Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

RATY - czyli śmiech konkurencji

22.01.11, 16:26
    W tym wątku wymieńmy się uwagami na temat "korzystnych zakupów na raty" (jak głosi wpis na ostatniej stronie gazetki firmy Neonet). Opiszmy, dla kogo tak naprawdę te raty są korzystne, bo dla klienta, to raczej niezbyt ;)
    Edytor zaawansowany
    • neo-net 30.01.11, 08:23
      tak po prostu lub LOL, u nas w sklepie nie da się sprzedać (poza wyjątkami) kredytu o koszcie 70% na 24 miesiące. jeżeli Ty masz taką tępą klientelę, to tylko pogratulować. co do PG, nie zarabiam, ale mam pewność, że kiedyś tam nie dostanę pisma z policji, czy też prokuratury. po drugie poddaję w wątpliwość ochronę takiej gwarancji, bo już 2 osoby dostały odmowę naprawy sprzętu (zwykłe wady, nie tam jakiś laptop spuszczony do wanny, czy młotek wsadzony przez dziecko w lcdka).
      czy się nie nadaję do handlu? po prostu nie robię nikomu krzywdy, wole 1900 zamiast 2500 i śpię spokojnie. moi koledzy również nie zarabiają, ponieważ zaproponowanie klientowi drogiego kredytu równa się wyjściu tego klienta ze sklepu (przeważnie). kredyty, w porównaniu do konkurencji, mamy fatalne i to jest pierwsza opinia klientów o neonecie - drogie raty. firma chce zarabiać na wszystkim: sprzęcie, na przedłużonych gwarancjach, na produktach komplementarnych, na środkach czystości. niech zarabia, ale niech nie namawia do łamania prawa!
      na koniec podsumuję Twoja wypowiedź i się zgodzę: nie sprzedaję kredytów, które są dla mnie opłacalne, bo uważam, iż są one opłacalne tylko dla naszej firmy, a pracownikowi rzuca się ochłapy. nie zmienia to faktu, iż nawet, jakby płacili i 10%, a nie 1,5%, to i tak u nas na te 'super promocyjne' kredyty ludzie się nabierać nie będą. dla mnie standardowy kredyt, to maksymalny koszt 20% w skali roku, a nie 70%, a kredyt promocyjny, to np. 12%, a nie 35%!
      może dożyję czasów, gdzie, przy zachowaniu tych samych cen w stosunku do konkurencji, koszt kredytu będzie normalny, więc zwiększą się obroty firmy i zysk. ale nie kosztem robienia z siebie debila, proponując takie raty, jakie mamy teraz.
      /przeklejone/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka