• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Rolls Royce Kraków

• IP: 79.163.25.* 12.03.11, 22:13
    Witam,

jak w temacie - byl ktos moze na rozmowie kwalifikacyjnej?
    Edytor zaawansowany
    • Gość: miki IP: *.ghnet.pl 09.05.11, 12:35
      Ja ide w tym tygodniu Czy Ty juz byles? Jakie wrazenia?
      • Gość: Damian IP: *.xdsl.centertel.pl 10.05.11, 19:54
        Bylem, kilka tygodni temu, widze ze rekrutuja caly czas. Co do rozmowy to standardowa, po angielsku wg szablonu co osiagnales i udowodnij to....
        • Gość: Zia IP: *.ostnet.pl 19.08.11, 20:41
          Tak, wciąż rekrutują. Ja idę w ten czwartek.
          Jakie wrażenia tak w ogóle? Fajna ekipa?
          • Gość: all true IP: 194.11.254.* 06.09.11, 13:55
            Wrażenia kiepskie, bardzo hamerykańsko. W sumie byłem na 2 rozmowach i miałem 2 telefoniczne. Pracy nie dostałem bo: "były osoby z większym doświadczeniem w branży". Hmm czyli ostro bo mam 5 lat doświadczenia. Kiepskie uzasadnienie bo wcześniej była nawet mowa o tym że doświadczenie aż tak bardzo się nie liczy. Nie padły żadne pytania merytoryczne poza jednym. Pytający Pan z Uk szybko jednak mnie uciszył kiedy zobaczył że interesuję się tematem i mam wiedzę na poruszony temat. Dziwnie się poczułem. Zły jestem tylko na to że zmarnowali mi mnóstwo cennego czasu i ciężko było na rozmowach. Czułem się jak na najgorszych psychotestach i po każdej rozmowie zapominałem jak się nazywam(proszę mi wierzyć miałem już mnóstwo rozmów o pracę w życiu ale te były okropne). Jest to dodatkowo nieprzyjemna sytuacja bo sami po stwierdzeniu że nie nadaję się na jedno stanowisko zaproponowali mi że odbędą się rozmowy na 2 do którego to podobno bardziej im pasuje. Szkoda ale to Kraków i Polska, sam nie wiem czego oczekiwałem, może podobnych standardów do krajów za granicą w których już pracowałem....
            ps. podczas jednej z rozmów facet dzwonił z jakiegoś portu, także było zabawnie bo nie słyszałem nawet o co pyta:P
            Pewnie się nie nadaję do SSC i tego całego korporacyjnego światka...
            • Gość: K IP: *.dynamic.chello.pl 10.10.13, 22:56
              Bylem na rozmowie w rolls royce krakow. Generalnie mila, korporacyjna atmosfera, natomiast nie dostalem sie do tej firmy, pewnie za duzo powiedzialem na start (3000 zl) - wiadomo zagraniczne firmy szukaja w Polsce taniej sily roboczej. Czlowiek ktory mnie egzaminowal(nie podam nazwiska) mial tylko wiedze teoretyczna wyniesiona ze studiow, i udowadnial mi ze nic nie umiem(bo krzywo postawilem kreske na papierze). Robilem juz wiele projektow, bardzo powaznych projektow i na prawde nikt mnie nie oszuka. Widac to jak na dloni ze te korporacje szukaja jeleni do pracy, to jest tylko takie ladne opakowanie, za graniczna firma, kariera, super atmosfera, ALE MARNE ZAROBKI!!!Tak samo jest z innymi firmami, FMC, Knorr&Bremse..

moja rada- wyjazd z kraju, albo wlasna firma..
              • Gość: tomtom IP: *.tvkdiana.pl 17.10.13, 21:44
                najbardziej prawdziwe i przekonujące - wyjazd z kraju lub własna firma :) quite nice idea
              • Gość: portable1 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.11.13, 23:58
                Widocznie poziom tych projektów musiał być bardzo niski, że Ciebie nie chcieli.
                Jak na polskie warunki wymienione przez ciebie firmy oferują bardzo przyzwoite warunki, aczkolwiek do zachodu jeszcze sporo brakuje.
                • Gość: K IP: *.dynamic.chello.pl 01.01.14, 21:50
                  Poziom moich projektow byl bardzo wysoki, robilem projekty na lotniska, z moim doswiadczeniem nie przyjeli mnie do wiekszosci firm projektowych w krakowie, jest to jakas paranoja. Generalnie jesli chodzi o przemysl to Norwegia, albo Niemcy - tam zarobisz 5, 6 tys euro, a w Norge 20 tys zl.
                  Tu max, 3-4 tys zl na miesiac. slabo slabo.
                  Za to nie utrzymasz rodziny.
                  Moja rada - staż tutaj, i wyjazd za granice.
                  • Gość: AZQ! IP: *.171.237.234.dsl.cdpnetia.pl 03.01.14, 14:46
                    Panie "K" mógłbyś zdradzić na jakie stanowisko rekrutowałeś?
                    Patrząc na firmę, oglądając stronę itd. wygląda to dosyć ciekawie.
                    Co do pracy za granicą, myślę że nie jest to taka łatwa sprawa, tak samo jak założenie firmy.
                    Bez zleceń nie mam zarobku.
                    • Gość: K IP: *.dynamic.chello.pl 06.01.14, 19:41
                      Na stanowisko projektanta CAD, 1 rok temu dokładnie. Generalnie firmy takie jak ta szukają po prostu taniej siły roboczej w kraju nad Wisłą, taka prawda, oczywiście nie narzekam, bo płacą znacznie lepiej niż w przeciętnej polskiej firmie, ale jednak ma się poczucie że jest się kimś na szarym końcu jeśli chodzi o taką firmę. 3k to za dużo na wstępie dla tej firmy, od razu mówię.
                      • Gość: portable1 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.14, 22:31
                        Niestety, jest w tym trochę prawdy, że zarobki w Polsce w porównaniu do zachodu są bardzo niskie, a jeszcze gorzej wygląda to w perspektywie 15-20lat kiedy może się okazać, że w Polsce zostaną sami emeryci i nie będzie komu pracować.
                        Druga sprawa, że nie każdy chce wyjeżdżać za granicę i opuszczać rodzinę...
                        • Gość: M IP: *.171.237.234.dsl.cdpnetia.pl 27.01.14, 15:33
                          Brał ktoś udział w rekrutacji do jakiegoś programu typu: Rolls-Royce Graduate Development Programme? . Jak to wygląda od strony praktycznej, może czego można się spodziewać finansowo itp.

dziękuję i pozdrawiam
                          • Gość: ww IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.14, 17:35
                            dołączam się do pytania M.

pozdrawiam
                  • 09.12.14, 18:34
                    Bo nie masz w firmie tatusia, wujka czy innego sprzymierzonego. Nabory organizowane są tylko po to, bo to wymóg prawny. Tam udowadniają wszystkim że nic nie umieją, biorąc do tego głu..ów którzy nie mają ku temu skrupułów nawet jak przy tym wyjdzie że sami są imbe..lami w swych metodach sprawdzania umiejętności technicznych a raczej poddawczych sprawdzanego, czy da się mu wmówić że czarne jest białe aby w przyszłości nie poddawał w wątpliwość decyzji swojego przełożonego bo nie da się go zmusić inaczej do półdarmowej pracy. Potem i tak są przyjm...ni z góry wcześniej założeni wcześniej nieformalnie wybrani.
                    • 09.12.14, 18:39
                      Zapomniałem dodać że dotyczy to większości firm w Polce i nie chodzi mi tutaj o Rolls Royce bo nigdy tam w naborze nie brałem udziału więc tam akurat nie wiem. A inwestowanie w pracownika odbywa się zawsze tam gdzie można to sobie odbić od podatków (pensja pracownicza do tego nie należy) jak np. socjalne, szkolenia, reprezentacyjne a przy okazji wbić w jego głowę kilka korporacyjnych filozofii na jego życie zwłaszcza w firmie.
    • Gość: Controls Eng. IP: 212.183.128.* 31.03.14, 19:42
      w konkurencyjnej korporacji inzynierskiej w UK mam 14000 PLN netto. w Polsce mialem za to samo 2500 PLN netto :)

fajnie, nie ? oczywiscie odchodzac z firmy w PL nie przyznajemy sie, dokad idziemy i najlepiej nie meic zadnych pejsbukow, linkedinow itd... zeby pracodawcy nas nie sledzili.

pamietam dobrze moich kolegow z poprzedniej pracy. smiali sie ze mnie, ze dlugo szukam pracy za granica. a oni sami i ich dorobek zycia:
      -slub
      -dzicko lub zona w ciazy
      -kredyt na 20-30 lat w Warszawie.

teraz ja smieje sie z nich. wystarcza mi 3-4 lata, zeby sie odkuc...

musicie byc bardzo cierpliwi i nie brac pierwszej lepszej pracy w UK, negocjowac duzo i dlugo przez tel/skype/interview... i w koncu traficie na dobra stawke. :)
      • Gość: M. IP: *.171.237.234.dsl.cdpnetia.pl 27.06.14, 15:15
        Witam,

napisałeś ciekawą wiadomość, ale dlaczego w odniesieniu do rolls-royce? szukałeś tam pracy i nie byłeś zadowolony?
        Jak możesz to daj znać czym się zajmujesz?
        Zakładam że ciężko będzie uzyskać odpowiedz, ale może jeszcze tu zajrzysz.

Pozdrawiam
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.