Forum Praca Praca
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Negatywne opinie o pracodawcach.

  23.02.10, 19:14
  Czy zastanawialiście się kiedyś skąd tyle negatywnych opinii o pracodawcach?
  Zazwyczaj jest tak: ktoś zakłada wątek pod tytułem "jak się pracuje w XY, bo
  zamierzam aplikować". A pod postem dziesiątki porad "nie idź tam, to dno i
  bagno", "nie szanują ludzi", "nie płacą i oszukują", "obóz pracy".
  Czy tylko złe firmy ogłaszają nabór?
  Edytor zaawansowany
  • Gość: fff IP: *.chello.pl 23.02.10, 19:25
   Czy tylko złe firmy ogłaszają nabór?

   częsty nabór napewno . tam gdzie duża rotacja pracowników tam jest
   nieciekawie
  • fast-olo 23.02.10, 22:19
   Bo to zły pracodawca był!
  • Gość: BiL IP: *.196.146.190.threembb.co.uk 24.02.10, 11:25
   Negatywne opinie o pracodawcach są dlatego, że sobie na to zasługują.
   2 Przykłady:
   Pracodawcy nie podają w ogłoszeniu proponowanego wynagrodzenia,
   ludzie którzy mają określoną stawke poniżej ktorej nie zejdą tracą
   czas na niepotrzebne rozmowy, pracodawcy chamy.
   Firmy, które potrzebują akwizytorów nie podają, że szukają
   akwizytorów w systemie prowizyjnym, tylko w ogłoszeniach jest mowa:
   praca w marketingu, praca badanie rynku itd. ludzie których taki
   rodzaj pracy nie interesuje tracą czas na niepotrzebne rozmowy,
   pracodawcy chamy.
  • madameblanka 24.02.10, 16:07
   no z reguły jest tak że firma najpierw szuka w swoich zasobach pracownika, lub z
   polecenia. I najczęściej go znajdują u siebie. A ogłoszenie jest dla picu.

   --
   [img]http://sl.glitter-graphics.net/pub/1811/1811016z2fh8jzalh.gif[/img]
  • Gość: koma IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.02.10, 16:40
   Można być firmą zatrudniającą ludzi przez 10 lat bez zwolnień i płacić po 3 tys
   za łączenie rurki z uszczelką, a i tak na forum znajdzie się kilku, którzy czują
   się w obowiązku donieść całemu światu, że prezes jest świnia i nie słucha ludzi.
  • Gość: ktoś IP: *.satfilm.net.pl 20.10.13, 19:32
   A ty pewnie jesteś tym co płaci te trzy tysiące na rękę,nie zwolniłeś nikogo przez dziesięć lat a płacisz tyyyyyyle kasy ludziom za... jak to ująłęś? łączenie rurki z uszczelką. A my tu ludzie na tym forum tego nie doceniamy jaki to z ciebie wspaniały pracodawca i z jakim to uwielbieniem lub chociaż zrozumieniem wysłuchasz ludzi gdy przyjdą wylać swoje żale. Buahaha,ha.Do cyrku już nie muszę iść. O matko zaraz pęknie mi przepona ze śmiechu.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.07.13, 17:28
   Omijajcie firmę budowlaną Marbud Marcin Węgrzynek tel. 517 979 618.
   zatrudnia "pachołków", murzynów na budowach? Tym razem źle trafił! Nie chce płacić niech weźmie pożyczkę z Providenta, bo ludzie muszą z czegoś żyć!
  • truten.zenobi 20.10.13, 22:22
   1. dobre firmy nie muszą się ogłaszać
   2. generalnie w kraju jest kicha i niby dlaczego u jakiegoś pracodawcy miała by być oaza dobrobytu i raj na ziemi? większość po prostu nie ma kasy na rozwój.
   3. dlaczego mają szanować /dbać o pracownika jak na jego miejsce jest 100 chętnych
   4. dlaczego mają szanować /dbać o pracownika jak urzędy, kontrahenci, pracownicy, wspólnicy... jego nie szanują?

   ....

   ---
   "you're old enough to kill but not for votin'"
  • Gość: NN IP: *.dynamic.chello.pl 26.03.14, 17:14
   a może to bierze się z tego, że dany pracodawca jest naprawdę zły;
   w firmie której obecnie pracuję Szef zwymyśla pracowników używając okropnych wulgaryzmów;
   to nie jest moja pierwsza praca, ale z czymś takim się nie spotkałam; nikt w życiu mnie tak nie potraktował, to ,że jest trudna sytuacja na rynku nie może pozwalać na gardzenie człowiekiem, którego się zatrudnia; Szef czuje się bezkarny ,bo wie, że ludzie nie mają pracy i zniosą wszystko by ją mieć, ale czy tak powinno być ?
  • absolwencina 26.03.14, 17:34
   jak jest znośnie, to po prostu opinii nie ma żadnych;
  • kulkakulko 01.02.17, 13:12
   Izabela Wójcik Kraków nip:677 137 69 30 Kobieta wisi spore pieniądze m.in.za wynajem budynków oraz inne pracownikom.Zwinęła firmę i zwiała gdzieś.Oczywiście zostawiając na lodzie ludzi.Bardzo niesolidna i kombinator :(
  • dominika6666 06.08.18, 17:27
   Wspólny Sekretariat Techniczny Programu Polsko - Słowackiego Intereg w Krakowie - Centrum Projektów Europejskich
   Oferty zamieszczane na stronach programu polsko-słowackiego oraz centrum projektów europejskich dot. pracy we wspólnym sekretariacie technicznym (WST PLSK) w Krakowie wyglądają interesująco, natomiast prawda jest dużo gorsza.
   Od czasu gdy kierownikiem została tam pani DW w ciągu trzech ostatnich miesięcy z pracy odeszło lub zostało zwolnionych pięć osób, czyli ponad 1/3 czynnego składu zespołu, a kolejne odejścia są kwestią tygodni. Przyczyną wszystkich odejść jest właśnie ta pani. Wcześniej też nie było dobrze, ale sytuacja gwałtownie pogorszyła się po jej przyjściu.
   Jeśli jednak zdecydujecie się na pracę tam nie liczcie na pomoc bardziej doświadczonych osób, bo ich już nie ma albo w perspektywie kilku tygodni nie będzie, a pani kierownik poza pustymi frazesami na pewno nie pomoże wam, bo na programie nie zna się wcale, ale w razie problemów, co przy narastającej liczbie zadań i zmniejszającej się liczbie pracowników jest nieuniknione, nie będzie stawała w waszej obronie, tylko dowiecie się jak wszyscy tu pracujący, że jesteście beznadziejni, nie potraficie pracować itp. itd.
   Do tego dodajcie brak kultury, kłamstwa i naciąganie faktów używane w rozmowach dyscyplinujących z pracownikami i ich ocenach, wrzaski, promowanie donosicielstwa, bałaganiarstwo i chaos w jej działaniach potęgujące dezorganizację pracy, za które zapłacicie siedząc po godzinach, niekoniecznie mając to na papierze. Jeśli postanowicie pracować tam uważnie przeczytajcie regulamin pracy - elastyczny czas pracy należy się wam wszystkim, choć interpretacja pani kierownik jest zgoła inna, spróbujcie wyrazić swoją opinię.
   Jeśli liczyliście na pracę w standardach instytucji państwowej, takich jak: przestrzeganie kodeksu pracy, odpowiadanie na pisma, procedury przewidujące możliwość odwołania się to się niestety zawiedziecie.
   Rekomendacje: Szerokim łukiem omijać, naprawdę są lepsze miejsca do pracy niż to, chyba że ktoś ma ochotę na pracę w obozie, kołchozie, jak kto woli.
  • dominika6666 19.09.18, 09:23
   Wspólny Sekretariat Techniczny polsko słowackiego Interregu w Krakowie nie ma szczęścia do kierownictwa. Poprzedni kierownik GG wyrzucony ponad rok temu, na jego miejsce wyznaczono tymczasowo panią MB, która poza dużymi ambicjami własnymi nie wykazała się niczym więcej. Następnie wybrano panią DW, która pogrążyła tę instytucję w permanentnym chaosie. Osoba, która najwyraźniej ma jakieś problemy ze sobą, przenosi je na sposób kierowania (jeśli można to w ogóle nazwać kierowaniem), wrzaski, donosy, półprawdy, kłamstwa, naginanie i przedziwne interpretacje przepisów ogólnie obowiązujących i wewnętrznych regulaminów, przekazywanie podwładnym, że są beznadziejni, leniwi i pracują źle jest jej sposobem mobilizowania zespołu. Zespołu, który od czasu jej przybycia stracił wszystkich merytorycznych pracowników o staży dłuższym niż rok. To instytucja, która opiera się w tym momencie na stażystach i wolontariuszach, która odwołuje zaplanowane imprezy i wydarzenia. To miejsce, w którym prym wśród pracowników wiedzie Pani KR, która mając usta pełne frazesów o wolności i demokracji sama donosi na wszystkich po kolei, robiąc to przy innych pracownikach, wchodzi bez wazeliny pani kierownik prezentując jednocześnie bardzo negatywne o niej zdanie poza jej plecami oczywiście. Reszta zespołu, która jeszcze nie odeszła myśli gdzie się przenieść. Nadzór nad instytucją sprawuje Centrum Projektów Europejskich, którego kierownictwo (nie wiadomo dlaczego rozrośnięte z 1 do 3 osób) ma w głębokim poważaniu to że zespół wdrażający środki europejskie warte miliony został rozłożony w ciągu kilku miesięcy i nie tylko nie pomaga w rozwiązaniu problemów, ale z jakichś powodów (strach przed ministerstwem, kierownikiem, tchórzostwo, brak jakiejkolwiek koncepcji czy jakichkolwiek innych?) nie zrobiło i nie zamierza z tym zrobić nic, choć nawet gdyby nie zwróciło uwagi na odejście ponad połowy całego zespołu to było wprost informowane o sytuacji. Praca tam to prawdziwy horror.

  Popularne wątki

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka
  Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.