• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

po jakim czasie umowa o pracę musi być podpisana?

• IP: *.ssp.dialog.net.pl 30.08.10, 10:40
    Zaczynam wkrótce pracę. Na pytanie o termin podpisania umowy o pracę dostałam
    odpowiedź, że będzie to termin ok. 6 dni po tym, jak zacznę pracować. Czy to
    zgodne z prawem? Dla mnie to jest trochę dziwne, i coś mi tutaj nie pasuje.
    Boję się, że popracuję te 6 dni, a potem i tak nikt nie podpisze ze mną umowy.
    A argument za tym, że dopiero tego dnia, jest taki, że na razie nie ma kierownika.
    Edytor zaawansowany
    • 30.08.10, 11:35
      Umowa powinnna zostac podpisana najpozniej w pierwszym dniu pracy.
      --
      Gasofnia
      • Gość: ewkosz IP: *.chello.pl 30.08.10, 12:52
        Dokładnie tak! Nie daj się nabrać na pracę bez umowy bo po tygodniu mogą ci
        podziękować a tobie bedzie bardzo trudno udowodnić że pracowałaś tam bez umowy i
        że cokolwiek ci się należy - na pomoc pracowników jako świadków nie masz nawet
        co liczyć
    • 30.08.10, 14:20
      1. Rzadko jest tak, że tylko 1 osoba może podpisywać umowy.
      2. Umowę możesz podpisać i dzisiaj - ze wskazaniem, że umowa wchodzi w życie w
      dniu X, który jest dniem rozpoczęcia pracy.
      3. Na badania lekarskie Cię wysłali? Bo zasadniczo najpóźniej w dniu rozpoczęcia
      pracy musisz przyjść z opinią lekarza.
      • Gość: agnieszka IP: *.ssp.dialog.net.pl 30.08.10, 15:05
        Tak, badania już zrobiłam, więc firma już poniosła na mnie koszt, ale mimo to
        niepokoi mnie fakt, że umowę mam podpisać później niż w pierwszy dzień pracy.
        Jeszcze jutro się tam wybiorę i się dowiem wszystkiego, dziękuję za odzew.
    • 30.08.10, 21:43
      Ja podpisałam prawie 3 miesiące przed rozpoczęciem pracy. Tego dnia nie było
      szefowej, ale zostawiła ona umowę i powierzyła dopełnienie wszelkich formalności
      swoim pracownicom.
      Teraz jedna z kadrowych nie była pewna czy już mam umowę i proponowała mi
      podpisanie jej jak przyjdę 1szego dnia do pracy.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.