Tesco Centrum Dystrybucji Gliwice Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam.

Czy ktoś z Was otrzymał propozycję pracy do nowopowstającego centrum
    dystrybucji Tesco w Gliwicach? Co sądzicie o pracy w tej firmie?
    • Gość: kandydat IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.07.10, 20:20
      sam się zastanawiam,dostałem propozycję pracy na stanowisku
      Kierownika Zespołu za niecałe 3500 brutto, jak za prace na trzy
      zmiany, w trudnych warunkach(chłodnia) i odpowiedzialności za
      kilkadziesiąt osób to wydaje się trochę mało... z drugiej strony są
      możliwości awansu, a i sama praca wydaje się ciekawa, no właśnie czy
      aby napewno? Nigdy nie pracowałem w tekiej charakterystyce,czy ktoś
      może przybliżyćna czym to polega...

pzdr
      • Gość: kandydat IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.07.10, 20:29
        Tak wogóle to rozumie, że również dostałeś propozycje zatrudnienia i
        tak samo jak ja się nad tym zastanawiasz, w który dzień byłeś na AC?
        Może się spotkaliśmy;) Daj proszęznać jeżeli znalazłeś coś na ten
        temat. Ja na razie mam tylko to:

biznes.interia.pl/praca/praca-w-ue/news/w-gliwicach-powstanie-najwieksze-centrum-dystrybucyjne-tesco,1499594,2325?sa=1
      • Gość: gostek IP: *.adsl.inetia.pl 19.07.10, 20:40
        no napewno odpowiadasz za wszystko, co dzieje się na Twojej zmianie
        i o wszystkim informujesz "kierownika zmiany". Czytałem trochę
        opinni na gowork-u (osób pracujących w Teresinie) i powiem szczerze,
        że nie jest zbyt ciekawie. Wiem, że są to obiektywne oceny
        magazynierów, które nie zawszę muszą być zgodne z prawdą. Fakt -
        warunki płacowe nie są chyba adekwatne do proponowanego stanowiska.
        Nie chodzi tutaj o to, czy chłodnie czy nie, natomiast jak masz
        zarządzac grupą ok. 40 osób, to pewnie trochę na głowie będziesz
        miał. Poza tym zawsze będziesz wśród nich traktowany inaczej (bo
        jesteś wyżej), ale niestety, z tym trzeba się liczyć - wyższe zawsze
        z tym się wiąże. Jak nigdy nie pracowałeś na stanowisku
        kierowniczym, to jest idealna szansa na "wybicie się" - daj znać czy
        przyjujesz warunki czy raczej odmawiasz :). Pozdawiam i życzę
        powodzenia.
        • Gość: gostek IP: *.adsl.inetia.pl 19.07.10, 20:43
          • Gość: kandy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.07.10, 21:38
            Poczytałem sobie kilka opinii.Wniosek mam taki, że jest tam
            niesamowita dynamika pracy,przy tej ilości osób zawsze znajdą się
            niezadowoleni. Aktualnie pracuję na stanowisku kierowniczym tyle,że
            w zupełnie innej branży, nie ukrywam , że chciałem spróbować sił w
            czymś nowym. Rozumie,że stanowisko kierownika zespołu jest
            bezpośrednio nad magazynierami itp,ile osób jest wyżej? Co do
            akceptacji warunków to ciągle się zastanawiam, zarobki miałbym
            niewiele wyższe,tylko dojazd trochę bardziej skomplikowany. Jako
            osoba ambitna zastanawiam się czy jest to warte mojego
            zaangażowania...

a Ty jaką decyzje podejmiesz?
            • Gość: gostek IP: *.adsl.inetia.pl 19.07.10, 22:23
              Jeszcze nie podjąłem, a w sumie na ostateczną decyzję nie zostało
              zbyt dużo czasu. Jak narazie, zastanawiam się nad wszystkimi za i
              przeciw. Z tego co się doczytałem, to nad kierownikiem zespołu jest
              kierownik zmiany, a nad nim kierownik CD. Nie znam całej struktury,
              ale pewnie lista jest dłuższa. Jeżeli chodzi o Twoją ambicję - czym
              większa firma, tym możliwości rozwoju i awansów są większe. Dużym
              plusem jest to, że CD dopiero powstaje i jako jedni z nieliczy mamy
              szanse być tam pierwsi...
            • Gość: Paty IP: *.vlassenroot.be 27.04.11, 15:01
              Witam
              proszę o jakieś namiary, adres e-mail, telefon, gdzie można uzyskać informację na temat rekrutacji lub wysłać swoje CV
              z góry dziękuję w pozdrawiam
        • Gość: luk IP: *.magsoft.com.pl 04.01.13, 12:45
          jakie 40 osob maks 10
      • Gość: luk IP: *.magsoft.com.pl 04.01.13, 12:43
        3,5 brutto to malo?? to nie wiesz jak sie tam robi:P
      • Gość: gosc IP: *.dynamic.chello.pl 10.01.14, 10:14
        Witam, czy ma ktoś mailowy kontakt bezpośrednio do CD? Z góry dziękuję :)
    • Gość: ika IP: *.proxnet.pl 13.08.10, 00:22
      Witam, mam pytanie, czy mozna jeszcze składac CV do tego centrum dystrybucyjnegi? Czy już z tym za późno?
    • Gość: Tufi IP: *.c197.msk.pl 28.08.10, 10:38
      Czy ktosc został przyjety jako Inspektor kontroli jakosci?bo ja mam pracowac
      jako inspektor od 1 Grudnia.
    • Gość: duch IP: *.rudaslaska.vectranet.pl 22.11.10, 16:54
      Tak i jest oki w porownaniu do obecnego rynku pracy majom wmiare normalne wynagrodzenie
      • Gość: tomik109 IP: 46.113.105.* 05.12.10, 18:21
        Witam mi proponowali firma kendall praca miała byc od 15.11.10 potem od 29.11.10 teraz dzwonili ze od 06.12.10 niby od 2400do 2800 brutto no i najpierw wyjazd do Teresina na 3 tygodnie pytałem od ilu stawki sie zaczynaja powiedziała ze od 14 zł miałem przyjsc na nastepny dzien na szkolenie mineły 2 godz od rozmowy z firmą kendall i dzwoni znowu i mówi ze jeszcze nie maja potwierdzonych stawek i zebym nie przychodził bo nagle nie ma szkolenia i niby zebym nie chodził kilka razy do nich jak będa mieli podane stawki to zadzwonia ciekawe tylko kiedy?Amagazym w Gliwicach ponoc rozbierają z dachu bo zrobili szklany i nie mozna zgarnąc z niego śniegu.
    • Gość: Tona pomarańczy IP: *.am.osi.pl 12.12.10, 23:25
      Jedzcie posiedzicie do kwietnia w Teresinie.......... posiedzicie w hotelu i będzie super....... odechce się wam tych pieniędzy:/
      • Gość: ludek IP: *.stk.vectranet.pl 13.12.10, 12:31
        nie do kwietnia lecz do wakacji bo na ten czas jest podany wstępny termin otwarcia Gliwic, magazyn w Legionowie, który miał być zamknięty ze względu na Gliwice będzie funkcjonował dalej, jego pracownicy dostali umowy o pracę do końca czerwca
        • Gość: ktośiek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.12.10, 11:20
          Ludzie. Albo Ludziska. Wożą wam dupy wszędzie autokarami. Nie musicie się martwić o bilety o transport. Żryć wam dadzą. Diety płacą. W hotelach goszczą. Jak się wam to nie podoba to spie...ć na bezrobocie. Jesteście poprostu pazerni. Przecież nik was tu na siłe nie trzyma !
          No ku... zstanówcie się przez chwilę. Przecież im też to nie na ręke że magazyn źle zbudowali. A tak to tylko napie...cie wszyscy na wszystkich i jest h...owa atmosfera i wszyscy chodzą wkó...eni
          • Gość: ludek IP: *.stk.vectranet.pl 14.12.10, 12:29
            większość ludzi nie szukała okazji aby do pracy wożono ich dupy 300 km od miejsca zamieszkania, goszczono w niskiej jakości hotelach, serwowano zlewki do jedzenia i dawano diety, których spore grono jeszcze nie dostała, a powinna po każdym przepracowanym tygodniu, jeśli komuś pasuje takowy tryb życia to niech sobie jeździ, jego sprawa, dziwisz się atmosferze bo ja nie, szkoda mi wszystkich niezadowolonych i Ciebie jako tego, któremu taki tryb pracy odpowiada, ale wszystkiemu winne jest Tesco, które zwodzi ludzi, dlatego dobrze, że w końcu ktoś kompetentny pojawi sie i przedstawi sytuacje
    • Gość: Magazynier IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.12.10, 16:11
      Teresin, 20 grudzień 2010

Więc tak:
      Mieszka się w różnych hotelach:
      - Kuźnia [generalnie sama administracja i kierownicy], Ckk, (Teresin) 10 min do pracy
      - Akademicki, Jankas (Łowicz) 45 min do pracy
      - I inne (Błonie) 30 min do pracy

Ogólnie warunki są dobre, czasami trafi się pokój z grzybem na ścianie albo z brakiem ciepłej wody. Ale to są sporadyczne przypadki.
      Organizacja dojazdu do pracy pozostawia wiele do życzenia, chaos jak ch....

Robota nie jest zła, nie ma co narzekać, są dni że jest dużo roboty i sa takie kiedy roboty jest mało, teraz święta więc wiadomo że trzeba więcej zapie...ć. Ludzie którzy narzekają, należą do tej grupy społeczeństwa która chciałaby dostawać pieniądze za leżenie w domu przed tv i piwku. (sporo takiej patologi już wypie...li po kontroli na alkomacie w czasie pracy).

Dobrym gestem były bony na święta (pare stówek) oraz paczki (biorac pod uwagę to ,że niektórzy pracują tutaj dopiero miesiąc).

Głównym minusem są dojazdy i ten cały pobyt, gdyż np. koliduje to ze studiami i człowiek się nie widzi z rodziną. Ale jak otworzą w końcu CDT w Gliwicach, to wszystko się unormuje i nabierze normalnego trybu.

:)
      • Gość: ten IP: *.stk.vectranet.pl 20.12.10, 18:41
        bony i paczki to nie dobry gest lecz celowa zagrywka, aby ludzie nie zwalniali się
        kilka dni temu planowali bony dla Gliwic dopiero w styczniu, aby nie objęły potencjalnych osób, które z końcem roku zwolnią się, podobnie ma się rzecz co do paczek, które nie były wstępnie planowane dla Gliwic, taktyka marketingowa
        • Gość: stryjek IP: *.techmedia.com.pl 23.12.10, 12:23
          Praca spoko tylko te wyjazdy męczące i zupełny brak organizacji, zgadzam się, że miłym gestem były paczki i bony bo przecież nie musieli dawać. Natomiast niestety większość przacowników niezależnie czy to kierownictwo, magazynierzy czy administracja używają przekleństw zamiast przecinków albo nawet częściej.
          • Gość: ten IP: *.stk.vectranet.pl 23.12.10, 18:24
            z jakiego powodu używają przekleństw?
            • Gość: bezrobotny IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.12.10, 19:39
              A to w G-cach ju z otwarli?
              Próbowałem ubiegać sie o tą pracę za pośrednictwem Kendala, mieli dac znać kiedy będzie rekrutacja, ale bez odzewu. Czy jeszcze ktos prowadzi nabór?
              • Gość: heniek IP: *.stk.vectranet.pl 28.12.10, 10:45
                Magazyn w Gliwicach jeszcze nie jest otwarty i nie wiadomo kiedy to nastąpi więc pewnie dlatego nie odzywają się do Ciebie z agencji bo wstrzymali nabór
                • Gość: redal IP: *.stk.vectranet.pl 29.12.10, 16:15
                  uważajcie na centrum dystrybucji Kaufland w Kleszczowie
                  • Gość: bezrobotny IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 02.01.11, 19:45
                    A to dlaczego praca chyba podobna?
                    • Gość: red IP: *.stk.vectranet.pl 03.01.11, 13:24
                      owszem podobna, ale warunki i traktowanie pracownika makabryczne, od września maja problem z rekrutacją ok. 100 osób, podobno mają ok. 25 osób bo wielu uciekło, skoro na początku listopada mówili, ze mają komplet pracowników, a do teraz szukają nadal i z tego kompletu nawet połowa nie została to chyba coś znaczy...
                      • Gość: bezrobotny IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 03.01.11, 21:07
                        pewnie za polskie pieniadze chca niemieckiej precyzji pracy;)
                        • Gość: prac kaufl Kleszcz IP: 46.113.221.* 04.01.11, 16:39
                          Witam obecnie racuje od początku grudnia w kauflandzie owszem przez 3 tyg delegacja do piotrkowa holel 3 gwiazdki sniadania szwedzki stół obiad w pracy 23 zł diety do kolacji dojazd we własnym zakresie z hotelu do pracy kierownictwo ok naprawde fakt w grafiku po 8 godz ale praca po 12 godz oczywiscie nadg płatne wporzo a ludzie nie chcą pracowac w kauflandzie bo bo jezdzi tylko jeden autobus do tej dziury z centrum Gliwic
                          • Gość: red IP: *.stk.vectranet.pl 04.01.11, 18:20
                            wątpie, aby wyłącznie czynnik związany z dojazdem był powodem niechęci potencjalnych pracowników, sporo osób dysponuje autami lub można w kilka osób zabrać się do auta, więc to na pewno nie jedyny powód, zwłaszcza dla ludzi z Gliwic
                            do Tesco na Bojkowskiej też jest trudny i czasochłonny dojazd, a jakoś mają blisko 500 pracowników
                            • Gość: bezrobotny IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 04.01.11, 20:57
                              500 ludzi?, przecież jeszcze nie otwarli... podobno
                            • Gość: prac kaufl gliwice IP: 46.112.15.* 09.01.11, 19:24
                              W kaufl Gliwice są zatrudnione osoby nie tylko z Gliwic wiele ludzi dojezdza z Rudy śl,Kędzierzyna czy strzelec op ci co są obecnie zatrudnieni sie nie zwalniaja jest jeden autobus który przyjezdza przed kazdą zmianą i odjezdza do 30 minut po zmianie naprawde dojazd autobusem ludzi spoza Gliwic jest ciezki dlatego ci co mieli odejsc to odeszli a reszta pewnie zostanie tak mysle.
                              • Gość: pik IP: *.stk.vectranet.pl 10.01.11, 17:34
                                dojazd trudny i kosztowny - brak dopłat ze strony pracodawcy
                                2000 zł brutto z opcją wózków widłowych to niezbyt zachęcająca i konkurencyjna stawka
                                1500 zł brutto w ramach premii to pewnie zasada: jak najbardziej okroić pracownika
                                norma - bardzo wygórowana, trudna do osiągnięcia
                                umowa - pierwsza tylko na 3 miesiące bez gwaracji przedłużenia
                      • Gość: Łoś IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 23.07.11, 22:14
                        Potwierdzam.
                        Istny obóz.
                        Urazy kręgosłupa to specjalność firmy.
                        Kompletny brak organizacji, kilkuletni sprzęt sprowadzony z magazynu w Piotrkowie, wszystko sypie się co chwilę, sam złom.
                        Stawki to 1700 netto, plus premia w wysokości zazwyczaj ok. 200 zł (podobno 1500 brutto).
                        Jeżeli nie wyrabiasz normy lub niewiele ją przekraczasz, Pan kierownik w ordynarny sposób upomni Cię, że za mało z siebie dajesz.
                        Co dalej, każdy się domyśla...
                        Nic sobie nie zaplanujesz, bo firma uważa , że jesteś jej własnością.
                        Masz przychodzić do pracy w wolnym czasie, kiedy tylko kierownictwo uzna to za stosowne.
                        Okradanie ludzi z nadgodzin to norma.
                        Potem każą pisać oświadczenia, że prosi się o wydanie nadgodzin w naturze.
                        Ponad połowa ludzi już się zwolniła.
                        Tych, którzy upominali się o swoje, zwolnili sami.
                        Zostali Ukraińcy i firmy zewnętrzne, których ludzie też nie chcą tu pracować.
                        Słowem, dno, wyzysk, mobbing i poniżenie...
        • Gość: prawda IP: *.ip.netia.com.pl 10.05.11, 18:33
          Głowa boli od tego jakie głupoty niektórzy tu wypisują. Gdybyś poświęcił więcej czasu na zaznajomienie się z benefitami tesco to byś doskonale wiedział, ze każdego roku wszyscy pracownicy bez wzgledu na to czy pracuja w sklepie, biurze czy dystrybucji dostaja paczki i bony! Oczywiscie mogles dostać gó...no bo jak kolega trafnie zauwazyl nie uplynal rok od zatrudnienia wiec tylko i wylacznie dobry gest firmy i równe traktowanie wszystkich pracowników
    • Piszę pracę magisterską nt. wizerunku i osobowości Tesco. Będę wdzięczna, jeżeli wyrazisz swoje zdanie w ankiecie - jest anonimowa, zaskakująca, a jej wypełnienie zajmuje tylko kilka minut. Z góry dziękuję! (i przepraszam za OT)

moje-ankiety.pl/respond-4744/sec-oAKt8T8V.html
      • Gość: Noe IP: *.krakow.pl 26.01.11, 20:41
        Witam,
        może mi ktoś podpowiedzieć jakieś namiary na to centrum dystrybucyjne? Szukam jakiegoś adresu, gdzie mogę wysłać CV, ale nigdzie nie umiem znaleźć. Codziennie przeglądam ogłoszenia od jakichś 9-ciu miesięcy i nigdzie nie widziałem ogłoszeń rekrutacyjnych do Tesco.
        • Gość: sibi IP: *.internet.piotrkow.pl 02.02.11, 16:21
          gliwice ul. bojkowska 19
          • Gość: Noe IP: *.krakow.pl 03.02.11, 17:01
            dzięki za odpowiedź. Wiem, że to na Bojkowskiej, ale myślałem, że macie jakieś namiary mailowe.
            • Witam, ja w CDT składałem wczoraj CV. Nie mam nadziei na przyjęcie bo ledwo zrobiłem kurs. Adres to Bojkowska 59 a nie 19 :P a co do Kauflandu to pracowałem tam na ochronie i z tego co wiem to tak strasznie tam nie jest, atmosfera zajebiaszcza, ochrona niczego sobie, tylko kierownik ochrony do dupy, czepia się wszystkiego i wszystkich. O płacach w Kauflandzie słyszałem dużo rozbieżnych informacji, jedni mówili 1800 netto inni 2000 brutto, bonów na święta nie było tylko jakieś daremne paczki, najgorsza jest zmiana do 4 rano bo najwcześniejszy autobus dopiero po 6... Najgorsze jest to szkolenie w Piotrkowie ale da się przeżyć... Pozdrawiam i miejmy nadzieję do zobaczenia w pracy :)

P.S. To co z tym otwarciem?
              • Gość: sibi IP: *.internet.piotrkow.pl 04.02.11, 19:17
                nie ma juz szkolen w piotrkowie... i daja 2000 brutto i 500zl premii
              • Gość: B IP: *.183.stk.vectranet.pl 07.02.11, 14:25
                podania przyjmował jakiś Pan z ochrony? Złożyłem, ale jakoś nie mam pewności, czy on to podanie dalej przekaże.
                Co wy na to?
                • Gość: heniek IP: *.stk.vectranet.pl 07.02.11, 17:55
                  możesz być spokojny bo cv zostawia się na recepcji, a potem trafiają na górę do działu personalnego
                  • Gość: zainteresowany IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.02.11, 19:09
                    wiadomu już coś konkretnego o otwarciu/
                    • Gość: heniek IP: *.stk.vectranet.pl 08.02.11, 16:45
                      nic nie wiadomo prócz tego, że raczej nie ruszy w marcu, przyszłość magazynu owiana tajemnicą...
                      • Gość: misiek IP: *.dynamic.chello.pl 09.02.11, 18:44
                        na rekrutacji kauflanda byłem we piatek warunki bardzo fajne proponowali wiecej niz oni proponuja mało jaki magazyn daje na starcie oczywsicie normy wysoki do wyrobienia ale cos za cos wole taka prace w stabilnej firmie z zasadami niz magazyny kurjerskie lub cos podobnego. neistety musiałem odmówic tej pracy z własnie powodu dojazdu jeden autobus to stosunkowo za mało jak na taki duzy teren przemysłowy. wTesco tez składałem papiery ochroniaz spojzał na mnie jakos tak dziwnie mysle ze juz setki takich podan odebrał i mu sie niechce tam siedziec
                    • Gość: lola IP: *.welnowiec.net 15.02.11, 22:06
                      mój mąż miał tam pracować w maju 2010r, ale coś przesuwali terminy, bo z powodu powodzi obsunął się teren i nadzór budowlany nie wydał zezwolenia na otwarcie. mieli coś poprawić, ale jak widać jest to coś poważnego i do dziś nie otwarli. na szczęście mąż znalazł już pracę bliżej domu, a czekał ponad 7miesięcy. był na wszystkich szkoleniach/niepłatnych/ i nic.życzę powodzenia w tych gliwicach
                      • Gość: PRAWDA O TESCO IP: *.play-internet.pl 27.02.11, 07:43
                        Ok, zaczynamy...

Otwarcie - Niewiadomo kiedy to am nastąpić, póki co mamy przedłużone umowy do końca marca.

Wynagrodzenie - 2384 brutto na START ! 20% więcej za nocki

Rekrutacja - Składamy u ochroniarza i czekamy na odpowiedź. Na dzień dobry mały lekki teścik z matematyki typu "ołówek ma 3 centymetry w skali 1:4 jaka długość będzie w skali 1:1", lub telewizor kosztował 350zł. najpierw obniżono cenę o 12 a nastepnie o 15% ile kosztuje telewizor ? Pytania w formie a,b,c,d lub otwarte

Dojazd - 2 autobusy z gliwic i bojkowa/przyszowice

Szkolenia - byly wyjazdy do teresina. Hotel i zarcie stawiało tesco. Jedni mieszkali w pięknym Łowiczu w troszke mniej dogodnych warunkach (kilku osobowe pokoje, dobre śniadanie, przejazd zapewniony, wifi za free) inni w Kuźni napoleońskiej (szwedzki stół, basen, jacuzzi) umiejscowienie LOSOWE i krzykaczom dodatkowo dodam że za każdy dzien pobytu dostawało się diete 23zł NETTO co dawało pare dodatkowych stowek na miesiąc

TERAZ:
                        Pracujemy w sklepach umiejscowionych w okolicach miejsca zamieszkania. Czekamy na otwarcie.

Minusy TESCO
                        B-U-R-D-E-L w papierach ! MASAKRA ! Od wnioskow po organizację....
                        Od pewnego czasu sytuacja ta systematycznie się poprawia

Praca po 8h, na FRESH wkładka mięsna i zupa gratis, do nas należało kupienie sobie ziemniakow za 1.5zł i sosiku za kilkadziesiąt groszy.

Więc skończcie już pierdzielić głupoty !

A co do "NIEWYOBRAŻALNEJ NORMY" - Normę "starych" pracownikow tesco z Teresina "uczniowie" z gliwic zaczęli wyrabiać już po kilku dniach. Jeśli systematycznie się pracuje to norma NAPEWNO wyjdzie i nie trzeba się śpieszyć, gonić i mordować jak to niektórzy opowiadają... Nawet jeśli ktoś miałby "czerwone" a na skanerze będzie wykaz, że chodził i systematycznie układał/skanował/robił co do niego należy to kierownik i tak da "zielone" wystarczy porozmawiać.

Ale oczywiście dla wielu 2000 zł NETTO (czyli standard plus kilka nocek) na start, pierwsza umowa na 7 miesiecy to i tak za mało !

Na lesera nie ma rady. Wystarczy CHCIEĆ (pracować)

Tylko pozostaje jeden problem.... KIEDY TO K*RWA OTWORZĄ ?
                        • Gość: Gość IP: *.gliwice.vectranet.pl 08.03.11, 18:45
                          Czy wie ktoś jakie są normy w Tesco?
                          Ja pracuję w Centrum Dystrybucji Kaufland w Kleszczowie na artykułach niechłodzonych i tam średnia norma to 230 "coli" (opakowań) na godzinę i osobiście uważam, że ciężko to osiągnąć. Dlatego jestem ciekaw jak to wygląda w Tesco.
                          Dziękuję za odpowiedź.
                          • Gość: PRAWDA O TESCO 2 IP: *.play-internet.pl 09.03.11, 17:00
                            Ciężko to określić, ponieważ normy sa obliczane przez ilość oczek/wagę/produkt.

I tak np.:

Trzeba osiągnąć normę 600ptk.

Za tray jogurtów dane jest 0.2 ptk a np. za ciężką skrzynkę z mięsem mamy 2ptk.

Za każde odwiedzone "oczko" dostajemy 2 ptk.

Czyli np. Mamy na palecie 200 trayów z jogurtami. Możemy iśc na strefy wielkich sklepów i "zrzucać" hurtowo po 30-40 opakowań, lub iść na strefę "s" (small ) i wyrzucać po 1-2 tray'e.

Jak widać same jogurty w strefie "s" nie maja zbytnio sensu, lecz np. skrzynki z miesem już tak.

Najlepiej wziąść płaskie skrzynki z LEKKIM mięsem (80 x 2kg), i wbić się na "s".

1 srzynka z lekkim mięsem to jakieś 1ptk plus 2 ptk za "oczko" i mamy 3 punkty. W "s" wykładamy po 1-2 skrzynki na oczko więc po 40 minutach pracy mamy wyrobioną norme jak za godzinę pracy.

Jogurty lepiej łądować w wielkie sklepy gdzie monżna wartość nadrobić ilością.

Istnieje także sposób na "matkę" lub tzw Multi. Jest to inny system rozkładania, gdzie bierzemy paletę "mieszaną" i system nas prowadzi po najkrótszej i najbardziej ekonomicznej drodze wskazując co "oczko" jaki produkt i ile wyłożyć na danej palecie.

System ten jest opłacalny bowiem dostajemy dodatkowe punkty za branie palet mieszanych co równocześnie jest bardziej czasochłonne.

Tak jak wspominałem w poprzednim poście. Jeśli sprzyja szczęście i załapiemy się na same lekkie mięska to można spokojnie dobić ponad normę punktową.

Przeważnie bierzemy różne produkty więc średnio wychodzi około 120ptk na godzinkę.

Oczywiście podana punktacja obowiązuje na FRESH.

Najlepiej punktowane są:
                            1. Mięso
                            2.Delikatesy (wędliny, kluski, grill)
                            3.Warzywa i owoce
                            4. Nabiał ciężki
                            5. Nabiał lekki

W/w tekst jest oparty TYLKO na moich własnych doświadczeniach, aby osiągnąc w/w wyniki trzeba znać strefy, sektory, skróty jak i różne systemy pickingu...

Skłamałbym jeśli powiedziałbym że norme mozna osiągnać z placem w d....

Lecz również nieprawdą jest, że trzeba się nacharować. Ktoś kto nie rozumie systemu będzie niestety zapie****....

Ja osobiście się nie śpieszę i pozwalam sobie czesto na przerwe na "pogaduchy" itd i zachaczam o normę.

Fakt ze czasem sa gorsze dni i trzeba się sprężyć.

Przyjęcia/ załadunkowi / rozładunkowi / Kontrole i inwentaryzacja maja "zielone" na start.

tak więc JEŚLI trafimy na picking to tak sytuacja wygląda...

A nawet JEŚLI mieliśmy takiego pecha, że braliśmy same małopunktowe towary i nie wyrobiliśmy normy, ajesteśmy pewni że nie mamy żadnych dłuższych przestojów i wskazemy to kierownikowi w systemie to on poprawi nam na zielone.

Kazdy jest oceniany z normy pod koniec zmiany.

Ja osobiście w pickingu pracuję na 80% normy.

A jak wygląda to w Kauflandzie ?
                            • Gość: tomik109 IP: *.play-internet.pl 07.04.11, 17:21
                              Witam własnie dzwonili do mnie z kendall praca w tesco 26-27 kwiecien ma byc wyjazd w miedzy czasie szkolenie bhp niby od 25 maja rusza CD Tesco w /Gliwicach prosze mi napisac jak sie pracuje w tym Teresinie jedni pisza ze towar z palet sie rozkłada drudzy ze kompletuje jakies punkty oczka o co tu chodzi?Pracowałem w CD Kaufland Gliwice nie ciekawie norma 220 opakowan na godzine lekko do zrobienia praca na słuchawkach jak to wyglada w Tesco?
                              • Gość: ziom69 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.11, 20:18
                                CD TESCO Gliwice nie otworza sie ani w maju ani w czerwcu...moze dopiero w pazdzierniku... o ile w ogole... burdel na kolkach i tyle... wiele mogłbym powiedzieć w tym temacie ale niestety nie moge... w kazdym badz razie nie zazdroszcze tym ktorzy dostali tam prace...i tym ktorzy ja juz stracili... ciezko zaplanowac dzien a co dopiero poukladac sobie zycie... choc sam chcialem tam prcować teraz sie ciesze ze nie jestem wsrod wybrancow ktorzy tam pracuja... nie ma tego zlego co by...
                                • Gość: Michał IP: *.silesiamultimedia.com.pl 23.04.11, 22:49
                                  No mnie już niby przyjęli do Tesco tylko że ta Firma Kendall dzwoni do mnie co jakiś czas i pyta czy dalej jestem zainteresowany pracą, ja im odpowiadam że tak i mówią że się jeszcze odezwą.
                                  Ostatnio dzwonili i byłem w Gliwicach na badaniach i podbić książeczkę i już niby wszystko wskazywało na to że robota ruszy.Już mówiliśmy o szkoleniu które miało być zaraz po świętach 26.04 wszystko uzgodnione tylko mieli to potwierdzić jeszcze telefonicznie. Oczywiście nie potwierdzili. Dobrze tylko, że nie dałem wypowiedzenia u mnie w pracy bo bym został na lodzie.... czemu oni tak to przekładają?? Czy wogóle te magazyny częściowo zostały otwarte czy całość jest jeszcze zamknięta??
                                  • Gość: ziom69 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.11, 10:07
                                    calosc zamknieta...problemy techniczne z odbiorem budynku... ci ktorzy tam pracuja juz kolejny raz zostali oddelegowani do Teresina na magazyn...oczywiscie zawsze w okresach swiątecznych :) wtedy kiedy tak naprawde niczego sie tam nie nauczą bo jest taki nawal pracy , i nikt nie ma czasu im pewnych informaci przekazac...wczesniej rzucali ich po sklepach tesco... ciekawe co teraz nie zdziwilbym sie jak by dostali postojowe... z tego co mi wiadomo obecnie nie ma i nie bedzie zadnych przyjec do CD TESCO w Gliwicach...
                                    • Gość: Michał IP: *.silesiamultimedia.com.pl 26.04.11, 21:28
                                      Dziś ku mojemu zdziwieniu dzwoniła firma kendal do mnie i podali mi trzy terminy wyjazdu na szkolenie do Teresina. Tylko znowu się zastanawiam bo na rozmowie kwalifikacyjnej mówili że stawka 2650brutto i że weekendy wolne i że za nocki dodatek 20%. A dziś dzwonił tam mój kolega i pytał o stawki to powiedzieli, że 14zł brutto/h i weekendy pracujące- bez dodatku tylko do wybrania sobie tych dni wolnych w ciągu tygodnia i dodatek za nocki 2 zł. Ja rozumię, że weekendy w takiej pracy mogą być pracujące ..tylko czemu na początku tego nie mówili, stawka też się nie zgadza bo z tego 14zł/h nie wychodzi 2650zł brutto:/ Organizacja jest trochę do ...i ciężko się czegoś dowiedzieć. Czy ktoś zna szczegóły jak serio jest z tymi stawkami? A wogóle to umowa będzie podpisywana z Tesco czy z tą firmą Kendall?
                                • ziom przestan p... za duzo kasy włozyli
                                  a tak na powaznie to czekam na jakies wiesci kiedy otwoza moze ktos cos wie
                                • Gość: henio z tesco IP: *.3s.pl 15.09.11, 04:47
                                  Hey płaca jest konkurencyjna to a propo a po 2 jak ktos chce w domu siedziec lub pracowac na czarno prosze bardzo a propo norm to 900 ale wystarczy chciec i sie zakrecic by zrobic ponad 1000 sztuk nie podnoszac ani jednego towaru / 1 minus to temperatura ff +1 +12 i trzeba miec dużo nerwów ;/
                                  pozdro
                                  • Gość: ciekawy IP: *.syrion.pl 17.09.11, 19:21
                                    konkurencyjna w porównaniu z czym, kim? :))a propo umowy czy też korzystna?
    • tzn kiedy wrescie otwieraja wiadomo juz cos
      • Gość: Michał IP: *.silesiamultimedia.com.pl 27.04.11, 13:22

Mnie właśnie nie mówili kiedy otwarcie bo to przez tel. sam zapomniałem zapytać, słuchałem co mi gadaja o szkoleniu. Ale szkolenie nie ma być 3 tyg. jak na początku mówili tylko teraz mi powiedzieli że będzie około 5-6 tyg. ale na weekendy zjadz do domu. To może już potem coś ruszy bo chyba bez sensu zaczynać te szkolenie jak dalej mają jakieś problemy z otwarciem. Chyba że będą nam tak przedłużać te szkolenie tam aż otworzą:) Może do przyszłych Świąt:) Jeśli ktoś wie coś więcej albo do kogoś dzwonili też to proszę piszcie i powiedzcie też
        coś o tych stawkach itp
przejdź do: 1-100 101-168
(101-168)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.