Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

po co płacimy na zus i nfz?

14.10.10, 20:33
    wszak jeśli jesteś (poważnie) chory to gro kosztów albo sam ponosisz albo jest przerzucane na rodzinę!
    --
    Imagine there's no heaven
    It's easy if you try
    Edytor zaawansowany
    • nchyb 15.10.10, 05:58
      forma podatków, tylko dla łatwiejszego przełknięcia przez podatników - inaczej nazwana...
    • Gość: szarak IP: *.chello.pl 15.10.10, 13:38
      '
    • losiu4 15.10.10, 08:40
      no jak to po co... wszak bez (obowiązkowej) pomocy państwa zginałbys jak ciotka w Czechach :) To wszystko dla Twojego dobra. Więc bul i nie pyszcz

Pozdrawiam

Losiu
    • kazjenka 15.10.10, 09:12
      ZUS - po to, żeby obecni emeryci mieli za co jeść. NFZ - żebyś Ty i reszta chorujących w kraju nie płacił bezpośrednio lekarzowi w przychodni, która ma kontakt z NFZ.
      --
      "Granice mojego języka wyznaczają granice mojego świata"
      L. Wittgenstein.
    • truten.zenobi 15.10.10, 10:44
      NFZ - żebyś Ty i reszta chor
      > ujących w kraju nie płacił bezpośrednio lekarzowi w przychodni, która ma kontak
      > t z NFZ.

sęk w tym że zwykle jak jestem chory to potrzebuję pomocy lekarza natychmiast a nie za miesiąc, pół roku, czy "na razie nie ma wolnych terminów"
      sęk w tym że choroba zwykle nie stosuje się do wytycznych NFZ (np. co do czasu trwania czy dostepnego leczenia/diagnostyki) i nie raczy uzgodnić dogodnych terminów wystapienia...
      --
      "mam dosyć tego kraju
      czerwono czarnej mafii"
    • Gość: Abc IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.10.10, 11:29
      No i wyszło jak zwykle. Idea była słuszna tylko wykonanie do d...

gdzie są twoje składki
    • snajper55 15.10.10, 17:17
      Po to, truten.zenobi napisał:

> wszak jeśli jesteś (poważnie) chory to gro kosztów albo sam ponosisz albo jest
      > przerzucane na rodzinę!

Po to, aby dostawać zasiłek chorobowy.
      Po to, aby nie płacić za szpital.
      Po to, aby kupować lekarstwa refundowane a nie pełnopłatne.
      Po to, aby kiedyś dostać jakąś emeryturę.
      Po to, aby dzisiejsi emeryci i renciści dostawali kasę.
      Po to, aby nie płacić za pogotowie ratunkowe.
      Po to, aby nie płacić za wizytę u lekarza.
      Po to, aby w razie wypadku w pracy czy drodze do pracy dostać odszkodowanie.
      Po to, aby w razie czego dostać rentę.

I jeszcze w z paru innych powodów, o których akurat nie pamiętam.

S.
      --
      Polen, Polen, über alles! (pol. Polska jest najważniejsza!)
    • truten.zenobi 15.10.10, 18:42
      > Po to, aby dostawać zasiłek chorobowy.
      tak... jeśli ma płacić ZUS to jego orzecznicy uzdrowią 90% chorych...

> Po to, aby nie płacić za szpital.
      z którego po 8 dniach jesteś wywalany ( ok przesadzam ale szpitale robią wszystko by pozbyć się pacjenta w tym terminie bo za dalsze leczneie dostają już mniejszą kase z nfz'tu

> Po to, aby kupować lekarstwa refundowane a nie pełnopłatne.
      tylko zwykle jest tak że te refundowane akurat nie są na to co się choruje..

> Po to, aby kiedyś dostać jakąś emeryturę.
      z jakiś analiz które czytałem to większość z nas dostanie emerytury znacznie poniżej minimum socjalnego... jeśli w ogóle dożyjemy gdyż jest ciągła presja urzędników na podnoszenie wieku emerytalnego...

> Po to, aby dzisiejsi emeryci i renciści dostawali kasę.
      pewnie tak zwłaszcza dawni "utrwalacze", SB'cy, sekretarze itp..

> Po to, aby nie płacić za pogotowie ratunkowe.
      ale przecież o tym czy nie trzeba płacić decyduje wg swojego widzimisię "lekarz" który przyjedzie, jeśli w ogóle przyjedzie bo o tym decyduje wg swojego widzimisię pani telefonistka...
      za to chętnie przyjadą by stwierdzić zgon w końcu z tego jest dodatkowa kasa
      (a bywałe że pomagali by stwierdzanie wypadło pozytywnie)

> Po to, aby nie płacić za wizytę u lekarza.
      oczywiście za miesiąc lub... kilka miesięcy, problem w tym że jak jestem chory to pomocy potrzebuję jak najszybciej...

> Po to, aby w razie wypadku w pracy czy drodze do pracy dostać odszkodowanie.
      tu faktycznie nie słyszałem o jakiś nieprawidłowościach na szkodę pokrzywdzonych..
      1 punkt

> Po to, aby w razie czego dostać rentę.
      o ile uzdrawiacze z zus uznają że jesteś chory...

:/
      --
      "znów zabijają w nas młodość
      znów zabierają nam wolność..."
    • snajper55 15.10.10, 19:45
      truten.zenobi napisał:

> > Po to, aby dostawać zasiłek chorobowy.
      > tak... jeśli ma płacić ZUS to jego orzecznicy uzdrowią 90% chorych...

Jacy orzecznicy ? Masz zwolninia chorobowe płatne ? Masz.

> > Po to, aby nie płacić za szpital.
      > z którego po 8 dniach jesteś wywalany ( ok przesadzam ale szpitale robią wszyst
      > ko by pozbyć się pacjenta w tym terminie bo za dalsze leczneie dostają już mnie
      > jszą kase z nfz'tu

Szpitale mają płacone za konkretne wykonywane procedury, a nie za czas pobytu.

> > Po to, aby kupować lekarstwa refundowane a nie pełnopłatne.
      > tylko zwykle jest tak że te refundowane akurat nie są na to co się choruje..

Nie bierzesz leków na receptę ? To zdrowy (na razie) z Ciebie człowie.

> > Po to, aby kiedyś dostać jakąś emeryturę.
      > z jakiś analiz które czytałem to większość z nas dostanie emerytury znacznie po
      > niżej minimum socjalnego... jeśli w ogóle dożyjemy gdyż jest ciągła presja urzę
      > dników na podnoszenie wieku emerytalnego...

Ale dostaniesz. Skądś musi ona być.

> > Po to, aby dzisiejsi emeryci i renciści dostawali kasę.
      > pewnie tak zwłaszcza dawni "utrwalacze", SB'cy, sekretarze itp..

Uważasz, że wszyscy renciści i emeryci to dawni "utrwalacze", SB'cy, sekretarze itp.. ?

> > Po to, aby nie płacić za pogotowie ratunkowe.
      > ale przecież o tym czy nie trzeba płacić decyduje wg swojego widzimisię "lekarz
      > " który przyjedzie, jeśli w ogóle przyjedzie bo o tym decyduje wg swojego widzi
      > misię pani telefonistka...

Nie. To czy będziesz płacić, zależ od tego, czy jesteś ubezpieczony.

> > Po to, aby nie płacić za wizytę u lekarza.
      > oczywiście za miesiąc lub... kilka miesięcy, problem w tym że jak jestem chory
      > to pomocy potrzebuję jak najszybciej...

Jeśli pomoc lekarza jest niezbędna szybko, to szybko się ją otrzymuje. Jak już piałem, na razie jesteś zdrowy. Ale wypadek może i zdrowemu się zdarzyć.

> > Po to, aby w razie wypadku w pracy czy drodze do pracy dostać odszkodowan
      > ie.
      > tu faktycznie nie słyszałem o jakiś nieprawidłowościach na szkodę pokrzywdzonyc
      > h..
      > 1 punkt

> > Po to, aby w razie czego dostać rentę.
      > o ile uzdrawiacze z zus uznają że jesteś chory...

O ile będziesz aż tak chory, aby rentę dostać. Miliony tę rentę dostały, więc masz dużą szansę.

S.
      --
      Polen, Polen, über alles! (pol. Polska jest najważniejsza!)
    • truten.zenobi 15.10.10, 21:48
      > Jacy orzecznicy ? Masz zwolninia chorobowe płatne ? Masz.

no właśnie niekoniecznie! bywa tak że gdy zus ma płacić wzywa osobę chorą "na komisję" która zwykle stwierdza ze jest już zdrowa..
      znam co najmniej jeden taki przypadek, i kilka przypadków cudownych uzdrowień przez komisje rentowe

OK wiem że przejaskrawiam, zwykle nie jest aż tak źle, ale zdarzają się takie "drastyczne" przypadki i to wcale nie są odosobnione przypadki...

państwo zabiera nam około 60% tego co wypracujemy, ale gdy przychodzi co do czego to do wywiązywania ze swoich obowiązków niezbyt się garnie...

za to jest kasa na urzędy, różne dziwne ekspertyzy, dotacje dla różnych dziwnych firm i instytucji (w tym KK) wojnę w iraku i afganistanie, renty specjalne dla polityków i ich rodzin, itd. itd...
      --
      Imagine there's no countries
      It isn't hard to do
      Nothing to kill or die for
      And no religion too
    • Gość: prawda IP: *.chello.pl 15.10.10, 19:44
      skoro te wszystkie usługi które wymieniłeś są takie zajebiste, to dlaczego istnieje przymus płacenia ?
      nie ma przymusu kupowania samochodu, a ludzie jakoś kupują

państwo polskie to organizacja terrorystyczna, pod groźbą broni i więzienia wymusza haracz od swoich obywateli który idzie na utrzymanie wybranych grup uprzywilejowanych

weź człowieku przestań pie...c głupoty

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka