Pisać w CV, że pracuję? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Szukam pracy. W branży, w której nie jest najlepiej. Wysyłam CV, listy motywacyjne. Rzadko znajduję pasujące ogłoszenie, ale trafiło mi się kilka, do których miałam idealne kwalifikacje. I nikt do mnie nawet nie dzwoni. Nie wiem, w czym problem, ale zastanawiam się nad jednym punktem. Pracuję (bez umowy o pracę, dlatego szukam innej). To w CV widać, bo piszę przecież, odkąd pracuję, nie podaję daty zakończenia. Współpracuję nawet z dwiema firmami - piszę o tym, bo to prace z branży, trochę różne, pokazujące, że mam różnorodne doświadczenie. I teraz się zastanawiam czy nie jestem skreślana, bo od razu pisze, że gdzieś pracuję. Przemilczeć? Pisać, że mam takie doświadczenie, a nie wspominać, że nadal pracuję? Wydawało mi się, że to będzie dobrze widziane, że nie jestem bezrobotna, coś robię, a jednak chcę zmienić. Teraz już nie wiem, co robię źle:(
    • Tzn. ze podajesz prace na czarno w CV?
      --
      Gasofnia
    • Nie rozumiem, jak może być widać, że nie jest to np. umowa zlecenie, albo umowa o dzieło?
      Pisz, że pracujesz. To jest lepiej widziane, bo nie siedziesz w domu. Może jednak spróbuj zmienić wygląd CV, coś oddaj, albo odejmij. Ale informacja, że masz źródło dochodu jest wazna.
      • Nie widać, że nie jest to umowa o pracę, aż tak się nie spowiadam. Firmy obie porządne.
        Też wychodziłam z założenia, że lepiej, że pracuję. Jestem w stanie zrezygnować z tych prac, gdbym dostała jedną stałą albo przyjąć kolejne zlecenia od kogoś innego.
        Może to tak jest, że nie na każde cv odpowiadają, mam małe doświadczenie w szukaniu pracy w ten sposób, w zasadzie nigdy nie dostałam odpowiedzi, kiedy wysyłałam CV z ogłoszenia. Nie wiem czy CV jest do kitu, czy listy motywacyjne. chociaż kilka razy starałam się naprawdę napisać coś innego, nieszablonowego, co uznałam za godne zapamiętania. I kicha.
    • Gość: Poskromiony IP: *.coopervision.eu.com 09.12.10, 14:17
      I tera
      > z się zastanawiam czy nie jestem skreślana, bo od razu pisze, że gdzieś pracuję
      > . Przemilczeć?

Na pewno nie dlatego.
      Lepiej szukac pracy z pulapu pracujacego, niz niepracujacego. Tak bylo zawsze.
      Czyli dobrze robisz, wspisujac, ze pracujesz.

Spojrz sama, na "chlopski" rozum, wg analogii; jesli poszukiwalabys kogos do dajmy na to kladzenia kafelek, wolalabys kogos, kto
      a) przeczytal 2 ksiazki o kladzeniu kafelek, twierdzil ze jest dobry, obecnie mial prawie pelny portfel zamowien, ale i Ciebie mogl gdzies "wcisnac", lecz jego raca byla by na czarno, czy
      b) kogos, kto przeczytal 2 ksiazki o kladzeniu kafelek, twierdzil ze jest dobre, kiedys je kladl ale od jakiegos czasu jakos w ogole nie ma roboty.

Na czarno czy nie na czarno to sprawa dosc drugorzedna. Wlasciwie to ten drugi jest troche "podejrzany" bo jakos nie wiadomo czemu nie ma roboty; to moze nic nie znaczyc, ale moze cos byc na rzeczy.

> Teraz już nie wiem, co robię źle:(

Tego tez nie wiem, ale na pewno nie jest to fakt, ze obecnie masz zajecie.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.