Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Barbórka - Święto górników

IP: 78.133.151.* 03.12.10, 21:08
    Wszystkiego najlepszego w dniu ich ŚWIĘTA,ale mam kilka krytycznych uwag:
    1) Od kilku lat kupuję węgiel marnej jakości .Marna jakość- cena powinna być niska(znam się na węglu,byłem st.mistrzem oddziału nawęglania)
    2)Budując dom musiałem zazbroić fundamenty itd-czyli kopalnia naraziła mnie na dość wysokie dodatkowe koszty.
    3)Krewni mają szkody górnicze.I znów procedury,papiery odszkodowania,czyim kosztem a no ceną węgla.
    4)Na kopalni badają jakość węgla ale na eksport a nam wciskają węgiel marnej jakośći.
    Przed 2005 r. miałem szczęście na dobry węgiel i mniej go potrzebowałem i malutko wynosiłem chasia a teraz dużo i ciężkie wiadra i węgla muszę kupić 2 razy więcej niż wtedy gdy jego jakość była dobra.Cena powinna być uzależniona od kalorycznośći.Więc co jak co ale jesteśmy okradani przez kopalnię.
    Edytor zaawansowany
    • Gość: mirek IP: 217.153.158.* 04.12.10, 11:24
      kolejny tekst rodem z PRL-owskiej propagandy. Wciskanie ludziom kitu na temat ciężkeij pracy górników. Jeżeli jest taka ona ciężka i niebezpieczna, to należy zrobić wszystko aby zlikwidować te stanowiska pracy. Ponieważ górnicy nie chcą likwidacji swoich stanowisk pracy, to znaczy, że jest to ich świadomy wybór i nie powinni narzekać.
    • Gość: p p. IP: *.net.stream.pl 04.12.10, 11:48
      oczywiście zlikwidować tyle miejsc pracy bo najlepiej to pobierać zasiłki i żyć z dnia na dzień. Jaka propagandę w tym widzisz? Jest dzień górnika i gazeta pisze o jego pracy. Typowy Polak w d**pie ma co ktoś robi i potrafi wymyślić świetlaną przyszłość drugiego. Przykro się robi.
    • Gość: geolog IP: *.KREDKA.ds.uni.wroc.pl 04.12.10, 12:31
      Widać że nie byłeś nigdy w kopalni, nie wiesz jakie ciśnienie jest 1000m pod ziemią ( jak w KGHM-ie ), jaka temperatura ( ok 30-40 stopni ) i nie domyślasz się że jest tam słaba wentylacja powietrza, unoszą się pyły solne, węglowe, krzemionkowe, nie wiesz co to tąpnięcie i ciemność w kopalni ( w porównaniu do niej noc jest dniem )... ale mądry jesteś. Tak to ich wybór, tylko bez ich pracy nie miałbyś miedzi, węgla, soli itp.
    • Gość: panna P. IP: *.net.stream.pl 04.12.10, 11:42
      Na górników nie patrzę przez pryzmat drogiego węgla czy strajku w Warszawie. Znam wielu górników i są spoooko ;) ale nie wyobrażam sobie żeby mój mąż/chłopak/syn tam pracował bo chyba bym nie zasnęła w nocy ze strachu. Cieszę się że jest ktoś odważny kto schodzi pod ziemię i tam pracuje. Dlatego cenię ich pracę i życzę żeby było w kopalniach coraz bezpieczniej!
    • Gość: hajer IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.12.10, 12:26
      To pyrsk hajery i szlepery niych Św. Barbara mo wos we uopiece. Tym na wiyrchu niy rzyca bo uone ino uokrodajom wos grubiorzy i nos klijyntow a te som wom przeciw to do szole a lina udupić.
    • usmiech_nocy 04.12.10, 12:38
      W samym 2009 roku w górnictwie miało miejsce ponad 3 tysiące wypadków, w których zginęło 41 osób.

Ja pracuję jako przedstawiciel - w ciągu roku robię kilkadziesiąt tysięcy km samochodem.gdybym policzyła ile w zeszłym roku było na polskich drogach wypadków i ile ludzi w nich zginęło to w życiu już nie usiadłabym za kierownicą.
    • Gość: geolog IP: *.KREDKA.ds.uni.wroc.pl 04.12.10, 12:41
      Górnicy też mogli by to policzyć;) też korzystają z polskich dróg dojeżdżając do pracy;)
    • Gość: ,,, IP: *.sta.asta-net.com.pl 04.12.10, 18:22
      tak samo jak 100% innych pracownków dojeżdzających do pracy od nauczyciela zaczynajac na prezesie baku kończąc.

jak na kilkadziesiąt tysięcy osób pracujących w gónictwie te 40 wypadków to bradzo mało w stosunku do kierowców zawodowych, budowalńsców, marynarzy i wielu innych którzy muszą pracować do 65 roku życia, a życie narażają w dużo większym stopniu ... toteż brz farmazonów proszę
    • Gość: richtigSLONZOK IP: *.dip.t-dialin.net 04.12.10, 19:03
      Ale fanzolicie, ojej.
      Zaroski bydymy po'ownywac ilosc udlawionych przy konsumpcji frytek w McDonaldzie
      z iloscia pourywanych palcow i wybitych oczu u gornikow. Wspolczuje Wam Madralinskim.
    • Gość: swoboda_t IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.12.10, 12:53
      Głupio i banalnie, że ten tekst zdobi kilka zdjęć z Wieliczki, jakkieś bzdety o boksie i windsurfingu, a nie ma ani jednego z Guido, Luizy, Sztygarki czy Kopalni Srebra w TG.
    • Gość: richtigSLONZOK IP: *.dip.t-dialin.net 04.12.10, 19:07
      Mosz recht.
      Ale te wawskie redachtory nawet mylom
      altrajch(zaglebie dabr.) ze naszym kochanym Slonskiym. :(
      To co sie dziwic, ze im sie motlo i to.

Zresztom, to mo system: na Mazowszu muszymy znac
      wszyskie laziynki i wycinanki, a fto z nich zno nasze
      zamki, palace, klasztory, naszych Noblistow i "Oscarowcow" ?

• smok_sielski 04.12.10, 16:50
      Górnicy są w społeczeństwie szanowani, co nie przeszkadza gazecie ich opluwać w każdym artykule. Szczęść Boże górnicy!
      smok

--
      wolnemedia.net
    • Gość: kogelmogel IP: *.dip.t-dialin.net 04.12.10, 19:00
      Tak naprawde to nie Barbara jest patronem g'rnik'ow, tylko Anna (i Florian).
    • Gość: anty ryl IP: *.dynamic.chello.pl 04.12.10, 19:56
      chlerne ryle.
      węgiel z Australii dziś tańśzy niz ten od tej roszczeniowej swińskeij bandy !
      KTO WAM DO K.. NĘDZY KAZE TO ROBIC ???
      DO UCZCIWEJ ROBOTY - zysk swemu PAnu przynieść a nie pier.. mi tu .
      JA sięnie podoba to won.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka