Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Gdzie zniknęło 500 000 Polaków?

IP: *.wroclaw.mm.pl 29.01.10, 09:41
    To jest problem, teraz niech wszyscy wrócą i dopiero będzie problem.
    Mamy takie bezrobocie, nasze państwo zachęca do powrotów, następnie zostawia
    samych sobie! Czyli róbcie co chcecie, a to trochę mało jeżeli chodzi o
    młodych, wykształconych ludzi!
    Edytor zaawansowany
    • Gość: gostek IP: 77.255.57.* 29.01.10, 16:07
      im dalej od Polski tym lepiej dla Polaków
      Brak pracy, brak pomocy ze str państwa, najgorsza służba zdrowia w Europie,
      najniższe zarobki, brak polityki prorodzinnej
      Za taką Polskę walczył mój dziadek?
      NIE
      na dodatek ciągle na usługach ruskich, żal ściska za gardło i litość wzbiera
      jak się pomyśli do czego to wszystko zmierza....
    • Gość: uk IP: *.croy.cable.virginmedia.com 29.01.10, 23:33
      Chlopie, co ty piszesz. Zla sluzba zdrowia? Najnizsze zarobki? Jak sie nie podoba to wyjedz. Mozesz sie lekko zdziwic. A dziadka zostaw w spokoju, bo pewnie gdyby zyl to by cie opieprzyl za defetyzm.
    • Gość: Aspa IP: 89.204.241.* 01.02.10, 16:45
      Polska służba zdrowia reklamuje się sama, jaka to wspaniała. Ale wierz mi, w porównianiu do kilku krajów na zachodzie Europy, w których dane mi było pracować, to w Polsce jest banda łapiduchów.
      Moja sąsiadka tu gdzie mieszkam (nie w Polsce), lat 91 obecnie, nieco ponad rok temu przeszła operację ususnięcia nowotworu. Wyleczono ją i dziś cieszy się dobrym zdrowiem - na święta poleciała do Londynu do swojej córki.
      Przed miesiącem w Polsce pochowaliśmy stryjka mojej żony. Zmarł na raka w wieku 63 lat. Przez 6 miesięcy oficjalnie był leczony na... kamienie żółciowe. Cierpiał strasznie. Lekarze wypisali go do domu na trzy tygodnie przed śmiercią i dopiero wtedy przyznali rodzinie, że to nowotwór. Wiedzieli od początku, my podejrzewaliśmy, ale pan doktor uznał, że pacjentowi i jego bliskim nie należy się ta informacja, bo rak był zaawansowany i terminalny. Poinformowani bliscy, nie daj Bóg, chcieliby może jakiegoś leczenia paliatywnego, operacji usunięcia guza, by zmniejszyć ból, poardy psychologa albo innych tego typu fanaberii... Jak choćby miejsce na onkologii, nie zaś na internie, które wprawdzie jest dla szpitala "tańsze", ale nie zapewnia choremu najlepszej opieki.
    • lexus_400 08.02.10, 16:37
      Na to pytanie nie ma odpowiedzi nawet skoczek Walensa :)
    • jelen_polski 08.02.10, 16:48
      Zawiedziony i rozżalony członek rodziny zmarłego ocenia służbę zdrowia. Dobre.
      Tyle że g warte.
      --
      jeleń_polski
    • lexus_400 08.02.10, 16:39
      "nasze państwo zachęca do powrotów, następnie zostawia
      samych sobie!"

To jest wlasnie ta nowe zagubione pokolenie? Państwo ich zostawia
      samych sobie ... co za farsa!
    • jelen_polski 08.02.10, 16:52
      No maże ... ale jak słyszę tekst, że Państwo nakłania do powrotu, to sobie zaraz
      kalkuję: To JA płacę za te reklamy nakłaniające do powrotu!???? :)))
      PS Mnie się naprawdę trochę "luźniej" w pracy zrobiło po tych wyjazdach
      "młodych" stąd. I pensje wzrosły...
      --
      jeleń_polski
    • Gość: Montero IP: *.dsl.bell.ca 08.02.10, 19:10
      MAm wrazenie, ze to jest finansowane raczej przez Irlandie i Anglie
      oraz UE - zbyt duza konkurencja na zmywakach!
    • Gość: Czarny IP: *.chello.pl 29.01.10, 19:19
      Pamiętam jak rząd Polski rozsiewał propagandę jakieś 2 lata temu, że w kraju
      jest lepiej, jest więcej pracy i zachęcał do powrotu młodych emigrantów licząc
      prawdopodobnie, że ci wrócą ze swoimi oszczędnościami. Prawdę mówiąc to
      bzdury. Ceny żywności w Polsce są wyższe niż w Wielkiej Brytanii a zarobki
      średnio rzecz biorąc 4 razy mniejsze o ile masz szczęście i znajdziesz pracę.
      Dodam, że będąc w Anglii tamtejsze państwo robi więcej dla emigrantów niż nasz
      rząd dla rodaków - żenada. Szczera rada - nie wracajcie do Polski bo tu lipa a
      zapowiada się, że będzie gorzej. Najsurowsze słowa krytyki dla rządzących tym
      krajem (nie mogę przeklinać ale tylko takich słów bym użył pod ich adresem).
      Nawiasem mówiąc rząd brytyjski sam nie wie ilu gości Polaków bo wciąż wielu
      pracuje na czarno a dokładne statystyki są niemożliwe więc jak mogą szacować,
      że pół miliona zniknęło skoro nie wiadomo ilu było ?
    • Gość: <<<<<<<<<< IP: *.ver.abpl.pl 29.01.10, 19:27
      wróciło 0,5 mln ludzi i bezrobocie skoczyło do góry
    • Gość: ddd IP: *.chello.pl 29.01.10, 20:12
      wszyscy siedzą u Tuska w piwnicy . weź ich już stary wypuść bo
      wyszła prawda na jaw . niech się rejestrują
    • Gość: wasz pan IP: *.chello.pl 29.01.10, 23:37
      Bando nierobów !
      Nie pyskować pisiory i przeżerać moje podatki pierdząc w kanapy !
      Do roboty !
    • Gość: krokodyl IP: *.internetunion.pl 08.02.10, 00:34
      > Bando nierobów !
      > Nie pyskować pisiory i przeżerać moje podatki pierdząc w kanapy !
      > Do roboty !

Te słowa kieruje do polityków

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka