauważyłam zniszczeń płytki paznokcia. Lakier trzyma się idealnie przez 3 tygodnie, dlatego na pewno już nie wrócę do klasycznych lakierów.
  • 12.04.16, 14:02
    Ja miałam robioną hybrydę kilka razy i niestety moje paznokcie się pofalowały. Więc mówiąc po sobie nie polecam.
  • 18.10.16, 12:30
    Moim zdaniem hybrydy to jedna z najbezpieczniejszych dla paznokci metod koloryzowania. Nie sa one po nich bardzo zniszczone- no chyba, ze ktoś jest nieprofesjonalny i nie potrafi dobrze zrobić:)
  • 20.10.16, 14:21
    Hybryda powinna wytrzymać min 2 tyg. Wygląda naturalnie. Nie jest zbyt droga. Niszczy jak większość takich zabiegów ale nie koniecznie po pierwszym nałożeniu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    100club.pl/artykuly/Czystek---ziolo-na-wszystko,709.html
  • 27.10.16, 11:05
    nooo jak się jest kurą domową to jak najbardziej się opłaca
    po 1. masz paznokcie na 2 tygodnie (robienie trochę zajmuje, ale malowanie co 3 dni i czekanie aż wyschnie też zajmuje sporo czasu...)
    po 2. pięknie błyszczą
    po 3. są utwardzone
    po 4. mniej podatne na uszkodzenia
    np ostatnio goliłam nogę a często sobie przytrzymuję drugą ręką :D i zahaczyłam żyletką o paznokieć (zdarzało mi się to jak nie miałam hybrydy i było po paznokciu... pozniej długo odrastał a paznokieć był wyżłobiony dosyć głęboko... :( ) a jak zdarzyło mi się na hybrydce coś takiego to tylko go zmyłam i zrobiłam od nowa a płytka paznokcia była cała i zdrowa :)
  • 13.11.16, 11:45
    Ja tam maluję i mam super paznokcie. To dla mnie sposób na idealne paznokcie na tygodnie, mam lakiery z makeAr i w sumie spokojnie na miesiąc mam spokój, tyle się trzymają.
  • 14.11.16, 20:56
    mi u nóg nie chwaląc się w wakacje hybrydy z makear miałam 5 tyg. Ale wiadomo u stóp paznokcie rosną wolniej i tez tak nie moczy się stóp jak rąk.
  • 13.11.16, 12:44
    Robić, robić :)
    Ja się zaopatrzyłam w zestaw (lampa ledowa) i robię sama w domu. Paznokcie się nie niszczą - wręcz przeciwnie - mogę je nosić dłuższe bo się nie łamią. Warunkiem jest poprawne usunięcie gelu - pod żadnym pozorem nie skubać i nie odrywać na sucho! Trzeba nasączyć wacik w acetonie, nałożyć na paznokieć i zawinać folią aluminiową (albo nalać aceton do miseczki i zanurzyć palce) - po około 15 minutach lakier sam odchodzi - trzeba tylko pomóc drewnianym patyczkiem.

--
    Bynajmniej-to-nie-przynajmniej!
  • 19.11.16, 07:07
    Hybryda długo trzyma i ma bardzo ładny połysk, nie matowieje. u mnie nie niszczy płytki paznokcia.
  • 24.11.16, 16:35
    A to jakieś profesjonalne lakiery?? Gdzie można je dostać?
  • 24.11.16, 17:30
    Wiadomo - z niczym nie można przesadzać, więc nawet przy lakierze hybrydowym dobrze jest raz na jakiś czas zrobić sobie przerwę tygodniową. Po zdjęciu hybrydy płytka paznokcia jest matowa, stąd bierze się przekonanie zniszczonych paznokci i stąd też potrzeba kolejnego manicuru:) ja ściągam frezarką, bo aceton nie służy moim paznokciom. Mam mocne, długie paznokcie i bardzo sobie chwalę lakiery hybrydowe. Nic nie odpryskuje, paznokcie mi się nie łamią, da się w nich robić wszystko. Mam tylko uczulenie na firmę semilac, ale na rynku są już lakiery hipoalergiczne:)
  • 30.11.16, 14:56
    U mnie paznokcie hybrydowe trzymają się 7-10 dni... Zależy od płytki.
  • 13.12.16, 19:16
    A może to nie tylko wina płytki, a produktów, których używasz, albo źle odtłuszczonej płytki? U mnie też różne lakiery różnie się trzymały, aż zaczęłam używać tylko tych od Semilaca, bo te sprawdzają się najlepiej. Poza tym, wybór kolorów jest wręcz nieziemski ;)
  • 16.12.16, 13:24
    Najpierw ją musisz dobrze zmatowić i odtłuścić. Ja zazwyczaj jeszcze używam primera. Ale zauważyłam, ze do tych lakierów makear nie jest potrzebny. Tak samo długo się trzymają bo ponad 3 tyg. Później zmieniam na inne bo już brzydki odrost jest
  • 23.12.16, 00:25
    ja mam już hybrydę makear glamour 4 tygodnie nawet ale to wyjątkowo bo jutro robię nowe by mieć świeże na świeta i od razu na sylwestra. Gdyby nie odrost to chyba by same nie odeszły.
  • 22.02.17, 15:00
    od czasu do czasu robie , ale nie wyobrazam sobie robic ciagle

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.