Forum Praca Praca
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Praca musi sprawiać przyjemność

  18.11.10, 07:37
  Jakość pracy zależna jest od tego, kto jest przełożonym. Bardzo często są to ludzie, którzy nigdy nie powinni awansować na kierownicze stanowisko. Taki człowiek potrafi stworzyć piekło swoim podwładnym. Nawet najlepsza praca staje się katorgą.
  Edytor zaawansowany
  • wiesiekwiesiek11 18.11.10, 09:34
   99% ludzi na tej planecie ma nudną pracę, która jest kontynuacją nudnej szkoły. Trening znoszenia nudy w szkole trwa przez 20 lat i więcej, bez tego ludzie nie znieśli by nudnej pracy w przemyśle na przykład (który jest podstawą bogactwa społeczeństw zachodnich).
   Radzenie ludziom (zwłaszcza w tym kraju) żeby znaleźli sobie ciekawą pracę jest jak radzenie człowiekowi na pustyni żeby po prostu pochylił się i napił. Wszędzie piach a dusza umiera z pragnienia.
  • wiesiekwiesiek11 18.11.10, 09:49
   ta nuda jest jak Matrix, ludzie nie znają świata bez nudy. 20 lat treningu znoszenia nudy w szkole uniemożliwia powrót do normalnego świata. Ludzie nawet nie wiedzą jak wygląda świat bez nudy.
  • paulhandyman 18.11.10, 13:16
   glownym zadaniem tego zawodu jest zapewnienie satysfakcji klientowi... zastanawia mnie, czy panie swiadczace tego typu prace czerpia z niej satysfakcje ? Gdyby tak bylo to w istocie powinny byc bardzo szczesliwe
  • hilary34 18.11.10, 15:04
   zostań alfonsem, odpowiesz sobie sam na to pytanie.. jesteś kretynem, a nie dowcipnisiem, jak ci się zapewne wydaje...
  • paulhandyman 18.11.10, 15:43
   hilary34 napisała:

   > zostań alfonsem, odpowiesz sobie sam na to pytanie.. jesteś kretynem, a nie do
   > wcipnisiem, jak ci się zapewne wydaje...

   bravo !
  • wiesiekwiesiek11 18.11.10, 14:35
   nuda i nędza szkolnictwa przekłada się na późniejszą nudę i nędzę biurową. Ratunkiem jest rzekomo rozrastający się jak rak przemysł rozrywkowy.
  • Gość: nikoczka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.11.10, 21:36
   Istotą szkolnictwa nie jest nuda, a tresura. I to nie tylko tresura i trening znoszenia nudy. Szkolnictwo to tresowanie bezmyślnych tłuków, którzy święcie wierzą w to, że status quo to niezmienna i niepodważalna dana, której krytykować czy też kontestować nie można. Wierzą przy tym w to, że ich konformizm świadczy o inteligencji i "normalności".

   Sukcesem szkoły (i innych socjalizujących organizacji oraz instytucji) jest takie ukształtowanie ludzi, by nie widzieli możliwości podważania sensowności obowiązujących norm i tępili wszystkich tych, którym jakiś nonkonformizm przyjdzie w ogóle do głowy. I, gdy się rozejrzeć po szarych, konformistycznych i autorytarnych Polakach, widać, że socjalizacja powiodła się.

   Nie podważamy, nie kontestujemy, nie pytamy o sensowność świata. Najwyżej ponarzekamy sobie, jak nam źle, gdy już nie da się wytrzymać, po czym ochoczo powrócimy do szarej, siermiężnej "normalności". A kolejne pokolenia wytresujemy według dobrze znanego nam wzorca. Na zdrowie, Polacy! Pracujcie! Uczcie się i módlcie!

   No i szukajcie interesującej pracy, jak was wyborcza instruuje.
  • wiesiekwiesiek11 19.11.10, 17:50
   www.dialogi.umk.pl/ukryty-program-szkoly.html
  • Gość: nie-znana IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.11.10, 14:45
   (Nie) Zapraszam do pracy w Morlinach koło Ostródy. Tam jest tak przyjemna praca i ludzie, atmosfera, że ho-ho. Zwłaszcza na jednym z działów. Bardzo nie polecam!!!
  • hilary34 18.11.10, 14:59
   aekielski napisał:

   > Jakość pracy zależna jest od tego, kto jest przełożonym. Bardzo często są to lu
   > dzie, którzy nigdy nie powinni awansować na kierownicze stanowisko. Taki człowi
   > ek potrafi stworzyć piekło swoim podwładnym. Nawet najlepsza praca staje się ka
   > torgą.

   wypisz-wymaluj jak u Dilberta - znamy to..
  • losiu4 18.11.10, 20:00
   "Już Konfucjusz powiedział: "Wybierz sobie taką pracę, jaką lubisz, a nigdy nie będziesz zmęczony".

   już łosiu powiedział: słuchaj australijskich/amerykańskich naukowców i panienek od haera promowanych w wybiórczej, a będziesz zimą w trampkach chodził...

   Pozdrawiam

   Losiu
  • najlepszy.jozek 19.11.10, 00:55
   "Bezrobotny cierpi fizycznie i psychicznie, ma niskie poczucie wartości."

   Chyba tylko i wyłącznie wtedy, kiedy nie ma z czego żyć.
  • Gość: inwestor01 IP: *.chello.pl 19.11.10, 15:25
   Dodajmy też, że nasze spłoeczeństwo jest na tzw. dorobku i jakoś pracy jak i atmosfera to rzecz drugorzędna w relacji do wynagrodzenia.
   Dla większości ludzi praca jest nudna też z tego powodu, że większość ludzi po prostu nie ma żadnych zainteresowań ani chęci rozwijania się w danej dziedzinie.
   A nasz rynek pracy w porównaniu do australijskiego jest wyjątkowo dziki - obecnie mamy do czynienia z angielską, dziwaczną nomenklaturą stanowisk typu communications and internal business manager (kadrowa), management assistant (sekretarka) czy też financial analyst (wklepywacz cyferek do excela) z wymaganiami jak na dyrektora, ale niestety za śmieszne pieniądze.
  • Gość: Mao IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.10, 16:16
   Nasze społeczeństwo jest znowu na dorobku, ponieważ solidaruchy wyprzedały za bezcen dorobek 44 lat Polski Ludowej.
  • Gość: Sales Engineer IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.10, 15:44
   Moszna by nawet powiedzieć, że jednom z najciekafszyh na śfiecie!
  • Gość: PCV menedrzer IP: *.chello.pl 19.11.10, 16:16
   sie skaczylo dobra szkole (SGCH) to ma se teraz pozycje i 50 000 na miesionc
  • wiesiekwiesiek11 19.11.10, 17:51
   www.dialogi.umk.pl/ukryty-program-szkoly.html

  Popularne wątki

  Nie pamiętasz hasła lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka
  Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.