Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Kto pracuje w biurze podróży? Prosze o radę...

IP: *.dynamic.chello.pl 18.02.11, 09:59
    Niestety dość późno zdałam sobie sprawę, że praca archiwisty jest nie dla mnie, za to turystyka to jest to co mnie kręci. Niestety wykształcenia turystycznego u mnie brak, jestem po historii. Czy Wy wszyscy, pracujący w biurze podróży macie takie wykształcenie? W jednym z biur w Wawie znalazłam ofertę pracy na stanowisku konsultant ds. sprzedaży i oni nie wymagają wykształcenia turystycznego... Wyjątek? Nie chcę Was tu nudzić, po prostu zastanawiam się coraz poważniej nad rzuceniem mojej dotychczasowej pracy, przedtem jednak chcąc się zorientować czy mam jakieś realne sznase w sektorze turystycznym i może coś mi podpowiecie... Zwiedziłam ponad 20 krajów w Europie i Azji zarówno z biurami podróży jak i indywidulanie więc coś tam wiem, widziałam, mogę się wypowiadać. Dodam, że namiętnie studiuje katalogi turystyczne, oglądam masę zdjęć z różnych miejsc świata i myślę, że z przyjemnością mogłabym opowiadać klientom o różnych miejscach, doradzałabym im gdzie się udać, omawiałabym hotele i poszczególne miejscowości. Czy o to w tej pracy chodzi? Mogłabym pójśc na jakąś podyplomówkę jeśli to miałoby pomóc, z językiem angielskim trochę się uwsteczniłam ale myślę że po kilku tygodniach kursu wrócę do formy (poziom coś między FCE a CAE). Wiadomo, że studia i kursy to jednak koszty i wolałabym się na to zdecydować pracując już w jakimś biurze... Odpisujcie pracownicy biur, będę wdzięczna:)
    Edytor zaawansowany
    • Gość: Sierotka IP: *.dynamic.chello.pl 18.02.11, 11:31
      podbijam wątek...
    • mocno.zdziwiona 18.02.11, 13:30
      Nie trzeba podbijać wątku co godzinę :p

Ale do rzeczy. Studia kierunkowe pomagają w pracy, ale nie są niezbędne. Wiele osób w BP ma zupełnie inne wykształcenie.
      Zakres obowiązków zależy od stanowiska. Najczęściej jest to praca z klientem, gdzie znajomość języków obcych nie jest wymagana tylko znajomość katalogu :)

Zacznij szukać pracy, wysyłać CV do firm i odpowiadać na ogłoszenia. Na początku pracuj gdzie jesteś (unikniesz frustracji), ale wysyłaj spokojnie CV wraz z listem motywacyjnym.

Poza tym pomyśl może o zrobieniu kursu pilota wycieczek. Bo jeśli lubisz opowiadać o miastach i zabytkach, jesteś po historii, to może odnajdziesz się jako pilot a nie jako sprzedawca wycieczek do miejsc, których na oczy nie widziałaś.
    • Gość: Sierotka IP: *.dynamic.chello.pl 18.02.11, 16:19
      Dziękuję za zainteresowanie, praca pilota wiąże się chyba z częstą nieobecnością w domu a tego wolałabym uniknąć, jesli podróżować to z mężem ;) Wolę zwykłą pracę w biurze zwłaszcza, ze może za kilka lat będę mieć dziecko, do którego chciałabym codziennie wracać... Fakt, że często sprzedawałabym wycieczki do miejsc których nie widziałam, ale nie zawsze, gdyż odwiedziłam sporo popularnych wakacyjnych miejscowości na południu Europy :) Jeśli nie wypowiem się o danej miejscowości bo w niej nie byłam to zawsze mogę coś powiedzieć o kraju ogólnie, o kuchni, cenach, atrakcjach itp. itd. :)
      A ktoś się orientuje jaki jest przedział zarobków w tej branży? Na stanowisku dajmy na to sprzedawcy wczasów/ wycieczek klientom indywidualnym? Myślę o Warszawie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka