Forum Praca Praca
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Uprawnienia projektowe Czy trzeba wziac projekt??

  10.01.11, 21:15
  Czy ktoś moze mi powiedziec ze zdajacych już uprawniena projektowe bez roznicy z jakiej dziedziny czy byl poproszony o przyniesienie konkretnych projektow przy których wykonaniu bral udzial na egzamin ustny? Jak to sie odbywa czy piszą to w liście dopuszczajacym do egzaminu ze proszą o przyniesienie takiego i takiego projektu- znaczy wybieraja z wypisanych w dzienniku praktyk??
  Edytor zaawansowany
  • schl0 10.01.11, 22:36
   pamiętaj o fakcie iż projekt jest własnością biura projektowego a nie osoby która go opracowywała - wynoszenie bez zgody właściciela biura czegokolwiek może narazić na nieprzyjemne konsekwencje prawne.
  • lopi1 20.01.11, 11:21
   Trzeba wziąć. Potem to między sobą komentują jak się przygotowujesz i zadają też pytanie związane z projektem. Np. jeśli to projekt sieci cieplnej warto być obkutym z teorii, bo można trafić w komisji na specjalistę w tej dziedzinie.
  • korinna82 05.02.11, 22:06
   Napisz mi proszę jak to się odbywa. Czy w liście z izby od inżynierów dopuszczającym do egzaminu dostałeś nakaz przyniesienia konkretnego projektu wykazanego w dzienniku praktyk? Tez będę zdawać właśnie w brazny sanitarnej na projektowanie.
  • lopi1 08.02.11, 12:43
   Tak, był taki nakaz w liście zawiadamiającym o terminie egzaminu, by przynieść projekt (obojętnie jaki). Nikt nie sprawdzał czy był on w zeszycie praktyk ale może lepiej żeby się tam znajdował. Generalnie moim zdaniem nie ma się czego obawiać. Egzamin jak egzamin, jak przysiądziesz i obkujesz testy, przeglądniesz przepisy, by wiedzieć, gdzie czego szukać a nie nauczyć się ich na pamięć to nie ma mocnych, by to oblać. Jeśli chodzi o projekt- n.p. jesteś mocna z kanalizacji przynieś taki projekt, mogą zahaczyć o przepisy,normy, teorię itd. Nie warto też przejmować się komentarzami, niestety nie zawsze pochlebnymi dla zdających. U mnie 2 lata temu pisemnego nie zdało 2 osoby, ustny zdali wszyscy. Jak dawałaś sobie radę na studiach to tu też dasz radę.
   Powodzenia
  • korinna82 10.02.11, 10:20
   Dziękuje za info. Egzamin dokładnie wiem jak wygląda bo przeżywałam go 2 lata temu na uprawnienia wykonawcze i dla mnie to była TRAGEDIA!!! Myślałam że byłam do niego przygotowana, ale jak zobaczyłam pytania testowe to byłam pewna ze nie zdałam. Jednak poszło na ustnym nie było lepiej. Teraz żałuję że za jednym zamachem nie zrobiłam obu jednocześnie. Zdawałam w Kujawsko-Pomorskiej Izbie. I tam na ustnym przewodniczący się do mnie przysiadł i jak zaczął zadawać "pomocnicze" pytania to myślałam że już nie zdałam, po prosu stwierdzili ze nic nie umiem. Teraz będzie gorzej bo na projektowe bardziej cisną. Już się boje.

  Popularne wątki

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka