• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Rekrutacja w Volkswagen Poznań Dodaj do ulubionych

• IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.10, 12:45
    Zostałam zaproszona na spotkanie rekrutacyjne do Volkswagena w Poznaniu. Słyszałam, że tam bardzo trudno się dostać. Był ktoś na takim spotkaniu w Volkswagenie albo tam pracuje?
    Edytor zaawansowany
    • 08.10.10, 13:00
      Nie bylem tam co prawda nigdy na spotkaniu rekrutacyjnym ale znam dosyc dobrze towarzystwo z wierchuszki wlasnie w Volkswagen Polska. Pewnie cie to nie zdziwi, bo to czeste zjawisko w Polsce, ale sa oni taka sitwa. Tzn. jest tam pare rodzin "trzymajacych wladze". Wiec jesli masz ambicje to raczej za wysoko nie awansujesz, bo oni raczej cie nie dopuszcza. Choc prywatnie to mili ludzie. Jesli chcesz byc szeregowym pracownikiem to tu nie ma problemu, choc wiem ze na jesieni 2008 to oni mase osob pozwalniali, jak zaczal sie ten kryzys. Jeden z menedzerow, ktorego znam osobiscie latal ze lzami w oczach bo podobno Volkswagen chcial juz totalnie zamknac calego Volkswagena w Poznaniu i on by tez stracil prace- Nie wiem co sie tam dokladnie dzialo ale ten znajomy mi opowiadal, ze sa takie rozmowy o calkowitym zamknieciu. Ale skonczylo sie na zwolnieniu szeregowych i sie chlopu udalo.
      • Gość: ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.10, 13:31
        Dzięki. Tylko że mnie bardziej interesuje jak wygląda rekrutacja w Volkswagenie żebym w ogóle się tam dostała. Podobno są tam jakieś ćwiczenia grupowe na bazie Assessment Center. Nigdy nie byłam jeszcze na takim spotkaniu. Nie wiem czego mogę się tam spodziewać i jak się do takiego spotkania przygotować. Ja aplikuję tylko na staż a nie na jakiegoś menedżera.
        • 08.10.10, 19:44
          Gość portalu: ania napisał(a):

> Dzięki. Tylko że mnie bardziej interesuje jak wygląda rekrutacja w Volkswagenie
          > żebym w ogóle się tam dostała. Podobno są tam jakieś ćwiczenia grupowe na bazi
          > e Assessment Center. Nigdy nie byłam jeszcze na takim spotkaniu. Nie wiem czego
          > mogę się tam spodziewać i jak się do takiego spotkania przygotować. Ja aplikuj
          > ę tylko na staż a nie na jakiegoś menedżera.

Domyslam sie, ze staz dla osoby z wyksztalceniem wyzszym na stanowisko biurowe a nie na jakies robotnicze? Z tego co slyszalem to oni maja kilka etapow. Wiem, ze na jednym z etapow to urzadzaja wg mnie takie bzdurne zabawy i psycholodzy cie oceniaja czy sie nadajesz. Tylko, ze ci psycholodzy to tez najczesciej zuczki z 2-3-letnim doswiadczeniem. I niemiecki jest bardzo wazny - podobno testuja znajomosc w rozmowie z prawdziwym Niemcem i wielu kandydatow tutaj pada. Choc czesto to stres powoduje ze kandydaci odpadaja...
          • Gość: ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.10, 22:48
            Tak, aplikuję na staż na stanowisko biurowe i mam wyższe wykształcenie. Po tym Assessment Center będę miała test z niemieckiego ale napisali mi w mailu że on nie jest obowiązkowy chyba że później jak przejdę ten pierwszy etap i mnie zaproszą na rozmowę to będą sprawdzać lepiej niemiecki. Dzięki za wiadomość.
            • 08.10.10, 23:21
              Gość portalu: ania napisał(a):

> Tak, aplikuję na staż na stanowisko biurowe i mam wyższe wykształcenie. Po tym
              > Assessment Center będę miała test z niemieckiego ale napisali mi w mailu że on
              > nie jest obowiązkowy chyba że później jak przejdę ten pierwszy etap i mnie zapr
              > oszą na rozmowę to będą sprawdzać lepiej niemiecki. Dzięki za wiadomość.

Tylko wez pod uwage, ze ja sie nigdy nie ubiegalem tam o prace. To co pisze to wiadomosci zaslyszane od znajomego.
            • Gość: pracownik VWP IP: *.icpnet.pl 09.10.10, 09:10
              Pierwszy etap to praca grupowa - sklejanie jakichś rzeczy z papieru itp. Języka nie trzeba aż tak super znać, Niemców w firmie jest zaledwie kilkunastu i są oni bardzo zajęci (na ogół to kierownicy lub top-management), więc nie ma możliwości by rozmowa była z Niemcem. To duża firma i potrzebuje ludzi (w biurach pracuje około 1500 osób), więc nie jest tak trudno się dostać. Tak więc nie przerażaj się. Odwagi i powodzenia! Życzę dużych zarobków. Do jakiego działu aplikujesz? Na stanowisko stażysty, referenta czy specjalisty?
              • Gość: ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.10, 11:18
                Dziękuję bardzo za wiadomość. Aplikuję na stanowisko stażysty do działu finansowego.
                • Gość: gosc IP: *.icpnet.pl 21.10.10, 17:25
                  i co udalo sie? jak bylo?
                  • Gość: rekrutantka IP: *.komputersat.pl 09.03.11, 22:59
                    witam, byłam na rekrutacji w VW Poznań :-) bardzo fajne doświadczenie--praca grupowa--sklejanie wiatraka z pasków papieru-ogólnie chodzi o sprawdzenie umiejętności pracy w grupie.
                    później test z niemieckiego --super łatwy-- i formularz osobowy:-)
                    mają odezwać się w ciągu 2 tygodni..;/

jak ktoś jeszcze był lub ma doświedczenie związane z VW Poznań to piszcie leute:P
                    • Gość: dsfvdcsdefrgthnb v IP: *.icpnet.pl 21.03.11, 22:21
                      tak ja mam doświadczenie... nie dostałam się, a byłam tak blisko...:(
                      • Gość: rekrutantka1 IP: *.komputersat.pl 28.03.11, 20:07
                        ooo ;( a możesz napisać coś więcej- na którym etapie podziękowali- na co zwracają największą uwagę? itp itd, z góry dzięki za każdą wskazówkę:-) i uszy do góry- to nie jest jedyna firma na rynku ;)))) pozdr
                    • Gość: deimian IP: *.147.255.222.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 29.07.11, 14:12
                      a możesz powiedzieć jak wyglądał test z j niemieckiego
                      • Gość: bajabongo IP: *.icpnet.pl 30.05.13, 14:25
                        Co do testu... jakoś 20 pytań jednokrotnego wyboru, zdania proste ale trzeba znać gramatykę, że by dobrze dobrać odpowiedź. No i chyba 3 pytania otwarte. Musisz napisać jakbyś zachował się w danej sytuacji:
                        - Spóźniłeś się do pracy
                        - Chcesz zdobyć czyjś nr telefonu

uhmm nie pamiętam reszty. Generalnie wszystko zależy czy niemiecki będzie na dane stanowisko potrzebny, mi na przykład bardzo kiepsko poszło a zaproszono mnie na dalszy etap rozmów.
                        • Gość: Magda IP: *.echostar.pl 30.09.13, 18:19
                          A możesz opisać rozmowe kwalifikacyjna? o co pytali? co pytali po niemiecku? jak trzeba sie przygotowac najlepiej?
                          • Gość: asa IP: *.dynamic.chello.pl 20.10.13, 14:06
                            Magda, mogę cię prosić o kontakt na email agasik4@gazeta.pl
                            też jestem w trakcie rekrutacji do nich
                          • Gość: bajek IP: 5.172.252.* 06.05.14, 13:22
                            Wszystko zależy do jakiego działu aplikujesz. Mnie w ogole nie pytali po niemiecku a prace dostalem. Ostatnim etapem po AC i testach jest rozmowa z kierownikiem a on może cię juz spytac o rozne rzeczy. Na pewno do działów sprzedazy i zakupow wazny jest niemiecki, w dzialach finansowych wiedza fachowa, w personalnym umiejętności miekkie. Dostac się na staż nie jest trudno, lecz potem szanse na stale zatrudnienie są marne (co najwyzej przez agencje pracy). Niestety nepotyzm jest w VW spotykany
                            • Gość: karolina IP: *.echostar.pl 13.05.14, 19:05
                              Cześć
                              możecie mi powiedzieć o co głownie pytaja na rozmowie kwalifikacjyjnej w VW?
                              aplikowalam na stanowisko praktykanta. jak wyglada rozmowa po niemiecku?
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.